"Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

"Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пон Ное 26, 2018 3:31 pm

Здравейте,
В края на октомври месец 2018 г. се сдобих с "новото" си колело "ORYX" и заедно с него изпаднахме в немилост, причинена от неочаквана ситуация. Ето какво се случи:
Юни месец 2018 г. младеж отишъл в магазин JORDAN BIKE SHOP на ул. Солуска 59 в София, купил колелото и му издали всички документи заедно с гаранция за две години. В края на октомври 2018 г. аз купих колелото от него, заедно с всички документи и гаранционната карта. На едно от каранията в края на ноември, шокът (ROCK SHOX) се сгъна и не иска да се разгъне повече. На следващия ден се обадих по телефона на магазина - дилър на ул. Солунска 59, а оттам ме изненадаха с обяснението, че няма да сервизират колелото, тъй като аз съм втори собственик. След като се отърсих от шока в мен, причинен от невероятното обяснение, което ми даде човекът от магазина, се обадих на производителя на "ORYX" Николай Титев, чиято фирма е позиционирана в Пловдив на ул. Мостова 3, надявайки се това да е някаква нелепа грешка, но уви - грешка нямаше. Г-н Титев потвърди казаното от магазинера с оправданието, че аз не съм човекът, закупил фактически колелото от JORDAN BIKE SHOP на ул. Солунка 59 в София и, че затова гаранцията за мен, като собственик, не важи. Вместо това, той ме посъветва да се обърна към сервиза на ROCK SHOX и да поискам те да ми сервизират шока. :boggled:
Ситуацията и основанието за отказ от гаранционно обслужване са не просто погрешни или неуместни - абсурдни и нелепи са.
Много скоро ще подам сигнал до Комисия за Защита на Потребителите по този въпрос, но какво друго според вас мога да сторя, за да се случи така, че търговецът да си свърши работата без да прибягва до безумни и нелепи измислени оправдания? Какво е вашето мнение? Как бихте постъпили в подобна ситуация? :dontknow:
Последна промяна sos на Пон Ное 26, 2018 3:34 pm, променена общо 1 път
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Пон Ное 26, 2018 3:34 pm

Пълна простотия е това .. търси си правата .. и велосипед или сглобен саморъчно ( всеки от новите компоненти ще си има гаранция ,и то към магазини дето не се циганят за жълти стотинки ) или закупен от онлайн магазин извън БГ ... за жалост тъжната истина .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот borisfx » Пон Ное 26, 2018 3:41 pm

sos написа:Здравейте,
Много скоро ще подам сигнал до Комисия за Защита на Потребителите по този въпрос, но какво друго според вас мога да сторя, за да се случи така, че търговецът да си свърши работата без да прибягва до безумни и нелепи измислени оправдания? Какво е вашето мнение? Как бихте постъпили в подобна ситуация? :dontknow:

Решението е било много просто - не е трябвало да се обясняваш, кой си и какъв си и, че си втори собственик на колелото. Отиваш просто, показваш гаранцията и това е. Никой няма да те пита твое ли е това име от гаранцията, пък и да те питат лъжеш, че си ти и толкова. Никой няма да ти иска лична карта да видят дали си ти или не си ти.
borisfx
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Юли 20, 2013 10:46 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 26, 2018 3:44 pm

Простотия абсолютно! Но въпреки това да приемем, че ти като втори собственик не можеш да се възползваш от гаранцията, какво пречи, ако помолиш първия собственик, той да се обади и да каже "така и така, шокът на колелото МИ сдаде багажа".. и на него ли ще откажат ?!
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пон Ное 26, 2018 4:23 pm

borisfx написа:
sos написа:Здравейте,
Много скоро ще подам сигнал до Комисия за Защита на Потребителите по този въпрос, но какво друго според вас мога да сторя, за да се случи така, че търговецът да си свърши работата без да прибягва до безумни и нелепи измислени оправдания? Какво е вашето мнение? Как бихте постъпили в подобна ситуация? :dontknow:

Решението е било много просто - не е трябвало да се обясняваш, кой си и какъв си и, че си втори собственик на колелото. Отиваш просто, показваш гаранцията и това е. Никой няма да те пита твое ли е това име от гаранцията, пък и да те питат лъжеш, че си ти и толкова. Никой няма да ти иска лична карта да видят дали си ти или не си ти.

Не съм очаквал такъв отговор, за това постъпих коректно.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Пон Ное 26, 2018 4:31 pm

според мен идеята на колегата да се свържеш с бившия собственик за съдействие не е лоша ,да видим тогава какво оправдание ще измислят .. ако не ти се занимава - писмена жалба на сайта на КЗП с подробно обяснение ,снимки на гаранционна карта и касова бележка - реагират ,и то бързо
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пон Ное 26, 2018 5:37 pm

Alexi написа:според мен идеята на колегата да се свържеш с бившия собственик за съдействие не е лоша ,да видим тогава какво оправдание ще измислят .. ако не ти се занимава - писмена жалба на сайта на КЗП с подробно обяснение ,снимки на гаранционна карта и касова бележка - реагират ,и то бързо

Днес се скарахме жестоко и те вече знаят, че аз съм втори собственик, ще се пуска жалба.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот iL_Diavolo » Пон Ное 26, 2018 5:41 pm

Това със вторият-третият собственик го има и при Bikecenter и dropin-shop , но те май са си го написали . Щом производителя ти го казва значи го имат и те някъде в условията в гаранцията . Но не пречи да провериш дали е истина чрез КЗП .
Успех с тези премеждия :beer:
Аватар
iL_Diavolo
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1291
Регистриран на: Съб Мар 03, 2018 10:28 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот billclinton » Пон Ное 26, 2018 6:19 pm

sos написа:Днес се скарахме жестоко и те вече знаят, че аз съм втори собственик, ще се пуска жалба.


Ебати смешниците.Пускай жалби навсякъде.
Осери ги във всички сайтове които можеш - фейсбуци,мейсбуци и прочее.Нека да знаят хората за какво става въпрос.

Тука може и да ти изтрият темата,щото ако не ме лъже паметта - преди 2-3 години един пич пусна тема с някакво оплакване от фирмата.След неговият пост заваляха и оплаквания от други които са се опарили.Имаше доста фрапантни случаи.След известно време на пича явно му оправиха проблема,влезе тука и написа нещо от сорта: "проблема е решен,моля темата да се изтрие".
Не че ме бъркаше нещо,но като видях колко оплаквания имаше,предложих темата да остане за да могат и други хора да я видят и да си правят заключенията.Малко след моя пост админа се включи и каза че изтрива темата по молба на човека който я е пуснал(което според мен не беше правилно,но сайта си е негов)
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Пон Ное 26, 2018 7:14 pm

След подробно четене на гарнционата карта на Орикс, никъде не се споменава за "втори собственик" и спиране на на гаранция. Ще си пусна жалба в КЗП и ако те кажат, че съм прав, ще си спретна едно дело за пропуснати ползи
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Пон Ное 26, 2018 7:53 pm

Да ни държиш в течение как се развиват нещата.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 26, 2018 9:14 pm

Хубав сос си забъркал! Да се беше обадил/писал каква глупост планираш да извършиш та да ти вкараме акъл в главата. Покупко-продажбата на нова стока е договор между търговецът и първият собственик. При пре-продажба следващите собственици нямат никакво отношение към оригналната сделка за покупко-продажба и заради това търговецът е в пълното си право да откаже гаранция на 2ри, 3ти и т.н. собственици, тъй като те не са част от тази сделка.

Който иска да прочете детайли - http://gramada.org/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D ... %BF%D0%BE/

Просто трябваше да помолиш първият собственик да се занимае и нямаше какво да му кажат на него.

Има премиум марки (включително и в МТБ индустрията), които предлагат разширена гаранция за всички собственици, но цената им е съответно съвсем различна от тази на Ориксът.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Пон Ное 26, 2018 9:19 pm

всеки държател на вещта и касовата бележка може в рамките на двугодишния срок на законовата гаранция да предяви рекламация и да се възползва от правата
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот taurus13 » Пон Ное 26, 2018 10:14 pm

г-н Стойновски, щом са ти отказали гаранция, значи имат правно основание. То не пречи да го провериш това, но съм убеден, че те си знаят материята. А щом имат право да откажат, да не са луди да го ремонтират. Освен това съм почти сигурен че гаранциите за шокове и вилки са яко орязани още от производителя, щото там материята е мътна - каран ли е на правилно налягане, сервизиран ли е овреме и с правилните консумативи...все неща недоказуеми. Така че и да има някви гаранции, предполагам че шока трябва да е воден само в техен сервиз и дрън дрън.
Що не питаш Пацо(вело 09) или някой друг механик, колко ще струва да се оправи тоя шок, щото да знаеш за кви пари си хабиш здравето.
Последна промяна taurus13 на Пон Ное 26, 2018 10:32 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Пон Ное 26, 2018 10:24 pm

бъркате търговска и законова гаранция .. второто се предявява само с касова бележка и тя е на приносителя .. аз бих сезирал КЗП щото такива тарикатщини не са ми по вкуса
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Dreed » Пон Ное 26, 2018 10:42 pm

Касовата бележка е договора за покупко-продажба и в нея никъде не фигурира името на закупилия стоката.
Чл. 122. от ЗЗП гласи: Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на стоката с договореното, включително за стоки втора употреба, когато след доставката, при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия с договора за продажба.
На практика търговецът няма право да откаже рекламация въз основа на това, че стоката е втора употреба, но за съжаление може да откаже поради други причини - неправилна употреба и т.н.

Дано всичко се развие благополучно :)
Dreed
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 2:13 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 26, 2018 10:46 pm

Уфффф четете бре! Няколко абзаца по-надолу с удебелен шрифт какво точно става, когато си признаеш, че си втори собственик:

Но остава принципният въпрос, който в действителност се нуждае от правно разрешение, и който не е в пълна степен изяснен и от тълкувателното решение на ВС- ако приносителят на гаранционна карта, издадена на чуждо име, сам съобщи този факт при предявяване на рекламацията, законосъобразнo ли е да му бъде отказано от страна на търговеца да се ползва от търговската гаранция? Като цяло проблемът с предявяването на рекламация от страна на приобретател на вещ втора употреба произтича от правилото, че само потребител по смисъла на ЗЗП може да предяви пред търговеца рекламация за несъответствие на стоката с договора за продажба- чл. 112, ал. 1 от ЗЗП „При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба потребителят има право да предяви рекламация, като поиска от продавача да приведе стоката в съответствие с договора за продажба”. Приобретателят се явява трето лице, което няма как да бъде „потребител” спрямо конкретната вещ, тъй като не я придобива чрез потребителска сделка. Той притежава правата по чл. 193 от ЗЗД, които са облигационни и могат да бъдат упражнени спрямо продавача на вещта при констатирани недостатъци на същата. Гаранционните права спрямо търговеца не преминават у последваящия купувач чрез простото предаване на гаранционните документи – касова бележка, фактура или гаранционна карта. Аргументът е, че купувачът на вещта втора употреба(за която не е изтекъл гаранционният срок) не е страна по потребителския договор между потребителя и търговеца. Следователно той няма качеството потребител и не може да предяви рекламация. Търговецът нито е договарял с него, нито договорът е сключен в негова полза(договор в полза на трето лице по смисъла на ЗЗД). Способът за прехвърляне на гаранционните права спрямо търговеца остава цесията.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Пон Ное 26, 2018 11:34 pm

това са някакви брътвежи от преди 10г поне ,без да обиждам автора .. не било правно изяснено :evil: в законовата гаранция изобщо няма договор и няма имена ,има търговец и стока
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот КоlЮ » Пон Ное 26, 2018 11:53 pm

Ако трябва да го следим юридически. Сключил ли си договор за покупко-продажба със собственика на колелото ? Ако не си , значи той все още си е собственик,макар и да си му взел документите доказващи собствеността му.

А относно казуса: ЗЗП Чл. 125.

Ако си сключил договор с собственика на колелото:
Чл. 104. (1) и (3) от ЗЗП

ззп -> https://lex.bg/laws/ldoc/2135513678
ззс -> http://zakoni.petarbogdanov.com/07_zako ... enosta.htm
кзп -> https://www.kzp.bg/podavane-na-zhalba

ПП : забравих да вмъкна и ЗБЛД чл.6 .
Bin Big Mag , mag mich kein.
Аватар
КоlЮ
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1658
Регистриран на: Пон Дек 25, 2017 3:19 am
Местоположение: с.София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Вто Ное 27, 2018 7:59 am

Момчета, благодаря за отделеното време, пусната е жалба в КЗП. Ще видим те какво ще кажат, обещавам да ви оведомя, ако не друго то поне да се знае за напред. Но ако КЗП се произнесе в моя полза, ще си спретна едно дело за пропуснати ползи, просто имам излишен юредичиски капацитет :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Вто Ное 27, 2018 8:31 am

В крайна сметка свърза ли се с първия собственик? На мен ми се струва, че ако той просто им се обади по телефона и каже "шока ми се развали" не могат да му откажт, черно на бяло - той е собственика. Пък тва че ти си говорил с тях няма значение, аз мога да се обадя ей сега и да кажа каквото си искам по телефона, мога да кажа че имам 100 колела и всичките са за гаранционен ремонт, мога да кажа че съм папата... Ако човека от който си купил колелото съдейства, мисля, че няма как да му откажат, няма кой да докаже дали той или баба му е карала колелото... Как примерно като се връща стока за рекламация, от който и да е град, чрез куриер, никой не пита кой е предал стоката, просто я взимат и си вършат работата, какво като ти ще го занесеш / изпратиш...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Вто Ное 27, 2018 8:40 am

Абе не е това начина ,макар че вероятно ще стане щото няма кво да кажат .. ще занимаваш ти предния собственик ( най вероятно непознат човек ) от какъв зор ,вместо просто да си уважат гаранцията .. а имат претенции за сериозна фирма .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gworan » Вто Ное 27, 2018 8:43 am

Или какво пък ще кажат ако просто каже по телефона имената на първия собственик? А, всъщност, аз сега си погледнах гаранционната карта на едното колело, ми то моето име никъде не е написано, нито има поле за име... Има само моя подпис и всичко друго е марка, модел, серийни номера, дата, печат от магазина, касовата бележка...
Ами ако реша да купя колело за подарък, само на мое име ли ще е гаранцията?
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Lucky Loser » Вто Ное 27, 2018 10:08 am

:offtopic:
Gworan написа:Ами ако реша да купя колело за подарък, само на мое име ли ще е гаранцията?

Това е хубав частен случай. Подаряваш велосипед -> новият собственик отива до сервиз с гаранцията по ред причини -> пак ли ще му я откажат, само защото той не е закупил велосипеда ? :deal:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Gumena Lisica » Вто Ное 27, 2018 10:13 am

Това със шока вероятно ще се оправи и е някаква дреболия, но ако стане нещо по-сериозно, примерно на рамката... или просто нещо, което ще излезе доста скъпо за поправка, то тогава ще стане грамадния скандал и SOS трябва да си гарантира правото на ползване на тая гаранция по някакъв начин. Или просто при следващ дефект няма да казва кой е и откъде е...така или иначе той е говорил само по телефона с тях... те реално не са го виждали и едва ли помнят всички колела, всички модели и всички разцветки на модели, които са продали за последните две години. Те и не знаят това точно колело как изглежда, щото не са го виждали... той не им го е закарал в магазина, а само говорили по телефона. Така, че начини няколко има, затова пийте бира. :beer:
Гората намаляваше с бързи темпове, но дърветата продължаваха да гласуват за брадвата, защото дръжката й бе дървена и те си мислеха, че брадвата е една от тях
Аватар
Gumena Lisica
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:22 pm

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Admin » Вто Ное 27, 2018 11:17 am

billclinton написа:Тука може и да ти изтрият темата...

Никога не съм трил тема от такъв тип по желание на търговец.
Ти самият правилно си спомняш, че в онзи случай потребителят пожела да бъде изтрита темата. С потребителя винаги бих се съобразил, защото подобна тема на практика е негово мнение/отзив за търговеца - ако потребителят не желае такова негово мнение/отзив да стои на публично място, за мен е по-добре да се съобразя с това желание, защото обикновено той си има причини за това. В конкретния случай например познавах потребителя и зная ,че си имаше и допълнителни съображения.
Иначе казусът е доста интересен и ще видим каква ще е развръзката...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот sos » Вто Ное 27, 2018 11:45 am

Само да споделя, днес ми се обадиха от Лидер/Орикс/ да ми кажат че: "Са издействали" да си закарм колелото Солунска при Цецо и там да се погрижат да го дадат на Рок шок да го сервизират. Което действие е леко закъсняло. Аз им обясних, че вече е пусната жалба в КЗП и ще изчакам тяхното решение. Относно първия купувач, той ми предложи да дойде с мен, но след вчерашните скандали всички знаят, че има втори собственик, а идята не е тази.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Jumpup » Вто Ное 27, 2018 4:18 pm

Много некоректно наистина от тяхна страна. После българските фирми, как искат да купуваме продукцията им, като не желаят да се съобразят с клиента, коийто има редовни документи. Не само тези и други БГ производители, безкрайно много пъти сме коментирали проблема с БГ гаранция-,,франция''. По принцип всичките ми колела до момента съм ги купувал нови с гаранция и после, при продажба, ако не е била изтекла гаранцията и стане нещо при новият собственик винаги съм бил готов да съдействам. До сега нямам такива грижи, но и да подчертая, че става въпрос за световни марки. :nono:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот Alexi » Вто Ное 27, 2018 6:20 pm

някак си не се оценява подобаващо факта ,че от подобна тема могат да загубят хиляди като потенциални клиенти ,да се циганят за един сервизен комплект за шок струващ 20Е .. :banghead:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: "Oryx" в гаранция - отказан без основание ремонт

Мнениеот billclinton » Вто Ное 27, 2018 6:45 pm

@Alexi

Точно така.
Но тепърва предстои да видим дали темата ще остане или ще хване краченца след време.
Не съм напълно съгласен с написаното от Любо по горе,но е излишно да се обсъжда(минало и заминало)
billclinton
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:23 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта