26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот kvelikov » Нед Яну 25, 2015 9:20 pm

MacLeod написа: Всъщност не си представям защо 29 инчовите гуми трябва да завиват по зле от 26 инчовите гуми ? Някой може ли да поясни ?


Здравей, революционер! ;)
Не ги слушай - не завиват по-зле.
Даже на 29-ката се чувствам по-стабилен. Всеки физик ще ти обясни защо.
Явно те кефи да философстваш, или просто имаш време за губене... но, от опит да ти кажа, няма смисъл.
Консервата си е консерва... може би в това им е чара. :wavey:

Ще ти донесе от десет кладенеца вода, за да ти обясни, че 26-цата руулз - няма значение от ръста, стойката "Ну, Погоди" и т.н. ...просто руулз.
После ще опищи ефира, че спирали производството на добрия стар размер и накрая ще ти каже, че нищо не разбираш.

А фактите са, че ще си вървят и трите размера (производители с лопата да ги ринеш), ще има радост в очите на всеки и менкането на междувидови предни/задни гуми ще процъфтява.
Капитализмът има една особеност - обича да предлага всичко, което се търси.
Факт е, че хората имат нужда от велосипеди.
Факт е, че тази нужда нараства постоянно.
Следователно, предлагането оттук нататък само ще се увеличава и разнообразява.

Нареди си добре живота, осигури си свободно време и карай колкото се може повече размери!
Опитай ги всичките, искай и още...
Иначе докато се оглеждаме в мненията на хората, Оная с косата ще почука на вратата...
:beer:

П.П.
Хер Владо, Вие не сте консерва, а революционер под прикритие. :eyebrow:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Нед Яну 25, 2015 9:54 pm

Ще ти донесе от десет кладенеца вода, за да ти обясни, че 26-цата руулз ...

Ставаше дума по скоро за това, че с 26" е забавно ... достатъчно забавно ;)
Но тука нещата могат да са и доста лични. Според някои хардтейл сингълспийд е също предостатъчно, ако просто искаш да ти е забавно.
Но нека поставим въпроса по друг начин (не консериви срещу революционери) ... имаше ли непреодолима нужда от 29 и 27.5, за да му стане на някой карането по забавно? :dontknow:
Когато става дума за хоби съм твърдо против всяка "иновация", която не вдига fun-фактора. Ако не е за това, остава само за вдигане на печалбите.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот halfdone » Пон Яну 26, 2015 9:36 am

Абе представяте ли ако всички хора бяха еднакви, Ужас. Всеки с предпочитанията си, ясно е че и за трите размера (даже и още да измислят) винаги ще има пътници, както и плюсове и минуси. Караш с каквото ти харесва и както ти харесва. Аз май съм лека консерва, но на 29 не помислям да се кача. Бях решил да купувам 27.5 този път, но пак скочих на 26. Дали пък от консервативност или от това, че не ми се чакаше за другото. :)
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот evin » Пон Яну 26, 2015 11:32 am

kvelikov написа:
Не ги слушай - не завиват по-зле.
Даже на 29-ката се чувствам по-стабилен. Всеки физик ще ти обясни защо.


Привет,
В никакъв случай не става дума за завиване "добре" и "зле", завиват по-различно. Най-малко ъгълът и офсетът на дропаутите е леко различен при 29" вилките. Както казах, карах 20 дни предно колело 29" и усещането е за по-различно завиване и маневреност (не по-лоши или по-добри) и определено загубих повратливост и агресивност при резки маневри. Препятствията започнах да ги атакувам по различен начин, леко по-рано. Плюсовете бяха в по-добър комфорт в права посока, по-плавно поемане на неравности. 2 мнения няма, че 29" е много добър избор за класически ХС стил. Но за по-технични (криви, ендуро) трасета лично на мен не ми допадна. Това ми е мнението от практиката и не знам защо някой ме награди с минус - някаква партийна линия "Всички на 29" ли се гони тук?
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Яну 26, 2015 12:24 pm

Ако си говорим за fun-фактора е доста субективно - аз лично Scott Genius смених за стоманен твърдак, защото ми е много по-забавно и предизвикателно с него, ама не мисля, че сме много с това мислене :D

Всеки размер има различни предимства и недостатъци и всеки може да си избере подходящия размер. Лошото е, че повечето производители убиха 26"-ците при рамките среден и висок клас - хубавото е, че все още избора на компоненти за 26" (колела, шини, гуми, вилки) е голям.

Мен ми е интересно някой да сподели опит с това да сложи 26" колела на рамка предвидена за 650B - на теория само нивото на средното ще слезе и ъглите ще се запазят.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот penmark » Пон Яну 26, 2015 12:37 pm

Ми то даже има и рамки които са за 27,5 и 26.
http://dartmoor-bikes.com/hardware/frames/primal
Само не ми стига акъла, ако се ползва с 26 колела, вилката 26 ли трябва да е.
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот xargs » Пон Яну 26, 2015 2:40 pm

На мен лично един от двата стандарта - 26 и 27.5 ми се струва излишен. Те са дотолкова близки, че 26ца с големи гуми трудно я различавам от 27.5. По-малкото стандарти биха ни облагодетелствали от финансова гледна точка, единствено ми е кофти, че имам само 26ци, а той най-вероятно ще е стандарта който ще отпадне.
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Admin » Пон Яну 26, 2015 6:15 pm

penmark написа:Ми то даже има и рамки които са за 27,5 и 26.
http://dartmoor-bikes.com/hardware/frames/primal
Само не ми стига акъла, ако се ползва с 26 колела, вилката 26 ли трябва да е.


По-скоро трябва да си се ползва с 27.5 вилка, защото с по-ниската вилка ще се увеличи челният ъгъл.
Реално, на всяка рамка за 27.5 могат да се сложат 26-цолови колела и ефектът ще е по-ниско средно движение при запазване на останалите параметри на геометрията. По-ниското средно (освен ако не дойде екстремно ниско) за повечето хора е плюс, но "тъжното" е, че при подобна модификация няма как да се скъси задницата, която е мислена за по-голямото 27.5 колело. А всъщност едно от основните предимства на 26ците е именно възможността за по-къса задница. В тази връзка рамки, които имат и сменяеми уши за задната ос, позволяващи по-къси или по-дълги стойки на веригата в зависимост от размера на колелата, биха били хубаво нещо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот kvelikov » Пон Яну 26, 2015 7:05 pm

Изображение

Райко заложи бомбата (29-26, Ком-Емине 2011-та), Хер Владо запали фитила :agree: и ето го резултата - и в двата варианта байкът се държи перфектно.
Кеф ти 29-29, кеф ти 29-27.5, а защо не и 29-26...

Да, междуосието не се променя, но както казах по-горе, това не е проблем.
Пътеките, на които тествах "новите" комбинации бяха от типа стръмни, технични, тесни, с много серпентини.
Няколкото сантиметра разлика в дължината на базата не са определящи за удоволствието от карането. Предимствата на стабилната предница, газеща наред, са повече.
За по-изправени участъци с подобаваща скорост и подскоци е ясно - там недостатъци за мен няма. Завиването го изчерпахме в горните постове.

На варианта 29-26 съм все още малко длъжник, но първоначалните впечатления са силно обнадеждаващи - средното е ОК, челният ъгъл повече от ОК.
Да, рамката не е като споменатата от Любчо, но няма пълно щастие. ;)

А, забравих да се представя - не съм революционер, но обичам да следвам тези, които умеят да живеят и виждат целия спектър на светлината.
За малкото време на този свят е редно да изпробваме всичко, което е позволено и не наранява другите.
Както каза по-горе Светльо, добре, че не сме еднакви! :agree:
:beer:

П.П.
Хер, имам да те черпя!
Свалям обявата за продажба... :blush:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот vla40 » Пон Яну 26, 2015 10:21 pm

Някой който има предна капла на 20мм ос 27.5 ако може да услужи само да тествам дали ще стане на вилката ми ? (Става въпрос за София) :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Яну 29, 2015 10:47 am

Направили са интересно научно изследване за влиянието на размера на колелата върху велосипедиста и скоростта му - https://www.youtube.com/watch?v=vhS1HfvBeYA

В част 2 обаче чак ще публикуват резултатите.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот TheUndertaker » Чет Яну 29, 2015 1:40 pm

Интересно, пусни тук като излезе втората част. Хубаво много джаджи, ама ако окачванията на колелата работят/настроени различно няма да е много "научно".
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот victortrt » Чет Яну 29, 2015 1:58 pm

Без резултати не е интересно това клипче, но понеже има и други клипове, прави впечатление, че все пак има разлика какви конкретно са сравняваните модели, а и зависи от трасетата.
Малко да се отклоня с един пример. Като бях малък често прекарвах лятото на село и поради липса на друго подходящо колело за мен карах едно градско на дядо ми с 28 цолови тънки гуми. Останалите деца имаха балканчета и други подобни с 20 цолови гуми. Понеже карахме и по шосе и по черни пътища още като малък забелязах, че по трудно ускорявам от тях, но като набера скорост, я поддържам по-лесно и с по-малко обороти мога да ги изпреваря на равно /от един момент нататък те не можеха да въртят толкова бързо, за да поддържат моята скорост/. Тогава колелата бяха с една скорост, но сега курбелите и касетите са общо взето еднакви за различните размери колела и примера важи в някаква степен. На баир обаче аз бях доста по-прецакан, защото или трябваше да въртя прав, или да бутам. По черен път дори с гладки гуми 28-цата също вървеше по-бързо, но става въпрос за черен селски път с леки неравности, тип тревни туфи и т.н.
Та, според мен 29-ките са добър вариант за каране по по-равни черни пътища, с малки изкачвания и плавни завои /точно тип селски път, прокаран от трактори например/ или за планини от типа на Източните Родопи. Пробвал съм 29 -ка на Витоша и на мен не ми хареса, защото просто пътеките, които бях избрал, бяха по-засукани, но те на Витоша са си предимно такива /не говорим за шосета до Златните, където 29-ката няма проблем, но то и шосейки се карат дотам/. Отделно изкачванията често ми бяха трудни, което си има и добра страна, а именно, че при бавното ми изкачване нямах проблем с маневреността нагоре /то като пълзиш, все някак ще завиеш/. На равно и надолу обаче усещах, че размера на колелото и гумите, ме ограничават да развия малко по-висока скорост. Може да беше субективно, пък и не е толкова важно за онези, които карат за удоволствие, но все пак да се качваш трудно и не можеш да караш по-бързо, отколкото искаш са неща, които развалят част от удоволствието.
Настоящото е лично мнение и не представлява препоръка за вземане на инвестиционно решение /за закупуване или не на велосипед/.
Според мен, за да бъде полезна темата, ще е добре повече хора да изложат своите впечатления от различните размери, особено ако са карали повече от един от тях, най-малкото защото не може да се обобщава генерално, тъй като един рам 29-ка е доста по-различен като геометрия и поведение от например крос тракшън.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Чет Яну 29, 2015 4:47 pm

Интересно изследване, но след като публикуват резултатите ще е хубаво да не се обобщава твърде много. Всяко изследване си има някаква методология и за да има конкретни резултати и нещо което да може да се измери, трябва да има ограничения в постановката.

Гледам по-горе някои се изказват за стабилността - това е много повече функция на геометрията, не толкова на размера на колелата. Най-стабилният велосипед който някога съм карал е 26-ца като изключвам DH модели, понеже темата е в "All Mountain/Ендуро" подфорум.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Яну 30, 2015 6:15 pm

Хахахаха много забавно - част 2 https://www.youtube.com/watch?v=kxfrykeSNCE :D

И какво 26-та излезе накрая най-бърза на спусканията, 29-та даде най-добро време с малко като цяло (особено на изкачванията), а най-доброто от двата свята е на опашката. Разликите на такова кратко спускане е нормално да са много малки, а на изкачване винаги можеш да спечелиш доста повече време.

Като цяло на мен ми се затвърди мнението, че цялата тая исория с размерите е маркетинг. Още по-забавно е, ако видеото се гледа в контекстта на тази статия http://www.pinkbike.com/news/opinion-sh ... money.html :popcorn:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот bork » Пет Яну 30, 2015 10:26 pm

Pr3d4t0R написа:Хахахаха много забавно - част 2 https://www.youtube.com/watch?v=kxfrykeSNCE :D

И какво 26-та излезе накрая най-бърза на спусканията, 29-та даде най-добро време с малко като цяло (особено на изкачванията), а най-доброто от двата свята е на опашката. Разликите на такова кратко спускане е нормално да са много малки, а на изкачване винаги можеш да спечелиш доста повече време.

Като цяло на мен ми се затвърди мнението, че цялата тая исория с размерите е маркетинг. Още по-забавно е, ако видеото се гледа в контекстта на тази статия http://www.pinkbike.com/news/opinion-sh ... money.html :popcorn:


Абсолютно съм съгласен с теб! :beer:
Аватар
bork
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 22, 2012 9:36 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот mentalhead » Пет Яну 30, 2015 11:55 pm

Хах, сега след като всички големи отбори в световната купа по DH минаха на 650B ще видим кой пръв ще се осмели да се върне към 26" стандарт. И какво излезе? 650B - the worst of both worlds :lol:
Не че такива изследвания могат да ни дадат 100% сигурност в акуратността на резултата, но със сигурност не са по-лошо обосновени от "доказателствата" подкерпящи 650B истерията. Напротив. Искам да има повече такива изследвания и тогава хората ще се светнат за какво иде реч, което щат-нещат ще накара и велопроизводителите да си осмислят отношението. И ако денят на страшния съд дойде за велопроизводителите, тогава нека хората си спомнят кои компании останаха верни на 26" идеята и кои бяха първите, дето ѝ извадиха ножа. Размечтах се нещо :lol:
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Съб Яну 31, 2015 9:09 am

Всъщност самия факт, че се вече 2 години след като новия стандарт е вече масов разликата все още се ТЪРСИ, а не е очевидна е достатъчно показателен, че е напълно излишен.
И пак да се върна на същината ... в това изследване пак не се мери fun-фактора ;) Прекалено опростено е да се смята, че щом колоездача е по ефективен и по-малко се уморява значи е и по доволен.

Фатбайковете въпреки, че са нещо много по безумно и скъпо предизвикват доста по голям интерес именно защото са fun и обещават други усещания.

Хидравличните колчета са скъпи, тежки и капризни колкото една вилка ... но са кеф и дават възможност да минеш на места със свалена седалка, където иначе никога не би спрял да сваляш от QR-a = повече забавление.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Gugrino » Съб Фев 07, 2015 9:15 am

А ето до какъв извод са стигнали от bikeradar

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/artic ... nce-43481/
Gugrino
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 8:43 pm
Местоположение: София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот gosh6o » Съб Фев 07, 2015 11:23 pm

http://youtu.be/pHDEzZ6u2ps?t=1m20s
Ха ха от Трек какво излиза. Че 26 и 27.5 е почти еднакво и от 140-150мм ход започвало да има разлика. Коментара от вас.
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пет Мар 06, 2015 3:21 pm

В статията има интересни размишления и теория на карането с две различни по размер гуми!
http://www.pinkbike.com/news/liteville- ... -2015.html
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Пет Мар 06, 2015 4:13 pm

Тея ще изкарат 26-ците по-добри за завиване от 27-ците ... такива статии трябва да се забранят :D
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пет Мар 06, 2015 4:53 pm

E аз поне го разбрах, че заради разликата в диаметрите задната гума не поднася толкова и описва по лесно завоя. Та акцента май е в разликата, а не в самия размер.
Ама при сгода ще я пробваме тая работа мисля лесно. 27.5 гума си влиза в 26 вилка макар и на косъм ... все за едната проба ще стане.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Мар 06, 2015 4:59 pm

zero knowledge написа:Тея ще изкарат 26-ците по-добри за завиване от 27-ците ... такива статии трябва да се забранят :D


Е то целия заможен свят мина на новите размери, време е индустрията пак да кешира като ги върне към стария :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Пет Мар 06, 2015 5:18 pm

outfaced написа:E аз поне го разбрах, че заради разликата в диаметрите задната гума не поднася толкова и описва по лесно завоя. Та акцента май е в разликата, а не в самия размер.

Те така са го написали, да, ама всъщност са искали да напишат, че Rock Razor поднася по-малко от Nobby Nic въпреки размера :D
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот puleto » Съб Мар 07, 2015 9:40 pm

Колеги днес карах 29- ката по снега в София става въпрос и нямах никакви грижи. Имам и 26" и шосейка, но 29 бие всичко. Само на асфалт шосейката ще е с предимство, но за свободно каране- асфалт, поляна, гора смесено винаги бих тръгнал с 29, гази всичко като кашкавал. Шосейката дори и на павета ще отстъпи според мен. Относно повратливостта която се коментира на 26 сигурно е така, ама тогава да почнем да караме още по- поврътливи 24 или да минем на 20" като BMX и ще можем да се въртим и на място. Поздрав
puleto
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1006
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 8:20 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот mentalhead » Съб Мар 07, 2015 11:47 pm

То по твойта логика да минем на 32" - ще гази още повече и пак ще бие всичко. Има си нужда от баланс в цялата тая работа и за много хора тоя баланс е постигнат с 26" колела. Всъщност самата индсутрия е избрала някога този вариант оставяйки големите колела за асфалтовите братя и сестри, преди да се сети, че това е едно прекрасно място, от което да издои финансово изнемощялия байкър. Мен например и с пистолет опрян до слепоочието не мож ме качи на 29-ка - имам страх от високото. За други пък си е ок. Въпрос на гледна точка.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот victortrt » Пон Мар 09, 2015 12:31 pm

А. Константинов - "Разни хора-разни идеали";
Българска естрадна песен - "Пъстър свят и хора разни"
Няма универсален размер явно, както и универсален велосипед - очевидно.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот penmark » Пон Мар 09, 2015 12:34 pm

Е как каква? 29 Канондале за 1600лв :D
puleto написа:.... Аз си поръчах 29 Cannondale от САЩ и ми излезе 1600 лв. с въздушен транспорт. Е вярно е че го чакаш 10 дена да го пратят ама все пак?
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот kobso1245 » Пон Мар 09, 2015 12:41 pm

Няма да се изненадам, ако 26-цата му е с 1.8-1.9 гуми и после що 29-ката я биела...
kobso1245
 
Мнения: 941
Рейтинг: 1416
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 7:48 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта