Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Фев 25, 2019 12:31 pm

Petar_stoychev написа:
Alexi написа:намира се с търсене ,няма я на сайта им


Намира се ама на старите рамки...на новите ги няма никъде

Иначе Хардито за парите си определено е добра оферта като сравнено с Пулса най-същественият му минус е че не е с проходни оси на главините,но за сметка на това почти -500лв.Може и да съм малко пристратен но за мен при Пулс получаваш цялостно по-завършен продукт,много добро гаранционно обслжване при възникнал евентуален проблем и получаваш разни дреболии като помпа за въздушната вилка,multitool а мисля предлагаха и на изплащане.


Попитах ги във фейсбук страницата за изплащането, но още не са ми отговорили, пробвах и да им звънна, но никой не вдигна. Иначе STR 2 изглежда много добра опция, тъй като е с по-добрата вилка, а и съм почти убеден, че тежи по-малко от Hardy-to. Доколкото прочетох в една друга тема във форума на Пулс новите модели ще са налични чак лятото, а аз не знам дали ми се чака толкова, пък и нямам представа на какви цени ще са им новите предложения. Ще се свържа с тях да ги поразпитам, пък каквото сабя покаже.
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот ohoboho » Пон Фев 25, 2019 12:47 pm

aleksandartgbg написа:
Petar_stoychev написа:
Alexi написа:намира се с търсене ,няма я на сайта им


Намира се ама на старите рамки...на новите ги няма никъде

Иначе Хардито за парите си определено е добра оферта като сравнено с Пулса най-същественият му минус е че не е с проходни оси на главините,но за сметка на това почти -500лв.Може и да съм малко пристратен но за мен при Пулс получаваш цялостно по-завършен продукт,много добро гаранционно обслжване при възникнал евентуален проблем и получаваш разни дреболии като помпа за въздушната вилка,multitool а мисля предлагаха и на изплащане.


Попитах ги във фейсбук страницата за изплащането, но още не са ми отговорили, пробвах и да им звънна, но никой не вдигна. Иначе STR 2 изглежда много добра опция, тъй като е с по-добрата вилка, а и съм почти убеден, че тежи по-малко от Hardy-to. Доколкото прочетох в една друга тема във форума на Пулс новите модели ще са налични чак лятото, а аз не знам дали ми се чака толкова, пък и нямам представа на какви цени ще са им новите предложения. Ще се свържа с тях да ги поразпитам, пък каквото сабя покаже.


Споко...тоя модел е наличен още от лятото на 2018
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Фев 25, 2019 5:22 pm

В крайна сметка след множеството съвети от вас - хората, които му разбират, мисля, че се спрях на Pulse и сега се двоумя между STR2 и TS+2(https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy%20...%20-en/str-2/ или https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cy%20...%20l-en/ts-2/), доколкото виждам и двете колела са с RECON RL, рамката сама по себе си на STR2 e по-скъпа, но пък TS+2 има ход на окачване 140мм, за сметка на това тежи повече - 13,3 срещу 12.5 za STR2.

Последна препоръка - кое от двете бихте взели вие и кой би бил по-добрият избор за мен според вас? Благодаря!
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Lucky Loser » Пон Фев 25, 2019 5:38 pm

Да го кажем по-така.. едното кууо е типичен, убав XC твърдак, другото е плюс твърдак ама с голяма вилка и мн дебели гуми MAXXIS 27.5×2.8/3.0.
За препоръка - трудна работа. Тук вече може би ти трябва да прецениш собствения си стил, къде, как би го карал, комфорт на возенето в зависимост от терените.. ей такива неща. Аз лично бих взел TS-то, то повече отговаря на моя тип каране, със сигурност ще ми е повече кеф. Но, както казах, личното мнение :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот guffa » Пет Мар 15, 2019 5:36 pm

Може би пиша малко късно и колегата вече си е избрал велосипед, но все пак...

Към днешна дата аз не виждам никакво предимство в окомплектовката на STR2 пред Hardy-to освен една идея по-добрите спирачки и малко по-добрите гуми. Периферията също е по-висок клас, но в случая не е чак толкова важна. Вилките са RECON RL, скоростите са DEORE 6000, като при Hardy-to задния дерейльор е даже 7000 с Shadow Plus (което си е предимство). Геометрията също е идентична.

На този фон не мисля, че +450лв. в цената си заслужават, тъй като реално нищо повече като усещане няма да получи колегата срещу тях. Още повече, че става въпрос за първо колело и собственикът му тепърва ще си изгражда стил на каране и ще преценява плюсовете и минусите.

Аз лично бих си взел Hardy-to, а с разликата бих се оборудвал с хубави светлини, каска, раница и т.н.

П.П.
Относно TS+2. Специфичен модел като този не е удачен избор за първо колело. Като за начало покарай година-две стандартен твърдак като горните два и после сам ще имаш мнение дали искаш нещо по-специфично.

П.П.2
ВАЖНО е да пробваш и двете колела реално на място. Според мен с твоя размер от 186см. си на границата между L и XL.
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот ohoboho » Пет Мар 15, 2019 6:55 pm

guffa написа:Може би пиша малко късно и колегата вече си е избрал велосипед, но все пак...

Към днешна дата аз не виждам никакво предимство в окомплектовката на STR2 пред Hardy-to освен една идея по-добрите спирачки и малко по-добрите гуми. Периферията също е по-висок клас, но в случая не е чак толкова важна. Вилките са RECON RL, скоростите са DEORE 6000, като при Hardy-to задния дерейльор е даже 7000 с Shadow Plus (което си е предимство). Геометрията също е идентична.

На този фон не мисля, че +450лв. в цената си заслужават, тъй като реално нищо повече като усещане няма да получи колегата срещу тях. Още повече, че става въпрос за първо колело и собственикът му тепърва ще си изгражда стил на каране и ще преценява плюсовете и минусите.

Аз лично бих си взел Hardy-to, а с разликата бих се оборудвал с хубави светлини, каска, раница и т.н.

П.П.
Относно TS+2. Специфичен модел като този не е удачен избор за първо колело. Като за начало покарай година-две стандартен твърдак като горните два и после сам ще имаш мнение дали искаш нещо по-специфично.

П.П.2
ВАЖНО е да пробваш и двете колела реално на място. Според мен с твоя размер от 186см. си на границата между L и XL.


Висок клас заден дерайльор е стръв за балъци...а тук говорим дажа за 10 скоростен SLX и ако намериш разлика с Deore-то евала ти правя да не говорим че Deore М6000 е с Shadow Plus... отделно рамката и вилката на на на Pulse са с проходни оси и то boost...неща на който човек не обърща внимание като види SLX,XT дерайльор :bigeyes: :rofl:
ohoboho
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Нед Юли 17, 2016 8:48 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот guffa » Съб Мар 16, 2019 12:20 pm

Висок клас заден дерайльор е стръв за балъци...а тук говорим дажа за 10 скоростен SLX и ако намериш разлика с Deore-то евала ти правя да не говорим че Deore М6000 е с Shadow Plus


Много лесно даваш определения за хора, които не познаваш....

Както и да е. Точно технологията Shadow Plus имах предвид като предимство, а не серията SLX. В описанието на Пулс-а не видях да го споменават.
А пък ти ако мислиш, че човек, който за първи път се качва на планинско колело ще направи разлика между колело с обикновените QR-и и такова с проходни оси с boost... :rofl:

Не говорим за състезатели, а за ПЪРВИ велосипед.
Да, Пулс-а е по-добрият велосипед, но начинаещ няма да усети разликата. Но разликата в цетата ще я усети.

Всеки сам си решава колко пари може да похарчи и за какво.
guffa
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 8:20 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот breackkz » Съб Мар 16, 2019 3:43 pm

Аз съм пред дилемата:

- Drag Hardy TE 2019
- Pulse ST 1
- Pulse STR 2

Трябва ми за неангажиращо шосейно каране и по чукарите, обаче не екстремно :-)

За STR 2 хич не ми се дават толкова пари... не знам дали ще усетя някаква съществена разлика пред другите два модела?

Малко помощ би ми се отразила супер :-Д
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот irgnet » Съб Мар 16, 2019 11:26 pm

Колегите дето препоръчват рамките на пусла. орикса или драг харди карат по-агресивно и явно мислят предимно са състезателно каране.
За обикновен лежерен карач такава геометрия по-скоро би била неудобна.
Лично на мен геометрията на Cube повече ми допада, по-къса рамка и караш с по-изправена стойка.
Всеки си има вкус, а и не мисля че за начинаещ в колоезденето трябва да му се препоръчва агресивна състезателна рамка!
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот breackkz » Пон Мар 18, 2019 1:53 pm

Взех Харди ТЕ 2019 :)
Страхотно е и върви като часовник!
breackkz
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 6:53 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот spoofypld » Пон Май 13, 2019 10:48 am

asd
spoofypld
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 21, 2019 10:05 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот aleksandartgbg » Пон Май 13, 2019 11:11 am

Здравейте на всички,

В крайна сметка се възползвах от отстъпките на Пулс и купих STR 1 -https://www.pulse-cycles.com/en/shop/cycles-en/mtb-hardtail-en/str-1/ - като впечатления мога само да го хваля този велосипед, изключително лек и бърз. Взех го, тъй като момчетата от Пулс ми казаха, че е по-универсален сравнение с TS+ 1.
САМО ЧЕ с един приятел се качихме над с. Герман до Панчарево и тръгнахме по горските пътеки, на места спусканията бяха по-екстремни спрямо моето ниво, с много камънаци и тъй като съм аматьор няма да лъжа, че доста ме достраша, но пък съм силно изнанадан как това колело успя да премине благополучно този не толкова подходящ терен(според мен) за ХС.
Тъй като вчера за пръв път си направих една идея по-екстремно каране и доста ми хареса, в момента почнах да се чудя как да разбера какви са лимитите на XC колелата и в случая на моето - STR 1 и дали може би не трябваше да взема TS+ 1.

Въпросът ми е до колко мога да изнасилвам този STR, ще издържи ли на малко по-тежки спускания и евентуално, ако след време реша да ъпгрейдвам какви са ми възможностите с тази рамка?

Поздрави,
Александър

П.С. Носят се слухове, че Пулс спират производство, има ли такова нещо или това са само клюки?
aleksandartgbg
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 20, 2019 6:23 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Чет Май 07, 2020 10:42 pm

Здравейте!

Използвам темата, защото съм пред абсолютно същата дилема като автора ѝ.
Ще взимам първи по-хубав XC твърдак в сегмента около 1600 лв.

Няма да се ползва супер екстремно.
Градско и леки спускания по черни пътища (евентуално някоя друга пътека от време на време).

След доста четене из форума видях, че препоръчвате следните модели:
- Drag Hardy TE 2019
- Oryx Nine X22
- Oryx Nine D20

Темите са от преди година и не знам след около година има ли или очаква ли се нещо ново на пазара в този ценови сегмент.
Аз лично не видях. Pulse за съжаление нямат наличности. Видях някаква тема, че нещо се случва с тях (купуват ли ги, фалират ли...)

Висок съм 171, 79 килограма. Насочил съм се към M размер.

Ще съм благодарен, ако наклоните везните в някоя посока.

Поздрави!
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Bi11y » Пет Май 08, 2020 7:59 am

Много са близки като възможности...

Може би един от първите 2 - малко повече харесвам Драга.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Пет Май 08, 2020 12:34 pm

Че са близки - факт.
Интересно ми е обективното мнение на собственици или на хора, познавали такива.

Отново - това е, което събрах като препоръки в този ценови сегмент из темите през последните 2 години. Отворен съм и към други предложения.
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Май 08, 2020 12:37 pm

Аз не бих взел велосипед с неясна геометрия на рамката ( Орикс ) при Драг геометрията е обявена и никак не е лоша .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Пет Май 08, 2020 12:40 pm

Точно това са ми колебанията и на мен.

Не разбирам от рамки и геометрии, но навсякъде чета, че това е основното.
Повечето други неща подлежат на ъпгрейд впоследствие.

Иначе геометрията на X22 я има в единия Пловдивски онлайн магазин:
https://kadenas.bg/image/cache//catalog/ ... x1000w.jpg
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пет Май 08, 2020 12:48 pm

това не може да е геометрията .. 69 седалков ъгъл ? от С до ХЛ еднаква височина на челото ? не е сериозно ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Boyan1984 » Пет Май 08, 2020 12:51 pm

Седалковия и челния еднакви :D Не бяха ли такива преди 30-на години или се бъркам :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Пет Май 08, 2020 1:04 pm

Не знам до колко е актуална информацията в онлайн магазина. Но това е единствнеото, което намирам.
Имаше още една схема (май в тази тема), но някой каза, че била на старите модели.
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот martin.radev » Пон Май 11, 2020 1:42 pm

@Парушев - Като цяло в няколко теми съм забелязал, че има тенденция да не се "храни" по Oryx
Ама всичко е супер сенчесто около тях, като започнеш от липсваща - неясна геометрия, - имало я на единия им сайт, ама на другия я няма...Ехоо хора
2020 сме - клиентите се интересуват от техническата информация, не сме вече "незнаещи маймуни" та да трябва момчетата по шоповете да ни продават колелата??
А на всичко отгоре са плагиати и крадат модели и даже Лого на други компании.

Много ясно, че Драг-а след пазара, нали има и обслужване - по-голям от Любо Бирата (В Драг) няма :))
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Пон Май 18, 2020 10:36 am

Здравейте!

Май отново се получи "любимия" ви момент, в който някой пита нещо, отговарят му в една посока, а той действа в тотално противоположната...

Закупих Oryx Nine X22.
Предложиха ми неприлична отстъпка в един от магазините (не знам дали не трябваше да ми светне червена лампа) и не успях да устоя.

Факт е, че има нещо "сенчесто" около тези велосипеди. Най-малкото останалите брандове си предоставят геометрията на страницата с велосипеда.
В крайна сметка официалното становище е, че геометрията я има във фейсбук страницата (прилагам линк за М рамката, за съжаление не работи URL тага във форума): https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5EE7D5DB

Направих първото каране в планината този уикенд и за късмет в групата имаше момче с Drag Hardy TE 2019.
Като цяло не намирам някаква съществена разлика в поведението на двата велосипеда (и при катерене, и при спускане), но като че ли Oryx-а ми допада една идея повече (може и да е, защото съм абсолютно начинаещ).

Като цяло - времето ще покаже.
Ако има някакви негативи с велосипеда, ще драсна тук на 100% (надявам се да няма).

Ако се запаля достатъчно, най-вероятно следващият велосипед ще е custom сглобка, където ще се постарая да "слушам повече".

Поздрави! :beer:
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот nkc20 » Пон Май 18, 2020 5:38 pm

martin.radev написа:@Парушев - Като цяло в няколко теми съм забелязал, че има тенденция да не се "храни" по Oryx
Ама всичко е супер сенчесто около тях, като започнеш от липсваща - неясна геометрия, - имало я на единия им сайт, ама на другия я няма...Ехоо хора
2020 сме - клиентите се интересуват от техническата информация, не сме вече "незнаещи маймуни" та да трябва момчетата по шоповете да ни продават колелата??
А на всичко отгоре са плагиати и крадат модели и даже Лого на други компании.

Много ясно, че Драг-а след пазара, нали има и обслужване - по-голям от Любо Бирата (В Драг) няма :))


Марто, като се видим мога да ти разказвам интересни неща за Орикс преживяни от личен опит, за да не става така, че тук им правя антиреклама. :) Може да има хора, които пък са доволни от тях.
Иначе съм напълно съгласен с теб - информацията за геометрията на което и да е колело не би трябвало да е апокрифна, при положение, че все повече хора се водят от това при покупката на колело.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Нед Юни 21, 2020 2:19 pm

Както обещах - давам обратна връзка за закупения Oryx X22.

Аз лично за момента съм супер доволен от покупката. Имайки предвид, че това ми е първо колело от такъв клас (преди него търкалях едно за към 200 лв., закупено с парите от абитуриентския преди вече 15 години), няма как да дам някакво мнение на база сравнение.

Но има нещо, от което НЕ съм доволен (бях го прочел като недостатък и преди покупката) - спирачките. Бързо загряват и престават да спират.

Та имайки предвид какво е колелото - мога ли да взема нещо по-добро?

Четох, че при органичните накладки бързото прегряване е очакван ефект. Вероятно не мога да сменя само тях с метални (ако въобще може за този модел спирачки), ще трябва и роторите.

Ако горното не е опция, насочил съм се към SLX BR-M7120 с метални накладки и RT70 ротори (с center lock съм).

Ще съм благодарен за някаква насока към подобряване на спирането.

Поздрави!
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Нед Юни 21, 2020 4:29 pm

спирачки се взима нещо от Деоре включително нагоре и забравяш за проблемите с тях :beer: също така помисли за по големи ротори ,примерно 180 отзад се осеща като осезаемо подобрение особено ако си тежиш
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Кочо Пирата » Пон Юни 22, 2020 10:18 am

Аз сложих един 180 мм диск отзад, стар е и е само за проба, но разликата е осезаема. Няма да връщам 160-ката, ще сложа по-добри дискове и метални накладки.
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Пон Юни 22, 2020 11:50 am

Alexi написа:спирачки се взима нещо от Деоре включително нагоре и забравяш за проблемите с тях :beer: също така помисли за по големи ротори ,примерно 180 отзад се осеща като осезаемо подобрение особено ако си тежиш


Благодаря! 171 см., 80 кг. Имам някое и друго кило отгоре, не знам дали спадам към "тежката категория".

Кочо Пирата написа:Аз сложих един 180 мм диск отзад, стар е и е само за проба, но разликата е осезаема. Няма да връщам 160-ката, ще сложа по-добри дискове и метални накладки.


На същото колело ли? Не съм сигурен, че мога да сложа метални накладки на текущите BR-MT500... Иначе това ми е най-евтиният вариант (плюс смяна на роторите, разбира се).
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Alexi » Пон Юни 22, 2020 1:23 pm

МТ500 са доста прилични спирачки ,ако те не те спират и прегряват има нещо нередно - може би ползваш само задната ,или пък спираш неправилно задържайки ги дълго време ? инак можеш да сложиш и на тях метални накладки ,примерно Shimano E01S
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот Кочо Пирата » Пон Юни 22, 2020 2:06 pm

parushev написа:
На същото колело ли? Не съм сигурен, че мога да сложа метални накладки на текущите BR-MT500... Иначе това ми е най-евтиният вариант (плюс смяна на роторите, разбира се).


Да, на Х22. Дискът който сложихме е стар и крив, имаше изправяне и дори с него разликата се усеща веднага.
Имай в предвид, че с по-големия по-лесно ще блокираш задната гума.
Ще покарам така до другия месец, тъкмо да доизхабя сегашните накладки и тогава ще правя смяната с метални. До колкото разбрах МТ500 не бачка само с айс тех оребрените, поне не без преправяне на накладките.
Кочо Пирата
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 21, 2020 8:37 am

Re: Мнения за Drag Hardy TE 2019 и алтернативи

Мнениеот parushev » Вто Юни 23, 2020 7:02 am

Alexi написа:МТ500 са доста прилични спирачки ,ако те не те спират и прегряват има нещо нередно - може би ползваш само задната ,или пък спираш неправилно задържайки ги дълго време ? инак можеш да сложиш и на тях метални накладки ,примерно Shimano E01S


Това май е единствената опция, защото ги водят wide. Из чужди форуми четох, че са пробвали други метални и резултатът бил влошено спиране. Със сигурност не ползвам само задната. Относно задържането дълго време - 100% имам едно на ум от стискането на лостчетата рязко до края след едно падане в детството, така че е възможно, ако се очаква да го правя винаги така.

Кочо Пирата написа:Да, на Х22. Дискът който сложихме е стар и крив, имаше изправяне и дори с него разликата се усеща веднага.
Имай в предвид, че с по-големия по-лесно ще блокираш задната гума.
Ще покарам така до другия месец, тъкмо да доизхабя сегашните накладки и тогава ще правя смяната с метални. До колкото разбрах МТ500 не бачка само с айс тех оребрените, поне не без преправяне на накладките.


Мисля като за начало и по-бюджетна опция да махна задния 160 и да го сменя със 180 плюс адаптер (за RT54 няма 203 размер, както мислех за по-голяма рокада с предния).
parushev
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 06, 2020 8:47 am

ПредишнаСледваща

Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта