Велопромоции в Лидл

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот half » Съб Ное 26, 2016 9:55 am

Аз си купих софтшел като имаха преди 2-3 месеца (не помня каква беше темата май есен) и съм много доволен, все още нямам друга такава дреха за сръвнение, но си карам до работа при 3-10 градуса с него, една плетена блуза и тениска, зимата ако сложа суитшърт по средата и ще ми е добре.
Тия комплекти инструменти, дето всеки път имат различни, заслужават ли си? Някой все ще се е изкушил да си купи. :beer:
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Съб Ное 26, 2016 11:49 am

много тежат инструментите според мен
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот half » Нед Ное 27, 2016 10:49 am

Това да им е :D аз за нормални инструменти говоря, не мултитулове и подобни.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот evin » Пон Ное 28, 2016 11:42 am

Малко над долнопробни са като качество. Не бъде с големи очаквания. За профи употреба не стават
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Vel0-Mania » Вто Ное 29, 2016 1:55 pm

Lepichi написа:От четвъртък 01.12. термоблуза и термоклин, всяко по 11 лева, както и софтшел за 45 лева. Софтшела е за ски, но предполагам, че може да се използва и за нашето хоби :)


Влязох в магазина "Немския" и има продукти на "CRIVIT" на промоции. Много исках да си купя нещо, но нямат "M" а фланелките дълъг/къс ръкав са "L" има "Джърси" "Клинове" някой ако си търси нещо, може да отиде и да разгледа, докато не са свършили. :)
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот THEZOGGO » Сря Ное 30, 2016 10:32 pm

Vel0-Mania написа:
Lepichi написа:От четвъртък 01.12. термоблуза и термоклин, всяко по 11 лева, както и софтшел за 45 лева. Софтшела е за ски, но предполагам, че може да се използва и за нашето хоби :)


Влязох в магазина "Немския" и има продукти на "CRIVIT" на промоции. Много исках да си купя нещо, но нямат "M" а фланелките дълъг/къс ръкав са "L" има "Джърси" "Клинове" някой ако си търси нещо, може да отиде и да разгледа, докато не са свършили. :)


Aко тениските струват повече от 10 лв, повярвай ми изобщо не са на промоция. ;) В Германия клиновете нови са по 10 евро и след около 3 седмици ги пускат на по 5 евро. Специално за клиновете, подложката им е е много дебела и не са удобни, поне според мен. Ако има клинове за бягане (без подложка), по-добре е човек да си купи такъв и да кара с него. Някой може ли да пусне снимка на тия Софтшелове, които струват по 23 евро в България?

Едит: Видях за какви софтшелове идва реч. То това е за каране на ски. Не става за каране на колело според мен. С това ще се потиш адски много.

Каска в Германия 20 евро http://www.aldi-nord.de/aldi_ski_snowbo ... 36747.html
Каска в България 45 лв http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=sh ... l&id=50756

Каските стават за каране на ски, но това да дадеш 45 лв... според мен е много.

Чорапки 5 евро http://www.aldi-nord.de/aldi_funktions_ ... 36757.html
Чорапки 11 лв http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=sh ... l&id=50754

Не случайно ги давам тия цени, защото

Средната работна заплата за Германия е 2,225 евро (при тая нетна заплата човек е платил 45 процента данък преди да я получи в този вид) а за България средната нетна заплата е 382 евро.
Информацията е взета оттук:
https://www.reinisfischer.com/average-s ... union-2016

Не е истина просто... цените са убийствени за българския пазар.
Последна промяна THEZOGGO на Сря Ное 30, 2016 10:48 pm, променена общо 5 пъти
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Boyan1984 » Сря Ное 30, 2016 10:34 pm

Тва лидълското е минало покрай софтшел, ама карай. Последния път бяха по 26 лева май (няма лидъл в нашия град и ми взеха от София) и за цената си върши работа, но е далече от истински софтшел.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2439
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Сря Ное 30, 2016 11:21 pm

аз имам от лидълския софтшел когато без да е на промоция беше 24 или 26 лв .. не е лош за парите си но избягвам да колоездя с него ,много спарва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот irgnet » Чет Дек 01, 2016 4:15 pm

Ходих до лидл, якето ми се струва тънко и не си взех от него, взех само панталон и ще го тествам скоро.
Но за тази цена толкова, ако искате нещо по-добро трябва повечко да се изръси човек
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот victortrt » Чет Дек 01, 2016 4:27 pm

Не забравяйте все пак, че това са неща за ски според самия производител и логиката е да се носят заедно - термобельо, полар и софтшела.
Иначе аз имам софтшел яке от Декатлон /най-евтиния модел преди година - две/ и то е по-дебело, но пак не става за колоездене, защото си запарва.
За каране си трябват нещо дишащо /тениска или термоблуза/, полар и евентуално ветроустойчиво яке или елек, но с някаква дишаемост.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Чет Дек 01, 2016 4:32 pm

irgnet написа:Ходих до лидл, якето ми се струва тънко и не си взех от него, взех само панталон и ще го тествам скоро.
Може ли да видим панталона - снимки, линк нещо??
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот victortrt » Чет Дек 01, 2016 4:36 pm

В тази тема се коментират подходящите за колоездене неща от брошурите на Лидл. Сега става въпрос за това - http://broshura.lidl.bg/79e416b3-ddd0-4 ... 5.html#/14
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот subritual » Пет Дек 02, 2016 7:12 pm

Сиромашко лято в ЛИДЪЛ пиленца,
грейки за ръчички днес случайно пробвах.Страшно чудо,аз се изумих.
За 3.50 какво се опасяваш,пръстчета от ампутация спасяваш!
Само металната пластина натисни, химическа рекация веднага почва да кипи.
Кристали чудни в мех се появяват, също както в час по физика деца се отегчават.
Народе замечтан ела,с шунка се снабди, а и гардероба зареди!
Нищо,че шега жестока с теб си правят и цена излишна ти поставят.
Утре ако нещото се развали, ти веднага го върни.
Не само парите ще ти върнат ами и с усмивка те ще те прегърнат.
Ех,че е хубаво сега, щом снежецът заваля..... :bigeyes:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Boyan1984 » Пет Дек 02, 2016 9:03 pm

:nuts: :xx(: :smash:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2439
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Пет Дек 02, 2016 9:20 pm

Ехее, имаме си поет :bowdown:
Аз днес ходих да ги видя на лайв тия дрешки. Разбира се, ударих греда. Нито термо клинове, нито термо блузи - свършили преди няколко дена. Софтшеловете ги видях и нещо не ме кефят. Материята е някаква по-друга от моите на Stormberg и на някаква норвежка фирма. Иначе докарват дизайн, ама до там. После видях и панталоните - патешко жълто (като колелото ми), ама дамско :banghead: и сиво. И те не ми харесаха, пак греда. Накрая грабнах едни скийорски чорапи и един "ръкав" за утешителна покупка и си тръгнах с наведен нос. От тия топлилки с металната пластина имаше доста. Май на 3 кинта бяха. От тях се запасих още миналата зима и ми вършат хубава работа, когато работата опре на посиняване и загуба на чувствителност :) Препоръчвам ги, за който няма.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Jacket » Пет Дек 02, 2016 9:37 pm

Тия чорапи стават ли? Мислех и аз да мина днес да взема един чифт, ама нещо ме домързя и сигурно ще свършат... А и аз съм 44 номер на сайта изглежда нямат такъв размер, което ми е доста странно.
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Kobeto » Пет Дек 02, 2016 10:34 pm

DSC_0003.JPG
DSC_0003.JPG (184.59 KiB) Прегледано 4393 пъти
Jacket написа:Тия чорапи стават ли? Мислех и аз да мина днес да взема един чифт, ама нещо ме домързя и сигурно ще свършат... А и аз съм 44 номер на сайта изглежда нямат такъв размер, което ми е доста странно.

Чорапите са на Crivit. 56% полиакрил, 20% полиестер, 11% полиамид, 11% вълна, 2% еластан. Преди да ги купя питах един авер, дето има такива и той ми каза, че са добри - топлят, не се късат лесно и са почти до коляното. Сините и черните места са различни зони. Аз нося 42-43 номер обувки, и взех 39-40 номер чорапи, понеже следващите в наличност бяха 44-45. Тия ми станаа идеално. Вероятно и по-големия номер щяха да ми станат. Пробва ги вкъщи, добре седят, плътнички са и са удобни. Имат си ляв и десен. Тепърва ще ги тествам на Open Air
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот lord_chuldarkar » Пон Дек 05, 2016 3:03 pm

Kobeto написа:Ехее, имаме си поет :bowdown:
Аз днес ходих да ги видя на лайв тия дрешки. Разбира се, ударих греда. Нито термо клинове, нито термо блузи....


Не си пропуснал много, един приятел вика че били по подходящи за пижами отколкото за термобельо.
Поларите май бяха читави ама се появи стария проблем Л ми седи като подарен, на М са му къси ръкавите.
Чорапите трябва да са ок.
Аватар
lord_chuldarkar
 
Мнения: 94
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 10:08 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Jacket » Пон Дек 05, 2016 3:14 pm

Kobeto написа:
DSC_0003.JPG
Jacket написа:Тия чорапи стават ли? Мислех и аз да мина днес да взема един чифт, ама нещо ме домързя и сигурно ще свършат... А и аз съм 44 номер на сайта изглежда нямат такъв размер, което ми е доста странно.

Чорапите са на Crivit. 56% полиакрил, 20% полиестер, 11% полиамид, 11% вълна, 2% еластан. Преди да ги купя питах един авер, дето има такива и той ми каза, че са добри - топлят, не се късат лесно и са почти до коляното. Сините и черните места са различни зони. Аз нося 42-43 номер обувки, и взех 39-40 номер чорапи, понеже следващите в наличност бяха 44-45. Тия ми станаа идеално. Вероятно и по-големия номер щяха да ми станат. Пробва ги вкъщи, добре седят, плътнички са и са удобни. Имат си ляв и десен. Тепърва ще ги тествам на Open Air

В събота взех един чифт и вчера карах с тях. 44 номер съм и си взех 43-44. Добре пасват, топлят доста - на минус 6 градуса карах само по чорапи и къси нанталони и не ми беше студено. Не се свличат, защото стигат над прасеца, но и при мен долната връзка на наколенката ги притяга допълнително. Много лесно се раздърпват обаче от тръни. За едно каране на сравнително чиста пътека единият чорап отпред вече изглежда доста оръфан. Едва ли ще издържат дълго...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот irgnet » Пон Дек 05, 2016 7:59 pm

Да кажа и аз моите впечатления, днес карах ски на Банско с панталона, термобельото и чорапите.
Доволен съм, но ...
Термобельото го взех xl размер и ми е по размер.
Панталон взех първо XL и ми беше голям и го смених с Л, но днес като карах с този панталон и ми беше хлабав, т.е ще ми пасне М размер, което е абсурдно.
В нета четох че и други се оплакват, че панталоните са 1-2 размера по-големи.
Друг недостатък на панталона е че няма гайки за колан.

Чорапите за ски са идеални, за трънаци както каза колегата по-горе надали
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Alexi » Пон Дек 05, 2016 8:02 pm

Jacket написа:на минус 6 градуса карах само по чорапи и къси панталони и не ми беше студено.


колега сигурно лятото караш чисто гол :evil:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Jacket » Пон Дек 05, 2016 8:29 pm

Имам си естествен чорапогащник :D
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот icog » Пон Дек 05, 2016 9:08 pm

Чорапите изглеждат таферни, без да съм ги пробвал. Имат си обаче стяганията и опорите на местата, на които се предполага, че трябва да имат. Купих си де, за ски.
"Софтшел якето" е всичко друго освен яке за колоездене. Може би ще върши някаква работа за леко градско каране, но при натоварване ще се изкъпете вътре.
icog
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 12:16 am

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Jacket » Вто Дек 06, 2016 9:54 pm

Днес направо заврях с тия чорапи :D хем обувките ми са бая летни. За тези пари са екстра, даже прекалено топли за мен.

Изображение
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот Friz » Сря Дек 07, 2016 9:29 am

Явно кръвта ти кипи, защото аз с тия чорапи и доста по-зимни обуща си зъзна :santa2: То сигурно и не караме в еднакви условия, но като гледам снимката ти явно си ми е малко виното :eyebrow:
Аватар
Friz
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Авг 02, 2010 8:36 am
Местоположение: Разлог

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот MIKEY MOUSE » Чет Дек 08, 2016 4:54 pm

budha написа:купихте ли си от германските радиостанции в Лидл за 22 лева които са чудесни за поддържане на връзка до 8км за велосипедисти? имат хандсфрее и дублирана дигитална честота .тук в Германия почти всеки колеездач има радиостанция за установяване на връзка с групата си или с пртньора си


Извинете ме , че връщам темата от преди три години. Купих си същите - изключително съм доволен. Сега търся подобен артикул- уоки -токи за подарък.В Али-експрес има достатъчно ,но срокът за доставка не ме устройва. В българските сайтове -не се споменава нищо за гаранция./Срок за връщане 15 дни-някой ползвал ли е тази екстра/. Дайте съвет от къде да закупя уоки -токи- обхват 3–5км на разумна цена. Благодаря.

ПП Вярно ,не съм много в час с питането си в този раздел, но тук прочетох достатъчно мнения , та за това... :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот iPop » Чет Дек 08, 2016 5:02 pm

MIKEY MOUSE написа:
budha написа:купихте ли си от германските радиостанции в Лидл за 22 лева които са чудесни за поддържане на връзка до 8км за велосипедисти? имат хандсфрее и дублирана дигитална честота .тук в Германия почти всеки колеездач има радиостанция за установяване на връзка с групата си или с пртньора си


Извинете ме , че връщам темата от преди три години. Купих си същите - изключително съм доволен. Сега търся подобен артикул- уоки -токи за подарък.В Али-експрес има достатъчно ,но срокът за доставка не ме устройва. В българските сайтове -не се споменава нищо за гаранция./Срок за връщане 15 дни-някой ползвал ли е тази екстра/. Дайте съвет от къде да закупя уоки -токи- обхват 3–5км на разумна цена. Благодаря.

ПП Вярно ,не съм много в час с питането си в този раздел, но тук прочетох достатъчно мнения , та за това... :wavey:


Baofeng бих ти препоръчал, но не е евтина. Към 70 кинта се връзва. Може и да има по-евтини версии де
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот xargs » Чет Дек 08, 2016 8:09 pm

още един глас за Baofeng-a
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот joroblob » Пет Дек 09, 2016 12:43 am

Само да споделя,че Baofeng не предлагат уоки-токита (PMR радиостанция за свободно ползване), а само едно или двубандови радиостанции за които се изисква разрешително за радиолюбител! :deal:
Ако ти трябва токи - то именно тези Лидълските най-добри цена/качество лошото е, че не се предлагат в момента. Аз в момента имам 2 бр. Cobra MT645, които не са никак зле, преди половин година ги взех на промоция за 69лв. (2-те) от Зора. Инак Модела на Кобра МТ975 го хвалят най-много ~90лв е (пак 2-те).
Ако търсиш станция, то в ниския ценови клас (до 100лв.) Baofeng е най доброто, а до 200лв. Wouxun е избора! (А! Да добавя при станциите цените са за 1 брой) При китайката на илиенци са на най-добра цена. Само имай предвид, че не могат да се ползват свободно - има си изписани правила как става!
Поздрави и 73! - LZ1BLB :beer:
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Велопромоции в Лидл

Мнениеот subritual » Пет Дек 09, 2016 4:04 pm

В олх трябва да има баофенг 666 за около 30лв бройката.Фабрично вървят програмирани на PMR,иначе през компютър може да програмират допълнително.Вадят около 1.2-1,5 вата ,което не е чактолкова над разрешените 0.5
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii, bro1ko и 27 госта