Средно движение

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Средно движение

Мнениеот invet » Чет Сеп 13, 2018 3:58 pm

Здравейте!!! Налага ми се да си сменя средното движение на велосипеда и бих искал да ми дадете някои напътствия ако може:). Свалих курбелите и извадих старото движение, но сега като гледам по магазините различните средни движения са с различни размери (дължина и дебелина). Бихте ли ми казали кое точно да премеря и дали е фатално ако си взема някое което е по различно като размери от сегашното.Става дума за ос на квадрат. Извинявам се ако питането ми изглежда глупаво, но наистина съм малко объркан и не знам точно какво да закупя.
Благодаря предварително!!!
invet
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 14, 2017 4:32 pm

Re: Средно движение

Мнениеот IvanTheMan » Чет Сеп 13, 2018 7:24 pm

Че как пък успя да свалиш курбелите и средното БЕЗ НАПЪСТВИЯ ?
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Средно движение

Мнениеот invet » Чет Сеп 13, 2018 8:43 pm

Самото сваляне на курбелите не ме затрудни понеже имам екстрактор. Трудната част беше развиването на чашките. Дясната беше деформирана и ключа не можеше да влезе за да я развия и се наложи малко груба сила, но в крайна сметка успях :). Сега остава само да си купя нова ос/касета. Предполагам че ги продават в комплект с чашки. Ако трябва мога да постна снимка на старата ос за да видите за какво става дума.
invet
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 14, 2017 4:32 pm

Re: Средно движение

Мнениеот Alexi » Чет Сеп 13, 2018 9:29 pm

на средното има едни числа ,по голямото е ширината на оста му примерно 122 ,115 ,има доста видове .. ако не пише нищо го измери с шублер .. ако вземеш близък размер примерно 2-3мм няма да е фатално
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Средно движение

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Сеп 14, 2018 8:09 am

invet написа:Самото сваляне на курбелите не ме затрудни понеже имам екстрактор. Трудната част беше развиването на чашките. Дясната беше деформирана и ключа не можеше да влезе за да я развия и се наложи малко груба сила, но в крайна сметка успях :). Сега остава само да си купя нова ос/касета. Предполагам че ги продават в комплект с чашки. Ако трябва мога да постна снимка на старата ос за да видите за какво става дума.


1. За касета / с машинни лагери / трябва специален ключ.
2. При 3 мм по дълга касета има опасност да не се включва най- горната плоча. :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Средно движение

Мнениеот Alexi » Пет Сеп 14, 2018 9:00 am

викаш заради 1.5мм няма да включва .. не говорете наизуст ,слагал съм средно със 7мм по дълго
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Средно движение

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Сеп 14, 2018 9:17 am

Alexi написа:в ,слагал съм средно със 7мм по дълго
... :nono: :nono: :nono:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Средно движение

Мнениеот invet » Пет Сеп 14, 2018 9:20 am

Разгледах внимателно движението но не видях да пише някакви размери. Явно ще трябва да го измеря със шублер. А пластмасовите чашки влизат ли в измерванията т.е трябва ли да измервам и тях (диаметър например.). Да кажем че вземам шублера и премервам оста от край до край и това е дължината например 122,5мм. След това как да измеря ширината? И само да уточна че аз си имам предни венци(тези които свалих със курбела) и си търся просто ос със лагери на която да ги монтирам отново.
invet
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 14, 2017 4:32 pm

Re: Средно движение

Мнениеот Alexi » Пет Сеп 14, 2018 9:27 am

да ,и там има разлики .. макар че най вероятно е 68мм английска резба че те са най масови .. отиди с твоето движение в някой велосервиз и ще ти дадат каквото трябва
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Средно движение

Мнениеот invet » Пет Сеп 14, 2018 10:17 am

Премерих и ето какво се оказа. Дължина:128мм ако съм премерил правилно. Гледам че в магазините има 127.5мм и предполагам че няма да е проблем. Обаче не мога да премеря ширината на корпуса правилно понеже едната чашка е заяла и не мога да я извадя или по принцип не се вади. Предполагам че е 68мм както каза колегата
invet
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 14, 2017 4:32 pm

Re: Средно движение

Мнениеот Alexi » Пет Сеп 14, 2018 12:06 pm

чашките са на резба ,като от дясно тя е обратна ,да не я мъчиш наляво да я развиваш :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта