Gabrovo Challenge | Street DH

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот nikoi » Пон Май 21, 2012 7:53 am

Получи се едно хубаво състезание поне за публиката :bowdown: :D Надявам се и състезателите да са останали доволни. Хайде измийте колелетата, изперете дрехите и споделете :D
Благодаря на организаторите, че избраха Габрово за състезанието!!! :clap: :clap: :clap:
Много ми се иската догодина пак да посетите Габрово...
И понеже съм габровец......
....виртуални бири за всички!!! :beer: :beer: :beer: :beer:


Снимките от мен Цък.

:offtopic: Качил съм всички снимки, но след седмица ще редактирам албума до приемлива бройка снимки. Който се разпознае да си изтегли снимките, защото след седмица може и да ги няма вече.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
nikoi
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Нед Фев 23, 2003 8:23 am
Местоположение: Габрово

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот caspar » Пон Май 21, 2012 8:13 am

"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот kraz » Пон Май 21, 2012 8:51 am

Какви са времената на трасето на челната тройка знае ли се?
kraz
 
Мнения: 40
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 8:18 am

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот kfx450r » Пон Май 21, 2012 10:22 am

Някой да си е забравил каската на автомивката? Взел съм я, ето телефон за контакт : 0886 313 442 !
http://evropeiski-programi.com
http://bikeacademybg.org Академия за планинско колоездене
kfx450r
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 6:52 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот ema_concept_creative » Пон Май 21, 2012 10:32 am

Хайде на резултатите!!! http://conceptcreative.org/bg/projects/ ... zultati-33 :beer:
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот kosiani » Пон Май 21, 2012 10:34 am

kraz написа:Какви са времената на трасето на челната тройка знае ли се?

Челната тройка при мъжете влезе в 1 секунда между 2.50 и 2.51 минути.
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот did » Пон Май 21, 2012 11:52 am

абе... не знам трасето, но 20 километра в час не е ли малко за трасе за спускане?
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот GuanGT » Пон Май 21, 2012 1:01 pm

did написа:абе... не знам трасето, но 20 километра в час не е ли малко за трасе за спускане?

Щом не знаеш трасето, не си прави такива изводи :)
Аватар
GuanGT
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 9:14 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот Svetoslav Ivelinov » Пон Май 21, 2012 1:37 pm

Тези които не знаят как беше трасето , да не си правят изводи ! А в тази кал хората като мен с твърдаци едва държаха кормилото до финала !
Svetoslav Ivelinov
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Пон Дек 20, 2010 4:39 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот Just crazy » Пон Май 21, 2012 2:37 pm

На мен ми хареса като цяло, но винаги може повече.
Забележки:
-Един маркуч в такава кал изобщо не бе достатъчен, така и така площада бе целият омазан, а и още в съботата се знаеше че ще има обилно количество кал смъкната в града от участниците, от близко отстоящите сгради (помещения) организаторите можеха да помолят да ползват поне още една чешма (пък после щяха да почерпят собствениците), .
-Изкачването нагоре. Така и така на един курс не можеха да се изкарат всички състезатели, някой от организаторите щеше да е добре да стои при автобусите и да разпореди да се качват по-ранните номера, "все пак се намираме в Европа и не мисля че е нужно да има постоянно бутане и тикане за да можеш да се вредиш да се качиш навреме за квалификационното си спускане" , като дори имаше и хора неуспели да се вредят и ползваха собствен транспорт !!!!!!!
Да не забравяме че това не изисква кой знае какви средства, а само по-човешко отношение към всички.
Препоръки:
Трасето в градската част беше малко спънато, скокът от камиона беше излишен понеже по-близко отстоящите стълби биха били много по-интересно препятствие както за зрителите, така и за мнозинството от участниците, като така би се отворила линия от вътрешната страна на стълба, вярно организаторите дочух че са преценили че на паважа с наклон ще е трудно завиването, но да не забравяме че и това е част от играта ;).
Часта за въртене можеше да стане по - интересна с постявянето на някакви изкуствени препятствия/заигравки, като бабуни или скокчета (това сигурно е пропуснато поради липса на време от организаторите).
Първата рампа на финала на мен ми идваше излишна, понеже при завой на 180 градуса без вираж (както метри по надолу) не видях дори и най-добрите да минават кой знае колко ефектно за гледане отстрани.
Без шампанско на награждаване някакси не върви, все пак Искрата е лев и нещо.
Коментар от водещ по време на финалите също би вдигнал атмосверата на мероприятието.
Похвали: :beer:
Първото по рода си от този тип състезание (дано и за в бъдеще се наемате с подобни мероприятия, като може би Велико Търново би бил дори и по-подходящ за тази цел).
Хора контролиращи както старта, така и финала безупречно "евалата".
Безупречно времеизмерване.
Спазване на програмата, дай боже винаги за напред да е така, последните състезания го показват.

Поздрави на всички организатори, участници, зрители и прочие !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот kubetata » Пон Май 21, 2012 3:25 pm

Svetoslav Ivelinov написа: А в тази кал хората като мен с твърдаци едва държаха кормилото до финала !

Kато за първо състезание ми хареса!

HT Pride! :bowdown:
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот ko3er » Пон Май 21, 2012 4:21 pm

В този ред на мисли някой може ли дами каже 1 основателна причина да няма отделен клас HT?
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот GuanGT » Пон Май 21, 2012 4:35 pm

ko3er написа:В този ред на мисли някой може ли дами каже 1 основателна причина да няма отделен клас HT?

Може би не са очаквали такъв интерес към състезанието, а и като се замислиш с ХТ бяхме около 10/максимум 15 човека и щеше да бъде безинтересно състезанието между нас :))
Аватар
GuanGT
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1176
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 9:14 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот daangel » Пон Май 21, 2012 5:19 pm

did написа:абе... не знам трасето, но 20 километра в час не е ли малко за трасе за спускане?


ех, как ми липсваше това компетентно мнение :)
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот Fanatico » Пон Май 21, 2012 5:44 pm

GuanGT написа:..а и като се замислиш с ХТ бяхме около 10/максимум 15 човека и щеше да бъде безинтересно състезанието между нас :))

Глупав аргумент.
Аватар
Fanatico
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 10:09 pm
Местоположение: Варна

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот shaady » Пон Май 21, 2012 9:48 pm

http://dox.bg/files/dw?a=b025659baf

Малко снимчици.
Аватар
shaady
 
Мнения: 687
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 11:02 am
Местоположение: Варна

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот SeSSion » Пон Май 21, 2012 9:52 pm

GuanGT написа:
ko3er написа:В този ред на мисли някой може ли дами каже 1 основателна причина да няма отделен клас HT?

Може би не са очаквали такъв интерес към състезанието, а и като се замислиш с ХТ бяхме около 10/максимум 15 човека и щеше да бъде безинтересно състезанието между нас :))

Ще ме извиняваш, ама само в юношите имаше толкова.
SeSSion
 
Мнения: 1051
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 10:27 am

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот dustin » Вто Май 22, 2012 12:00 am

Хубаво състезание, много кал, много емоции. На мен ми хареса много, сефте карам в такава кал и 90% от времето имаше усмивка на лицето ми... :bowdown:
Поздравления на организаторите !!!
One step ABOVE the Top.
Аватар
dustin
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 1:38 am
Местоположение: Велйко Търново

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот cholla » Вто Май 22, 2012 12:02 am

caspar написа:http://bike-bg.com/gabrovo-challenge-2012-traseto/ Калното трасе.


Мерсаж за видеото, помогна за изчистване на картинката. От изгледаните снимки си бях изградил мнооого грешна представа... и сега не ми хареса 'ич! В градската част е огромна скука за Street DH, добре че е била горната половина да наелектризирала феновете(това го споделям с положителни чувства t.e. градивен критиЦизъм).
Важното е, че е имало джумбе - пило се е пиво, сгъвали са се окачвания и кал за всички!
Eвала на организаторите за мерака и положените усилия - Най-трудно се прокарва пъртина!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот cholla » Вто Май 22, 2012 12:12 am

Just crazy написа:Първото по рода си от този тип състезание (дано и за в бъдеще се наемате с подобни мероприятия, като може би Велико Търново би бил дори и по-подходящ за тази цел).


Не познавам Търново добре, но за Габрово на срещулежащото хълмче(около ТВ кулата) има страхотни условия за миксиран ДХ - стръмни павирани улички, стълбици, горски пътекички само, че финала с площада е малко в тъча и това едва ли ще се хареса на спЪнсорите :smash:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот thechosen » Вто Май 22, 2012 7:00 am

Малко снимки и от мен.
Най-отдолу с бутончето "Full resolution" може да се свали оригиналната снимка за тези, които си харесат нещо и го искат голямо :eyebrow:
thechosen
 
Мнения: 236
Рейтинг: 1895
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот outfaced » Вто Май 22, 2012 8:40 am

cholla написа:
Just crazy написа:Първото по рода си от този тип състезание (дано и за в бъдеще се наемате с подобни мероприятия, като може би Велико Търново би бил дори и по-подходящ за тази цел).

Не познавам Търново добре, но за Габрово на срещулежащото хълмче(около ТВ кулата) има страхотни условия за миксиран ДХ - стръмни павирани улички, стълбици, горски пътекички само, че финала с площада е малко в тъча и това едва ли ще се хареса на спЪнсорите :smash:



Макар че съм съгласен принципно с написаното от тебе е добре да се имат предвид и някои други фактори. Такова мероприятие има смисъл тогава, когато предизвика шум в града и накара редовия минувач да се спре да види какво е това планинско каране. Правеното му по някакви забутани улички не е удачно.Финала задължително трябва да е на много оживено място иначе автоматично го превръщаш в нормално състезание, където се гледа само от колоездачи. Финала трябва да се вижда добре от всякъде. По голямата част от трасето също трябва да в оживена част. Желателно е умишлено да се прекъснат някакви улици по които вървят много хора, за да накара въпросните да спрат и да се зазяпат аджеба какво е това чудо. Такова състезание се прави заради шоуто, не заради състезанието и колоездачите. Те трябва да са там за поза и за имидж на спорта и разбира се за купона ... най накрая за самото състезаване. Трябва трасето да е с колкото се може повече заигравки, виражи, скокчета и прочие. Трябва да има създаден достъп за публика на ключови места наситени с атракции.
Иначе казано - и аз съм на мнение, че можеше и по-добре.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот toddon » Вто Май 22, 2012 11:22 am

Ето и малко клипчета от мен...
http://tranzit.dir.bg/load.php?id=PnlyF ... cxX1222892
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот i love bikes » Вто Май 22, 2012 11:47 am

i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот Just crazy » Вто Май 22, 2012 11:07 pm

outfaced написа:
cholla написа:
Just crazy написа:Първото по рода си от този тип състезание (дано и за в бъдеще се наемате с подобни мероприятия, като може би Велико Търново би бил дори и по-подходящ за тази цел).

Не познавам Търново добре, но за Габрово на срещулежащото хълмче(около ТВ кулата) има страхотни условия за миксиран ДХ - стръмни павирани улички, стълбици, горски пътекички само, че финала с площада е малко в тъча и това едва ли ще се хареса на спЪнсорите :smash:



Макар че съм съгласен принципно с написаното от тебе е добре да се имат предвид и някои други фактори. Такова мероприятие има смисъл тогава, когато предизвика шум в града и накара редовия минувач да се спре да види какво е това планинско каране. Правеното му по някакви забутани улички не е удачно.Финала задължително трябва да е на много оживено място иначе автоматично го превръщаш в нормално състезание, където се гледа само от колоездачи. Финала трябва да се вижда добре от всякъде. По голямата част от трасето също трябва да в оживена част. Желателно е умишлено да се прекъснат някакви улици по които вървят много хора, за да накара въпросните да спрат и да се зазяпат аджеба какво е това чудо. Такова състезание се прави заради шоуто, не заради състезанието и колоездачите. Те трябва да са там за поза и за имидж на спорта и разбира се за купона ... най накрая за самото състезаване. Трябва трасето да е с колкото се може повече заигравки, виражи, скокчета и прочие. Трябва да има създаден достъп за публика на ключови места наситени с атракции.
Иначе казано - и аз съм на мнение, че можеше и по-добре.


Именно като плюс може да се посочи и съвпадането с карнавала и макар че участъкът в горската част бе трудно достъпен за публиката - не липсваха агитки било то заради множеството вело клубове в Габрово или каквото и да е било но се заговорих (запознах) с множество от тях и впечатленията им бяха повече от позитивни.
Евалата Габровци, само за протокола за 2 дни не видях нито една котка :D
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Май 22, 2012 11:59 pm

Супер готиното и забавно състезание. Изключително приятно бях изненадан от спазването на графика. От цялото трасе единствено скока от камиона беше някак... drop-to-flat...бе аграрско ама няма как иначе :). Една водоструйка в повече също нямаше да се окаже излишна. Дано и за напред да се провеждат подобни прояви. :beer:

P.S. В рекламата бе обявена много бира на финала... къде беше :dontknow: :bawling:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот sensation_blue » Чет Май 24, 2012 5:11 pm

Eдна компилацийка - много непретенциозна и не особено качествена - с видеота от състезанието, които успях да събера от тук от там :)
http://www.youtube.com/watch?v=NJcC6_oXrtg
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот sensation_blue » Пон Юни 11, 2012 2:29 pm

...не съм ходил на мястото на състезанието след провеждането му и не знаех какво е положението, но предполагах, че ще бъде изчистено.
Днес обаче попадам на това в местната преса (вижте прикачения файл).
Понеже съм доста зает, някой ако има повече време нека да се погрижи, за да не остават хората с негативни впечатления от колоездачите. Ако ми остане време бих се погрижил и сам, но може да е чак уикенда.
Все пак искам да попитам организаторите, към които нямам никакви лоши чувства, защо са го оставили така - може пък да са си имали причина?
Прикачени файлове
CCF11062012_0000.jpg
Вестник 100 вести - 11.06.2012
CCF11062012_0000.jpg (122.35 KiB) Прегледано 2965 пъти
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот ema_concept_creative » Пон Юни 11, 2012 3:32 pm

Здравей! Много глупава ситуация, за която ние не отговаряхме. Наистина незнаех, че така седят нещата - сега със сигурност ще се опитаме да направим нещо по въпроса, защото не трябва да създаваме такова впечатление у хората. Нашият ангажимент беше да създадем трасето и да следим за правилното провеждане на самото състезание. Всичко останоло като почистване и т.н. си беше ангажимент на други хора. Много се извиняваме на всички за създалата се ситуация и ще направим всичко възможно за да се изчистят нещата.
Благодаря за информацията!
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Gabrovo Challenge | Street DH

Мнениеот nicky//case » Сря Юни 13, 2012 8:51 am

Здравейте,

първо да се представя - казвам се Ники и съм инициатор и един от организаторите на състезанието в Габрово.

Вината за останалата по трасето лента е моя, за което се извинявам. Лентата е събрана още вчера, вторник, рано сутринта.

Ще се радвам да се видя с всички вас на Пампорово - 30 юни/1 юли.

Поздрави,

н.
nicky//case
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Юни 12, 2012 10:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта