Предложение за tapatalk

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Пет Сеп 21, 2012 5:48 am

На iPad и iPhone ползвам tapatalk приложението, за да посещавам тези форуми, които са tapatalk friendly. За съжаление, този форум все още не е tapatalk friendly, а нищо не коства на админите да го направят такъв.
За повече информация tapatalk.com (включително и за многообразието от устройства, които поддържат tapatalk).
Бих се радвал, ако мога да достъпвам форума чрез това удобно приложение.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот PtD » Пет Сеп 21, 2012 10:01 am

Значи коства поне малко ровене... Което не е точно нищо. Може да ни го спестиш, като изложиш какво точно следва да се добави и конфигурира.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Вто Сеп 25, 2012 5:53 pm

PtD написа:Значи коства поне малко ровене... Което не е точно нищо. Може да ни го спестиш, като изложиш какво точно следва да се добави и конфигурира.


http://www.tapatalk.com/activate_tapata ... ugin=phpbb
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот PtD » Вто Сеп 25, 2012 10:47 pm

С линкове и аз мога да те замерям. По-добре ни разясни ако форумът вече е модифициран от оригиналната си версия, какво се случва? (Като се има предвид безобразният начин, по който е написан phpBB, при който инсталирането на плъгините е всъщност пачване на сорс кода :lol2:).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Сря Сеп 26, 2012 5:07 am

PtD написа:С линкове и аз мога да те замерям. По-добре ни разясни ако форумът вече е модифициран от оригиналната си версия, какво се случва? (Като се има предвид безобразният начин, по който е написан phpBB, при който инсталирането на плъгините е всъщност пачване на сорс кода :lol2:).


Не мога да гадая кое по какъв начин е модифицирано. Двама приятели админи на различни форуми вече се справиха. Убеден съм, че сте достатъчно интелигентни и че и тук ще се справите. Важното е човек да има желание, респ. да предприеме някакви стъпки. Ползвателите на tapatalk, които познавам, са го оценили като нещо доста полезно и удобно.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот zafirovp » Съб Сеп 29, 2012 4:38 pm

Аз (както и много други мой приятели) ползваме тази програма. Ъпгрейда ще си заслужава. Надявам се да успеете да го направите.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот vvvaaal » Съб Сеп 29, 2012 9:30 pm

Какъв е смисъла от тази простотия, нямате ли browser? Че даже и платена. :crazy:
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот hitar_potter » Съб Сеп 29, 2012 10:06 pm

Не е платена..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Съб Сеп 29, 2012 11:37 pm

vvvaaal написа:Какъв е смисъла от тази простотия, нямате ли browser? Че даже и платена. :crazy:


“Простотията ходи по хората” и в този смисъл е човешка черта :-)
Иначе browser-и, разбира се, си имаме, но също така и усета за това кое е по-полезно и по-удобно.
http://www.offroad-bulgaria.com например са tapatalk friendly - и следвайки логиката на vvvaaal, те вероятно ще да си нямат browser-и и ще да са големи будали.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот hitar_potter » Нед Сеп 30, 2012 12:22 am

Абе, от друга страна, тоя tapatalk ако беше толкова велик, хората нямаше да има нужда да си мажат по форумите, че да работи.. А и между другото..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Нед Сеп 30, 2012 7:29 am

Освен че елиминира ненужното за разглеждане съдържание tapatalk има предимството "да събира на едно място" форумите, които ежедневно посещаваме (нещо като miranda, която load-ва icq, aim и други instant messengers и социални мрежи). От линка в предходния post разбирам, че и други потребители са споделяли нуждата от "сприятеляване на форума с tapatalk". Следва да се отчита и това, че все повече потребители ползват mobile devices.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот did » Нед Сеп 30, 2012 7:44 am

Ти май не разбра нещо важно. Пачването на форумен код с цел добавяне на функционалност означава заменяне на един (предполагаемо стандартен) phpBB код с друг. Само дето кодът на нашия форум не е стандартен, дописван е (виж рейтингите) и хич не е ясно какво ще стане, ако се пачне. Всъщност, може да се провери - прави се копие на форума, пачва се, тестсва се, на PtD му се късат нервичките, оправя бъгове, пренася се всичко това в истинския форум...

Това не е работа за 2 часа и със сигурност не си струва, само защото някой искал това или искал онова.

Колкото до скриването на рекламите - ами тоя сайт и форум се издържат от реклами. Защо трябва стопаните на форума да полагат усилия да ги крият?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот marsa » Нед Сеп 30, 2012 11:56 am

Язе пък не разбирам за какво ви е точно този taptalk, в началото на темата предположих, че е някаква по- различна програмка с по- сециална функционалност, но понеже не ме касае, а и се споменаха Apple устройства реших че темата не ме интересува и я игнорирах.

Сега разбирам, че това си е най- обикновен форумен четец, каквито по маркетите бол (напълно съвместими с немодифицирани форуми). Какво му е на тоя таптолк, че е задължителен, освен че го има на I-нещото ти?
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Нед Сеп 30, 2012 3:00 pm

@did, принципно говоря на "ти" с хора, с които предварително съм съгласувал това. Някак си не сме си толкова близки с Вас, за да сме на "ти".

Издържането от реклами никога не е съставлявало основание за други форуми да се откажат от "сприятеляването" им с tapatalk.

Иначе и ако аз вляза в ролята на "човек в цикъл" (тоест на човек, на който светът му е крив) мога да започна да правя злобни забележки от сорта на тези, че обстоятелствата
1) че твърдяната опасност форумът да се "омаже" (ако стане tapatalk friendly) и
2) че една от темите и до настоящия момент не е преименувана от "каражба" в кражба (за което има post-нати някакви неубедителни оправдания),
обективно налагат изводи, които, струва ми се, не са особено добри, за тези, които са се посветили на усъвършенстването на форума.
Разбира се, правенето на злобни забележки не е особено осмислящо съществуването на човек занимание. В крайна сметка всички ние посещаваме форума поради доста по-смислени причини.
С отправянето на горното предложение целях посещаването на форума да е възможно и по доста по-приятен за мен и мнозина начин, но явно някои хора тук все още не са узрели за въвеждането на отдавна познати в България приложения.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 30, 2012 3:05 pm

beyond leet написа:2) че една от темите и до настоящия момент не е преименувана от "каражба" в кражба (за което има post-нати някакви неубедителни оправдания)


Щом и шефа (разбирай Админа) не може да я преименува, значи не може!
i-сиктир
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот did » Нед Сеп 30, 2012 3:26 pm

beyond leet написа:@did, принципно говоря на "ти" с хора, с които предварително съм съгласувал това. Някак си не сме си толкова близки с Вас, за да сме на "ти".


:rofl: :rofl: :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот hitar_potter » Нед Сеп 30, 2012 4:06 pm

Изобщо не разбирам този напън. Преди 3 години съм го твърдял, твърдя го и сега. Форумът върви прекрасно на дори морално остарели мобилни устройства. На айфоните, дето се фукат с ретина дисплей и прочее, би трябвало да вървят още по-добре. Не виждам какъв ви е проблемът :D
Ще взема утре да напиша някое приложение за форуми и аз, и ще разправям наляво и надясно как форумите трябва да ми го поддържат :rofl:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Нед Сеп 30, 2012 4:35 pm

Ozzie написа:
beyond leet написа:2) че една от темите и до настоящия момент не е преименувана от "каражба" в кражба (за което има post-нати някакви неубедителни оправдания)


Щом и шефа (разбирай Админа) не може да я преименува, значи не може!
i-сиктир


Евала, че поне от велосипеди разбира ;-)
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот zero knowledge » Нед Сеп 30, 2012 8:43 pm

Ако се въведат предлаганите промени, прогнозирам че до няколко седмици след това ще има тема за досадните подписи "Sent from my i-sh!t using Tapatalk" :D
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот beyond leet » Нед Сеп 30, 2012 10:05 pm

zero knowledge написа:Ако се въведат предлаганите промени, прогнозирам че до няколко седмици след това ще има тема за досадните подписи "Sent from my i-sh!t using Tapatalk" :D


Специално пробвах да post-на през tapatalk в друг форум (за да проверя да не би нещо да се е променило напоследък) и констатирах, че споменатите от zero knowledge "аксесоари" към post-натото не се появяват.
beyond leet
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1193
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 9:05 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот PtD » Пон Окт 01, 2012 9:42 am

:popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот penmark » Нед Дек 16, 2012 8:47 pm

Нещо да не сте пипалЕ по форума? От днес през опера мини ми вади това. Настройки не съм пипал.
Изображение
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот hitar_potter » Нед Дек 16, 2012 11:41 pm

Нещо се беше насрало с домейна..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот Admin » Пон Дек 17, 2012 11:31 am

Нищо не сме пипали, явно е имало някакъв проблем с домейна. Някой има ли проблеми все още?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот xargs » Пон Дек 17, 2012 5:42 pm

Tapatalk клиентът е платен, но има алтернативни клиенти, които са безплатни.

Старият вид инсталация нa tapatalk, изисква единствено добавянето на един JavaScript файл към overall_header.html на активния стил във форума. Работата отнема по-малко време отколкото прочитането на някои мнения тук.

Новата версия на tapatalk (поддържаща push notifications /излишни според мен/) изисква добавяне на мод към phpBB - изключително неприятна задача, още повече с оглед на бъдещи ъпгрейди на системата.

Browser-ите на всички модерни телефони се справят прилично с форумите, но tapatalk интерфейса определено си има предимства за мобилни устройства.

Разбира се решението да се добави поддръжка е политическо и трябва да се вземе от собствениците на форума (най-вече, защото реклами няма да се показват на клиентите ползващи форума през tapatalk).
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот capola » Съб Мар 22, 2014 4:36 am

Аз да вдигна малко темата. Случайно попаднах на това приложение, не съм го тествал, но реших, че ще ми по-удобно да ползвам форума. Причината е, че 90% в случаите ползвам телефона, за да влизам във форума. Също така има някакъв проблем при Опера - някои от мненията излизат с по-малък шрифт и това много затормозява очите.

Мисля, че така форумът може само да спечели, а и се надявам, че са улеснили инсталирането - https://tapatalk.com/activate_tapatalk.php
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот KUM4o » Съб Мар 22, 2014 11:54 pm

Вместо да се мъчиш с това смешно приложение, сложи си един boat browser на мобилното устройство и ще забравиш за проблемите.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот DaKaTaBG » Нед Апр 05, 2015 9:40 am

И аз съм потребител на tapatalk и влизам във форумите основно през телефона/таблета и много бих се радвал ако собствениците на сайта го направят "Tapatalk friendly"
DaKaTaBG
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 5:26 pm

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот outfaced » Нед Апр 05, 2015 4:39 pm

KUM4o написа:Вместо да се мъчиш с това смешно приложение, сложи си един boat browser на мобилното устройство и ще забравиш за проблемите.

Браузъра е хубав, но тука става дума за нещо различно ;)
Определено е по читаво с тапа-та: по прегледно + пуш нотификейшън за абонирани теми и ПМ. Инак казано, рано или късно трябва да се направи, ако искаме форума да е модерна медия. :peace:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за tapatalk

Мнениеот capola » Нед Апр 05, 2015 9:40 pm

Разбирам съображенията свързани с рекламните банери, но отдавна в дигиталния маркетинг е известно, че печалбите са пропорционални на удовлетвореността на потребителите. Активността на форума ще се вдигне, а това ще даде още по-голяма сила на дълготрайните спонсори и платените публикации.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта