Моят твърдак GRX8

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Дек 28, 2015 1:07 am

kaliopo написа:Смени си батерията. Най-вероятно това ще реши проблема. Компютърът безжичен ли е? Ако е безжичен смени батерията на сензора за скорост, а не на самия компютър.

Благодаря много! С жичен компютър съм, утре ще сменя батерията и ще пиша :) Весели празници :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот joroblob » Пон Дек 28, 2015 1:40 am

Djani_Varna написа:Благодаря, но проблемът не е само при 30км, а като цяло карам си примерно с 10км, а там ми показва 6-7..

Хм а дали някой не ти е разбъзикал настройката за размер на гумата? Провери това но и смени и батерията, така или иначе нищо не струва 1,80лв е!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Дек 28, 2015 10:49 am

joroblob написа:
Djani_Varna написа:Благодаря, но проблемът не е само при 30км, а като цяло карам си примерно с 10км, а там ми показва 6-7..

Хм а дали някой не ти е разбъзикал настройката за размер на гумата? Провери това но и смени и батерията, така или иначе нищо не струва 1,80лв е!

Нямам такава опция за гумите, дори сравнявахме с един приятел, който кара 29-ка и показват едно и също (става въпрос за преди), но няма такава опция за размера :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 28, 2015 11:03 am

Имаш бре. Всеки километраж го има. Можеш да въведеш обиколката на гумата с точност до милиметър.
Младши е със същия километраж. Аз съм му правил настройките.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Дек 28, 2015 12:03 pm

Смених батерията, рестартирах компютъра, но ми се загубиха данните :banghead: Жалко имах 1300км навъртяни :D Поне тука да си напиша, че да ги помня :D
(Само на SET WT и на SET WS не знам какво е)
П.П аа SET WS е Wheel Size :rofl: Изобщо не бях се замислял какво е и беше на 21 :D във видеото го зададох на 26, значи това е било проблема, само дето ми изгоряха километрите :dontknow:
Ето как го настроих, моля погледнете и кажете дали трябва така, защото вече си нямам на идея какво да правя :dontknow:
https://www.youtube.com/watch?v=z7E29O5 ... e=youtu.be
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 28, 2015 12:41 pm

Действията ти са грешни. Там където се въвежда Wheel size (WS) трябва да въведеш обиколката на гумата в милиметри. При 26" гуми с такъв балон, обиколката е точно 2100 и нещо си. Мисля, че също така можеш да въведеш повторно изминатите километри. Ще разгледам пак функциите по- късно.
Провери колко е разстоянието между магнита и сензора. Не трябва да е по- голямо от 2,5-3 мм.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Дек 28, 2015 6:07 pm

Въвел съм го грешно, сега ми показва по-висока скорост :D Хайде ако може да провериш, ще съм ти много благодарен :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 28, 2015 9:54 pm

Не знам, дали си забелязал, но компютърчето има два режима - Advanced и Easy. При първия режим извежда повече функции. При втория показва само три такива. Ще си ги видиш кои са.
При начален екран (за мен това е, когато показва астрономическото време) натискаш и задържаш десния бутон за около 2-3 секунди. Показанията трябва да се изчистят и в най- горната част на дисплея да мига избрания режим. Избираш Advanced и се придвижваш в менюто до Total Odo.
Натискаш и задържаш левия клавиш. Първо трябва да се появи опцията за въвеждане на обиколката на гумата. Въвеждаш я, след което с натискане отново на левия бутон трябва да излезе функция Set odo, където вече можеш да въведеш изминатите до момента километри.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Дек 28, 2015 10:56 pm

@Ozzie
Ако те видя във Варна ще те черпя :D :beer: :bowdown:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот joroblob » Вто Дек 29, 2015 12:03 am

Да ти поясня набързо какво означават функциите дето ти излизат които си показал във видеото!
1 - set ws (set wheel size) - настройка за размер на колелото - (или както го написах преди - гумата) т.е. външния диаметър на гумата - най лесно и точно можеш да го направиш като измериш разстоянието което колелото минава за един оборот - драсни някакъв маркер на гумата и на земята за начало, бутни го напред да направи един оборот отново до маркера на гумата и драсни на земята нов - след което измери разстоянието между двата маркера на земята, обърни го в милиметри и го въведи тук!
2 - set km - ми изглежда като избор за мерна единица км/ч или мили/ч.
3 - set age - ми се вижда безсмислица - задай години - не знам пиши си твоите!
4 - set kg - пак ми изглежда като избор за мерна единица кг или паунд предполагам!
5 - set wt (set weight) - задай тегло - егати за какво му е на километража пък това? не знам пиши си твоите (отново) стига да не става въпрос за тегло и години на велосипеда което би било още по безсмислено!
6 - set clk (set clock) - задай час - настрой си часовника!
7 - service - това като на колите - брои километрите наобратно до следваща смяна на маслото?!? Ползвай го като някакво напомняне за нещо което да правиш на определени километри!
Е това е от видеото което видях! А както ти е описал Ozzie може да си зададеш общите изминати километри!
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Вто Дек 29, 2015 11:54 am

joroblob написа:4 - set kg - пак ми изглежда като избор за мерна единица кг или паунд предполагам!

такава стойност не видях в клипчето на Джани

joroblob написа:3 - set age - ми се вижда безсмислица - задай години - не знам пиши си твоите!
5 - set wt (set weight)... са килограмите на колоездача


Първото не е безсмислено. Двете стойности за взаимно свързани. Компютърчето има функция да изчислява изгорените калории и мазнини, което става по зададените по- горе параметри. Какъв точно е алгоритъма и колко е верен обаче, не мога да кажа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот joroblob » Вто Дек 29, 2015 6:01 pm

Ozzie написа:такава стойност не видях в клипчето на Джани

Набързо ги прехвърли виж 36-37 сек. в клипа!

Ozzie написа:Първото не е безсмислено. Двете стойности за взаимно свързани. Компютърчето има функция да изчислява изгорените калории и мазнини, което става по зададените по- горе параметри. Какъв точно е алгоритъма и колко е верен обаче, не мога да кажа.

Да така вече приемам :agree: въобще не помислих в тази насока, а моите компютърчета досега не са имали тази функция и въобще изключих за нея! :beer:
joroblob
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 12:55 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Вто Дек 29, 2015 7:04 pm

joroblob написа:
Ozzie написа:такава стойност не видях в клипчето на Джани

Набързо ги прехвърли виж 36-37 сек. в клипа!


Вярно, сега му обърнах внимание. Има го и при мен. Това е пряко свързано с настройката, в каква мерна единица да бъде въведено теглото на колоездача - килограми или паундове.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Сря Дек 30, 2015 1:18 pm

Благодаря ви! Върнах си и всичките километри и съм задал WS на 21 :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Ozzie » Сря Дек 30, 2015 1:26 pm

Измери си точно обиколката на гумата, 'щото пак няма да отчита точно.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Яну 17, 2016 5:20 pm

Здравейте, Колеги и за много години! :beer: Това е първият ми пост за новата 2016 година, покарах малко днес на сняг като лудите всичко е 6, но... току що с прибрах и вкъщи разбрах, че съм спукал задна гума :rofl: явно наистина е трябва да отпусна малко гумите, но ги подцених... След малко ще я сменя, но се чудя пак как да регулирам спрачният апарат, някой случайно да има видео как става?

Ето малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Нед Яну 17, 2016 7:40 pm

Ако каплата е била монтирана правилно предишния път не би трябвало да ти се налага да настройваш каквото и да е. Само не натискай спирачката докато е свалена каплата.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Яну 18, 2016 7:44 am

ЧестоНеадвкватен написа:Ако каплата е била монтирана правилно предишния път не би трябвало да ти се налага да настройваш каквото и да е. Само не натискай спирачката докато е свалена каплата.



Добре, а ако изкарам каплата докато колелото е с гумите нагоре може ли нещо пак да стане на апаратите и да се стигне до регулиране или не? :dontknow:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Alexi » Пон Яну 18, 2016 7:53 am

не може
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Яну 18, 2016 11:01 am

хаха :D Вече мога да се похвала, че съм го карал на (почти) всякакъв терен този байк :D кал,сняг,лед,пясък,камани :rofl: и вече две гуми съм сменил и съм изминал 1500км за около 10 месеца. :beer: Смених вече гумата, мисля че всичко е 6, но гумата която махнах не изпускаше, смисъл не издаваше звук, а спускаше бавно.. Както и да е смених я и леко накладките опитар в диска и се чува шум всичко съм направил както сте казали, но уви...Има нещо явно аз знам, че след всяко вадене на капла се чува такъв шум, поне при мен е така :agree: А имам друг въпрос и двете гуми съм сменял и предна и задна и забелязах, че гумите бяха някакси залепени (външните към каплата) Как мога да го направя и аз смисъл сега след като съм ги сменил гумите да ги направя да залепя каплата с гумата?

Толкова проста работа - да смениш една гума, но аз докоментирах тази работа с две снимчици :rofl:
Изображение
Изображение
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот darki » Пон Яну 18, 2016 12:07 pm

Сега по отношение на гумите: Споко никой не ги е лепил просто са се слепили със шината. Тези новите и те с времето ще се слепнат.
По отношение на спирачката: Това е доста често срещан проблем, когато се ползват QR-и. Опитай се да разбереш коя накладка свири вътрешната или външната. Ако "свири" вътрешната отпусни QR-a. Ако "свири" външната затегни QR-а. В случай на отпускане на QR-a провери дали не е станал прекалено хлабав. Ако тази "хватка" с отпускане или стягане не стане трябва да се центрова спирачният апарат отново.
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Яну 18, 2016 3:53 pm

@darki

Благодаря много :beer:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Нед Мар 20, 2016 7:23 pm

Здравейте! Имам едно въпросче, докато си чистех гриповете между тях и кормилото текна течен сапун, сега половината грип се хлъзга леко :D Можете ли да ми помогнете малко как да го оправя това нещо? Пък и сега гледам да се оттърва от каската и ръкавиците, които и така не ги ползвам и като ги продам ще се мятам на ето тези ;) Как мислите струват ли си?
Изображение Изображение

Общо 100лв.


http://www.decathlon.bg/rakavitsi-vtt-7 ... 96115.html
http://www.decathlon.bg/kaska-za-planin ... 08939.html
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот hatamoto » Нед Мар 20, 2016 11:03 pm

Изплакни с вода кормилото и грипа, изсуши ги, вземи на майка ти лака за коса, напръскай кормилото и сложи грипа. Би трябвало да се застопори.
Търси си бяла/светла каска. Тази ще се нагрява много когато я напече слънцето.
Мисля, че можеш да намериш по-удачен и евтин вариянт. Разходи се до драг зоната във варна и виж какво предлагат.
hatamoto
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 11:45 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот half » Нед Мар 20, 2016 11:24 pm

Каската я имам, харесва ми. Да черното може да е доста кофти лятото, иначе съм доволен, няма затягане отзад само от каишките, но те са достатъчни. Ръкавиците обаче ми се струват малко скъпи като за декатлон (не излгеждат зле обаче), аз съм с фоксове от алиекспрес, вече е изтекла обявата, но поръчахме на един приятел тези http://www.aliexpress.com/item/GIANT-Br ... 49a778da32 и мойте и неговите са добри, тук ще ги намериш за 30 лева и нагоре. Само гадното е че се чака след поръчката, няма как, но доларът като беше надолу ни излязаха по 10-15 лв.
"Доброто възпитание е умението да скрием колко високо мнение имаме за себе си и колко ниско мнение имаме за другите." - Марк Твен
Аватар
half
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1293
Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 9:09 am
Местоположение: Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот windv » Пон Мар 21, 2016 9:15 am

и каската и ръкавиците съм ги пробвал, и двете са трупирани вече, но си бяха доволни. Ръкавиците изкараха 1 сезон. Купих си пак такива. Каската е удобна и за тази цена перфектна.
Когата я взеимах имаше само бели, но аз си я боядисах черна:) Не съм усетил да главопрегрявам, на като цяло и дунапренчетата отвътре и цялостната и по-затворена конструкция я правят перфектна за не най-гореите дни. Зима есен пролет е перфектна. Черното е супер и прави нещата да изглеждат по-малки и прибрани :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Мар 21, 2016 12:12 pm

Ясно аз търся такъв модел каска. Ако някой види нещо нека да ми предложи, защото старата каска не е никак удобна пък и не ми харесва :agree:
П.П Ще карам лятото с нея :agree:
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот uBaH » Пон Мар 21, 2016 1:01 pm

:offtopic: малко, ама да питам и аз за каската B'TWIN 540 ...

Има ли я реално в някой от магазините, защото online гледам изобщо няма наличност на нито един размер?

ПП. Не съм писал мейл, за да питам има ли някъде залежали бройки.
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Lepichi » Пон Мар 21, 2016 4:23 pm

uBaH написа::offtopic: малко, ама да питам и аз за каската B'TWIN 540 ...

Има ли я реално в някой от магазините, защото online гледам изобщо няма наличност на нито един размер?

ПП. Не съм писал мейл, за да питам има ли някъде залежали бройки.


Днес един приятел пусна запитване точно за тази каска. Отговорът беше, че с поръчка ще я получи за една седмица.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Моят твърдак GRX8

Мнениеот Djani_Varna » Пон Мар 21, 2016 7:33 pm

Супер. Аз ще си я купя. Ако някой може да ми прати от друг магазин такъв модел каска за да видя и други цветове ще е супер :beer: Ако само Decathol правят такива каски здраве да е ще си я взема от тях
JackHammer..Emperor
Аватар
Djani_Varna
 
Мнения: 422
Рейтинг: 1259
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 9:32 am
Местоположение: Около Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта