Темата на СтаменЧо!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 17, 2018 8:30 am

evilzet написа:Е офф, изписа 50 поста, не можа да попиташ каква евтина каска да си купиш.


Имаш право... но такъв е живота. Ще потърся нова. Благодаря на всички.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Чет Май 17, 2018 8:37 am

billclinton написа:Как да подмина бе?То бисер след бисер.Дигал бил 80км.Тоя не знае на кой свят е.
Извинявам се че бях твърде мек в предния си коментар - тотално куку е


:lol: :lol: :lol: :lol: Поне няма злоба в изказванията! Забавен е. Внася малко дух във форума! От време на време има нужда от такива хора.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 17, 2018 9:18 am

Тая май като за каска за начинаещ е ок - какво мислите.

http://bikespirachka.bg/kaski/6424-full ... -shot.html

Изображение
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот SStoeV » Чет Май 17, 2018 9:43 am

идеааааална е
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 17, 2018 9:59 am

SStoeV написа:идеааааална е


Благодаря ти от сърце. Поръчах я - дано всичко е наред и утре да е при мен.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 17, 2018 2:15 pm

Днес платих таксата За Витоша 100. Мисля всеки уикенд да тренирам на ниво натоварване и издръжливост около ботевградско шосе и през черните пътища да стигна до някъде и обратно.

Ако тренирам около Витоша - ще имам доста км излишен самоход до самата Витоша.

Вие какво бихте ми препоръчали...

Друг вариант е от Централна гара с Влака и в село Драгичево - там е Люлин планина и т н.... доста близък терен до Витоша 100
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Lucky Loser » Чет Май 17, 2018 3:18 pm

оспех
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 17, 2018 6:11 pm

Поръчах си и този продукт:

https://www.dimibike.com/search/product-8853.htm

Изображение

Видях в няколко Видеа от Българи - да ползват такива... и май всеки чужденец ползва... или почти всеки.

Доволни ли сте - ако сте ползвали.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Чет Май 17, 2018 8:34 pm

Удобно е, ако мъкнеш раница или имаш намерение да се движиш в непознат район ... понеже имаш налично прилично количество вода. Имай предвид че лятото като се напече тая тръбичка водичката в нея става на чайче. но и това има решение: ако не си гнуслив като отпиеш вода надуваш тръбичката така че да се изпразни обратно в резервоара. Вариант2: първата глътка (или толкова докато не усетиш прясната вода) в трънките около пътя; Вариант 3: взимаш си хидратиращата система на deuter в комплект с изолацията на тръбичката и резервоара и си осигуряваш за малко по продължително време свежа вода.
По отношение на Витоша 100: човек не си го причинявай...освен ако не го правиш само за участието....и ако нямаш намерение да доказваш на някой каквото и да било.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Exorcist » Чет Май 17, 2018 10:12 pm

zoomaniak написа:Днес платих таксата За Витоша 100. Мисля всеки уикенд да тренирам на ниво натоварване и издръжливост около ботевградско шосе и през черните пътища да стигна до някъде и обратно.

Ако тренирам около Витоша - ще имам доста км излишен самоход до самата Витоша.

Вие какво бихте ми препоръчали...

Друг вариант е от Централна гара с Влака и в село Драгичево - там е Люлин планина и т н.... доста близък терен до Витоша 100


Самоходът никога не е излишен, той реално си е част от тренировката.
Зарежи Люлин планина, тракът на Витоша 100 няма нищо общо с приятни черни пътища и ботевградски шосета.
Не тренирай около Витоша - тренирай НА Витоша. Ако искаш да караш МТБ, влез в планината.
Витоша 100 е темпово и дълго, на места доста технично препускане. И не е шега работа. Изисква доста каране в планина, преди да си го причиниш. От прочетеното от теб дотук, изобщо не съм сигурен, че си готов за това натоварване, освен ако не искаш нарочно да влезеш в критичен режим на оцеляване.
Опитай първо следното: да стигнеш на самоход до плаца асфалтов пред БФС на Бояна, където е старта на Витоша 100 и тръгни по маршрута и се качи до Тихия кът, пусни после до над Владая, и се върни обратно нагоре до Тихия кът и обратно до Бояна. Ама го карай бързо, не се подмотвай. Тракни го със страва и дай трака да видим. И кажи дали си се справил, измори ли се и т.н.
Постепенно увеличавай маршрутите/натоварването/денивелациите.
Я ни кажи колко е най-дългото каране, което си правил и на какъв терен?
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Alexi » Чет Май 17, 2018 10:27 pm

за хидратиращия мях ,ползвам такава раница на Osprey ,доволен съм особено е полезен при дълги карания в горещо време ( моя събира 3 литра )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 11:55 am

SStoeV написа:идеааааална е


L - размер май е на границата. Много стегната я усещам. Даже ми променя физиономията и бузите.

Махнах дунапренените неща и се получи доста облекчение - но лепките на дунапренените неща яко боцкат - трябва или да ги махна или да ги лепна с тиксо - да не боцкат.

Може пък и щото не съм свикнал да нося такава каска. Не знам... или съм за XL или без дунапрен.......................... :idea:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 12:01 pm

Exorcist написа:Опитай първо следното: да стигнеш на самоход до плаца асфалтов пред БФС на Бояна, където е старта на Витоша 100 и тръгни по маршрута и се качи до Тихия кът, пусни после до над Владая, и се върни обратно нагоре до Тихия кът и обратно до Бояна. Ама го карай бързо, не се подмотвай. Тракни го със страва и дай трака да видим. И кажи дали си се справил, измори ли се и т.н.


Старта не е ли от бул. България.

Но утре ще стана към 4-5 сутринта и ще те послушам. Утре го дават времето гадно - та в тоя тон Ивайло - да те питам - а и всички останали - съобразявате ли се с прогнозата за времето или не ви пука.........

Платих за Strava - интересно става със Страва..........
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 12:03 pm

Alexi написа:за хидратиращия мях ,ползвам такава раница на Osprey ,доволен съм особено е полезен при дълги карания в горещо време ( моя събира 3 литра )


Това дето го избрах - естествено го нямат в наличност............ съгласих се на 2 литра с Раница - утре ще го взема от офис на Еконт - пък да видиме..........

Иначе съм измислил система с бутилки от минерална вода и маркуч за аквариум - но исках да пробвам първо с Удобното... дано остана доволен....
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 12:40 pm

И един странене въпрос?

Спрямо гугъл мапс - кое следвате повече - пешеходния показалец или автомобил.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пет Май 18, 2018 12:44 pm

Ако ти е малка каската я връщай и взимай по-голяма, въобще търси такава която да ти залепне за главата и да не я усещаш докато е на тебе. Тези дунапренчета не са сложени за украса и да ги маха всеки който му скимне(лепят се за да можеш да ги изпереш, подмениш!). Чудя ти се за какво си взел фулфейс-мислиш яко да спускаш...тогава ще ти трябват и протектори за тялото.... тогава без добра физична подготовка ще можеш да се движиш само надолу.
Стравата е готино приложение ама за гледане на крайния резултат и гонене на ком-чета....шосейкаджиите много и се кефят. Вземи си един истински велокомпютър с външни сензори(скорост, каданс, пулс), така в реално време ще можеш да наблюдаваш какво се случва с тялото ти ..... преди да си "каталясал"(тогава вече ще е малко късно). Направи си една дневна програма с редуване на каране/почивка, тренировка на сърдечния мускул, (научи се през по-голяма част от времето да караш аеробно, и за кратко на макс-анаеробно). Не се мятай директно да покоряваш големите баири....бутането също е част от кефа :evil: .
Времето ..... на нашите метеоролози не трябва да им имаш вяра. Показваш се на вън ако не вали, грабваш байка и изчезваш. Ако има изгледи да завали дъждец-взимаш си някаква ветровка, дъждобран, яке ....каквото имаш под ръка-слагаш го в раницата и гасссс на педалите. Ако те запука дъжд или се скриваш някъде(яко намериш подслон) или си тръгваш...ще ти е гадно първите минути ...после спира да ти пука и се кефиш на калта, дъжда. Вече като се прибереш трябва да вземеш някакви мерки против простуда ама си достатъчно голям и знаеш кои лекарства ще ти помогнат.
Пак ти казвам... замисли се за Витоша 100(състезанието). Минавай си соло или с някой приятел трасето ... поне докато понатрупаш опит, натренираш си тялото и не научиш "магариите" на байка си.
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Exorcist » Пет Май 18, 2018 12:54 pm

Старта е пред входа на БФС, не е от бул. България. Гледай пътеките за байк в страва картата, там са много верни и подробни. Следи и прогнозата за времето, гледай и през прозореца преди тръгване, и в реално време най-вече си следи небето. А както казаха вече, като те намокри спира да ти дреме и почва калния кеф ;) И да, вземи си велокомп, Гармин напр., с пулосомер и сензори за каданс и скорост, но само ако сериозно и дългосрочно мислиш това с байкъризма. Защото като цяло е скъпа инвестиция.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот evilzet » Пет Май 18, 2018 1:08 pm

Стаменчо, нали след първата каска щеше да питаш? Аз не видях такова нещо, показа тази , някой се избъзика и ти я купи. Сега пак що така,ами така - каквото си направиш, ...
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 1:25 pm

В Неделя на самоход ще посетя Локорско - не било чак толкова далеч от кв. Слатина.

Да погледам и да видя дали мога на живо да получа и знания - дано и контакти за каране...........

Това ми заприлича като обява за работа:

- Задължително е 5 г стаж по специалността.

Чакай - аз вчера взех дипломата... как да натрупам стажа... :bowdown:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пет Май 18, 2018 2:04 pm

Стамба, грешно си ме разбрал, а и май всички които се опитваме да те разубедим да не участваш в състезанието :dontknow: . Едно е лежерно каране, каране за кеф, здраве, съвсем друго е състезателно (с много участници, познаващи трасето до болка) каране или каране като за последно. Контакти могат да се създадат и без участие в самото състезание. Ама ако се пуснеш неподготвен(то и няма как да се подготвиш за такова тежко състезание само за месец) и стане някоя беля(контузия или не дай си боже нещо сериозно), тогава какво правим? Продаваме текерлека и почваме да мрънкаме у форума че това е смотан спорт с висок процент на травмите ... примери колкото щеш: само се разрови в нета/форумите и ще попаднеш на такива самонадеяни(повярвали си) колоездачи. Карай, питай, направи си финните настройки на колелото, овладей основните техники на каране, спиране ... падане и чак тогава мисли за състезание (първо някой леко, пък после ако все още имаш желание се мяташ в дълбоките води).
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 4:04 pm

didonch написа:Ако ти е малка каската я връщай и взимай по-голяма, въобще търси такава която да ти залепне за главата и да не я усещаш докато е на тебе. Тези дунапренчета не са сложени за украса и да ги маха всеки който му скимне(лепят се за да можеш да ги изпереш, подмениш!). Чудя ти се за какво си взел фулфейс-мислиш яко да спускаш...тогава ще ти трябват и протектори за тялото.... тогава без добра физична подготовка ще можеш да се движиш само надолу.


Като гледам колко лицеви наранявания се получават без шлем и то на Крос Кънтри трасета - до изваждане на око от пръчка при падане при Ендуро... и всичко това по лицето. Гледах един имаше колекция от 4 фрактури на нос и една на челюст - без шлем - извън България.

Може би заради това исках да ползвам Шлем. Може би заради това. Лицевите наранявания - директно те отказват от трасето и те връщат в болница.

На едно Българско видео - няма да цитирам име - водача на байка падна и при падането с юмрюк се фрасна в окото - все едно Тайсън го е ударил. Беше без шлем - а сложи шлем чак когато се качи на един ВРЪХ............ и т н....

Смятам, че трябва да имам две каски - градска и шлем. Ръкавици. Кори за футбол - ще им дойде реда.... протектори за сега не виждам много смисъл - защото рядко карам с трико - по трико или с тениска и късо панталонче..........

А гледам МАСОВО карат все едно са туристи в Южен парк - слагат протекторите и продължават. А това по чужбина........... дори на организирани карания............

Може би запотяването и запарването и претоплянето на тялото е идеята да се избегне - поради това има специални дрехи.

Ама да си счупиш носа - и това да те извади от състезание - защото си без шлем............. не знам - правилата не диктуват май с ква каска да си.

Дори ПРО не карат - извън България - с протектори - дори на тренировка гледах видеа от този месец или миналият как си счупват кости около рамото - оперират ги - правят от всичко това видеа и пак продължават.

И се замислих - защо ПРО само с шлем карат............ и без нищо повече.

Изглежда са преценили, че счупванията на всичко извън главата - не са фатални - оперират ги - с железа ги съединяват - болнични и пак на линията.

Написаното от мен не е за да си помислите, че не ми пука.......... за моята безопасност. Обратното е............... трябва да опозная не СТРАХ а РИСК........... и да се науча да преценявам - като жена ми. Щом я страх да не се пребие - слиза и бута.............. питаш я:

- Добре де - на бавна скорост можеш да минеш тези стълби :) не страх я и тва е. Аз не искам така да се уча да карам............ не говоря за състезания............. просто искам да мога да оцелея самостоятелно или с жена ми където и да сме.

А повярвайте ми - хора от клас: Калфа дори казват:

- Никога не се спускам сам................. поне двама да сме.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 4:10 pm

Иначе Дидо си прав - това за Витоша 100 - с тези над 1000 участника или трябва да съм накрая 999 или не знам............. това постоянно да правиш място или да се молиш да ти направят място - не знам ква му е логиката или това е част от трудното.............

Има го навсякъде и извън България дори............. постоянно бързите се молят на бавните и полу-бавните да им направят място...........

Това ако не стартираш в топ 10 - ако си бърз - да се молиш на 100 човека или 300 да се поместят - на всяка молба по 1-3 секунди забавяне - смятайте.

Гледах видео в Чужбина един от 450 човека завърши номер 15 и каза, че можеше да е 5-ти ако не го бавят всички на ниво "хоби".
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 18, 2018 4:31 pm

Дидо - ето виж тези пичове....

https://www.youtube.com/watch?v=YLDksGV ... ploademail

Има термин: Ако не можеш да скочиш - прегази скока или нещо от сорта...........

Но кефа - ще е пълен и за мен и за теб - ти ако скочиш 10 метра - аз ще скоча 1 метър...

За Ендуро ми намекнаха, че щял съм да бутам 90%............. може - но докато не почна да съм сред пичове с които да почувствам някакво ниво - било то и 1% - винаги ще съм НОВАК, който за да определи нивото си - трябва да подпълни ТЕСТ....................

За сега споделям - вътрешни гласове в мен - с вас.

Докато на живо не почна да се натоварвам - никога няма да усетя нищо.

Градско каране - и 100 км.... да навъртя е градско. Не става за сериозен тест.

Опитах се ви покажа в кв. Редута - там път се оказа скоростта скандална. Но денивелацията е като на Витоша 100 в първите 1-2 етапа.

Днес сутринта карах пак между блоковете - там има се качвах нагоре по едни "овчи пътеки" направени от дечурлига и от хората в блоковете - имаха камъни - почва - храсти - клони - за пръв път ползвах 1-ва скорост :) ами то не се уморих. Надя - жена ми се отказа да ме следва и стигнах до работата ни - за 11 минути. Иначе 20-25 минути по булеварда.........

Просто споделям............. разбрах, че може да сменя скоростите един ден - сега са 9 - може да са 11 или повече.............. еми тогава ще компенсирам невъзможното ми стоене прав и изкачване прав................ в зависимост от денивелацията ако сляза на 100-200 метра по-рано от вас - май не е фатално за да бутам.

Същото е и за спускането........ ако от притеснение не ви следвам на 2-4 метра - а на 15-30 метра............... важно е да ме чакате долу на финала :clap:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот stoyancha » Пет Май 18, 2018 6:47 pm

До 2-3 години България ще има първи състезател и 1во място на Rampage
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот didonch » Пет Май 18, 2018 6:55 pm

Тези пичове от клипа са си про-та. Понякога се обърквам .... в един момент казваш че си супер начинаещ и тепърва прохождаш в "новия свят на колоезденето" (съвременните текерлеци нямат нищо общо с балканчетата, школниците, украйните които сме карали) в същото време пускаш линкове към клипчета правени от дооста напреднали пичове и се каниш да участваш в едно сериозно състезание... има и друг вариант "мажеш ни гумите с грес и ни гледаш сеира" :rofl: .
Страхът Стамба ..... загубиш ли го ще си трошиш главата, кокаляците на всяко излизане. Никакви каски и протектори няма да те спасят. Така че почни от най-ниското ниво, без излишни рискове и постепенно вдигай левел-а. Обичаш да гледаш клипчета: разгледай канала на Global Mountain Bike Network в тубата има доста полезни видеа, все ще намериш нещо полезно за себе си. За известно време зарежи тези каскадьорски изпълнения...
didonch
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот Katana » Пет Май 18, 2018 11:16 pm

Така... и аз да вметна няколко думи в темата ти.На първо време искам да ти кажа че много правилно си подходил като си направил собствена тема, в която да споделяш всичко което те интересува.Относно тези които те критикуват за изказа ти или като цяло за това което споделяш с всички във форума, мисля че те не трябва да те упрекват, а да се радват че има хора които са будни и търсят начин да раздвижат света около себе си.От това което ичетох в темата ти придобих "някаква" представа за това какъв човек си и какво всъщност целиш, а именно...претърпял си някакъв катарзис ( за мен ) в живота си и намираш спасение в колоезденето на многобройните и ежедневни предизвикателства ,с които живота ти/ни сблъсква.Това е похвално...избрал си една спорт за който мнозина твърдят че е детинско...простолюдие...какво да кажа. :)
И така... това което мога да те посъветвам като цяло е да се всушваш в съветите на опитните съфорумници.Това не значи да купуваш първото нещо което някой ти предложи...събери мнения, сподели, и тогава купувай.Не бъди прибързан...не казвай хоп преди да си скочил! :)
Всички тук даваме мнения за всичко, но не всички са най-правилните в случая при твойта ситуация.
Ти си абсилютно начинаещ, с велосипед с много въчможности.На първо място ТИ трябва да изясниш пред нас и себе си какво точно търсиш и до къде би могъл да го развиеш.Искаш ли да караш по по-серизни терени ( в планина ) или ти стига градското каране.За планината си трябва мноооого опит и хъс,подготовка.
От това което чета виждам че си много ентусиазиран от това да бъдеш като професионалистите...това става много трудно, с много физическа подготовка,тренировки ( не говоря за колоездене)..
Това което си мисля е ,че ти на първо време трябва да успееш да се слееш с твоя бял кон, което става с много каране в града...планината ще те контузи...
Когато това се случи ти сам ще разбереш и отговориш на многобройните си въпроси.
Недей да питаш за всичко, защото ще се объркаш.Покарай тая бойна машина известно време....почувствай я...тогава няма да има нужда от излишни въпроси.
Винаги съм готов да ти помогна с каквото мога! Успех! :beer:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 19, 2018 3:52 pm

rodopi_biker написа:Не е точно така. От Слатина през Борисовата градина и по Симеоновско шосе е под 10км. до Витоша. През Дружба и Горубляне също е под 10км. до Панчерево. Ако кара XC/AM велосипед това му е загрявката преди същинското каране.


Днес го минах. Благодаря ти от сърце. Слатина - Дружба - Горубляне - Панчарево. Без никаква денивелация от сложен характер. Не се уморих изобщо. Ако сам не си давах зор - защото все пак тренирам за Витоша 100 - нямаше и да усетя трасето.

Ще пусна отделна тема с Трак от Страва.
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 19, 2018 4:19 pm

Katana написа:Винаги съм готов да ти помогна с каквото мога! Успех!


Да караме заедно :beer: твоята пътека над стената в посока село Железница не я намерих. Никой от колегите които видях не язнае или местните... и тая пътека над езерото не можах да съм сигорен дали е тая дет виждах по видеата :D

Имам отделна тема за днешния тренировъчен ден.

Другият път ще врътна над 50 км... :bowdown: но ако бях набарал пътека :D можех днес да са и 100 км...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 19, 2018 4:24 pm

На Плиска седнах в една пица. Изпих две води за 10 мин. Изядох две салати. Пържени картофки и две мастики и се прибрах да почивам за утре.

Утре съм в Локорско като зрител на самоход и дано стане хубав репортаж :)
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Темата на СтаменЧо!

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 19, 2018 4:51 pm

Ето защо скачайте само с Фул Фейс каски

https://youtu.be/mo9O7tXgym4
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта