Нещо вкусно или какво да сготвим сами

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнениеот bluskanie » Сря Сеп 19, 2007 8:45 pm

Нужни Продукти:

1. Месо...
2. Джанкови пръчки (по-добри са от първите срещнати)
3. Некви зеленчуци (доматите да го духат)
4. Двулитрова(поне) бира в хладилника
5. Да има кой да донася от бирата, когато му се каже...
6. Да можеш да си играеш с огъня (казват, че кой не е чипАл циганка, не може да запали огън) :dunno:


Резултат:

http://img339.imageshack.us/img339/127/img2813qm6.jpg
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Ное 28, 2007 12:08 am

Изображение

Агнешко печено.

Мамка му! Ако продължавам да напредвам така бързо в кулинарията, скоро жената ще откаже да ми готви!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Reactor » Пет Мар 21, 2008 8:04 am

Едно от любимите ми ястия с риба е именно панираното филе от бяла риба.

Тази рецепта научих преди няколко години но с времето експериментирах и сега ще споделя опита си.Тамън мисля тази седмица да я уважиме и у дома.

Та значи,

Филе от бяла риба/готово но е по скъпо,или се взима някаква бяла риба и се изчиства и нарязва/Добре ножовете да са остри.

Едно или две яйца,зависи колко риба ще се панира

Олио/без значение какво,само да е читаво/

Черен пипер според предпочитанията

Сол пак на вкус/жена ми казва че е вредна така че УМНАТА/

Бира/малко около 200гр./Не се пие.Това се прави после с рибата//

Брашно/по усет или на око.То е все тая/

Разбиват се яйцата с брашното и бирата /като внимавате все пак да не освинвате кухнята/ докато се получи смес с визкузитет като за палачинки или като боза.Аз предпочитам и една идея по гъста/не капе толкова докато се носи рибата от панировката до тигана.Опита говори,че колкото и да са близо двата съда,после пак свинщината е факт.Остатъка от бирата се изпива веднага за да не изветрее.

Прибавят се черния пипер и солта.Аз понякога слагам вместо сол,някакъв бульон например зеленчуков,може и телешки или пилешки.Първо нито един от тях не е това което пише че е и второ на рибата и е все тая ама вкуса става по пикантен.

Филето се въргаля яко от всички страни в същата смес и се мята в тигана с предварително нагрятото олио.Започва цвърчене и пръскане ако не сте подсушили тигана преди това,така че в първия момент се отскача назад.Махнете предварително,столове и други неща които биха ви причинили неприятни усещания при тази маневра.Ама най добре си избършете хубаво тигана/не като мен/

Панира се до златисто.После се обръща с хирургическа прецизност за да не се разкъса филето,тъй като става невероятно пухкаво и крехко.Като мозък.Който има мозък,знае какво имам пред вид.

Жена ми предпочита за гарнитура картофена салата с лук.За мен тази салата е като ягоди с блажна боя например така че предпочитам пюре от грах или някаква салата може катък - обожавам.

Консумира се в компанията на бира или червено вино според сезона или вкусовете.Аз съм яко за бирата.По здравословна е.

Рибата се топи в устата така, че свършва бързо.Въпреки, че е панирана,не предизвиква киселини и друи стомашни бедствия.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот rarekin » Пет Мар 21, 2008 9:53 am

Хехе. Нали идва сезона на разните му зелени вкуснотии та....една простичка рецепта за копривена супичка.

Продукти за 4 порцийки:

45гр. ориз
1 плик с коприва ( ми не знам колко е като тегло ама ако си я берете сами от някоя поляна като вече не може да я търпите :D , а пък иначе от тези дето ги продават разни възрастни дами по пазарите (щото тез дами знаят кВо се прави с тВа дето го продават и знаят точната мярка :bowdown: ))
1 морков средна големина
20 мл. зехтин ( за предпочитане по-качествен за да се усеща)
1 стрък пресен лук
1 скилидка чесън
сол, пипер

За бульона:
1 гарни ( 2 парчета морков, 1 парче целина от глава, дафиново листо, магданоз овързани с конец, за да може по-лесно да се извади след като бъде използвано)
2 средни глави кромид
2 средно големи картофа
2 скилидки чесън
сол
2.5л. вода

Та първо си правите бульона: белите картофите, кромида и чесъна, старателно измивате на течаща вода морковите (без да белите освен ако някъде няма за изрязване) и на умерен огън слагате да ги варите във водата заедно с гарнито. Вари се докато водата не достигне до количество от около 1.5 л. Изваждате всички зеленчуци и така получения бульон използвате за супичката.
Междувременно сварявате ориза в малко подсолена вода до готовност за консумация, след което изцеждате водата и оставяте ориза настрани.
Киснете копривата в студена вода за около 20 мин., след което я измийте старателно :bawling: и ако е много едра я нарязвате :bawling: :bawling: :bawling: .
Нарязвате моркова на колкото можете по-дребни кубчета, а пресния лук на колкото се може по-фини шайбички
Чесъна нарязвате на дребно и счуквате с малко сол/или пресовате ако имате преса за чесън, след което заливате със зехтина и оставяте в хладилника за финалните свещенодействия (задължително покрийте съда с пластично фолио за да не ви питат домашните що мирише така откъм хладилника :) ).
Слагате бульона да заври (ако можете да подготвите всичко останало междувременно би трябвало подготовката на всички останали продукти да е приключила преди бульона да е готов, в който случай няма нужда да го топлите наново) и мятате вътре ситно нарязания морков и пресен лук а след 3-4 мин. и копривата. Изчаквате моркова да се свари, след което дръпвате от котлона супата и добавяте ориза и чесъна със зехтина (на вкус според това дали предпочитате по-силно подправена супа или не).

Супата е чудна с парче хубаво краве сирене и пресни франзела/ръчен хляб или крутони.

P.S. Бульона може да се замести с някой полуготов такъв, но вкуса не е съвсем същия.
P.P.S. Останалите от бульона зеленчуци могат да се използват в соса кьм друго ястие като се пасират или нарежат.

Bon Appetit ! :)
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот Reactor » Пет Мар 21, 2008 10:43 am

И спанак .....и спанак :) :) :)

Токущо сготвих тази супа и смея да твърдя,че се получи страхотно.Дано и жена ми я хареса,че какъвто е каприз......

Спаначена супа

400 гр.спанак 150 гр.сирене

1 голяма глава лук или 4 – 5 стръка зелен лук

1 яйце 2 -3 с.л.кисело мляко

3 – 4 с.л.олио

1/2 ч.чашка ориз черен пипер

Лукът и спанакът, нарязани на ситно, се запържват в олиото. Долива се 1 л.вода. Оставя се супата да заври, след което се добавя оризът и се подправя със сол и черен пипер. Оставя се да къкри около 30 – 40 минути. Преди да се свали от огъня, в супата се натрошава сиренето и се застройва с яйце, разбито в киселото мляко.

И понеже си падам по експериментите сложих малко босилек,два зеленчукови бульона и стана неотразима.......

хайде на зеленото :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Анелия » Вто Юни 23, 2009 4:05 pm

Лазаня

Модификации много, ето моята:

Продукти:
1 пакет кори за лазаня
400 гр. кашкавал
500 гр. кайма
1 тарелка гъби
няколко моркова
1 домат
1 лук
босилек, сол, може чесън и някакви др. подправки

за соса бешамел:
1 л прясно мляко
50 гр. масло
50 гр. брашно

Правя соса бешамел като първо се разтапя маслото, запържва се брашното и полека се долива затопленото мляко. Тъй като нямам търпение за бавно бъркане и добавяне на малки количества, за да не стане на бучки, разбивам с пасатора :evil:

Плънката правя като нарежа зеленчуците на дребно, задушавам ги с водичка и добавям каймата и подправките. Това се случва в дълбок тиган на котлона около 20 минути.

Започва реденето. Върху намазана тавичка се слагат ред кори за лазаня (да се застъпват леко), маже се със сос бешамел, реди се равномерен пласт от каймяната плънка и се засипва с малко настърган кашкавал. Слага се втори пласт кори за лазаня, пак сос, пак плънка, пак кашкавал и така докато свърши някоя от съставките. Завършва се с ред кори, намазани по-обилно със сос бешамел и се пече на умерена фурна около 30-40 мин. Малко преди да е готова, се поръсва с дебел слой настърган кашкавал и се запича до златисто.

Ястието е калорично, трудоемко, скъпо и вкусно. Но е идеално ако искате да впечатлите някого или пък за примамка на злояди деца, които обичат да гледат филмчето за Гарфийлд :evil:

Ето готовият продукт:

Изображение
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот hitar_potter » Вто Юни 23, 2009 4:11 pm

Пикантни пилешки крилца на фурна

Пилешки крилца
Черен пипер
Лют червен пипер
Сол на вкус/може бульончета или пикантина
Олио
Малко вода

В тавичка се нареждат крилцата. Намазват се с олио и се ръси яко черен и червен пипер, може и други подправки. Поръсва се и солта. Внимателно се излива малко вода, която да покрие дъното. Пече се докато хване вкусна коричка. Много ги обичам тия крилца :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот _SoRa_ » Сря Юни 24, 2009 10:34 am

Миш Маш

яйца- зависи за колко хора
сирене- в зависимост от броя на яйцата
печени зелени и червени пиперки- в зависимост от бр. на предните две съставки
белен/и домат/и
магданоз, зехтин, черен пипер, сол на вкус.

Загрявате зехтина в тиган, запържвате /задушавате/ доматите, прибавяте нарязаните на кубчета печени пиперки. Счуквате яйцата, малко да се посгъсти сместа и прибавяте сиренето. Малко преди да е готов мишмаша прибавяте нарязания магданоз и останалите подправки.

Бухти

3 яйца
1/2 кофичка кисело мляко
300гр. сирене
1 бакпулвер /сода бикарбонат и лимонтозу/
брашно колкото поеме
ако искате бухтите сладки вместо сирене прибавяте захар /ама не се сещам колко беше :boggled: /

разбивате добре яйцата, прибавяте натрошеното сирене. В киселото мляко разтваряте /да кипне/ бакпулвера и в този вид го прибавяте към разбитите яйца и сиренето. Разбърквате докато се получи еднородна смес. Прибавяте брашно /пресято/ докато се получи меко тесто подходящо за точене. Взимате точилката, късате парче от тестото, оформяте го така, че като го точите да се получи кръгъл блат /около 1мм/. Взимате остър нож и режете така, че да се оформят ромбоиди. Слагате тиган с олио/зехтин/масло да загрее добре и мятате бухтите да се пържат. Разбивате кофичка кисело мляко за айран или отваряте бурканче сладко или топвате бухтичките в обикновена или пудра захар.

/пак ще си погледна тетратката с рецепти да не да съм объркала някои съставки/.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Yeti » Сря Юни 24, 2009 11:27 am

Я, каква странна тема. Аз по принцип не обичам да готвя, но има едно-две неща, които мога да правя. Ето едно от тях:
Продукти:
- ориз
- прясна риба (сьомга, тон или друга), скариди, октопод или други морски дарове
- авокадо, може също така морков, краставица
- сушени водорасли
- уасаби, соев сос, оризов оцет, сусамово семе и още някои подправки
- малко практика :D

Накрая се получава следното:
Изображение
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот rarekin » Сря Юни 24, 2009 1:12 pm

Може ли да опишеш по-подробно приготвянето на ориза? Мисля, че ще бъде интересно да се прочете как се постига точно тази консистенция. :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот heep » Сря Юни 24, 2009 1:46 pm

яйца на очи - по мъжки !
взимате тиган, нагорещявате го с масло вътре, слагате си яйцата вътре и поглеждате надолу - очите сами падат :beer:
после на доктор :dontknow:
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот bikerider » Сря Юни 24, 2009 2:19 pm

@Yeti: изглежда ммммммм :liplick: :agree: :agree: :agree:

rarekin написа:Може ли да опишеш по-подробно приготвянето на ориза? Мисля, че ще бъде интересно да се прочете как се постига точно тази консистенция. :beer:


Леко се преварява, поне аз така го правя и нямам проблеми със стягането и/или структурната цялост на произведението :D
Има инструкции и по опаковките на разните специални оризи за сашими...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Yeti » Сря Юни 24, 2009 2:52 pm

bikerider написа:@Yeti: изглежда ммммммм :liplick: :agree: :agree: :agree:

rarekin написа:Може ли да опишеш по-подробно приготвянето на ориза? Мисля, че ще бъде интересно да се прочете как се постига точно тази консистенция. :beer:


Леко се преварява, поне аз така го правя и нямам проблеми със стягането и/или структурната цялост на произведението :D
Има инструкции и по опаковките на разните специални оризи за сашими...

Може и така да стане, но по принципно слепването идва не от преваряването. Според японците дори след като се свари ориза и се оформи сушито зърната пак трябва да си останат цели, а не да са на каша. След като се свари ориза към него се добавя една смес от оризов оцет, сол и захар. Другия вариант е да се ползва готов подсладен оризов оцет - има го в Пикадили. По-скоро от това се слепва. Колкото до варенето аз имам оризоварка - вари го точно колкото е необходимо и после сама се изключва. Има ги в ТСМ (на Руски паметник я купувах моята), както и в китайските магазини на женския пазар.

П.С. ето един линк за приготвянето на ориза и оцета, има още много в интернет http://japanesefood.about.com/od/sushiforbeginner/r/sushirice.htm
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот rarekin » Сря Юни 24, 2009 3:22 pm

Благодаря! Тия дни ще се хапва суши. :) :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот bikerider » Сря Юни 24, 2009 4:07 pm

Yeti написа:След като се свари ориза към него се добавя една смес от оризов оцет, сол и захар.


Мерси! :) :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Alpina » Чет Юни 25, 2009 3:15 pm

Аз, след като сваря ориза го "измивам" със студена вода. Така нишестето, което се е отделило по време на варенето се отмива, защото точно то слелва при изстиването. "Измиването" е просто да поставя съда под силна струя вода, след това да отсипя от нея, пак да напълня и така 3-4 пъти.
Още по-удобно е ако се ползва гивгир.
Винаги след това остава на отделни зрънца.

Ето рецепта за една "салата".

Сваряват се 3 чаши ориз.
В голяма тенджера се слагат:
изстудения и измит сварен ориз
един буркан грах
голяма консерва сладка царевица
нарязани обезкостени маслини 300гр
кисели краставички (зависи от вкуса - половин до един буркан)
две или три (в зависимост от вкуса) кутийки майонеза
риба тон 500гр

Бърка се добре и се слага в хладилника. Като поизстине се манджа по всякакъв начин (само нея, намазана на филия, като салата) и с каквото поискате за пиене (става от кола, през вина, до ракия)


Друга:
Картофи (не знам количеството, винаги ползвам различно и ако остане отиват за друго)
Готварска сметана (т.е. не сладката)
Пушена шунка
Пушено топено сирене
Мариновани гъбки
Масло

Сваряват се картофите, след това се обелват и след като поизстинат се нарязват на не много големи парчета (може и да се натрошават, но не на ситно).
В йенска тенджера (аз ползвам около 5-6 литрова) се слага ред картофи,
на него се нарежда нарязана шунка, от горе малко гъбки, над тях топено сирене и след това малко масло.
Над всичко това се слагат пак картофи и се нареждат в същата последователност останалите мат'риали.
Накрая се покрива с картофи и малко топено сирене. Отгоре се слагат няколко парченца масло и се залива със
сметаната.
Пече се 15-25 мин. на около 150-200 градуса. Всъщност се пече докато не прецените че е готово (от горе се появява приятна за окото коричка)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот did » Чет Юни 25, 2009 3:36 pm

hitar_potter написа:Пикантни пилешки крилца на фурна

Пилешки крилца
Черен пипер
Лют червен пипер
Сол на вкус/може бульончета или пикантина
Олио
Малко вода

В тавичка се нареждат крилцата. Намазват се с олио и се ръси яко черен и червен пипер, може и други подправки. Поръсва се и солта. Внимателно се излива малко вода, която да покрие дъното. Пече се докато хване вкусна коричка. Много ги обичам тия крилца :D


Веднага правя няколко забележки! Не се прави така!

Вместо да блъскаш черен пипер, който много дразни стомаха, по-добре ползвай смеси от люти чушлета или най-добре, някои от чили-сосовете, произведени в Индия, Мексико, Китай... Те лютят както си трябва, но не са толкова гадни за стомашната лигавица. Също е добре да се добави мъъъничко брашно или нишесте към кашата, с която омазваш крилцата.

Аз такива ребърца си правих 2 пъти за последните 10 дни, при това по 2 кила :D

Докато във фурната пека крилцата върху решетеста скара, близо до горния реотан, като ги обръщам периодично, а в това време работи и вентилатора на фурната (така се изпичат едновременно отгоре и отдолу и мазнината на пилешката кожа се стапя), в долната част на фурната, под крилцата слагам тава с пресни картофи, леко осолени и омазнени, които поемат всичко, което капе от крилцата, докато се печат. Важно е долната тава да покрива цялата фурна, за да не стават димки. Още по-добре е и картофите да не са на дъното на тава, а леко повдигнати, за да не плуват в мазнина, а да се пекат, като междувременно се овкусяват.

Накрая става нещо като пикантни пилешки крилца с препечени картофи, но всъщност няма нищо общо с пиле с картофи :D

Ако не се прекали с лютото, може и дете на 2 години да го яде, само трябва да се обели кожата на крилцата ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот hitar_potter » Чет Юни 25, 2009 4:31 pm

@did :agree: При наличие, ползвам шарен пипер вместо черен. Ще пробвам и твоят вариант :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Анелия » Сря Юли 01, 2009 11:40 am

Шарена салата "Изпразни хладилника" :D
Както подсказва заглавието, отваряте хладилника и виждате какви неща има и ги слагате в салатата :rofl: Е, разбира се, гроздето можете да го пропуснете. Шегата настрана, ето аз какво сложих в днешната салата. Има задължителни елементи все пак.
Макарони или някакъв вид паста. За да стане още по-шаренко, аз използвах цветни макарони. Сварих ги, но не твърде много, за да не се разкашкат. Изцедих ги и измивах (шуменци казваме сливах) със студена вода докато не се изстудиха. Отцедих всичката вода. Отворих хладилника и там намерих шунка, зелени маслини, суров пипер (или чушка, който както го нарича). Отворих камерата и намерих само царевица. Иначе може да се сложи всякакъв зеленчуков микс. Само да няма картофи вътре, че остават сурови; пък и комбинацията макарони-картофи е кофти :nono:
Нарязах на долу-горе еднакви парчета шунката, чушките, маслините, добавих царевицата към сварените, изстудени и отцедени макарони. Тук повечето хора биха сложили майонеза, но аз никак не съм почитател и разбърках всички продукти с кофичка заквасена сметана. По-вкусно и по-здравословно от майонезата. Подправки всеки може да си слага каквито пожелае, пресните са за предпочитане. Получава се огромна купа със салата и преди сервиране може да се наръси с настърган кашкавал.
Алтернатива на моите съставки могат да бъдат всякакви морски дарове, риби, гъби, мазни сирена на кубчета...каквото има в хладилника или ви попадне пред очите в магазина :splat:
Салатата става за гости, защото става голямо количество. Върви с водка или бяло вино. Става дори за наяждане :D
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот hitar_potter » Сря Юли 01, 2009 3:00 pm

Тази салата си плаче за кисели краставички :agree:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот did » Сря Юли 01, 2009 9:16 pm

Какво правят най-добре блондинките за вечеря?
- Резервации.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Sparkle » Чет Юли 02, 2009 4:08 pm

Моето предложение е за хора, които нямат много време:

1. Спагети - а още по-добре талятели с яйце
2. Готов сос "Barilla" - имат много видове, на мен най-ми харесват със сирене рикота и песто. Хубаво е сосът да се стопли преди да се смеси със пастата.
3. Български кашкавал или пармезан
4. може и някакви маслинки, или каквото друго харесвате
Приготвянето е ясно

Не забравяйте да поднесете с вино и в хубави чинии - става дори за романтична вечеря, и то без загорели тигани и вмирисана кухня! :beer:

Рецептата е полуфабрикат, но с доматените сосове от тази марка се получава доста добре (не е скрита реклама :blush: ).
Sparkle
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 2:46 pm

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот hitar_potter » Чет Юли 02, 2009 5:07 pm

Ние спагетите ги правим със доматен сос от баба, на който му се слага малко захар, че да убие киселото, кайма или кренфирши, които предварително са запържени заедно с чесън. Соса се сгъстява със смес от вода и брашно. Накрая, след като пастата се залее със соса, се ръси кашкавал и малко сметана. И босилек!
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот rarekin » Чет Юли 02, 2009 6:26 pm

hitar_potter написа:Ние спагетите ги правим със доматен сос от баба, на който му се слага малко захар, че да убие киселото, кайма или кренфирши, които предварително са запържени заедно с чесън. Соса се сгъстява със смес от вода и брашно. Накрая, след като пастата се залее със соса, се ръси кашкавал и малко сметана. И босилек!


:offtopic:

Темата не се ли казва "Нещо вкусно или какво да си сготвим сами"?

:offtopic:

:peace:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Юли 02, 2009 6:31 pm

:offtopic: @rarekin Ние правим по същия начин спагетите и са вкусни, тъй че по-добре замълчи! :liplick:

П.П. Ние не слагаме сметана, само това е разликата с рецептата на hitar_potter, a брашното се слага, за да стане по-гъст соса. ;)
Последна промяна BurNiNg_IcE на Чет Юли 02, 2009 6:46 pm, променена общо 2 пъти
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот rarekin » Чет Юли 02, 2009 6:40 pm

BurNiNg_IcE написа::offtopic: @rarekin Ние правим по същия начин спагетите и са вкусни, тъй че по-добре замълчи! :liplick:


Комбинациите брашно-спагети/паста, домати-сметана и наличието на кренвирши правят такова ястие вкусно? Радвам се, че вкусовете ни се различават. :evil:
Айде стига :offtopic:

:peace:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот hitar_potter » Чет Юли 02, 2009 7:35 pm

Сметаната е готварска и не е сладка, държа да отбележа. Спагетите са страхотни, а ако няма брашно, соса се оттича на дъното и е много гадно. Когато кренвиршите са хубави, спагетите са страхотни ;)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот Sparkle » Пет Юли 10, 2009 3:59 pm

е, това с брашното и крен(m?)виршите е мнооого побългарен вариант, и не го одобрявам много, но - разни хора...
Във връзка с офтопика обаче - знам, че в Италия има и вариант спагети със малко суров домат - и това си е рецепта, нищо че не изисква висене край тигана. Всъщност, заблудите за италианската кухня са големи - някои от рецептите им са много простички и непретенциозни
Sparkle
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 2:46 pm

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот PtD » Пет Юли 10, 2009 5:47 pm

Sparkle написа:Всъщност, заблудите за италианската кухня са големи - някои от рецептите им са много простички и непретенциозни


Да не кажем повечето...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот rarekin » Пет Юли 10, 2009 11:02 pm

Доста гениални неща са прости.

:) :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта