Градски маршрути

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Градски маршрути

Мнениеот vallio74 » Нед Фев 26, 2012 4:41 pm

Колеги,излишно е да спорим помежду си относно велоалеите.Истината е,че наличните велоалеи са твърде недостатъчни като брой,дължина и свързаност.Но докато активно ползващите велосипеди не станат достатъчно много,за да се преборят за нови алеи,ще трябва да се задоволим с тези,които имаме.Болшинството хора силно подценяват велосипеда като средство за придвижване в града.Когато това се промени,може би ще се сдобием с вело-инфраструктура като в цивилизованите страни.Но първото,което трябва да се цивилизова,е мисленето на хората/където го има/и велосипедистите да не бъдат възприемани като досадни екзотични животни! Нека да правим всичко по силите си,за да популяризираме колоезденето като спорт и екологичен транспорт!!!
Аватар
vallio74
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот n3k01 » Вто Мар 20, 2012 11:48 pm

Аз малко така нефелно да се включа :).Днес ми се наложи да отида до Цар борис 3-ти и Пушкин и после да скокна до Кошарите...учудващо успях да се прибера само по вело-алеи и алеи по парковете...не знаех че ще го доживея това, но не се здържах и се спрях на 2 места по вело-алеята по бул. Гоце Делчев и снимах 2 малки, но достатъчни шахтички да се утрепеш или да си счупиш велосипеда(особенно ако е градски)...снимах ги защото имам спомени, че един наш съфорумец е доста на ясно как да ги накара да ги отремонтират тези неща и да ги вкара в ред нещата, което си пролича лично за мен от моете наблюдение по време на прехода ми през нашата столица :beer:
Прикачени файлове
20032012348.jpg
Дойран и Гоце делчев
(261.95 KiB) 1162 пъти
20032012346.jpg
Мисля че беше Гоце делчев и Орехова гора....
(243.28 KiB) 1064 пъти
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Re: Градски маршрути

Мнениеот Exorcist » Пет Мар 23, 2012 5:37 pm

В резюме за веолалеята Цар Борис III - Южен парк: днес ходих до общината на разговор:
В и К опасните дупки ("шахтичките") и шахтите ще се опитат за пореден път от общината да притиснат експлоатационните дружества да ги запълнят и оправят/пренаредят. Изрично им обърнах внимание върху това и как някой може да си счупи главата всеки момент.
Договорът с изпълнителя е формално изпълнен и разплатен, но има гаранционни срокове и в момента текат лабораторни анализи за качеството на червения асфалт, защото има съмнения, че не отговаря на заложените изисквания. Текат и други процеси с опити от спестени пари по проекти да се прехвърлят и използват за свързване на подлеза при бул. България с велоалеята и за поставяне на повече колчета около нея по протежението й. Има такъв констативен протокол за недостатъци и за частта на велоалеята в район Триадица, като тези два протокола са основанието да се опитат искащите да се случи нещо хора в общината да изкопчат пари и да се пооправят глупостите на инвестиционния проект и на изпълнителя.

Искам да кажа, че в общината има експерт, който работи с голямо сърце и желание по каузата за велоалеи, но над/около/зад/под него има огромна административно-бюрократична шапка, с която не е лесно да се пребори всеки път, т.е. не всички там спят и се чудят как да се краде и бездейства. Това го пиша, защото знам, че той чете тук й определено има нужда и от подкрепа и някоя добра дума, а не само от сочене с пръст - той бе в основата изобщо нещо да се случи и промени, той е и инициатора на протоколите от район Красно Село и район Триадица, за да може да има черно на бяло с какво да се бори за по-добри велоалеи. Иначе и до папата да бях писал, нямаше да стане нищо.

Не знам повече какво мога да направя по казуса, защото всичко е изговорено, ясно и се знае и е в ръцете на Столична община и сие. Да се дълбае още не мисля, че ще има положителен резултат, а и ще стане неуместно и може да доведе до обратни последици.

Да я ползваме каквто е (с повишено внимание), да се надяваме на ъпгрейдите и да бъдем оптимисти.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Jaboka » Пон Мар 26, 2012 8:29 pm

^ Най-големия ъпгрейд на тая вело алея ще е да се премахнат прагчетата на подлеза на България и Гоце Делчев.Същите прагчета дето преди да се появи алеята бяха загладени от употреба и ентусиазирани ездачи / бащи с бебешки колички , които сега не само че не ги загладиха както си трябва, а напротив изляха ги още по-остри и високи, което не знам каква дивотия е , кой го е наредил и защо "майсторите" са го изпълнили.Не стига че трябва да се разминаваш с блеещи пешаци , кучета ,деца и прочее но трябва в същото време да не си изкривиш каплите в поредния спицоубиец дело на общината.
Да не споменаваме че ,въпреки че я има от есента ,хората все още най-безцеремонно си ходят по средата , спират , сменят рязко посоката и я пресичат като коне с капаци.
...хванало го е бавното.
Аватар
Jaboka
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:00 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот viking_kn » Чет Мар 29, 2012 11:52 am

Някой скоро да е минавал през парка покрай северната ограда на Зоологическата градина в София, и ако да как е положението с кучетата там :)
viking_kn
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 10:00 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот xargs » Чет Мар 29, 2012 11:56 am

Аз наскоро минах от там и в парка нямах проблеми.
Имаше доста кучета на ул. Люба Величкова обаче (която отива към спирката на рейсовете)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот viking_kn » Чет Мар 29, 2012 12:07 pm

Мерси аз ще се опитам да мина точно до оградата и да изляза на ул. Шаварски път, и може след това да пиша в темата за кучетата :)
viking_kn
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 10:00 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот tzezko » Пет Мар 30, 2012 12:21 pm

Една вечер минах от там с пушката. Вече са по-малко. :D
Аватар
tzezko
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Сря Фев 15, 2012 3:08 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот krach » Пон Апр 09, 2012 6:41 pm

Ще се научат. На Цар Борис всички пешаци въпреки че е тъпканица си вървят в тяхната зона.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот azze » Чет Апр 12, 2012 7:49 pm

krach написа:На Цар Борис всички пешаци въпреки че е тъпканица си вървят в тяхната зона.

Наистина повечето пешеходци си вървят в тяхната част,а в същото време много хора с колела карат където си поискат.
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Dolph » Чет Апр 12, 2012 10:45 pm

Аз се опитвам да уча хората на алеята по ул.Гоце Делчев да си ходят в пешеходната зона,но е трудно.На майките с колички много им наресва гладката настилка,а за блейките да не говорим.
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Градски маршрути

Мнениеот n3k01 » Пет Апр 13, 2012 11:49 am

Dolph написа:Аз се опитвам да уча хората на алеята по ул.Гоце Делчев да си ходят в пешеходната зона,но е трудно.На майките с колички много им наресва гладката настилка,а за блейките да не говорим.

Уф .... пробвал ли си да буташ детска количка с малки колелца в София :( На майките с количките не им се сърди :beer:
n3k01
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 4:43 pm
Местоположение: софия

Re: Градски маршрути

Мнениеот Dolph » Пет Апр 13, 2012 12:11 pm

n3k01 написа:
Dolph написа:Аз се опитвам да уча хората на алеята по ул.Гоце Делчев да си ходят в пешеходната зона,но е трудно.На майките с колички много им наресва гладката настилка,а за блейките да не говорим.

Уф .... пробвал ли си да буташ детска количка с малки колелца в София :( На майките с количките не им се сърди :beer:

Не им се сърдя въобще,просто не си правят труда да се оглеждат грам и си бутат количката по алеята все едно е само тяхна.Място има за всички,просто трябва да се по колегиални един към друг. :agree:
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Градски маршрути

Мнениеот cvb » Пет Апр 13, 2012 1:12 pm

tzezko написа:Една вечер минах от там с пушката. Вече са по-малко. :D

майките с колички :agree: :smash:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Градски маршрути

Мнениеот blacksnoopy » Нед Апр 15, 2012 9:31 pm

Карах сега по празниците по велоалеите в София. На Цар Борис III поведение на пешеходците бе отлично, стояха си в тяхната част. На Гоце Делчев също бе добро положението, но нямаше сега много народ.

Това, което много ме дразни е когато някой паркира на уличката за х-л Хилтън след моста на НДК и запуши предвиденото място за колоездачи и колички.

Днес снимах една червена Дачия :smash: :smash: :smash: Не знам кога е паркирал, но поне в момента, когато съм снимал има достатъчно място да мръдне напред. Аз като се спускам от моста ще успея да слезна от бордюра, ама е по-тегаво за тези в обратната посока.

Изображение
Личен блог http://www.ovcharski.com/
Аватар
blacksnoopy
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:14 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот xxbtwxx » Пет Апр 20, 2012 7:57 pm

Този с Дачията, заслужава начупени стъкла и лепенка "Паркирал си като идиот"!

На Цар Борис III си имал късмет, винаги като минавам от там (от Руски паметник го Горнобански път и обратно) се разминавам с поне 10 пешеходеца, които се движат във велоалеята, и на всичкото отгоре, като им се направи забележка, започват да се заяждат и да обиждат.
xxbtwxx
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 10:44 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Съб Апр 21, 2012 9:16 am

xxbtwxx написа:Този с Дачията, заслужава начупени стъкла и лепенка "Паркирал си като идиот"!


Някой да ме поправи ако греша, обаче този с датчията практически не е направил никакво нарушение - няма нито знаци, нито маркировка, които според ЗДП да му забраняват да паркира там.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот penmark » Съб Апр 21, 2012 9:32 am

Поправям те, вижда се скосение на тротоара. То не е направено за да се стича водата.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Градски маршрути

Мнениеот boriss13 » Съб Апр 21, 2012 10:13 am

Insight написа:
xxbtwxx написа:Този с Дачията, заслужава начупени стъкла и лепенка "Паркирал си като идиот"!


Някой да ме поправи ако греша, обаче този с датчията практически не е направил никакво нарушение - няма нито знаци, нито маркировка, които според ЗДП да му забраняват да паркира там.

В началото на "улицата" има знак, който забранява паркирането... аз такива много обичам да ги лекувам, даже един колега си го отнесе погрешка... :D
П.П. И този с опелчето е спрял като гъз, Хилтънски гъз.... ;)
П.П.2 Понеделник и вторник съм в Хилтън на работа, внимавайте как паркирате в района! :evil:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот Insight » Съб Апр 21, 2012 10:29 am

boriss13 написа:В началото на "улицата" има знак, който забранява паркирането... аз такива много обичам да ги лекувам, даже един колега си го отнесе погрешка... :D

Това вече е съвсем друга работа.


penmark написа:Поправям те, вижда се скосение на тротоара. То не е направено за да се стича водата.

Аз не се сещам по кой член или алинея от ЗДП е забранено спирането при необозначено и немаркирано "скосение на тротоара".

penmark написа:Това не е закон, а елементарна култура. :) Същото като да спре пред чужд гараж. А да не говорим, че по това скосение може да слизат и инвалиди.

Съгласен съм с тебе, аз не бих паркирал по този начин, но това не прави човека нарушител на закона. "Елементарна култура" е адски разтегливо понятие и аз не бих съдил някой според моите разбирания.
Последна промяна Insight на Съб Апр 21, 2012 10:47 am, променена общо 1 път
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот penmark » Съб Апр 21, 2012 10:39 am

Това не е закон, а елементарна култура. :) Същото като да спре пред чужд гараж. А да не говорим, че по това скосение може да слизат и инвалиди.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Градски маршрути

Мнениеот krach » Съб Апр 21, 2012 3:36 pm

Стъклото е гадно да му строшиш.
Друго си е винтилчето да му го изкубеш с клещи - евтинко ще му излезе има няма 10 лева смяната на винтила но за сметка на това е гадно.
Ако пък много си му набрал 2 винтила и ще му е още по - гадно...верно няма да може да премести колата от нарушението...

Но все пак има и по културни начини....да не падаме на тяхното ниво. Някоя лепенка с моментно лепило да чагърта 2-3 часа хартията
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот xxbtwxx » Съб Апр 21, 2012 5:31 pm

krach написа:Стъклото е гадно да му строшиш.
Друго си е винтилчето да му го изкубеш с клещи - евтинко ще му излезе има няма 10 лева смяната на винтила но за сметка на това е гадно.
Ако пък много си му набрал 2 винтила и ще му е още по - гадно...верно няма да може да премести колата от нарушението...

Но все пак има и по културни начини....да не падаме на тяхното ниво. Някоя лепенка с моментно лепило да чагърта 2-3 часа хартията


Еми лепенчица, "паркирал си като идиот" http://kato-idiot.com/
Ъначе предното стъкло, да му охлади малко главата, та да му дойде акъла.
xxbtwxx
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 10:44 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Съб Апр 21, 2012 8:25 pm

Insight написа:
xxbtwxx написа:Този с Дачията, заслужава начупени стъкла и лепенка "Паркирал си като идиот"!


Някой да ме поправи ако греша, обаче този с датчията практически не е направил никакво нарушение - няма нито знаци, нито маркировка, които според ЗДП да му забраняват да паркира там.


Като остане 2-3 пъти без огледала, и с малко повече драскотини по боята, и без ЗДП ще се сети. :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот boriss13 » Пон Апр 23, 2012 8:53 am

Малко снимков материал за онагледяване.Според мен, най-доброто решение на проблема, с което излизате от ситуацията с измити ръце е едно телефонче на паркинги и гаражи.Паяка от НДК идва точно за две минути.... :evil:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Градски маршрути

Мнениеот blacksnoopy » Съб Апр 28, 2012 10:23 pm

Днес пак минах покрай Хилтън и имаше една Toyota комби с вдигнати чистачки, която запушваше слизането, трима велосипедисти (две деца/тинейджъри и един господин), двама полицаи и май една жена. Не знам какво се е случило, нещо пишеха, минах след 5 минути пак и Тойотата беше преместена. Докато минавах втория път се спусна един около 16-годишен младеж и премина с по-висока скорост и само чух как единия полицай мърмори "Кажете ми а това нормално ли е?" на тримата велосипедисти. Един от тях имаше Sprint Apolon.
Личен блог http://www.ovcharski.com/
Аватар
blacksnoopy
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:14 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот xxbtwxx » Съб Апр 28, 2012 11:19 pm

Аааа You don't say.
Писахме сведения днес, аз бях тинейджъра с каската.
Полицаят ни питаше, дали е нормално това каране.
xxbtwxx
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 10:44 am

Re: Градски маршрути

Мнениеот ivondera » Нед Апр 29, 2012 9:00 am

Аз бях този с Аполона. Случая е следния. Както видяхте оная пача с Toyotata беше спряла като арабин в пустиня и си беше понесла последствията. Одрана боя на предна лява и задна лява врата обърнати ел. огледала чистачки някой беше спаднал и задна дясна гума. В един момент две момчета с колела се бяха спрели там и гледаха. Оная реши, че те са направили всичко това и хвана едното момче и се обади на 112. Аз реших да се застъпя за тях и им станах свидетел като написах, че не са те виновни, а са други които са избягали и те просто са гледали. Дойдоха двама пишман полицаи които не знаеха как се процедира в случая и питаха по станцията в районното какво да правят. Написахме всички сведения и с това се приключи. Оная май се отказа да повдига обвинение за щетите.
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Градски маршрути

Мнениеот PtD » Сря Май 02, 2012 12:48 pm

ivondera написа:Както видяхте оная пача с Toyotata беше спряла като арабин в пустиня и си беше понесла последствията. Одрана боя на предна лява и задна лява врата обърнати ел. огледала чистачки някой беше спаднал и задна дясна гума.


Ихааа! :D :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Градски маршрути

Мнениеот konopr » Пон Юли 02, 2012 4:45 pm

ето, ако някой случайно би искал да отправи аплодисменти или благодарности на господинът с регистрационен номер СА 9138 АА, ако го види, може да го направи, както намери за добре :beer:
Прикачени файлове
548399_443612555673253_198789351_n.jpg
548399_443612555673253_198789351_n.jpg (54.56 KiB) Прегледано 17719 пъти
Аватар
konopr
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 12:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dantass, themaddog и 30 госта