Обичате ли серпентинки?

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Обичате ли серпентинки?

Мнениеот did » Сря Яну 25, 2017 4:04 pm

В "Крива спица" сме намерили една пътечка с над 100 серпентини. Наката дълго мислеше какво да я правим и накрая реши да се допитаме до МТБ-обществото. Ще ни се да направим експериментално "състезание" за приятели, в което при минимален бюджет да тестваме нов формат. Основният критерий искаме да бъде чистото преминаване през трасето, а не високата скорост. Самата пътека предполага подобни условия. Напълно!

Та ако това ви се струва разумно, споделете го тук, да се преброим. Ако ще сме 20, т.е. маршалите и техниката да са повече от участниците, ще бъде по един начин. Ако се намерят повечко участници - може да бъде и по-различно.

Пътеката е доста дългичка и не е за трайълджии. Наката си я е минавал цялата, без да стъпи. И други са го правили.

та... кво ша кажити?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот 4getcredo » Сря Яну 25, 2017 4:29 pm

did написа: не е за трайълджии.


Т.е. не е само за трайълджии ;) Иначе и те са добре дошли.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Яну 25, 2017 5:12 pm

Мноооого ги обичам даже - само кажете кога :clap:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3968
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Сря Яну 25, 2017 6:38 pm

Моето мнение го знаете. :D Там съм, само да не съвпада с някое от международните състезания или с някой от кръговете по ендуро.
Най-голямата ми чуденка е дали да сложа автомати или платформи... като изключим серпентините, останалата част от пътеката технична и камениста ли е, или по-скоро гладка? :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот naka76 » Сря Яну 25, 2017 8:03 pm

Admin написа:
Най-голямата ми чуденка е дали да сложа автомати или платформи

Платформи! Аз ги карам с автомати, но ако трябва да участвам като състезател най-вероятно бих сложил платформи.
като изключим серпентините, останалата част от пътеката технична и камениста ли е, или по-скоро гладка? :)

Няма останала част ;)
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Сря Яну 25, 2017 9:11 pm

Admin написа:... останалата част от пътеката технична и камениста ли е, или по-скоро гладка? :)

Останалите 50метра от пътеката са гладки :rofl:

Сега Наката тва дет го казва за автоматите е от негова гледна точка, защото той ги минава всичките с две гуми на земята. Серпентините са много маняшки за взимане с вдигане на задница, което предполагам някои им е по лесно да го правят с автомати. От друга страна при несполука тръгването с автомат означава да се закопчееш много бързо, което при разстояние между серпентините на много места под 10м може да е криво.
При всички положения това е най голямото и разнообразно струпване на засукани серпентини познато ни в БГ :) Макар да става дума за състезание са добре дошли и всички, които просто искат да се научат да карат серпентини. По добра възможност за това не се сещам.

Наката си я е минавал цялата, без да стъпи.
... и счупи едно кормило на нея. :eyebrow: :bigeyes: :roll2:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Сря Яну 25, 2017 11:21 pm

Там е работата, че на мен вдигането и завъртането на задницата ми е по-лесно с автомати, ама пък завиването с двете гуми на земята ми е по-добре с платформи. Ще видим...ако има тренировки, те ще определят избора. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот penmark » Сря Яну 25, 2017 11:35 pm

Едно въпросче? Серпентините нагоре ли са или надолу? :D
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот martin076 » Чет Яну 26, 2017 9:36 am

Бройте и мен, идеята е страхотна, напълно съм съгласен, че техничното минване и баланса са друга бира, която на мен ми е любима, нямам търпение :)
martin076
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 10:22 am

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот svencho » Чет Яну 26, 2017 9:53 am

Следя с интерес!
:eyebrow:
Аватар
svencho
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Мар 19, 2013 9:17 pm
Местоположение: София 0898660704

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот did » Чет Яну 26, 2017 10:49 am

penmark написа:Едно въпросче? Серпентините нагоре ли са или надолу? :D

Почти наравно. То едни 500 метра денивелация к'во са?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Чет Яну 26, 2017 12:28 pm

Admin написа:Там е работата, че на мен вдигането и завъртането на задницата ми е по-лесно с автомати, ама пък завиването с двете гуми на земята ми е по-добре с платформи. Ще видим...ако има тренировки, те ще определят избора. :D

Има и един друг фактор в цялата игра ... вдигането на задница е по физическо минаване от баланса.
А тая пътека е яко фитнес :), защото е и стръмна (20% среден наклон, 42% макс.) и кажи речи си почти само "на кормило".
Ама ще има и тренировки.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот b.m. » Чет Яну 26, 2017 1:29 pm

Здравейте,
За кога го планувате събитието?
С хардтейл ще може ли да се мине ?
Или си трябва мекица?
Притеснява ме и ,че шините са ми 19мм-
Като за ХС ...а ми е интересно да се пробвам.
Не за състезание разбира се :)
b.m.
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Пет Авг 26, 2016 9:04 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот moz » Чет Яну 26, 2017 1:55 pm

Няма да имаш проблем нито с твърдака, нито с ширина на шините - там се кара много бавно.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Yash » Чет Яну 26, 2017 10:19 pm

b.m. написа:Здравейте,
За кога го планувате събитието?

И къде?
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Чет Яну 26, 2017 10:39 pm

Е как къде ... в Родопите :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот did » Съб Яну 28, 2017 1:11 pm

Дотук - няма и 10, проявили интерес. При положение, че мероприятието ще изисква над 20 съдии по трасето и още доста хора за организация, май няма да го бъде.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот xargs » Съб Яну 28, 2017 3:52 pm

На мен серпентините също са ми любими, а пък нови и непознати пътеки още повече. Бройте ме :)
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Съб Яну 28, 2017 4:08 pm

did написа:Дотук - няма и 10, проявили интерес. При положение, че мероприятието ще изисква над 20 съдии по трасето и още доста хора за организация, май няма да го бъде.

Aaa, опцията да е НЕсъстезание винаги си я има :eyebrow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Съб Яну 28, 2017 5:19 pm

did написа:Дотук - няма и 10, проявили интерес. При положение, че мероприятието ще изисква над 20 съдии по трасето и още доста хора за организация, май няма да го бъде.

За жалост форумът вече не е мерило за активността и интереса на хората. В този смисъл тази тема всъщност генерира повече интерес (поне тук във форума) от почти всяко друго състезание в последната година. Пък вие как ще го изтълкувате, това вече си е ваша задача. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот psixopat » Съб Яну 28, 2017 5:52 pm

Аз съм, за. Също и още 3-4 човека, покрай мен които не четат много форума, но карат и обичат серпентини :) :agree:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот naka76 » Съб Яну 28, 2017 7:09 pm

Ако някой очаква нещо подобно на това : http://mtb-news.bg/?p=1967 нека да забрави. Аз тука една серпентина не видях. :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот kvelikov » Съб Яну 28, 2017 10:02 pm

did написа:Дотук - няма и 10, проявили интерес....


Митко се прави на ощипан... ;)
Какво очакваш при -15 и сняг до ушите?
Всички знаем как можете да правите т'ва дет го правите и как всичко ще се нареди. :agree:

Въпросът е има ли нужда да е състезание?
Съдии, разправии, претенции на недое*али червенотиквеничковчета... а, времето винаги може да прецака всичко.
Дай да се съберем където я криете тази чудесия, да изпием по супурнайсе бири, да омааме неприличен брой кебапчета и кюфтета и да се потупаме по гърбовете.
Покрай всичко това може да направите едно обучение (за който има нужда) как се карат подобни благини, показни минавания, да си платим транспорт (ако е възможен) и да я сурнем по няколко пъти.
Щом е толкова добра, може и два дена да отидат...

Идеи колко щеш - сигурен съм, че от вас ще дойдат още повече.
Пък ако толкова искате да си трОшите главите със състезатели, направете го. С удоволствие ще поснимаме, а като свърши шумотевицата, ако е останало нещо от нея, ще я пуснем.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Exorcist » Нед Яну 29, 2017 12:41 pm

Аз искам да науча серпентините, с хардтейл и автомати, за да ги заобичам :) Като прасе с тиква се боря с тях и напредъка е дразнещо бавен.
На състезание само с технични и отвесни серпентини няма да се престраша да се пусна.
Наката е много добър - видях го на ПВ как пусна пътечката към с. Наречен в зловещите й участъци и не само нея и той не е критерий, с който масите изобщо да се сравняват.
Написаното от kvelikov не е лоша идея - кривозаспицен тип ваш си иху-аху нещо като легендарните мърдагаскари, на който ще има и простотиЙ бири любов и обучения по серпентини и може и такса да има за това разбира се, при несъстезателен хепънинг, а по-скоро айляшки с обучителен характер от гурутата за масите, идвам със сигурност :beer:
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Нед Яну 29, 2017 2:38 pm

Тъй тъй ... говорете им :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот Admin » Нед Яну 29, 2017 5:42 pm

Силни са аргументите както в полза на състезание,така и на несъстезание. :)
За мен лично няма значение какво ще е, тъй като и да е състезание, ще се пробвам зарад кефа, а не зарад някакви амбиции за място. Единствената разлика би била, че може би ще съм по-концентриран, което всъщност може да влоши карането ми. :D
При състезание основният плюс за мен е, че това ще е много интересен и оригинален формат. Даже ми се струва, че има потенциал да привлече и публика, което в българските състезания си е болна тема. Има шанс да стане нещо, за което хората да говорят.
Ако не е състезание, ще е просто едно приятелско каране с разширена организация и екстри. Което пак си е много хубаво нещо, даже се видя от коментарите, че за много хора може и да е полезно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот naka76 » Нед Яну 29, 2017 7:55 pm

Admin написа:...


Много точно казано. Схванал си ни идеята!

Покрай Перпендикулярна Вселена с малки изключения се събираме едни и същи хора. За 24 маратон и там си има отделен тип участници, макар голяма част да идват и на ПВ. Ако е състезание има голяма вероятност да достигнем до тези хора, които не идват на другите две мероприятия. Има ли смисъл да казвам ако е обикновено каране колко нови участници ще дойдат? :D Ако пък е обучение положението няма да е по-различно, а аз мисля, че от организационна гледна точка може да се окаже още по-сложно. Кое би популяризирало този стил в колоезденето, едно каране, обучение или състезание! Кой е правилният начин на взимане на серпентини, с кое колело е по-лесно да се взимат серпентини, с коя техника и още на много подобни въпроси ще може да се отговори само след едно състезание!

Тъй като има доста въпроси на тях ще се отговори след като приключат преговорите с месната власт. За успокоение на нечии души ще издам, че освен стандартното настаняване настаняване по хотели и къщи за гости ще има място за палатков лагер. И ще има две или три тренировъчни спускания! :beer:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот outfaced » Нед Яну 29, 2017 11:10 pm

Ако е състезание има голяма вероятност да достигнем до тези хора, които не идват на другите две мероприятия.

Aз все още не се сещам, кои точно нови и непознати хора визираш... да не идват на ПУ и да не идват на 24 часовия ... то останаха само върлите DH и ХС състезатели :dontknow: Има разбира се доста каращи извън тия 4 групи, но те са още повече НЕсъстезатели.
Отделно дет вика Любо ... доколко форума е вече начин за сондиране на мнението и аз не знам. То тука сме си пак тия дет сме и на ПУ.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот did » Нед Яну 29, 2017 11:15 pm

Има и още нещо. При изкачването към началото на пътеката има едно тяяяяяясно асфалтово пътче с точно толкова серпентинки, колкото и спускането. Да си знаете! Празно няма.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обичате ли серпентинки?

Мнениеот 4getcredo » Пон Яну 30, 2017 9:13 pm

Дали е състезание или не, това е в главата на човека... както и да го нарече организаторът :D Знаете, че при Крива спица състезанието може и да не е състезание, както и простото каране с приятели, може да стане изпитание ;) Не робувайте на етикети :smash:

Иска ми се да си го представя като игра. А във всяка игра има правила и победител/и.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта