DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера подарък

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера подарък

Мнениеот Emiliya » Сря Дек 10, 2008 3:10 pm

Здравейте,
Тази Коледа искам да зарадвам съпруга си с bike. Той е доста луда глава и мисля че най-добре ще му пасне downhill или freeride, пък и не веднъж е изразявал подобни наклонности. Имайки предвид шофьорските му умения - колкото по опасно толкова по-вълнуващо:)
След дълъг и изморителен рисърч, проверка на съотношението цена/качество, а и на наличности в магазините се спрях на следните два модела ... и от тук вече съвсем се обърках:

DRAGOMIR rush
http://www.dragbicycles.com/modules/new ... toryid=163 -

RAM xc2.3
http://www.ram-bikes.com/xc2.html

И двета са почти на една цена, RAM ми харесва много повече като дизайн и до колкото виждам е с по-добри компоненти, но е cross country, което предполагам означава че няма да е достатъчно здрав за downhill. Въпреки това има предимството да е по лек и да може да се ползва именно за cross country, което пък разширява употребата му ...

DRAGOMIR е явно за спускане и сигурно ще е по-тежък има дискови спирачки /на RAM - не видях да има дискови, сигурно са хидравлични/, което мисля е по-лошия вариант ... Задният амортисьор е по-лош от на RAM-а, .... и вече се затруднявам да изброя плюсовете и мнусите на двата варианта за да мога да взема решение. Ще съм ви изключително благодарна за помощта, още повече че това ще направи един човек мноооооого щастлив :)
Emiliya
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 2:18 pm

Мнениеот bluskanie » Сря Дек 10, 2008 3:24 pm

Не се меся в избора, само казвам, че този ДРАГОМИР НЕ Е за спускане :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bullerspike » Сря Дек 10, 2008 3:29 pm

тези велосипеди не са за дх.по принцип един велосипед може да се кара само в един стил.неможе с леко колело за кроскънтри да се спуска или с колело за спускане да се върти по нагорнища.има стил,който е компромис между двата варианта- allmountain.
товаколело мисля,че е за съпруга ти :agree:
успех в избора :)
bullerspike
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1301
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:17 pm
Местоположение: Акбунари

Мнениеот GECKO » Сря Дек 10, 2008 3:40 pm

И двата велосипеда са доста далеч от FR/DH.

Като цяло ще имаш повече успех ако се насочиш към RAM AM2 например, но цената ще се вдигне с 250лв над XC2.3, но пак ще е по-малко от Rush. Отново ще разполага с хидравлични дискови спирачки, но самата рамка ще е по-подготвена за натоварванията при FR/DH (макар, че и тя не е съвсем за това правена)

Има и още един интересен момент. Ако имаш търпение, можеш да си поръчаш велосипед от RAM с части по избор, така, че да ти се впишат в бюджета, и да е максимално близко до това, което би било удобно за половинката. Отделно можеш да си поръчаш и цвят, та можеш да запиташ за тази опция в магазините, които ги представят. Когато им кажеш бюджета и предназначението те ще ти помогнат с избора на компоненти ;) Аз така си пазарувах колелото, и за по-малко от 2 седмици дойде готово, с компонентите както аз си избрах.
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Re: DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера под

Мнениеот XeDoX » Сря Дек 10, 2008 4:05 pm

И да добавя нещо само.Не забравяй да му купиш каска.
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот marshall__ » Сря Дек 10, 2008 4:27 pm

Нека първо да дефинираме downhill, като дисциплина, после да помислим какво точно имаме предвид под каране на downhill и freeride... Става въпрос за суркане по туристическите пътечки по планините, разни скокчета, средно натоварване, въртене по равен и нанагорен терен, или за downhill с наклонност на дисциплина, защото двете неща нямат нищо общо. Ако става въпрос за първото - класифицира се като AM /лек FR/. Защото велосипедите които ти гледаш са насочени по-скоро към любителско крос-кънтри/АМ (изключва дори лекия Фрирайд).
След по-конкретна дефиниция на стила на каране става много по-лесен избора на велосипена.

Kакто колегата посочи, по-скоро серията АМ на РАМ трябва да погледнеш..
DRAGOMIR е явно за спускане и сигурно ще е по-тежък има дискови спирачки /на RAM - не видях да има дискови, сигурно са хидравлични/, което мисля е по-лошия вариант ...

:dunno:
ДРАГОМИР-а никак не е явно, че е за спускане. Kакто и двете колела, които си посочила, са с хидравлични дискови спирачки /което е най-добрия вариянт, като спирачка за планински велосипед/
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот outfaced » Сря Дек 10, 2008 4:40 pm

човека дет му гу мислиш това, кара ли въобще колело :dunno:
щото ако ще му е първото и тепърва ще прави първи стъпки по баирите с него ... хм :D
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Emiliya » Сря Дек 10, 2008 4:49 pm

За съжаление не знам по каква причина бях останала с убеждението, че DRAGOMIR RUSH е за спускане ... с първия постинг разбрах че съм сбъркала:)

Предполагам че трябва да се ориентирам към AM, защото другото си е вече сериозна дисциплина, а и хубавите bike-ове за нея са доста далеч от моя бюджет.

Човека от доста време не е карал, последното му колело беше cross пистов - с тънките гуми, след всички счупени балканчета /ала BMX/ в детството :)
Emiliya
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 2:18 pm

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Дек 10, 2008 5:06 pm

<offtopic>
Искам и жена ми да бъде като Emiliya.
Не можах да се сдържа просто.
<offtopic>

И според мен трябва да се ориентираш към AM велосипед.
Успех с избора на байк! Избрала си невероятен коледен подарък ;)
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Мнениеот Emiliya » Сря Дек 10, 2008 5:34 pm

Благодаря Иво:)

До колкото разбирам общото мнение е, че е най-добре да взема АM. Ще ме накарате да го купя :)
В такъв случай изборът RAM ам.2 се надявам да е достатъчно добър. Освен това е и много красиво !!!! Не знам кой е аналога на DRAG... за да започна да се чудя отново:)
Emiliya
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 2:18 pm

Мнениеот Attention-rider » Сря Дек 10, 2008 6:16 pm

Drag F6 е аналога ;) Въпреки това - по-добрият избор е AM-a! Незнам какви са цените на накой от новите Srint-ове, които имат аналог 1към1 с Ram AM!

Attention to the ride, Attention to the rider!
Аватар
Attention-rider
 
Мнения: 395
Рейтинг: 999
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 4:49 pm

Мнениеот outfaced » Сря Дек 10, 2008 8:00 pm

@Emiliya, АМ-а си е екстра за целта.
Само аз си се чудя .. освен играчка, ти му подаряваш и хоби и страст. Поне моите лични вижднаия са, че хоби и страст не могат да се подаряват. Ако примерно някой рече да ми подарява сноуборд, щото съм си падал по маунтинбайка и екстремностите и като малък съм карал скейт ... ами работата хитч няма да се получи - мен сноуборда въобще не ме влече :dunno:
тааа, вие си се знаете де (надявам се), ама да'н стани биля ;)
а дано твоя човек се запали по колоезденето :)
Последна промяна outfaced на Сря Дек 10, 2008 8:03 pm, променена общо 1 път
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vlassadar » Вто Дек 16, 2008 9:36 am

Без да искам да всея объркване (избора на АМ2 и за мен е най-точния избор) пак ще кажа, че Rush-a не е за подценяване и е една много здрава рамка. Знаете, че Боби кара с нея, а той е луд на спусканията и за толкова време каране по този начин рамката се е доказала и като работа (макар и с по-малко ход от ФР рамки), и като здравина. Дайте ми някакъв линк с определение за Фрийрайд, щото аз си го превеждам като "свободно каране" т.е навсякъде, където ти хрумне, а не като "колело с над 180 мм ход" А това (първото) може да стане и с хардтейл както Сопот доказва.
Стискаме палци мъжът ти да хареса подаръка и да се включи в мероприятията в нашия форум :agree:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Дек 16, 2008 2:14 pm

Хмм, най-трудното в случая е, че не е ясно (или поне на мен не ми стана) как точно ще го кара мъжа ти това колело.
Принципно не е невъзможно хем да кара бързо надолу, хем да иска да кара на по-дълги разстония и да катери по баирите. Та за такова каране може би Rush ще е най-подходящ, без да имам преки впечатления от него, най-вече чрез чуто и видяно от Боби.
Ако все пак смяташ, че ще се кефи предимно на спусканията и по-трудните терени, тогава наистина се насочи към велосипед от типа на АМ/F6.
Както вече казаха, задължително трябва да купите и каска, а ако ще кара по-рисковано надолу, желателно е поне и наколенки.
Успех и дано се зарадва! :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера подарък

Мнениеот OGYWRC » Пет Фев 15, 2019 2:22 pm

Сетих се, че преди десетилетие бях чул за тази тема и сега я издирих да си я прочета ;-)

Та благодаря за подкрепата, ето и продължението на историята - жена ти ще ти купи колело, ама друг път ;-) През 2008 колело не получих, но бях трогнат от желанието, а и бях на вълна автомобилен спорт, просто не му е било времето. Но в природата нищо не се губи, най вече романтичните мечти ;-) Та колелото се оказа под елхата за новата 2017г., но за закъснението имаше и бонус - освен с жена ми, на open the box bike party-то присъства и малката ни дъщеря ;-) Е, пропуснах романтичните времена на Ram AM2, но препоръките се оказаха точно на място и се сдобих с нещо подобно по дух - YT Capra ;-)

На въпроса "Дали ще ми хареса, дали се превърна в страст и хоби?" - Да, стана магията :-) Радва ме както самото каране, така и атмосферата и приключенията в планината.

"Той е доста луда глава и мисля че най-добре ще му пасне downhill или freeride" - Жена ми си ме знае, де ... е като изключим това за лудата глава, другото се потвърди, само че му викаме сега Ендуро. И не, Не съм в категория "ветерани", просто защото съм още новобранец ;-)

10х, Еми!

p.s. Любо, в началото наистина ми се струваше абсурдно да нося каска и наколенки, но сега съм си в" пълно бойно" и то си работи.
OGYWRC
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 5:52 pm

Re: DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера подарък

Мнениеот Boyan1984 » Пет Фев 15, 2019 2:51 pm

Е страхотна история :) :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: DRAGOMIR rush или RAM xc2.3 - помогнете ми да избера подарък

Мнениеот Admin » Съб Фев 23, 2019 10:16 pm

Тая история си е направо за златния фонд! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта