LB --- street --- ?!?!?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди, предназначени за тези по-специфични видове каране, които се практикуват предимно в градска среда, както и за компоненти и екипировка за тях. Може да се обсъждат и теми, свързани с BMX.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

LB --- street --- ?!?!?

Мнениеот van4o » Пет Окт 05, 2007 6:10 pm

Здравейте ! Искам да попитам хората , които имат впечатления за тази рамка, няколко въпроса :
1. Дали е наистина удобна за street ?
2. Предницата дълга ли е (тъй като съм височък а и не искам стъпалото ми до опира в предната гума на всеки градус . До сега съм карал Climber и той ми беше идеален като геометрия и размери. ) ?

3. Някой има ли чертеж с геометрията е размерите на рамката ?
4.Чували ли сте за някaкви проблеми при тези рамки ?
Това е рамката : http://www.mtb-bg.com/index.html?http:/ ... 191206.htm
Може направо skype: ba7is7a на да ми пишете . Мерси предварително ! :) :) :)
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Димитър Вергиев » Пет Окт 05, 2007 7:02 pm

Привет,рамката ще ти е идеално щом си височък,особенно пък щом до сега си карал клаймър!Лично за мен рамката не е лоша,но ако имаш познати в чужбина можеш да си вземеш нещо доста по добро от към геометрия за около,450-500лв.Ако нямаш тази възможност,то още веднъж ЛБ-то е за теб!Рамката лично за мен има 3недостатъка:1-во доста е височка,2-ро ушите са вертикални,3-то малко е тежичка(не е болка за умиране)!Но пък има и куп предимства:Хромич е,здрава е което е много важно за странично блъскане ;)
пп.Има доста писано в ЧЗВ :beer:
skype-vektor4o7
Местонахождение:Пловдив
E-mail:[email protected]
http://www.vbox7.com/play:20e60ad9
Димитър Вергиев
 
Мнения: 944
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 11:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black cat » Пет Окт 05, 2007 10:30 pm

Погледни във Велоса вече имат NS
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот bored » Съб Окт 06, 2007 1:33 pm

Коуегата с това "NS" искаше да каже, че варненския магазин "Велос" ( http://velos-bg.com ) станаха дистрибутори на NS Bikes ( http://ns-bikes.com ).
Както рамката за която питаше - LB-то (проект на velos-bg) така и рамките на NS Bikes са изработени от хром - по подходяшия материал за street, dirt и urban, поради по-голямата си коравост и това, че евентуално при скъсване се заваря лесно и надежно спрямо алуминия, на който обаче недостатака му е грамчетата в повече.

P.S. До края на другата седмица предига първата им партида рамки, лапи, кормила и главини.
.. тогава ще си получа ns bikes - bitch, frame. :)
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Мнениеот FireFoXa » Съб Окт 06, 2007 1:57 pm

bored написа:P.S. До края на другата седмица предига първата им партида рамки, лапи, кормила и главини.
.. тогава ще си получа ns bikes - bitch, frame. :)

Дано поне NS-вете да се използват на пълни обороти, а не както стана с половината LB-ta... Разходка в парка, около байкарите и т.н. Засега съм 99% сигурни, че ще се юркат на МАКС "Кучките", защото се досещам кой че ги кара :eyebrow: :hbang2:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот ShadowConspiracy » Съб Окт 06, 2007 4:16 pm

Живот и здраве и аз ще получа пари за бяла кучка и един бял Pure 4130 bar. Аз ще я карам стрийт и с една твърда вилка ще е ненормална...
Аватар
ShadowConspiracy
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1364
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 7:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот FireFoXa » Съб Окт 06, 2007 4:20 pm

ShadowConspiracy написа:Живот и здраве и аз ще получа пари за бяла кучка и един бял Pure 4130 bar. Аз ще я карам стрийт и с една твърда вилка ще е ненормална...

Ъъъ... Кучка и твърда вилка :bawling:

Едит: По-добре си земи SUBURBAN, по-лек е и с по-удобна за стрийт геометрия е ;)
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот screamBoy » Съб Окт 06, 2007 4:50 pm

да, рамка направена за вилки със 7" ход наистина ще е ненормална с твърда вилка (деа), особено средното ще е ненормално готино как лиже прахта под теб ... сигурно общината ще ти дава процент от парите за метене като караш
Последна промяна screamBoy на Съб Окт 06, 2007 4:55 pm, променена общо 1 път
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Krismars » Съб Окт 06, 2007 4:54 pm

@screamboy мисля че искаш да кажеш твърда вилка ;)

ПП
http://www.pinkbike.com/photo/823158/ туи е Бич с твърда вилка
http://www.pinkbike.com/photo/1013859/ , а това Бич със 66
най-странното е че геометрията е сполучлива и с двете :dunno:
Последна промяна Krismars на Съб Окт 06, 2007 5:14 pm, променена общо 1 път
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот screamBoy » Съб Окт 06, 2007 4:55 pm

естествено ... даже ше го едитна ^_^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот ShadowConspiracy » Съб Окт 06, 2007 6:14 pm

Ако питате мене Бич-а ще е перфектен с твърда вилка за стрийт, нищо че се води hardcore freeride. Главният проблем е че нямам кинти , Събърбъна е с 100 кинта отгоре и няма да мога да си го позволя :)
Аватар
ShadowConspiracy
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1364
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 7:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Окт 06, 2007 7:42 pm

а капитал-а ?
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MaN1aK » Съб Окт 06, 2007 8:15 pm

screamBoy написа:а капитал-а ?

Чакам включване от assgiver да кажи повечко инфо за капитала.Аз знам,че става само за 24'' и че е с яка геометрия. :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ShadowConspiracy » Съб Окт 06, 2007 11:56 pm

Capital-a e супер, обаче наистина е само за 24" :( Жалко че спряха от производство Streetlegal, той беше добра алтернатива на Събърбън и щеше да е да същите пари като Bitch и Capital. Подозирам че им е подбивал продажбите на Съб-а и затова са го махнали.
Аватар
ShadowConspiracy
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1364
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 7:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот van4o » Пон Окт 08, 2007 6:37 pm

Aе май се отплеснахте много от темата ............ :crap:
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Krismars » Пон Окт 08, 2007 7:05 pm

Добре де ще кажа едно мнение по темата, имам Рамката хубава е, ама геометрията и не разцепва за стрийт. ПО-добре НС Бич. Като фр твърдак ЛБ-то би се справило чудесно, а за що не и като учебно колело за някое бедно стрийтърче, тъй като държи на гардуси. Ако те интересува нещо питай ;)
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот assgiver » Нед Ное 04, 2007 12:37 am

MaN1aK написа:
screamBoy написа:а капитал-а ?

Чакам включване от assgiver да кажи повечко инфо за капитала.Аз знам,че става само за 24'' и че е с яка геометрия. :)


Кфо бе?

Може би (даже със сигурност) изобщо не се знае предназначението на рамките, който се обсъждат:(. Събърбана е прерфектната рамка за стрий/дърт за 26цола, но също така не е и зле с 24. Предназначена и измислена е за тези стилове. Кучката е фр машина или НТ ДХ. Дълга е. Идва любимия ми момент от гамата NS - capital. Това е рамка предназначена за изцяло градко каране. И не просто градско каране а постоянен тормоз. Рамката се препоръчва да се кара с твърда вилка. Всяко слагане на мека вилка на нея е извращение. Рамката е просто по голям Х. Идеата е да го карат хора, прекалено голями за Х (такива няма) или просто нежелаещи да карат Х. Всичко по нея е Х-ско. Точно това и е най-големият коЗ.
Така след малкото пояснение си мисля, че няма подходящи кандитати за правилната рамка с подобаващото й каране (освен за фр машината, там съм сигурен, че ще се намерят екземпляри, които ще си я карат както трябва). Тук изниква големият въпрос : Аджеба досотен ли съм да си взема такава рамка? Ще я карам ли по предназначение? Ще знам ли изобщо рамката която карам, за какво каране е ? Много съм разочарован, но мисля, че въпросите са реторични:(. Така че скъпи позиорчета купувайте си рамките, давайте луди пари от на мама и на тати джоба, нали са направени за да се продават. Хората които знаят каква рамка да си вземат, коя ще им подхожда на карането или просто знаят какво искат и могат, никога няма да седнат да задават тъпи въпроси в форума. Що не прочетете малко информацийка преди да пишете? Или ако си вземем NS ( :bowdown: ) ще сме най-добрите "байкъри" и най-големите гъзари. На всеки му е ясно за каво говоря...
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот FireFoXa » Нед Ное 04, 2007 11:22 am

assgiver написа:...

:bowdown: Евала, винаги съм те уважал, не само заради байка ами и заради любимия отбор :^: Много точно си го казал, обаче наистина е болно, защото сега във Варна има поне 6-7 ЛБ-та от които само 4 се карат що годе по предназначението.
@Krismars, приятелю, ЛБ-то не е никак евтина с цената си от 420 лева, си е доста за рамка, все пак живеем в България бе да го е**....
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот van4o » Нед Ное 04, 2007 3:26 pm

Да, вече идеата за LB-то отпаднала окончателно . Ако ще е рамка да е рамка ......
Аватар
van4o
 
Мнения: 514
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 4:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Нед Ное 04, 2007 3:29 pm

@assgiver точно и ясно! :) :agree:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот assgiver » Нед Ное 04, 2007 11:04 pm

MaN1aK написа:@assgiver точно и ясно! :) :agree:


И най вече кратко :rofl:

На мен изобщо не ми пука кое лайно ще се сдобие с хубаво колело или с рамка като мойта. Първите, кото са вснесени в България са моето и на Пещо, така че не ме ебе кой друг ще има такова. Убеден съм, че може би няма да има нито ЕДИН който да си я е купил рамка и да я кара по предназначена. Те ще бъдат смешни. От мен се очаква да им се смея. И така ще направя :D . Единици са хората, които са с хубави колела и ги карат ама найтина ги карат. Сега вече е модерно да си купим яко колело и да се учим. Преди не беше така. Всеки се учеше на клаймърчето (или НТ-то) и научаваше някви яки неща, но му се чупеше нещо по мизерното му колело. Малко от тях еволюираха на по добри колела. Другите си взеха или Х или яко колело и къртят от каране. Новите да се ебат в гъза! Писнало ми е от малки лайна, които само позират. "Еййй бате, бате виж, имам по хубаво и скъпо колело от теб! " Смех и ужасТ едновременно. "Дали да си купя онова или това колело, и защо онова да е по яко кат е по евтино? Скъпото ще си купя, щот е по гъзарско!" Сички да си го заврат отзад. За много малко хора може да се каже "че карат". Другите у лево
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот FireFoXa » Нед Ное 04, 2007 11:14 pm

assgiver написа:....Другите у лево

Канавките попринцип са от десно :D Иначе си до болка прав, но какво да се прави... Пешлемета :(!:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот assgiver » Нед Ное 04, 2007 11:16 pm

:offtopic:

ти кой беше
не става само със спамене и пари !Трябва каране И АКЪЛ!!!.....
Аватар
assgiver
 
Мнения: 1206
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 10:55 pm
Местоположение: София


Назад към Продукти за Trials, Street, Urban, Dirt Jump, 4X

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта