Неделя следобед - Желява и Елешница

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот Admin » Чет Фев 07, 2019 10:57 pm

В неделя мисля да пробвам и опиша една нова за мен пътека, която беше част от Купа Мургаш 2018. Бойко Танчев и компания (които са я открили) си я знаят като „скритата“. Виждал съм ѝ само началото - типична моторджийска! Ще има и стръмно, ще има всякакво. :) Започва от паметника над Желява, където свършва асфалтът и слиза в Елешница.
Моят план е следният:
- Среща в 14:00 ч долу в Желява, на широкото обръщало за автобуси в началото на селото, преди първите къщи (там е удобно за паркиране);
- Каране по пътя до паметника и спускане по пътеката до Елешница;
- Изкачване отново до пътя над Желява и отново до паметника, а оттам леко бутане до класическата пътека над Желява;
- Спускане към Желява, като на практика ще спуснем половината пътека, а не цялата.
Всичко е около 20 км, предполагам към 700-800 м денивелация - две изкачвания и две спускания. Очаква се да приключим по светло, карането няма да е на зор, но няма и да се размотаваме с дълги почивки.
Кал като цяло не се очаква, макар че по непознатата за мен пътека всъщност изобщо не знам какво да очаквам (е съм и разпитвал много, за да ми е по-приятна изненанадата :D ).
Трудно ми е да взема друг човек в колата, защото до неделя сутринта ще съм извън София. Така че който иска да идва, да се организира със собствен транспорт или с приятели.
Хубаво е да драснете тук или във ФБ (ако оттам сте видял итемата), за да зная колко хора горе-долу се чакаме в Желява.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот nkc20 » Пет Фев 08, 2019 9:38 pm

Каква е пътеката - по-скоро за АМ/ендуро или може и с XC твърдак да се спусне?
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот row » Съб Фев 09, 2019 9:17 am

За съжаление обедното каране ще ми е твърде късно. Аз планирам каране на същото място, но рано сутринта като идеята е да съм в София до 12:00. Ако някой има желание, предлагам и транспорт. Тръгване от София към 06:30 -06:50 сутринта като идеята е да съм на пътеката с първите слънчеви лъчи. Маршрутът е този : https://www.gpsies.com/map.do?fileId=zbneugqjprxhyqkk. Тип каране: XC/trail. Пишете ми на лично, като си оставите телефон за връзка.
Аватар
row
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Съб Ное 23, 2002 4:39 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот Admin » Съб Фев 09, 2019 9:52 am

nkc20 написа:Каква е пътеката - по-скоро за АМ/ендуро или може и с XC твърдак да се спусне?

Пътеката към Елешница е непозната за мен - началото ѝ изглежда по-скоро като за АМ байк, но аз лично ще съм с ХС твърдак, пък и в Купа Мургаш участниците също са с такива велосипеди, така че не би трябвало да е проблем. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот sos » Съб Фев 09, 2019 10:00 am

Любче, я предложи някакъв трак ако имаш?
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот nkc20 » Съб Фев 09, 2019 10:27 am

Аз ще съм с Admin в 14:00 в Желява. Мога да предложа и транспорт за още един човек + колело. Нямам велобагажник, но имам комби с голям багажник и може да събере спокойно два байка.
nkc20
 
Мнения: 162
Рейтинг: 1474
Регистриран на: Пет Юни 24, 2016 7:28 pm

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот Xoce2 » Съб Фев 09, 2019 12:42 pm

Миналата неделя имаше доста кросарки там :dontknow:
Аватар
Xoce2
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1250
Регистриран на: Пон Юни 15, 2015 8:35 am

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот zasada » Съб Фев 09, 2019 6:37 pm

Търся 1 място + байк за следобяд ;)
Аватар
zasada
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот Admin » Чет Фев 14, 2019 3:12 pm

gallery_eleshnitsa-hidden-trail_NT.jpg

Снимките (моите + на Щуров): https://www.mtb-bg.com/index.php/galler ... ruary-2019
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Неделя следобед - Желява и Елешница

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Съб Мар 09, 2019 9:57 pm

Търся си място :)
Базиран съм в Люлин, ако има колеги наблизо :8D:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта