Weekend: Равнешка република

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Вто Авг 07, 2012 11:51 am

Изображение

След мултипления байк оргазъм, получен миналия weekend по този маршрут, незадоволеното ми МТБ либидо иска още. :blush:
В тази връзка, мисля да пренеса тленните си останки от Варна до околностите на Васил Левски (в подножието на масива Равнец) и да се отдам на неприлични само(или пък групови)задоволявания. За целта имам следната програма:

Петък - спане в подожието на масива.
Събота - ранен старт по Ravnec rocks 1.
Неделя - ранен старт по Ravnec rocks 2.
За резерва остават Ravnec rocks 3 и Ravnec rocks 4, в случай, че карането се окаже по-чевръсто, отколкото го мисля.

Нагоре е САМО бутане, за да може по-бързо ( 2-3, макс. 4 часа) да се излезе на билото (около 1000 метра денивелация) и да започне спускането.
Разбира се, на място (при нужда) могат да се вземат и други решения.

Досегашният ми опит в района е доказал, че тук лабаво няма!
Траковете са планови, т.е. чертани са с помоща на GE.
Ще се радвам на компания - опитна и добре подготвена (по тези места друга не е подходяща). :wavey:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот taurus13 » Сря Авг 08, 2012 10:12 pm

Равнешка република....аз пък реших че си си намерил гадже карловка. Пък той република ще основава на масива отгоре. :D Жално ми е, но ще трябва да работя до неделя твърдо.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Сря Авг 08, 2012 11:28 pm

Името иде от тази снимка... :D

Изображение

Вече трети пореден weekend ще ми е тъдява, но за гадже от Карлово нещо не остава време.
Предния път се запознах с Бат Весо, но той не се връзва за тази роля... :blush:
Иначе интимни отношения с масива определено има и нямам търпение отново да онодя!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Пет Авг 10, 2012 9:59 am

Имайки предвид гръмотевичната прогноза за weekend-a, акцията се отменя.
Ще полазя при първа нова възможност.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kosiani » Вто Авг 21, 2012 8:24 am

Тази неделя - 19 август, скромна група от трима габровци, завъртяхме за един ден комбинация от описаните маршрути. Около 7.30ч. стартирахме от центъра на Калофер и за около 3 часа бяхме на х.Рай. Хапнахме по чорбичка и продължихме към Петолъчката. След около 2 и половина часа бутане, носене и тук-там каране стигнахме билото. От там надолу - от Петолъчката по реброто на Равнец и към Калоферски манастир - няма какво да ти обясяснявам, описал си го перфектно. То гледки, то спускане... :bowdown: В 16ч. си пиехме биричката отново в центъра на Калофер. :wavey: :beer:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Вто Авг 21, 2012 8:54 am

Добре дошли в "отбора"... :D
Тази седмица пак!
В петък ще разцъкаме по проекто-траковете на Равнешкия масив, а събота и неделя ще оставим за Кадемлиите.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Вто Авг 28, 2012 4:30 pm

Изображение

Ето официалното представяне на "Равнешка република" + снимки и тракове.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Чет Сеп 27, 2012 8:05 pm

Чудех се дали някой друг освен @taurus13 е имал среща с овчарски кучета минавайки по масива?

Вече сериозно почвам да се замислям за някакъв спрей, щото докато правех някакъв маршрут, който минава през х.Добрила за към х.Левски и ровех в интернет, попаднах на 2 различни коментара за кучета, а след това видях и коментара на @taurus13 за Равнец в тази тема.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 27, 2012 8:22 pm

От личен опит знам, че покажеш ли страх си загазил!
Даваш му да разбере че не ти пука, или че му е спукана работата ако приближи.
Снабди се с камък/ни (по-остър) и не ги жали ако прекалят с дистанцията.
Винаги атакувай (ако се наложи) тарторът - вземеш ли му страха, битката е спечелена.
Ако нещата загрубеят, застани зад рамката, а колчето го забий в окото или носа му - има уникален ефект!
Ако много загрубеят, използвай колелото като махало, с което удареното куче отлита надалеч... както и обтегачът ти...
Наложи ли се фул контакт, хвани го с две ръце за врата - така няма как да те ухапе. После обикновено се включваш на автопилот. :smash:
Псувай (обикновено това се прави) силно, с басов глас - може да порепетираш под душа - за съседите ще е повече от забавно... :rofl:
Има и още, но това също върши работа.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Чет Сеп 27, 2012 8:47 pm

Аз не питах за съвет как да се държа с каракачанско куче :D :beer:

На мен са ми скачали 2 такива след една моя глупост да взема един шорткат през едно стадо овце и да ти кажа, басов глас аз имам, но добре че имаше овчар наблизко :8D: та оттогава имам респект, към тез кучета. Иначе, като софиянец от крайните квартали, от дете съм свикнал как да се оправям с глутница от пумияри и без камъни даже.. но те нямат нищо общо с овчарски кучета :eyebrow:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kibikoff » Съб Сеп 29, 2012 3:25 am

@ xcII
овчарските кучета са обучени да пазят стадото, обикновенно са 3-4-5 и са разположени по краищата. НИКОГА не преминавай през стадото! Заобикаляй отдалеч и няма да имаш проблеми с кучетата. Стават агресивни, когато сметнат, че застрашаваш стадото или си агресивен спрямо тях.

На Равнец има доста стада: овце, крави, коне. В края на Октомври ще приберат повечето от тях в ниското.
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Съб Сеп 29, 2012 4:36 pm

kibikoff написа:@ xcII
овчарските кучета са обучени да пазят стадото, обикновенно са 3-4-5 и са разположени по краищата. НИКОГА не преминавай през стадото! Заобикаляй отдалеч и няма да имаш проблеми с кучетата. Стават агресивни, когато сметнат, че застрашаваш стадото или си агресивен спрямо тях.


Опитвам се да се уча поне от по-големите си глупости. та дотук нищо ново не ми казваш.. :8D:

kibikoff написа:На Равнец има доста стада: овце, крави, коне. В края на Октомври ще приберат повечето от тях в ниското.

Да, това беше конкретен отговор на въпроса ми :) :beer:

Макар, че в малката ми раница няма много място за антикуче флакон и да не знам дали действа много или в правилната посока, ще се разходя до некой оръжеен магазин. :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Вто Окт 02, 2012 8:54 pm

Пак съм аз :8D: След като се изясни (май) въпроса с кучетата имам още 2 въпроса:

1) има ли някакви културни забележителности в Равнешката република (напр. тракийски могили и прочие..)?
2) има ли необходимост от визи?

Предварително благодаря :) !
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Сря Окт 03, 2012 8:38 am

Ако попрочетеш какво пише под някои от снимките тук, ще си отговориш... ;)
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Сря Окт 03, 2012 11:34 pm

м/у другото, ако някой иска да се присъедини, да заповяда! около 12ч. , 06.10 в Калофер ще пием по 1-2 бири и нагорце, към х.Рай. На следващия ден нанадолце, към Калофе :) р
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Пон Окт 08, 2012 6:35 pm

Този уикенд, както си обещахме, взехме та покарахме през масива Равнец. GPS ми не бе с мен, но в кратце бе по реброто "Калето", съседно на това което вие сте карали към Калоферски манастир.

kато изклЮча Аграрното скУчно спускане по голата треволясъла част на рида, където може да си избираш 1001+ линии, всичко останало бе перфектно... :) :smash: :smash: :smash:

Няма да кометирам какви гледки се откриват към централното било на ЦБ и резерват "Джандем"...те просто трябва да се видят на живо..

Виж, в горската част.. като фанахме пЪтеката и настъпи БайкПарк ;) :8D: :clap:

Следват малце снимки да поразккрасим Темата за масива Равнец:

Изображение

Изображение

Изображение
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 08, 2012 9:02 pm

XCII - да не се наложи да си сменяш псевдонима във форума скоро? : :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Пон Окт 08, 2012 9:38 pm

taurus13 написа:XCII - да не се наложи да си сменяш псевдонима във форума скоро? : :eyebrow:


хехе, @Taurus13 мисля че твърде много си задълбал в темата си за так.нар. "стилове" на планинско колоездене.. :D Ника ми е от байка -> RAM XCII, тва не значи че ще влизам в неква схема на каране.. Изобщо, единствената тема, която си открил и/или коментирал и която не ми се нрави е една от "залепените" в Общ Форум, щото вкарва хората в некви измислени от маркетинга релси ;)

аз обичам xross country, но ако на некой му е по-секси all mountain да си го нарича така. всъщност, няма значение кое и как наричаш, нито с какво джърси караш, има значение къде караш, налтак :) :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 08, 2012 9:52 pm

Ти пък нещо са взе на сериозно... :) - само те бъзиках новата ти любов към спусканията по дивите терени.
Ама тая пък тема там, не знам кой я залепи - аз си я бях пуснал в Бла-бла-то. :blush:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Пон Окт 08, 2012 10:12 pm

taurus13 написа:Ти пък нещо са взе на сериозно... :) - само те бъзиках новата ти любов към спусканията по дивите терени.
Ама тая пък тема там, не знам кой я залепи - аз си я бях пуснал в Бла-бла-то. :blush:


напротив, ти се взе насериозно хахаха...

..само те бъзиках новата ти любов към спусканията по дивите терени...
никога не сме били толко интимни, че да знаеш къв е моя стил в любовта.. еле пък нова ли ми е или стара..:lol: :smash:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот kvelikov » Пон Окт 08, 2012 11:04 pm

Добре ви върви свалката - нищо чудно и да се вземете... :love:
Само дето е малко :offtopic:
Иначе сте много сладки.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: Равнешка република

Мнениеот xcII » Пон Окт 08, 2012 11:26 pm

kvelikov написа:Добре ви върви свалката - нищо чудно и да се вземете... :love:
Само дето е малко :offtopic:
Иначе сте много сладки.
:beer:


хехе, така си е, сладки сме си :blush: ти пък да не ревнуваш? хох! :D

Айде OnTopik, за любимия ни Масив, снимчицаа.. :agree:

Изображение
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта