Каране над Карлово

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Каране над Карлово

Мнениеот IY » Пет Юли 13, 2018 1:51 pm

Здрасти колеги,
Търся си компания за 1-2 дневно каране в балкана над Карлово за другата седмица.
Идеята ми е да се ползва сопотския лифт и след това да се бута/кара до Добрила/Амбарица и да се пускат пътеките към Карлово,Сопот,Иганово.
Евентуално вечерта спане в Карлово и на другия ден пак.
Също вариант е да се спуснем към хижа Амбарица и Черни Осъм,но после нямам идея за качването наобратно.
Така,че първия вариант ще е по лесен откъм логистиката,а и натоварването ще е по малко.

Ще се радвам да срещна хора с опит в ам карането и общо взето,които катерят нагоре за да се изкефят на спускането след това.

Поздрави
Иво
IY
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 5:55 pm

Re: Каране над Карлово

Мнениеот hardybg » Пет Юли 13, 2018 3:30 pm

Другарче, за карането от южната страна на Балкана - бива, ама за отдругата страна, не си го помисляй.
Вчера врътнахме за загрявка Беклемето - хижа Дерменка и обратно. Пътя, времето и всичко беше перфектно за подготвак.
После спуснахме Беклемето - Троян по маршута на отложеното "Мега Ендуро..." :bowdown: Решихме, че са минали няколко дни и е поизсъхнало.. Илюзии.. (не по Ричард Бах)
Брате, направо не ми се говори. Беше супер яко, но адски кално. Особено последната третина преди хлебозавода. Виж как ми изглеждаше байка в Троян.
Препоръката ми е - карайте си от юг, за към Б'Осъм и Ч'Осъм изчакай края на месеца.
Бъди здрав!!
Прикачени файлове
IMAG0221_1.jpg
(459.62 KiB) 327 пъти
Аватар
hardybg
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Авг 08, 2016 10:09 am
Местоположение: София

Re: Каране над Карлово

Мнениеот IY » Пет Юли 13, 2018 8:19 pm

Мерси за ценната информация! Те пак едни дъждове дават....
IY
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 5:55 pm

Re: Каране над Карлово

Мнениеот IY » Пон Юли 08, 2019 3:30 pm

Същата тема една година по-късно!

Каране в Централен Балкан 13-14.07.Датите могат да варират малко.
Ако има навити,ще обсъдим маршрутите.За мен лично там каквото и да е-все е хубаво!
(За хора с опит)

Поздрави!
Иво
IY
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 5:55 pm


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта