Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот goshaka » Съб Яну 05, 2019 6:59 pm

Искам да ви попитам за мнението, ви за тази спирачка, защото ми се налага да си заменя моята заради дефект.
goshaka
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2017 2:01 pm

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот Dim » Пон Яну 07, 2019 9:58 pm

Добри спирачки са, ето ти да четеш рецензии https://www.chainreactioncycles.com/bg/ ... 48226?mx=a
Dim
 
Мнения: 207
Рейтинг: 1025
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:29 pm

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот icpart » Съб Фев 09, 2019 11:48 am

Аз карам от няколко месеца с M8000 и май те даже са даста проблемни спрямо SLX. Даже сега с едната от моите имам ядове а почти не е ползвана. Иначе се разтършувах из нета за мнения за M8000 и май доста често дефектират. То накрая ще се окаже че в по-ниския клас са по надеждни спирачките. Другото е вече Saint серията ама там вече и цената е една друга.
Даже ако се наложи да сменям било лостче или апарат на М8000 може да го сменя с някой компонент от M7000. Интересна тема намерих тук за сравнение между двете серии: https://forums.mtbr.com/brake-time/xt-v ... 14224.html
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот Boyan1984 » Съб Фев 09, 2019 12:11 pm

От края на 2016-та карам с XT8000 и оттогава само два пъти са обезвъздушавани, за спорта, може и да има дефектни бройки, но като цяла само накладки сменявам и не ги мисля изобщо.
Даже утре мисля да им освежа маслото, че имам доволно много :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2419
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот icpart » Съб Фев 09, 2019 3:27 pm

Boyan1984 написа:От края на 2016-та карам с XT8000 и оттогава само два пъти са обезвъздушавани, за спорта, може и да има дефектни бройки, но като цяла само накладки сменявам и не ги мисля изобщо.
Даже утре мисля да им освежа маслото, че имам доволно много :D

Те между другото май за точно тези от по първата генерация в началото които са ги пуснали са по често дефектиращите, прочетох из разни форуми. Еми за съжаление моите ги взех от Англия но чисто нови и без гаранция. Айде да спестиш някой лев и после ако стане проблем си набутан леко. Така че ако имат гаранция това също не е за подценяване при евентуален проблем с тях. Но както спомена винаги в което и да е производство може да има дефектни бройки. Интересно днес видях че вече имало и XT M8020 с четири бутална система. Някой може ли да хвърли светлина ако се кара принципно основно крос кънтри въобще има ли нужда от подобна гъзария с 4 бутала.
Иначе за колегата реално между M8000 и M7000 аз реално виждам разлика единствено горе регулацията с болтчето дето уж да определя къде да захапва накладката. Тази функция без това почти никой не я ползва ама и пробвах да правя някаква регулация на моята предната спирачка и реално не усетих някаква съществена разлика. Това на чисто нови метални накладки. Даже аз препоръчвам на колегата ако взема SLX-а примерно да е с варианта с оребрените накладки. Това поне за предната спирачка тъй като шанса те да прегреят отпред е по-голям.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот Alexi » Съб Фев 09, 2019 3:32 pm

защо да нямаш гаранция от Англия .. там не са като тука да ти вадят от 9 кладенеца вода при проблем ,даже ти се извиняват че компонента ти не работи .. връщаш ги ( но наистина да имат проблем де ) и ще ти ги сменят ,могат да ти направят и пълно или частично връщане на пари ,както се разберете .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за задна спирачка Shimano slx br-m7000

Мнениеот icpart » Съб Фев 09, 2019 9:59 pm

Alexi написа:защо да нямаш гаранция от Англия .. там не са като тука да ти вадят от 9 кладенеца вода при проблем ,даже ти се извиняват че компонента ти не работи .. връщаш ги ( но наистина да имат проблем де ) и ще ти ги сменят ,могат да ти направят и пълно или частично връщане на пари ,както се разберете .

Опа забравих да спомена че бяха от частно лице през ибей. Ама и аз като ги взех чак след няколко месеца ги монтирах в последствие, просто комплекта задна предна беше на много изгодна цена. Сигурно с 100 кинта надолу спрямо пазарната цена. Там много често явно си сменят компонентите директно като си купят някой нов байк и ги заменят с по-добри и останалото за продаване. Ако имаш търпение и следиш оферти в ибей често изпадат много добри цени за чисто нови или супер малко ползвани велокомпоненти. Ако е от някой електронен магазин то тогава проблеми няма да има с рекламацията.
icpart
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 12:39 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта