Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Пет Ное 17, 2017 5:01 pm

Някой скоро да си е поръчвал латекс от Бяла? Миналата седмица в четвъртък им се обадих за 1 литър. Казаха, че ще пратят. Но ми се стори, че за такова количество не изпитаха желание да се занимават с мен. Вече три дена им звъня и не ми вдигат телефон.
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Съб Ное 18, 2017 2:16 pm

Кажи като (ако) пристигне какъв цвят е и дали засъхва в гумата.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Нед Ное 19, 2017 2:38 pm

Колеги, защо точно горила? На един приятел тотално на базик му издух телен ноби ник перформънс лайн с дъкт тейп за 3лв и боза на 88 компонентс (и интересното е, че момчето на базик си я изду до 5 бара, спихна я и си я кара на 4). Защо точно горила се препоръчва? Също може ли кординати на Бяла, и има ли колеги от София за обща поръчка? Сиреч да не ги занимавам хората да ми пращат литър.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Ное 19, 2017 7:38 pm

На доста комбинации гума + шина дъктейпът идва тънък и трябват 5-6 намотки - горилата е дебела и става с една.
Като свалиш 1-2-3 пъти гумата, дъктейпът се нагъва и накъсва, горилата държи много сваляния и слагания - 10+ за момента на едната гума.
С една ролка след 2 колела ти остават 1-2 метра много по-здраво и лепящо от дъктейп нещо.

Латекс от Протекс - 0888 332 340; 0817/75650 - ще те пренасочат към човек, който ще ти прати по еконт. Kobeto може да каже направо на кой са го пратили, аз скоро не съм поръчвал.
Питай имат ли от розовия. Белият, който последно съм взимал от там е доста зле - засъхва бързо в гумата.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Нед Ное 19, 2017 9:11 pm

moridinbg написа: Латекс от Протекс - 0888 332 340; 0817/75650 - ще те пренасочат към човек, който ще ти прати по еконт. Kobeto може да каже направо на кой са го пратили, аз скоро не съм поръчвал.
Питай имат ли от розовия. Белият, който последно съм взимал от там е доста зле - засъхва бързо в гумата.

Аз като се обадих казаха, че ще ми пратят по Еконт и толкова. Дадох им данни и повече не мога да им чуя гласовете. Утре пак ще им звъня. Ще питам за розовия добре, че каза. Така де, ако ми вдигнат. Щом има някакво развитие ще пиша :beer:
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Пон Ное 20, 2017 6:21 am

Колко боза сипвате на гума??60мл.достатъчни ли са,че онзи ден и сложих толкова?Не ми се рови темата от начало затова ви питам :D
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdog » Пон Ное 20, 2017 7:53 am

kawasuna написа:Колко боза сипвате на гума??60мл.достатъчни ли са,че онзи ден и сложих толкова?Не ми се рови темата от начало затова ви питам :D


Зависи от размера на гумата. Аз лично ползвам от бозата на Стан и при нея количеството е следното:

1.0"-2.4" -- 60-90ml
2.5"-4.0" -- 90-120ml

Моите гуми са 2.4 и затова слагам 90ml.
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Ное 20, 2017 8:16 am

сипвам по 120-140 на гуми 2.35 ,и после минимум 1 г или до изтриване не ги поглеждам и нямам проблеми ( сегашния ми сетъп подмина 6 месеца ,като от задната гума вадих кабърче ,тръни )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот outfaced » Пон Ное 20, 2017 10:15 am

Alexi написа:сипвам по 120-140 на гуми 2.35 ,и после минимум 1 г или до изтриване не ги поглеждам и нямам проблеми ( сегашния ми сетъп подмина 6 месеца ,като от задната гума вадих кабърче ,тръни )

Е как пък става тая работа с 1та година при тебе не знам :dontknow: ...
Аз слагам 90-100мл. само на нова гума (2,3-2,4). После обаче доливам кажи речи на всеки 4 месеца по 60мл. , че иначе нищо не остава вътре. Такъв е опита и на всички покрай мен. Дори и да ми седи предимно накарано колелото, за 4 месеца бозата си изфирясва. Опита ми е почти идентичен с TR и с нормални гуми.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Ное 20, 2017 11:45 am

Кажи каква е тая боза дето държи една година?!

Процедирам точно както outfaced, като лятото понякога се налага и по-често, а зимата по на рядко да се долива.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Ное 20, 2017 12:16 pm

на Стан само ползвам аз .. предния ми сетъп точно след 1г скъсах борд и имаше малко боза все още неизсъхнала ,не бях доливал .. тия гуми са по здрави и ще изкарат повече време ,напролет може да долея ( аз зимата карам ,не стои велосипеда )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Ное 20, 2017 12:40 pm

Зимата бозата има гадното свойство да мръзне и да се пресича :(
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Ное 20, 2017 12:46 pm

https://www.notubes.com/stan-s-tire-sealant-pint
Станската я дават до -30 .. аз съм карал на -14 с нея .. из нета има доста теми по тоя повод ,мнозина карат през зимата с боза вкл фат байкове само на сняг примерно ,без проблеми
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Пон Ное 20, 2017 2:23 pm

Някой карал ли е с "рейсърската" боза на Стан? В нея (ужким) твърдите частици са различни по размер и запушва по-бързо всякакви дупки (+ по-големи спрямо обикновената им боза). Аз карам с такава мекицата и след Кападокия останах супер доволен, дупка от голям трън се запушва с едно завъртане на гумата и повече не си и помисля да пуска. Недостатък е че (според документацията) не бива да се налива през вентила.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот outfaced » Пон Ное 20, 2017 4:10 pm

Петър Велков написа:Някой карал ли е с "рейсърската" боза на Стан? В нея (ужким) твърдите частици са различни по размер и запушва по-бързо всякакви дупки (+ по-големи спрямо обикновената им боза). Аз карам с такава мекицата и след Кападокия останах супер доволен, дупка от голям трън се запушва с едно завъртане на гумата и повече не си и помисля да пуска. Недостатък е че (според документацията) не бива да се налива през вентила.


Няма толкова голям трън, който да не може и нормалната станска да запуши (или айде, голяма екзотика би било). Проблем за запушване са по скоро цепнатини и малки срезове от камъни. Но това, че не може да се налива през вентила е достатъчно да ме откаже. То ако трябва да отлепям борда всеки пък ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Kobeto » Вто Ное 21, 2017 12:07 pm

Най-накрая ми вдигнаха телефон. Били приготвили латекса още миналата седмица, но ми загубили координатите. Препратиха ме към някаква жена. Питах за розовия. Каза, че всичкият е бял, само го оцветяват допълнително според нуждите си. Чистият бял е по-концентриран и се разрежда САМО с дестилирана вода. Не с минерална, не с чешмяна. Иначе стягал бързо
ПС: При желание на клиента оцветяват
The moon is full... the night is cold... the stars are bright... the wind so moans...
A fire burns... within our forest... the blood is thick... and only black
Аватар
Kobeto
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Чет Юни 09, 2016 9:11 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gosh6o » Съб Дек 02, 2017 6:36 pm

Сиромах човек, жив дявол. Колеги някой да си е играл с боро-контакт? Чета, че става. За малък тест не ми се занимава с Бяла. Това, което ме интересува е:
-добавя ли се антифриз? На опаковката пише да не се нанася при температури по-ниски от 5 градуса и да се пази от замръзване при транспортиране? Идеята ми е 2 към 1 боро към антифриз.
-добавяме ли амоняк?

Добавянето на частици е ясно. Идеята е за прах от гума. Отворен съм към по-добри идеи. Един колега беше писал, че го смесва със Слайм, предполагам заради частиците в слайма?

Като цяло имам едно шише и свободно време :lol:
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Съб Дек 02, 2017 11:20 pm

Първите ми опити с гето боза бяха с боро грунд, заради слухове, че и така става. Тотален провал, не лепеше нищо. Може би дори все още ми се търкаля шишето някъде.
Каучуковият латекс има свойството при механично въздействие - мачкане с пръсти или процеждане под налягане през дупка, от течен да става твърд. Грундът - не.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот vlekov » Нед Яну 07, 2018 8:46 pm

За много години! Имам бързо питане - ще ми се да се конвертирам и аз. Предната ми гума е миньон 2.3, тюблес реди със сгъваем борд и някаква защита, ОБАЧЕ има малка резка между грайферите. Резката е малка, не повече от 3мм дълга, от вътрешната страна е по-малка, но си има дупка от край до край. Дело е на остро парче автомобилно стъкло. Днес реших да сложа лепенка за вътрешна гума на мястото за всеки случай. Според вас тая гума ще стане ли в този си вид или по-добре направо да помисля за нова? Задната ми е обикновен ардент 2.25 без защити, не е тюблес реди, бордът е сгъваем и е малко по-стара от миньона, който е купуван началото на 2015 и не е каран много (аз не карам особено често). За конверсията мисля да използвам гафер ("Gorilla tape"), купешки автомобилни вентили и купешка боза (някаква, не съм решил още каква). Давайте съвети и благодаря предварително! :)
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Нед Яну 07, 2018 11:41 pm

Задният ми минион, вече на края на живота си, има 3 лепенки, първата вече на 7-8 месеца и няма проблеми.
Изчисти от боза, прах и боклуци и натъркай малко с шкурка
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот evilzet » Пон Яну 08, 2018 9:54 am

Уикенда покарах малко, като преди това не бях карал байка около месец. Предната тюблес гума беше поспаднала и я напомпих до 2 бара. От бордовете започна да сълзи тук-там. Нормално ли е това за TR гума? Като в питането по-горе, но TR - Maxxis Ardent 27.5 EXO TR.
Представям си ако не е TR...
ardent.jpg
(492.75 KiB) 102 пъти
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот outfaced » Пон Яну 08, 2018 11:00 am

evilzet написа:Уикенда покарах малко, като преди това не бях карал байка около месец. Предната тюблес гума беше поспаднала и я напомпих до 2 бара. От бордовете започна да сълзи тук-там. Нормално ли е това за TR гума? Като в питането по-горе, но TR - Maxxis Ardent 27.5 EXO TR.
Представям си ако не е TR...
ardent.jpg

Нормално за задна ... за предна малко странно, но все пак няма страшно :)
Специално при максис аз никаква разлика не съм видял между TR и нормална. Карам и двата вида.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот moridinbg » Пон Яну 08, 2018 11:11 am

По въпроса с лепенките по външната гума - сега си спомням, че едната от лепенките дори не е лепенка, ами е Gorilla Tape лепната отвътре на гумата, поради липса на лепило за нормална лепенка :beer:
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот vlekov » Пон Яну 08, 2018 5:40 pm

moridinbg написа:По въпроса с лепенките по външната гума - сега си спомням, че едната от лепенките дори не е лепенка, ами е Gorilla Tape лепната отвътре на гумата, поради липса на лепило за нормална лепенка :beer:

Ще се пробвам тогава!
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Пон Яну 08, 2018 7:24 pm

outfaced написа:
evilzet написа:Уикенда покарах малко, като преди това не бях карал байка около месец. Предната тюблес гума беше поспаднала и я напомпих до 2 бара. От бордовете започна да сълзи тук-там. Нормално ли е това за TR гума? Като в питането по-горе, но TR - Maxxis Ardent 27.5 EXO TR.
Представям си ако не е TR...
ardent.jpg

Нормално за задна ... за предна малко странно, но все пак няма страшно :)
Специално при максис аз никаква разлика не съм видял между TR и нормална. Карам и двата вида.


Бих допълнил - нормално за XC гума на Maxxis. Моите Ikon-и (3C Exo TR) си сълзят откакто са с боза. На мекицата Minion-ите не са мръднали, ама те са съвсем друга бира :D
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Пон Яну 08, 2018 7:30 pm

Аз си взех същите икони, проблем ли е това сълзене?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот evilzet » Вто Яну 09, 2018 8:56 am

Това сигурно се води екстра, да видиш дали не ти е изсъхнала бозата :lol: . Според мен се губи много малко...ама пък се губи.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Петър Велков » Сря Яну 10, 2018 11:14 am

Boyan1984 написа:Аз си взех същите икони, проблем ли е това сълзене?


Не е проблем. Карам ги така вече близо 2 години, а и допълнителната загуба на боза не е сериозна - никога не ми се е налагало доливане на по-малко от 2-3 месеца, с изключение на няколко отлепвания, при които в движение губех почти всичката си боза.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот kawasuna » Сря Яну 10, 2018 4:17 pm

Хора от къде да си купя Горила лента???В бг.не намирам никаде
Аватар
kawasuna
 
Мнения: 492
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 9:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Сря Яну 10, 2018 4:44 pm

bike-house.biz нямат ли?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта