МиниХисариада: Пост маратон

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот sergeh » Пон Авг 26, 2013 11:13 pm

Заповядайте на МиниХисариада: Пост маратон, която ще се проведе на 1.09.2013 г., неделя, от 9:00 часа.

Както повечето от вас знаят, на 31.08 и 1.09 в околностите на с. Мътеница ще се проведе 24 часовият маратон, организиран от пловдивската "Крива спица" - едно интересно и екстремно състезание, в което не всеки може да намери сили да участва. За сметка на това ви предлагам да сте активна публика - каращо-гледаща.
Вече няколко души ме питат "Кога ще има Хисариада?", а октомври е далеч, затова набързо реших да спретна тази МиниХисариада, без много подготовка и много време за размисъл.

Краткото описание изглежда така - събираме се в уречения час на горния паметник (виж Сборен пункт на сайта, посочен по-долу), бавно и славно се придвижваме по най-сенчестите пътеки към горния контролен пункт (ако е на същото място, както миналата година), от там се спускаме около обяд към финала да видим кой ще победи и да го поздравим и след края на маратона може да врътнем един път трасето, да видим къде се е ляла обилна пот последните 24 часа.

На картинка това изглежда така:

Изображение

Нямам цялостен трак на маршрута и не съм го минавал тази година, но това е една лятна разходка в гората, без никакви сериозни натоварвания.

Прогнозата за времето в неделя не е много ясна: 27 градуса, 56% вероятност за валежи, променлива облачност и т. н. - който го е страх от летен дъжд, да има предвид, макар че аз не вярвам да има сериозна опасност - все пак едно дъждобранче няма да е излишно.

По-пълна информация може да намерите на сайта на Хисариада mtb-hisar.com (или на мобилната му версия mtb-hisar.com/mobile).
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот Бат'Весо » Вто Авг 27, 2013 11:38 am

Добра идея дано да смогнем Маринчо .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот marsa » Вто Авг 27, 2013 11:06 pm

Мисля да се включа и същевременно пускам оферта за една епична алтернатива на 24-те. Смятам да тръгна от София Събота срещу Неделя след полунощ. По подбалканския път през Карлово стигам в Хисаря преди 8ч, сменям гладките гуми с грайферни, които са ми в раницата и отиваме към Мътеница да подкрепим маратонците. Почивка, мотаене, след което прибиране към София през Панагюрище и Поибрене.

Маршрутът ми изглежда така:
http://www.bikemap.net/en/route/2307021
Ще карам с МТБ твърдак, прогнозирана средна - 25км/ч.
Основни почивки - в с. Анево (преди Сопот) - има денонощни закуски, както и в Поибрене - преди най-сериозното изкачване.

Ще се радвам ако се намери луда глава и не карам сам както обикновено :wavey:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот Raffy » Сря Авг 28, 2013 12:47 am

Ако не бях се записал за 24-те, можеше да ти правя компания :)
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот bepa » Чет Авг 29, 2013 11:58 am

аз ще пътувам от Пловдив, ако някой няма превоз да пише, може да измислим нещо
ГОРД собственик на DRAG Climber

Безплатно - от къде? как? защо? -> http://aVerka.com
Аватар
bepa
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 8:31 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот sergeh » Съб Авг 31, 2013 9:52 pm

Планът е за нещо такова + трасето на маратона:
Mini.gpx.txt
Махнете .txt
(247.4 KiB) 118 пъти
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот bepa » Нед Сеп 01, 2013 9:07 pm

Днес за пореден път минахме по прашните пътечки на Хисарския балкан, ето малко снимки https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151833394873914.1073741835.835083913&type=1&l=06cf1d81c3
ГОРД собственик на DRAG Climber

Безплатно - от къде? как? защо? -> http://aVerka.com
Аватар
bepa
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 8:31 pm
Местоположение: Пловдив

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот sergeh » Пон Сеп 02, 2013 4:53 pm

Да отчетем мероприятието по протокол: успешно завършило, 11 участници:

Изображение

МиниХисариада с МиниУчастници! Но какви участници!

marsa направи собствен прочит на темата "24 часов маратон" и изпълни точно всичко, което е писал малко по-горе. Надяваме се да сме му били приятна компания след дългата и хладна нощ.

Специални благодарности и на Вера, която не само снима с ентусиазирано и самоотвержено последните Хисариади, но и с готовност дава "отцепки" по разклоните и помага за организацията.

Благодаря на всички участници за хубавия ден, който прекарахме заедно.

Браво и на организаторите и участниците в 24 часовия маратон, които станаха повод за тази извънредна Хисариада. Удоволствие беше да станем част от този байкърски празник!

Ето GPS-следа на маршрута ни - малко се различава от предварителната:
Mini-2.gpx.txt
Махнете .txt
(214.02 KiB) 108 пъти


Мнението е редактирано по молба на автора. Admin
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот marsa » Пон Сеп 02, 2013 6:17 pm

Като цяло съм доволен, любимите ми карания са тези в които посещавам нови места. До нови срещи по мероприятия разни :wavey:
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот xcII » Пон Сеп 02, 2013 8:03 pm

Снимката с Коля в "раница" ми направи деня.. :lol:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: МиниХисариада: Пост маратон

Мнениеот sergeh » Пон Сеп 02, 2013 8:06 pm

... отговорът е изпратен на ЛС (публикувах го тук по грешка)
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта