За структурата и промените в "Мероприятия"

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот rarekin » Пон Мар 07, 2011 3:46 pm

Admin написа:.... но пак казвам - идеята не беше ли този календар да помага на хората лесно и бързо да намират тези активности, които ги интересуват, а за подробностите да се насочват към съответните теми във форуми, подфоруми и т.н.?


Любо, идеята на Календара не беше ли в него да се вписват КАРАНИЯТА? Спомням си, че имаше дискусии за това, кои карания да влязат в него, защото имаше идея този календар да стане основата на един бъдещ шампионат. Не си спомням да е ставало дума в него да влизат мероприятия, които не са карания.

@Alpina

КАРАНИЯ
:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот lostrider@ » Пон Мар 07, 2011 4:10 pm

@alpina
Не ме разбирай погрешно. На мен и лично на мен, не ми пречи в календара да присъстват официални и неофициални дати, заедно, т.е. на едно място (стига всички дати да бъдат съгласувани и да няма припокриване), както каза ти. Проблемът е, че и аз виждам нещата от погледа на @rarekin. Смятам, че един добре структуриран календар на състезанията през годината (тип шампионат @rarekin :agree: ) не би затруднил ориентацията, а напротив - ще помогне по- лесно всеки сам да прецени какво търси. С времето нещата ще се осъвършенстват и ще придобият още по- завършен и нагледен вид, но да изчакаме.
Това е мое мнение и ще гледам да не пълня повече темата с деструктивните си предложения. :D :beer:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Пон Мар 07, 2011 4:26 pm

Направени-ненаправени промените и вече има недоволни :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Пон Мар 07, 2011 4:54 pm

м'чи нормално :)

сега, да не излиза, че не обичам и аз тая част на спорта :) ... ообаче ... както вече казаха някои, трябва да имаме официален календар и някак си не е редно в него едно до друго да седят състезания и сбирки.
Не отричам факта, че сбирките са изиграли важна роля в "посвещаването" в спорта на не един и двама, но след като имаме календар за официални мероприятия и вече структуриран форум за един вид "неофициално" обсъждане по клубове и организации, все си мисля, че мястото за обявите на тия сбирки е във форума.

Па нищо не пречи под календара да се напише едно изречение, че повече информация за други сбирки и неофициални мероприятия може да се намери в съотвтения раздел на форума + линк ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот lostrider@ » Пон Мар 07, 2011 4:56 pm

@outfaced
:agree:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Alpina » Пон Мар 07, 2011 5:09 pm

Защо ни трябва да официалничим и да делим, че нещо ми се губи идеята?
И какво неофициално има в официалната сбирка на форума за даден град?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Мар 07, 2011 5:16 pm

Аааа, тука вече някакво много сериозно неразбиране се е получило.
Никога не съм обсъждал варианта календарът на MTB-BG да е официален състезателен календар за България или нещо подобно. MTB-BG е информационен сайт с обща насоченост към планинското колоездене, а не национална спортна федерация, че да изготвяме официален календар.
Когато обсъждахме промените в Мероприятия, стана ясно, че едно от основните опасения е клубните подфоруми и изобщо новата структура да не доведе до изолация и трудно намиране на информацията за каранията. Точно с тази цел възникна идеята за подобен всеобхватен календар, в който всеки да може да добавя различни като формат събития и карания. Проверете, ако желаете, цялата дискусия по въпроса.
И сега излиза, че има желания да не са всички събития и активности, да се делят на официални и неофициални в отделни календари и т.н. Само аз ли виждам противоречие?

Според мен, функцията на един календар е да може човек лесно и бързо да види на коя дата какво има и ако може да различава отделните видове активности и да ги филтрира, сортира и да се информира за тях. Всичко това го има като функционалност. Самите уговорки, коментари и т.н. е логично да си останат тук, във форума, или пък на официалните сайтове на организаторите.

В момента сбирките на форума ви правят такова впечатление, защото просто няма друго. Ако започнат по-активните клубове евентуално да публикуват карания в календара, те доста бързо ще "удавят" другите активности.

Вижте, не ми е за конкретната сбирка - тя си има достатъчна посещаемост. Въпросът, както се казва, е принципен. Идеята беше календарът да е обединяващото звено между всички карания, клубове, формати и т.н., за да може новата структура на Мероприятия да има максимално положителен ефект. И сега изведнъж "Защо всичко е в един кюп?".

@sergeh
Проблемът с многодневните събития е, че ако се махне отметката да се показват във всеки ден, те ще се показват само в първия. При много от тях това ще доведе до дезинформация. За пример вземи кое да е състезание по спускане. Тяхната програма обикновено започва още в четвъртък, като до събота са все тренировки. И чак в неделя е същинското състезание. За някои състезатели е важен всеки от дните, за други само петък-неделя, за публиката само уикенда или дори само неделя.
Примерът с маратона също е удачен - той е замислен като проява, към която хората могат да се присъединят и в движение, за по 2-3 дни. Ако е обявен само първият ден, някой едва ли изобщо ще забележи, че има още 24 след него.

Пак казвам, защо придавате на календара официални и организационни функции? Той трябва да има информационни задачи - поглеждаш ден, седмица, месец, виждаш къде какво има, планираш си времето, мероприятието или каквото друго имаш да си планираш и готово.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Harka » Пон Мар 07, 2011 5:42 pm

@Admin, Alpina:

:agree:

Абсолютно съм "за" календарът да съдържа всякакъв род мероприятия, включително и сбирките в сряда. Веднага си представих ако за пръв път влизам във форума/сайта колко по-лесно ще ми е да погледна в този календар дали и кога се организира сбирка на форума, каквато е нормално да има в почти всеки форум.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Пон Мар 07, 2011 6:01 pm

outfaced написа:м'чи нормално :)

Именно. Точно затова се чудя на търпението на Любчо да обяснява, да разяснява... Вместо да каже "така реших, така направих, оправяйте се". :smokin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот bikerider » Пон Мар 07, 2011 6:05 pm

Така е по-добре. Справка - закона за горите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот outfaced » Пон Мар 07, 2011 7:40 pm

Малии, какво административно единомислие ... :D
Е па няма лошо. Можеше да е по-хубаво, ама явно въпрос на гледна точка.
Ако това не е официалния календар някой някога ще трябва да направи официален.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Harka » Пон Мар 07, 2011 7:53 pm

Абе да ви пикам и на официалността и на вас. За мен "официален" е единствено календарът на UCI за кръговете от световната купа. Оттам нататък - каква официалност, какви пет лева? Който организира състезание, той има и грижата да го оповести както трябва. Има достатъчно начини за това.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Мар 07, 2011 7:57 pm

Официален спортен календар (за състезанията) следва да направи съответната спортна федерация, в случая БКС.
Официален календар за организирани карания и несъстезателни събития... такова животно не знам дали има някъде изобщо, защото такива прояви по принцип не са под една шапка. Това важи с още по-голяма сила за неорганизираните карания.
Сега се досещам, че объркването май идва във връзка с темата на Симо, но тя засягаше наистина изготвянето на официален спортен календар или поне подобие на такъв.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Мар 07, 2011 8:42 pm

За съжаление в новия си вид началната страница се зарежда доста бавно при натоварване, затова в следващите дни ще трябва да намеря начин да я оптимизирам - не се учудвайте, ако външният й вид се променя от време на време, както и ако някои модули са изключени от време на време (например този за новите снимки в момента).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот TheAnimal » Пон Мар 07, 2011 9:33 pm

Браво Любче, така форумът изглежда много по-подреден.
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот boriss13 » Пон Мар 07, 2011 10:51 pm

Приятна изненада, една от малкото напоследък. :look:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот ivan_radev1 » Вто Мар 08, 2011 1:30 pm

Браво за календара! :agree:

Мисля си дали в графата "други събития" не трябва да бъдат включени и бреветите. Все пак доста от членовете на този форум карат от време на време на бревет, част от тях и с планински велосипеди. А и е хубаво да се насърчава велотуризмът във всичките му форми. :beer:
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sensation_blue » Вто Мар 08, 2011 1:35 pm

За жалост чак сега виждам темата, та надали ще допринеса с нещо, но и аз понякога съм се дразнел от огромните или многобройни теми от един и същ регион например, които са по-скоро като чат особено напоследък.
Затова приветствам по-подредения вид на форума, но искам и да споделя нещо: зарибих се на МТБ именно от тукашните момчета които описваха интересните си карания и слагаха снимки.
Напоследък обаче това замря - слагат се снимки, без да се описва каквото и да е било за да може човек да се ориентира ако реши да иде неорганизирано примерно. А аз като прекалено голям индивидуалист и не обичащ особената масовост, предпочитам индивидуалните карания, тип самотен странник изучаващ планината с приключенски хъс ;)
Та... понеже има част от самия сайт - по пътеките, щеше ми се да има такава част, в която всеки (или малка група) да разказва за някой интересен маршрут и преживяване, нещо като темите за КОМ-ЕМИНЕ например, но те са малко, а са много нахъсващи за всеки новобранец и не само новобранец ;)
Та дали няма как да има място където да разказваме за каранията си поотделно с цел помощ на някой друг такъв индивидуалист или малка група например, защото в Индивидуални карания не е ясно за какво е точно - мен ми се кара и искам да питам някой как да стигна до някъде си примерно, къде да гледам да не се загубя и т.н. - трябва да има нова тема за всичко по отделно или просто да има няколко подтеми пак с регионална насоченост?
Просто подхвърлям не е нужно да се съобразявате с моето мнение :)

p.s. Знам че това е по-скоро нещо, което според описанието е за ОБЩ Форум, но имах предвид нещо като ежеседмичен очерк на карания или пък за дадени по-малки маршрути, а не толкова за епически такива ;) Но предполагам е безсмислено, има си ги темите, които ме интересуват и сега...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот PtD » Вто Мар 08, 2011 7:01 pm

Намирам за извънредно дразнещо това, че клубните теми излизат по средата - преди "Радост за окото".
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Чет Май 17, 2012 2:37 pm

Покрай многото дискусии и различни мнения миналата година при структурирането на раздел "Мероприятия" бях обещал, че ако не се окажа прав за някои от нещата, ще си го призная и ще помисля за друг вариант. Е, дойде и този момент. :)
С оглед на досегашния опит и активност на мен лично ми се струва, че форумът "Индивидуални карания" се явява малко излишен и изкуствен. Поради което мисля да го слея с форума за организираните карания и цялото това нещо да се казва "Карания", а в него ще си останат и подфоруми (скрити или явни), отделени по клубен или регионален признак. За регионален все още е малко рано, но до 1-2 години сигурно ще се наложи.
Зная, че някои потребители направиха още миналата година предложения за подобна структура (например outfaced :beer: ), но тогава ми се струваше, че индивидуалните карания все още са достатъчно, за да оправдаят собствен раздел. Като гледам в него обаче, всеки втори го тегли към регионалност и организираност/регулярност/повторяемост, което показва, че самият подход към самоорганизиране на карания, какъвто си го спомням от едно време, вече доста се е променил. :)
Някой да е против подобна промяна? :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот mover » Чет Май 17, 2012 4:17 pm

Admin написа:...форумът "Индивидуални карания" се явява малко излишен и изкуствен. Поради което мисля да го слея с форума за организираните карания и цялото това нещо да се казва "Карания"...

Вярно е, че в момента е мешавица в "Организирани" - там дори има теми само с един пост - началния. Според мен, просто разделът трябва да се разчисти (с преместване на теми).
Мисля, че е добре да има разделяне поне на две теми или подтеми по признака: "Утвърдени/клубни карания" и "Локални/инцидентни карания".
Иначе ако всички се съберат на едно място, ще стане трудно за ориентиране.

Въпрос/Предложение: Възможно ли е всяка нова тема да може да се отваря само в "Локални" и да се премества "служебно" в "Утвърдени", когато наистина се утвърди. Изключение да има само ако темата се пуска от сериозен клуб и има потенциал за "Утвърдени".
Разбирам, че това ще включва субективна преценка и повече ангажимент от модератора.

Предложението може да не е перфектно технически, но се надявам да се помисли в тази посока. :look:
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот xcII » Пет Май 18, 2012 1:58 pm

Admin написа:Някой да е против подобна промяна? :D


То въпроса е явно риторичен, но все пак ще отбележа: не съм против (човек свиква с всякаква организация в Форума след достатъчно време , наистина), но и не съм "За" :)

Аргументи:
Ако целта е по-добра организация на информацията в темите за несъстезателни карания, то накратко смятам, че крайния ефект ще е образно казано като от две кофи вода да се излеят в един бидон.. Бих дал предложения как на мен ми се струва че би могло по-добре да се структурира информацията за каранията, като една голяма част от тях се покрива с постове на други съфорумци по-горе в темата, но така както ми звучат нещата те са определени, та ще пропусна :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот dob111 » Пет Май 18, 2012 6:13 pm

Честно казано и аз съм против махането на раздела "Индивидуални карания". Не съм участвал във Форума преди обособяването на този раздел и не знам колко нужен е бил, а сега колко излишен изглежда. Но си мисля следното - Индивидуални карания е мястото, където всеки новозапален МТБ колоездач може да намери равнопоставени съмишленици за практикуване на любимия спорт, без да е обременен от това да влиза във формални и неформални формирования, без да е обременен от джърсита, отличетелни знаци, лидери, формални и неформални правила. "Индивидуални карания" е вратичка през която анонимния и начинаещ МТБ колоездач може да надникне в спорта и да намери хора с които да го практикува.
"Индивидуални карания" си е подфорум със собствено значение.
Както каза XCII по горе - сливането няма да направи нещата по ясни. А както каза mover - да има много теми с един пост - но какво от това. Винаги ще има хора, които са търсели спътници за дадена своя идея и не са намерили, но това е нормално. Трябва да има пространство и за тези обяви и най-естественото място за тях е именно Индивидуални карания.
Нито хляб, нито вода иска този раздел, за сървърно пространство не съм сигурен колко иска...
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот xcII » Пет Май 18, 2012 7:03 pm

@dob111

Всъщност нещата според мен не опират до начинаещи/напреднали, или клубове/малки групи/вълци единаци, а до това, че в момента (този момент за мен е откак аз съм във Форума) и в двете секции е доста голяма каша... На койтому се рови може да намери всичко, но не е "лицеприятно" много :)

Отделно от това че към момента е голяма "мътеница" и в "Клубове.." и "Индивидуални..", според мен има един фундаментално липсващ елемент, отделен ясно и видимо, а именно карани маршрути, съответно със gps тракове, снимки, кратко описание и евентуално пътеписи (за който ги може)..

Понастоящем, за това е предназначена секция "Общ форум", но ясно е за всеки начинаещ или напреднал потребител на Форума, че в тази секция да търсиш каран маршрут е като да търсиш в неокосена трева дамска обица, напр... А както и други по-горе са отбелязвали, било в тази тема, било в предложения към организацията за форума, това е полезно..

Ама ай да спирам, че нали бях казал, че няма да давам предложения, пък се увлякох, а и досега не съм видял много реализация на много предложения от направените предложения и от други, не само от мен.. :P

ed. Който иска да ползва Форума ще го ползва и в изцяло "линеен" вид. Друг е въпроса дали това е удобно за който и да е било, напреднал/начинаещ потребител.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот taurus13 » Пет Май 18, 2012 7:36 pm

Аз също отдавна смятам, че по-скоро си трябваше отделен подфорум за описване на карания, но пък знам ли, дали няма да стане и там някоя боза. То проблема на МТБ форума като цяло е, че много дечурлига има тук. Може би това е форума с най-ниска средна възраст на потребителите. Това води до всички тези явления, като неграмотни писаници, неспазване на разделите, едни и същи тъпи въпроси, лични нападки и пр. и пр.
Но все пак ми се иска да има едно място където да се споделят определени карания с текст, картинки и тракове, защото наистина в общия форум всичко потъва. А потъне ли няма как да бъде изровено лесно, без да прелситваш стари теми до припадък. Пък тези публикуваните от Админ описания, са доста по-претенциозни - демек трябва да се спазва някакъв официален стил, пък аз например предпочитам да си ги описвам някак по-неангаже. Във офроуд.бг си имат там едно разделче за пътешествия, пътеписи и разходки, което преди често прелиствах и ми беше интересно. (щото насмалко и аз да си купя мотор :lol: ). Нещо такова ми се иска и тук, та да се съберат на едно място тези теми.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот xcII » Пет Май 18, 2012 8:53 pm

:offtopic:
..по-скоро си трябваше отделен подфорум за описване на карания..
:agree:

..Може би това е форума с най-ниска средна възраст на потребителите..


-> Така е, но пък и твърде голяма толерантност има от страна на модераторите. Като си написал нещо, където не трябва според дефиницията на подфорума или не с езика който трябва, -> ключ. Децата следват примерите на батковците и на "миналия номер". Това важи с още по-голяма сила за възрастните, разбира се.

..Пък тези публикуваните от Админ описания, са доста по-претенциозни - демек трябва да се спазва някакъв официален стил, пък аз например предпочитам да си ги описвам някак по-неангаже..


-> Сega, като Админ няма друг в описанието на маршрути.. не щото му се мазня ама досега не съм видял пример друг да ги описва толкова подробно, както той в "Пътеки" :D. Аз много се чудя, кой освен него ще има търпението да набие спирачките, когато терена се сменя от Т2 на Т3, за да го маркира като waypoint.. :bigeyes: :) Мога и да греша де, времето ще покаже :)

Та напълно съм съгласен, че маршрутите трябва да имат доста по-неформална форма на описание от потребителите на Форума, за да има повече описани маршрути. Напр. [Планина/Основни точки като населени места (ако има)] + [gps трак] + [снимки] + [кратко описание като терен, вода, забележителности и т.н.] + [пътепис, който желае/може да ги пише] е доста по-незадължаващ и в същото време информиращ формат... Така де, кой си засича до кой метър по къв терен кара? :8D:

но пък знам ли, дали няма да стане и там някоя боза.
-> Боза няма да стане ако при дефинирани и ясни прравила има модераторски :smash: при нарушението им.. :bawling:

:offtopic:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Admin » Пон Май 21, 2012 5:39 pm

Добре, ще обсъдя с модераторския екип идеята за такъв раздел, на мен като цяло ми допада. :agree:
Обаче имам едно условие, ако ще го правя - да ми помогнете в началото изравянето на темите до момента, които е хубаво да влязат в него. Някои от вас са техни автори, така че ще ви е по-лесно да се сетите за ключови думи и да ги намерите, отколкото на мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот xcII » Пон Май 21, 2012 6:34 pm

Admin написа:Добре, ще обсъдя с модераторския екип идеята за такъв раздел, на мен като цяло ми допада. :agree:
Обаче имам едно условие, ако ще го правя - да ми помогнете в началото изравянето на темите до момента, които е хубаво да влязат в него. Някои от вас са техни автори, така че ще ви е по-лесно да се сетите за ключови думи и да ги намерите, отколкото на мен.


Ако го приемете, то най-малкото което можеш да очакваш е да се посочат теми с карани маршрути. По-важното е, че може да се очаква "бум" на споделени маршрути в този подфорум. Но, бих си позволил да препоръчам (не искам да звучи поучително, но наистина е важно) в случай, че вземете такова решение, за да не стане както @Taurus по-горе бе писал "каша", то внимателно да обявите правилата за постване в тази секция/подфорум (както сте направили за всеки друг подфорум)... И тези правила, с малце модераторската сила ще бъдат спазвани.. Амин! :) :agree:

ed. Ако такъв подфорум/секция стане факт, то освен основната му цел, а именно да събира карани преживелици на едно място, сещам се че това би дало възможност да се "чистят" предложения за карания от секции "Клубове.." и "Индивидуални..", които да речем че са с над 1 месец давност (или по-малко, както си решите) и да се местят там, следователно правейки по-подредени и по-актуални секции "Клубове.." и "Индивидуални..", които следва да съдържат информация за какво ще се случва, а не какво се е случило или още по-зле, било е обявено и не се е случило..

Важно е обаче, да се местят само такива, които отговарят на някакъв минимум полезна информация, например, аз имам 1-2 поста, в които съм казал "айде да караме там и наоколо" и после нищо не съм добавил, нито трак, нито снимки. Ами такъв тип пост не бива да попада в такъв подфорум/секция, щото никуму няма да е полезен.. (ако го направите, веднага ще добавя и трак и линк към снимки за тези два мои поста :D )

Затова предлагах по-горе, че трябва да има минимум от параметри, описани към правилата на подфорума, на които трябва да отговаря един маршрут, за да бъде допустим там.. Очевидно като минимум конкретика е gps трак напр. + кратко описание за терена.

Най-вероятно е то да не бъде в прецизния и детайлен формат, който Admin предлага в Нова система за класификация на пътеки и маршрути, а ако бъде още по-добре и ЕВАЛА на постващия го! :) :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот Yavkata » Пон Май 21, 2012 8:00 pm

Абсолютно подкрепям. Почти съм сигурен , че съм давал някъде и аз подобно предложение, но почти :D
Смятам обаче , че едно от задължителните условия трябва да бъде, наличие на името на основна отправна точка, или съществен обект (като връх или друго) в заглавието на текста. Макар, че сигурно ще пострада "живописността" и няма да е грабващо, ще бъде значително по-лесно за намиране с търсачката примерно. Литературното заглавие, може да се ползва като подзаглавие в самия текст.
Примерно : Вместо "Шипки и глогинки", заглавието да е "Над Кътина"

Заглавие:"Над Кътина"
Подзаглавие: "Шипки и глогинки"
Текст: "Като му тръгнахме рано...Ала-бала -портокала..шипки....глогинки....та ето какво страхотно каране беше.
Снимки: снимки или линк
Трак:линк
Ако няма Жи Пи еС -приблизително описание на нас.места и разстояния.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: За структурата и промените в "Мероприятия"

Мнениеот sensation_blue » Пон Май 21, 2012 11:16 pm

Е хайде стига с тези "жипиеси" - когато е организирано с някаква цел - ок - ама като тръгна за кеф да карам, ми е интересно да си поразгледам, па да се замисля - да се повъртя насам натам да видя къде води онази пътечка, да извадя картата, да си напрегна малко и мозъка ... да погледна звездите и да подуша мъха по дърветата :D - едно време мислехме, сега какво - я да видя в гугъл, я да видя на gps-a. Като забодем очи в жипиеса па забравим да гледаме къде отиваме :)
:offtopic:
По отдавна бях писал по темата... не може ли да е по-скоро като разказче в картинки нещо...? Вярно, че е хубаво да имаш някакъв ориентир като тръгнеш на "някъдето", но защо ориентирите да не са снимки или просто думи?
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта