Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот aurin » Съб Юли 07, 2018 11:34 pm

Здравейте! Бихте ли споделили мнение дали CANYON PATHLITE AL SL 6.0 си заслужава цената (2060 лв. с вкл. доставка)?
Не разбирам много от велосипеди, но след два сезона каране слизам от възможно най-евтиният хибрид DRAG Arizona 2016 и съм готов за нещо по-добро. Към момента събирам впечатления от пазара и това на първо четене ми звучи обещаващо. Дали има нещо подобно по-евтино от друг производител и има ли нещо, което трябва да ме притеснява от компонентите и сглобката?

За мен: от Бургас, карам единствено Бургас-Сарафово / Бургас - Поморие. Асфалт + много лек офроуд. Определено не ми харесват планинските колела, мисля че не са подходящи за тези почти перфектни условия. Поради заетост и липса на интерес няма шанс да практикувам друг тип колоездене, нито ще поема по други маршрути. Все пак не бих искал новото ми колело да е с твърда вилка, защото все пак понякога се сблъсквам с бордюри, павета и някои неравности по крайградските черни пътища. Харесва ми колелото да вози бързо (с широки и тежки гуми ми е по-трудно да въртя по асфалт) и да е леко (мъкна го 5 етажа на всяко излизане). PATHLITE ме грабва заради теглото си: 11.3 кг, което е доста по-добре от алтернативни и по-евтини колела като SPECIALIZED Crosstrail Sport или Cube Nature Pro (други не съм разглеждал засега).

Какво мислите, сделка ли е велосипеда?

https://www.canyon.com/en/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-6-0.html
aurin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 9:54 pm

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот carmo » Нед Юли 08, 2018 8:52 am

добре си се насочил към хибридите, а и конкретното изглежда достатъчно добро. Единственото което няма да ти хареса е че отпред е с 2 плочи, като голямата е 38 зъба, а най-малката отзад е 11 зъба. При лекотата с която върви, максималната скорост ще е нелепо малка. стандартните хибриди са с 3 плочи, като най-голямата е 48 зъба. може да погледнеш нещо от нашите производители -примерно това: http://www.crosscycle.com/en/catalog/cr ... --166.html Ще ти върши същата работа и удоволствие, но ще е около 2кг по-тежко, но пък е 2 пъти по-евтино, а съвсем не е 2-пъти по-лошо.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Drunken MadLoud » Нед Юли 08, 2018 10:00 am

За мен лично това колело не оправдава цената си, и идеята за него също не ми допада. Просто никога не съм приемал идеята за такъв тип хибрид. Аз съм на принципа, че или си взимаш ХС байк и му слагаш гуми подходящи за градско каране и получаваш същото (но малко по-добро), или си взимаш пълен твъдак Urban байк и забравяш за поддръжка и на вилка. Посочените килограми са за М размер, което означава, че ако твоят размер е примерно L колелото ще отиде към 12 кг. Освен това аз бих сменил и кормилото и педалите веднага. Кормилото за такъв тип колело трябва да е поне 680мм, а педалите макар и леки са отвратителни. Килограмите на вилката според сайта на Suntour почват от 1,8 кг което си е тежко. Мисълта ми е, че спокойно може да си потърсиш по-евтин хибрид , да го ъпгрейднеш с подобна окомплектовка и пак да ти излезе 500-600лв. по-малко. Давам ти пример с колелото, което аз си скалъпих за около 1350лв. Marin Muirwoods 29er. Групсета е Deore m6000 ( без спирачките) , ХТ средно, гуми Maxxis Torch 2.10 . Теглото му е 12кг. и със сигурност има по-комфортна возия от Canyon-а, макар и с твърда вилка. Между другото моите курбели са 26-36, и за мен това е предостатъчно, така че не се притеснявай че няма да имаш достатъчно скорост с по-големите венци.
Прикачени файлове
IMAG0826-800x450.jpg
IMAG0826-800x450.jpg (88.06 KiB) Прегледано 3721 пъти
IMAG0834-800x450.jpg
IMAG0834-800x450.jpg (99.69 KiB) Прегледано 3724 пъти
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот aurin » Съб Юли 21, 2018 4:59 pm

Благодаря за съветите, имат резон! Не съм технически ориентиран и затова се насочих към готов продукт без аспирации за ъпгрейд или подмяна на компоненти. Колебаех се дали да поръчам въпросният Canyon Pathlite 6.0, тъй като от съпорта ми отговориха, че не разполагат с информация за standover height и това ми се стори твърде несериозно. Всичко релевантно било на графиката според тях. Но какво по-релевантно от това дали бих останал с топки при едно непремерено внезапно спиране... При височина 175 съм с чатал едва 78 и този размер ми е твърде важен. Освен това при размер S на рамката минималната височина на седалката е с няколко санта над обичайното за мен, с което неизвестните станаха твърде много. Накрая размер S излезе out of stock и като че ли приключих с Canyon.
Сега имам друг фаворит и ще съм благодарен за мнение: Cube Nature SL 2018 https://www.cube.eu/en/2018/bikes/trekking/tour/nature/cube-nature-sl-blackngrey-2018/.
Вярно по-тежък е от Canyon, но пък си има 3 плочи отпред, а и мисля все пак е с по-добри компоненти от Cross Quest? Старото колело Drag Arizona 2016 ми е супер удобно с размер на рамката 17" (43 cm), докато Cube започват от 46, 50, 54 и тнт. Макар и да препоръчват размер 46 за доста по-ниски хора си мисля, че ще ми е най-удобен. Пуснах запитване за минималната и максималната височина на седалката, както и за standover height при различните размери; при твърде минимална разлика в дължината на горната тръба, като че ли това ще е от решаващо значение в избора на размер при моите явно къси крака. Ако ме отрежат и този път от към информация поне Cube има къде да пробвам, ако има наличен асортимент в родните магазини.
aurin
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 9:54 pm

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот carmo » Съб Юли 21, 2018 7:22 pm

Ами, добре изглежда, стига да не е много над хилядарката. За чатала си прав - като за теб максимум 46см, но пробвай на живо, защото зависи и от височината на челната тръба.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот тодор1 » Съб Юли 21, 2018 8:51 pm

За терена бургас-сарафово-поморие който е 95% асфалт ти трябва твърдак с хубав монтаж след като гониш малко килограми.плочи компакт 50-34 ,десятка отзад с макс. голям венец 32.гуми 700х32-35, v-break и килoграмите стават около 11.Но има по лесен начин да е леко колелото.Отслабни 3кг и всичко е ок :roll2:
тодор1
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1078
Регистриран на: Пон Яну 29, 2018 12:58 pm

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Gworan » Съб Юли 21, 2018 9:40 pm

На мен ми се струва, че за тази цена, от 2060лв, трябва да е поне със пълен SLX групсет... То хубаво всичко са сложили деоре, ама два със BR-M396 спирачки, които са смешни на фона на Деоретата (ползвал съм и от двата модела комплекти).
Подкрепям мнението на Drunken MadLoud: "Мисълта ми е, че спокойно може да си потърсиш по-евтин хибрид , да го ъпгрейднеш с подобна окомплектовка и пак да ти излезе 500-600лв. по-малко."
Странно, от планинските колела на Canyon съм останал с впечатление, че са на много добра цена, спрямо други марки.

Съвсем наскоро си взех един чисто нов твърдак Specialzied, смених абсалютно всичко по него с чисто нови Deore M6000 компоненти, сложих му чисто нова вилка manitou (оставих буквално само рамката, колчето и седалката, и гумите), и ми излезна почти 2000лв. И това е цената, в която са включени всички части, които съм махнал от колелото. С тях, само с още една рамка и едни шини които имах, сглобил още едно цяло колело...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 9:44 am

Животът е низ от компромиси и тук трябва да направиш такъв с вилката и да се задоволиш с твърда. От това ще спечелиш поне кило надолу и по-ниска цена.Бордюрите ще качваш и слизаш бавно и така.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Alexi » Пон Юли 23, 2018 9:52 am

Gworan написа:На мен ми се струва, че за тази цена, от 2060лв, трябва да е поне със пълен SLX групсет... То хубаво всичко са сложили деоре, ама два със BR-M396 спирачки, които са смешни на фона на Деоретата (ползвал съм и от двата модела комплекти).
Подкрепям мнението на Drunken MadLoud: "Мисълта ми е, че спокойно може да си потърсиш по-евтин хибрид , да го ъпгрейднеш с подобна окомплектовка и пак да ти излезе 500-600лв. по-малко."
Странно, от планинските колела на Canyon съм останал с впечатление, че са на много добра цена, спрямо други марки.

Съвсем наскоро си взех един чисто нов твърдак Specialzied, смених абсалютно всичко по него с чисто нови Deore M6000 компоненти, сложих му чисто нова вилка manitou (оставих буквално само рамката, колчето и седалката, и гумите), и ми излезна почти 2000лв. И това е цената, в която са включени всички части, които съм махнал от колелото. С тях, само с още една рамка и едни шини които имах, сглобил още едно цяло колело...

пропускаш някои моменти тука .. като жокер - провери колко струва сет капли DT Swiss X1900 примерно .. един велосипед не е само групсет ,да не кажа ,че скъпите неща са другаде
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Gworan » Пон Юли 23, 2018 10:16 am

Alexi написа:пропускаш някои моменти тука .. като жокер - провери колко струва сет капли DT Swiss X1900 примерно .. един велосипед не е само групсет ,да не кажа ,че скъпите неща са другаде

Мерси за поправката, съвсем забравих за wheelset-а като правих сметките.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Alexi » Пон Юли 23, 2018 10:22 am

вилката също е хубава и скъп модел трекинг вилка на Сънтур ,въздушна и много лека - имам такава и работи чудесно ,също е много лесна за сервизиране .. като цяло е доста пипнат велосипед Каньона ( дори гриповете са 40-50 лв ,Ergon са ,гумите са висок клас на Максис и т.н. ) ,спирачките са напълно адекватни за предназначението на велосипеда
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот victortrt » Пон Юли 23, 2018 4:03 pm

И все пак само за един маршрут, основно асфалт и то поне до солниците перфектен това са много пари за велосипед. То една шосейка, която по неравното да се бута, пак ще е по-добре откъм време. А пропо темата май не е баш за този раздел, но всичко е точно.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот Alexi » Пон Юли 23, 2018 4:48 pm

абе кефа цена няма .. освен да ходи на работа може да си прави излетчета с него ,да вземе и за жена си примерно нещо и т.н.
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Хибрид CANYON PATHLITE AL SL 6.0 - Заслужава ли си?

Мнениеот damon » Вто Юли 31, 2018 2:08 pm

Каньон рядко бъркат с окомплектовките. :) Т.е. почти всяко тяхно колело си струва за парите за които се продава, както и това горе. Смятам го за идеално за това, което ти трябва, но може да погледеш и urban серията им. Те са с твърди вилки и на асфалт са доста бързи. Аз карам такова градско и става и за лек офроуд (колкото да преминеш през определен участък). Отделно, че са максимално опростени и са 1х. Specialized никога няма да можеш да купиш с подобна окомплектовка като Каньон на същата цена, освен ако не е втора употреба.

Иначе дали може да имаш по-хубаво колело, което е по-евтино? Може! Особено ако можеш и сам да си го направиш, да си събереш правилните части оттук оттам и т.н. Много неща може, но ако не искаш или не можеш, едни от най-изгодните и правилно комплектовани колела, които могат да се купят ще са Каньон.
damon
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 4:09 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта