Нещо вкусно или какво да сготвим сами

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Нещо вкусно или какво да сготвим сами

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 8:30 am

Поради факта, че съществувам самостоятелно се налага често да тренирам кулинарните си умения - от една страна не може човек да яде само по кръчми, а от друга добре сготвеното ядене в комбинация с червена роза и червено вино, добър масаж и някоя нежна целувка (май нещо се отнесох:D)вършат чудеса с дамите. И тъй като мъжете определено са по-добре готвещата половина от човечеството реших, че тук може да има братя по неволя, с които да обменим някой кулинарни тайни. Ето е моя първи принос. Тиквички.:D

Продукти:Тиквички – 2 броя, Хляб – 2 филии, Мляко - 50 мл., Шунка – 100 гр., Белтък от 1 яйце, Магданоз – 2-3 стръка, Индийско орехче – 1 щипка, Сол – 1 щипка, Черен пипер – 1 щипка, Маргарин – 1 супена лъжица, Пресен лук – 2 стръка, Кашкавал – 100гр., Маслини – 100гр.
Тиквичките се разрязват по дължина на две, издълбават се и се варят 5 минути в кипнала подсолена вода. Главите на лука се накълцват на дребно и се запържват в маргарина, след което се добавя ситно накълцаната вътрешна част на тиквичките, ситно нарязаните шунка, магданоз и маслини, и се овкусява със сол, индийско орехче и черен пипер. Сварените тиквички се слагат в ледена вода. Филиите се накисват в млякото, намачкват се и към тях се добавя пълнежа. След като сместа поизстине се добавя и белтъка от яйцето и се разбърква. Тиквичките се напълват и отгоре се настъргва кашкавал и нарязаните на колелца пера от лука поставят се в намазнена тавичка и се пекат на средно загрята фурна 15-20 мин.
Добър апетит и :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот chiMol » Сря Юни 22, 2005 9:39 am

Нещо с картофи на фурна

750гр картофи се сваряват после се смачкват или нарязват на не много дребно Слагат се половината на 1 пласт в няква тавичка Слод това се натрошава сирене 1 тънак пласт ..после 1 пласт кашкавал . След това се слагат останалите картофи ...Сол пипер на вкус и накрая пак кашкавал може да се чукне 1 яйце отгоре И накрая сичко се пече в фурната докато кашкавала отгоре не започне да изгаря ... яде се топло и задължително с БИРА:beer:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот shaggy86 » Сря Юни 22, 2005 9:50 am

подобно нещо с картофи:
Продукти:Картофи,масло,шунка или друга мръвка:),кисели краставички,царевица,грах(по желание),кашкавал,яице (по желание)
Начин на приготвяне:Картофите се сваряват естествено:)и после пак се или натрошават или нарязват на малки парченца и се поставят в тава(големината и е според количеството)слагат се също и другите изброени продукти като те могат да варират в зависимост от това какво имате и какво обичате.Вероятно би било вкусно и с лук,но аз тва не мога да го дишам и затова го няма в рецептата:angfire:.Та преди кашкавала,който се настъргва най-отгоре може да се сложи сметана или масло или яйце или и трите.ВАЖНО-сметаната не трябва да е подсладена,че оплескваме всичко.След това се пече във фурната,ама не знам колко време.Добре е да се наглежда от време на време.В О'шипка се справят много добре с тази рецепта и се казва шунчено запечени картофи,но все си мисля ,че и в домашни условия може да стане.:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот kagami » Сря Юни 22, 2005 10:10 am

[quote]

[i]Originally posted by NovemberCharlie[/i]

... И тъй като мъжете определено са по-добре готвещата половина от човечеството ...
[/quote]



Хайде сега, приказки :spin: Като правиш такива декларации, неминуемо си навличаш отговори като моя, в които се твърди, че не си съвсем прав :) Не че съм веща готвачка, но мисля, че има и мъже, и жени, които готвят добре. Това е въпрос на умения, нагласа, приоритети и т.н., а не на пол.

А по темата... Понеже си падам по ястия, които 1) се готвят бързо и 2) имат чесън :D ще се включа с една любима салата. Домати, чесън, захтин и босилек. Домати, нарязани на кръгчета, се заливат със смес от зехтин и счукан чесън. Добре е сместа да престои 10-ина минути в стъклен съд, за да се получи по-плътен вкус. Залетите домати се поръсват с натрошено сирене и босилек.
Разбира се, тази салата я има и в ресторантите, но изглежда все забравят да й сложат чесъна :dopey:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот halcor » Сря Юни 22, 2005 10:16 am

Оф, аз съм фен на speed-and-simplistic-готвенето :)
Важното е да се прави със замах и желание - досега няма смъртни случаи от мои манджи :)
Салатите са доста подходящо нещо за бързо правене и съвсем не са за подценяване за наяждане. Ето моя tribute към темата с това, дето го забърках снощи (всичко е на око, не сме аптекари, я):
- домати
- царевица от консерва
- риба тон
- босилек
- ситно нарязан чесън
- малко брашно от чесън
- зехтин
- сол
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот halcor » Сря Юни 22, 2005 10:18 am

е не, кагами, не е честно просто, аз почнах да пиша първи :D:D:D:D:D

[size=67]по-късно ще ви светна и за нещо по-адвансед, ама сега няма време[/size]
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 10:35 am

[quote="kagami"]

[quote]

[i]Originally posted by NovemberCharlie[/i]

... И тъй като мъжете определено са по-добре готвещата половина от човечеството ...
[/quote]



Хайде сега, приказки :spin: Като правиш такива декларации, неминуемо си навличаш отговори като моя, в които се твърди, че не си съвсем прав :)
[/quote]

Признавам, че малко се поизсилих, но от една страна повечето главни готвачи в ресторантите са мъже, от друга мъжете готвят предимно за удоволствие и влагат повече мерак, докато жените, често готвят по принуда. Все пак забележката ти беше напълно основателна:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kagami » Сря Юни 22, 2005 10:47 am

:beer::popcorn::beer:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот kagami » Сря Юни 22, 2005 11:16 am

[quote="halcor"]

е не, кагами, не е честно просто, аз почнах да пиша първи :D:D:D:D:D

[/quote]


Хахаха, моята е по-проста, затова я написах преди теб :beer:

Ето още една рецепта - този път е за манджа, огретен (О-кретен, хехе). Има варене на пара и печене, но като цяло е лесна.
Подръчни зеленчуци (картофи и моркови задължително, иначе броколи, карфиол, тиквички, може и обикновено или китайско зеле) се варят на пара докато омекнат. Първо се слагат по-твърдите неща, защото им трябва повече време да омекнат. Забърква се смес от натрошено сирене, брашно, яйца, кисело или прясно мляко, сол и малко лют червен пипер, и се заливат нарязаните и сварени зеленчуци. Тази смес се изсипва в подмазана с олио тава, наръсва се с настърган кашкавал и любимите ви подправки и се пече в загрята фурна докато кашкавалът придобие препечен вид.
Ядящите месо могат да сложат в сместа и шунка :)
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 11:39 am

Пълнени котлети (продуктите са за един котлет):
Взима се свински котлет и се разцепва , за да образува джоб. Входния отвор на джоба трябва да се внимама да е минимален - 2-3см, а самия джоб трябва да е колкото се може по-голям, като се стараем да не го пробиваме (на мен ми е най-лесно с нож за филетиране).Взимат се 20гр. гъби (може и мариновани) и се накълцват, настъргва се 20гр. кашкавал и половин до една(зависи от големината) кисела краставичка, която също се накълцва. Тези продукти се смесват с една лъжичка горчица, една сметана (но не сладка) и една майонеза. Пържолата се напълва със сместа и се зашива с клечка за зъби. Ако има продупчено място, то също се зашива с клечка. Отвън пържолата се овкусява с готова подправка за скара.Пече се на 200 градуса във фурна, в намазнена тавичка с половин - една чаша вода под алуминиево фолио за около 40 минути (или в йенски съд с похлупак). Може и да се задуши в тиган.Преди да изключите фурната може да махнете фолиото за около пет минути и два пъти обърнете пържолата да се запече.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот velco » Сря Юни 22, 2005 11:40 am

Та като стана думи за прости рецепти, ето и една от любимите ми японски:

Продукти:
1. Риба (наи-добре тон (tuna))

Приготвяне:
1. Нарязваш рибата.

ми това е ... :D
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 11:43 am

[quote="velco"]

Та като стана думи за прости рецепти, ето и една от любимите ми японски:

Продукти:
1. Риба (наи-добре тон (tuna))

Приготвяне:
1. Нарязваш рибата.

ми това е ... :D
[/quote]

Никога не съм разбирал суровоядите, докато виж епикурейците са друга работа:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Сря Юни 22, 2005 11:51 am

Любимият ми сандвич:
Намазва се филия хляб с майонеза, отгоре се слага риба тон за сандвичи (тази дето прилича на дървени стърготини в олио). Най-отгоре слагате 2 колелца от домат. Утепало се е :)
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 11:55 am

или филия черен хляб, маааалко мрагарин, листо от марула, стръготини тон и няколко капки лимон. Ако го наряжеш на кубчета и им боднеш по една клечка за зъби става иделна добавка към водката:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот halcor » Сря Юни 22, 2005 1:44 pm

Някакъв вид китайска манджа (моя компилация от няблюдавано в китайски ресторанти, опит с комбинации от вкусове, опростяване, нагаждане и т.н.):
- краставица
- морков
- ананас
- пиле
- лук
- чесън
- къри
- бял пипер (може и черен, белия има по-наситен и лют вкус)
- соев сос
- палмово масло (е, аз предимно олио ползвам, но с палмово е по-яко, щото носи на по-висока температура без да прегаря)

Реализацията е доста проста: сварявате пилето, нарязвате всичко на кубчета, чесъна и лука - едро нарязани, разбърквате всичко с къри и пипер. Препоръчително се готви на газов котлон - загрявате много брутално мазнотията в дълбок тиган или тенджера, в която сте сложили сол (това да не пръска, и за други манджи е приложимо) и слагате бъркоча. Той издава едни такива много съскащи звуци, но вие смело го пържите кратко и с разбъркване. Идеята е да хрупат зеленчуците. Към края на запържването добавяте малко соев сос да се запържи и той (ама не прекалено рано, малко му трябва). Косумира се с :beer:, както каза някой по-нагоре. Приятен апетит :)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот 4getcredo » Сря Юни 22, 2005 2:50 pm

:nono:Абе хора... не съм обядвал още... бива ли така?!!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 3:02 pm

нищо таман ще имаш идеи за вечеря:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот LoshBoch » Сря Юни 22, 2005 3:47 pm

@kagami Пробвай следната модификация:
Доматите на шайби. Моцарела - вече има и българска не много скъпа - и тя на шайби. Прясна мента. В стъклен съд редиш домати, в/у тях по листенце мента и отгоре моцарелата, и така докато свършат продуктите. Заливаш със въпросния "зехтино-чеснов елексир за здрав дъх и здраво тяло" оставяш за известно време в хладилника и после ядеш :D
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Мнениеот Pupinator » Сря Юни 22, 2005 4:11 pm

Както спомена в началото на тази тема NovemberCharlie интересуват го рецепти за сваляне на мацки ... затова реших да се вкюча и аз с една рецепта ;)

Спагети с доматен сос :

Необходими продукти :
Спагети(една опаковка)
Доматено пюре
Гъби
Кайма
Сол
Пипер (черен и червен)
Босилек
Чубрица
Мащерка
Дафинов лист
Настърган кашкавал

1. Слагате вода в достатйчно голям съд и я оставяте на котлона да заври и като заври слагате вътре спагетите.
2. През това време пържите каймата и гъбите в тиган на силен огън докато не прецените че са се запържили достатъчно тогава слагате солта и пипера (и двата).
3. Когато се запържат достатъчно добавяте малко вода и след това слагате доматено пюре докато се получи гъст сос.
4. След това прибавяте Босилека Чубрицата Мащерката и Дафиновиа лист и разбърквате добре и оставяте на слаб огън да по ври 2 3 минути.
5. Когато се сварят спагетите ги махате от котлона и ги изстудявате с вода.
6. Накрая при сервирането всичко се поръсва с кашкавала.
7. Сервира се вечер на маса на която има запалени свещи и бутилка хубаво вино;).

8. За десерт се препоръчва - ягоди и сметана.


Bon Apetit


Pupinator OUT:combust:.
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 22, 2005 4:22 pm

Ммммммм даа. Тази рецепта е перфектна, но аз съм и добавил следното - разделяш спагетите на две порции и ги слагаш в гюведжета. Отгоре поръсваш запържетната кайма с подправките и настъргваш кашкавала. След това запичаш за кратко във фурната. Втория вариант е вместо гюведжета да намериш много големи глави лук и да ги издълбаеш. После пак запичаш, но за по-дълго та да се опече лука.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот layne » Сря Юни 22, 2005 6:47 pm

Според мен тези спагети стават по-вкусни по съшата рецепта,но с шунка:):popcorn:
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юни 22, 2005 7:28 pm

аз ще ви предложа рецепта за навън, лесна за приготвяне по време на излет или пикник с колелото. подходяща е за гарнитура към скара или за хората от компанията, които няма да ядат месо.

нужен е огън, по възможност на открито

[b]пълнени тиквички на жар[/b]

продукти:
тиквички
сиренце
кашкавалец
лютеничка
маслини
мариновани гъби
по желание шунка или бекон
малко масло/маргарин
подправки (квото има подръка)

приготвяне:
тиквичките или се разряват на две, или просто се махат дръжките им, почистват от семките и вътрешността им се пълни с гореспоменатите продукти, нарязани и в съотношение според вкуса на готвача. след което се увиват в алуминиево фолио и се бухат в жарта :liplick:

по някое време се вадят и консумират
:^:
вместо тиквички могат да се ползват и патладжани.:idea:

най-вкусни стават на брега на морето с продукти от градината на баба ;)
домашната ракийца също се връзва добре
:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Сря Юни 22, 2005 7:39 pm

и още една морско-фолийна за жарта:

[b]риба във фолио[/b]

продукти:
маска
шнорхел
плавници
харпун
огън на открито

начин на приготване:
целвате си по-голям кефал, почиствате го, цепвате го на две половини и го овкусявате, осолявате, омазвате хубаво в олио, увивате рибока в алуминиево фолио за готвене и оп - пак в жарта. :D по правило рибата стои в жарта повече от останалите меса и ястия във фолио на жар, така че извадете я най-накрая.
върви прекрасно с бяло вино (за предпочитане Мускат Отонел от някое бургаско или поморийско село), което обаче НЕ трябва да е с температурата на морето; както и с горепостнатата рецепта
:)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот George » Сря Юни 22, 2005 9:21 pm

Пиле, заровено в жар.
Продукти:
1 бр. пиле.
Жар от огън. Необходимо е да има много жар.
Зариваш пилето в жарта. Чакаш го да престои там около час-час и половин и след това го изваждаш, внимателно го очистваш от въглените и ручаш.
Това го направихме преди години на един излет край река Велека (до Синеморец) и си облизахме пръстите после.
Варианти:
-можеш да увиеш пилето във фолио или в смокинови листа.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот George » Сря Юни 22, 2005 9:25 pm

Най-простата и бърза рецепта за ядене, по която готвя, е свинско с грах
за 2-3 порции:
1 консерва грах 800гр.
400 гр свинско/пилешко
1 малка глава кромид лук.
Месото се нарязва на малки късове и се запържва добре.
Добавя се ситно нарязания лук.
Запържват се заедно.
Добавя се граха.
Сипва се вода колкото едва да го покрие (а всъщност малко по-малко).
Вариш 20-25 минути.
Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матрял
George
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 6:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Сря Юни 22, 2005 11:16 pm

[quote="mih"]



харпун



[/quote]

:offtopic::offtopic:
идея от къде да си купя за тънки пари? дадох 55 за маска и шнорхел,имам плавници харпуна остана
:offtopic:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот bikerider » Чет Юни 23, 2005 3:07 pm

просто и вкусно: пресни картофи на фурна

1. пресни картофки около 800гр
(колкото по-малки толкова по-хубаво)
2. една супена лъжица масло
3. копър (пресен)
4. чесън

картофите се слагат в тава, поливат се с вода така че да стърчат съвсем малко над нея. маслото се нарязва на парченца и се разпределя. пече се на максимален огън.
след като водата се изпари, картофите се бъркат с дървена лъжица докато не станат леко кафеникави.
махат се от огъня, поръсват се със ситно нарязан копър и настърган чесън.

обикновено приготвям салата (домати, лук, чушки, чубрица или босилек или джоджен, зехтин и сол)

ха наздраве :beer::pimp:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот kagami » Пет Юни 24, 2005 8:24 am

:liplick::liplick::liplick:
Мммм, пресни картофи на фурна - наистина са много вкусни. А ако им добавиш и натрошено сирене, стават направо неустоими :liplick:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот bikerider » Пет Юни 24, 2005 12:36 pm

[quote="kagami"]

:liplick::liplick::liplick:
Мммм, пресни картофи на фурна - наистина са много вкусни. А ако им добавиш и натрошено сирене, стават направо неустоими :liplick:
[/quote]


еее сега, аз за мезета говоря :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот halcor » Пет Юни 24, 2005 1:25 pm

За вкусни гарнитури към мръвката говориш :D
:beer:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта