GPS приложение

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

GPS приложение

Мнениеот UseName » Пон Май 13, 2019 12:12 pm

Здравейте,

Има ли някакво читаво приложение за Iphone което да позволява качване на GPS следи? Искам да пробвам XC маршрутите на Витоша, но все още нямам GPS.... Идеята ми е да закрепя положението докато си взема, и да не се загубя по пътеките.

Поздрави,
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот iPop » Пон Май 13, 2019 12:56 pm

UseName написа:Здравейте,

Има ли някакво читаво приложение за Iphone което да позволява качване на GPS следи? Искам да пробвам XC маршрутите на Витоша, но все още нямам GPS.... Идеята ми е да закрепя положението докато си взема, и да не се загубя по пътеките.

Поздрави,


Здравей,

Можеш да ползваш най-популярното такова - Strava
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Пон Май 13, 2019 1:01 pm

Супер, Благодаря!
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Пон Май 13, 2019 2:05 pm

Качих GPX файл през сайта и се появи в приложението, но не виждам опция да ме навигира? Просто си седи като маршрут и не мога да му дам старт или нещо подобно...
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот kibrorgat » Пон Май 13, 2019 2:13 pm

като му дадеш record activity долу отляво нямаш ли копче да си избереш route? май така ставаше
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Пон Май 13, 2019 2:18 pm

Record activity route не е ли да прави запис на маршрута по който минаваш?
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот kibrorgat » Пон Май 13, 2019 2:21 pm

да, но мисля, че само ако записваш може да следваш маршрут

пробвай и
ridewithgps
endomondo
osmand

все някоя трябва да ти хареса :D
kibrorgat
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Сря Юни 27, 2018 3:54 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот ivo_nik » Пон Май 13, 2019 3:07 pm

Аз ползвам GPX viewer, и съм си доволен. Пробвай го, безплатно е.
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот usrname » Пон Май 13, 2019 9:00 pm

Инсталирах някакво платено gpx viewer, само това имаше. Важното е нещо да чете gpx и да ме навигира, докато си взема gps.
usrname
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 8:41 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот ivo_nik » Вто Май 14, 2019 4:04 am

Сега видях, че има няколко GPX viewer. Аз ползвам това, дето е със синя иконка и червена точка, казва се: GPX-viewer, с тире.
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Вто Май 14, 2019 8:44 am

Да същото, но имаше някаква цена 0.99$. Свалих го и качих GPX файл през Icloud drive, но явно аз си го представям по друг начин. Зарежда следите, но не ме навигира като навигацията (завий наляво, завий надясно...) Може би трябва да си следя местоположението и да карам по следите на мапа, без да ме навигира?
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот ivo_nik » Вто Май 14, 2019 9:21 am

Е то и това дето ти го казвам не навигира. Гледаш си местоположението и се движиш по заредения трак. Иначе сега като се замисля, може и да съм го плащал това приложение, ама нямам спомен.
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Вто Май 14, 2019 9:30 am

В събота ще го тествам, само трябва да избера маршрут на Витоша.
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Нед Май 19, 2019 7:04 pm

https://www.mtb-bg.com/index.php/trails ... tes-boyana

Този маршрут карах. Използвах приложението Komoot, безплатно е и те навигира. След боянско езеро уж по gps минах по правилната пътека, но изобщо не приличаше на XC пътека. На две три места в началото се наложи да сляза от колелото, беше много стръмно и с големи камъни... Та може и да съм объркал малко пътеката след езерото. Като цяло ми хареса, ще пробвам и останалите. Беше ми доста трудно при изкачването, не съм карал досега по такъв терен.
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот moridinbg » Пон Май 20, 2019 8:36 am

В началото на миналото лято имаше много, много дъждове, които коренно промениха не малко от пътеките на Витоша. На някои отмиха целия почвен слой и оставиха само камъни върху камъни, разбутани и от водата.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот Exorcist » Пон Май 20, 2019 10:11 am

UseName написа:https://www.mtb-bg.com/index.php/trails/gpstracks/2705-gpstrack-2014-vitosha-routes-boyana

Този маршрут карах. Използвах приложението Komoot, безплатно е и те навигира. След боянско езеро уж по gps минах по правилната пътека, но изобщо не приличаше на XC пътека. На две три места в началото се наложи да сляза от колелото, беше много стръмно и с големи камъни... Та може и да съм объркал малко пътеката след езерото. Като цяло ми хареса, ще пробвам и останалите. Беше ми доста трудно при изкачването, не съм карал досега по такъв терен.


Супер маршрут си избрал. Изкачването постепенно ще ти стане приятно :)
Пътеката от Драгалевски манастир до Боянско езеро е доста технична на места, макар и почти равна и без екстремни денивелации. Но е много полезна да трупаш опит в планината - хем гладки участъци за каране, хем има и баланс, камъни, препятствия, тръгни-спри, засилки и т.н.
Едва ли си я объркал, но от Боянското езеро надолу, особено в началото, тази пътека е доста стръмна, камениста на места и доста изискваща, направо си е агресивно ХЦ към ендуро, та ако не си карал досега подобни пътеки, е съвсем нормално да си слизал тук-там.
Иначе е вярно, че много от пътеките/алеите на Витоша са леш и тотал неузнаваеми след пороите в последните 1-2 години.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот UseName » Пон Май 20, 2019 6:51 pm

Гледах едно видео в сайта от тая пътека, и след езерото се караше по широка алея. Аз не минах от там, ами се включих в една тясна и супер стръмна пътека, която в един момент продължав с едни леки серпентини и накрая стигнах на същото място като на видеото. В началото след езерото, пътеката има вид на празно корито на река. Широка и много стръмна, с не много големи камъни. Малко след това става супер тясна и камениста, не можех да стоя на колелото и слезнах, че и без това два пъти летя през кормилото вече в рамките на един месец. С това колело не се чувствам особено стабилен при наклон надолу. Oryx X22, карам го с малко по-широко кормило 740мм и лапа 80мм с 15 градуса наклон надолу. Спейсърите съм ги сложил над кормилото. Така гледах че карат pro-тата и реших да видя как е, ама нещо.... :D
UseName
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Апр 23, 2019 1:30 pm
Местоположение: София

Re: GPS приложение

Мнениеот Exorcist » Сря Май 22, 2019 7:54 am

Значи ГПС приложението ти работи точно, маршрута на следата е точно откъдето си минал :agree:
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта