През нощта в гората 2

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

През нощта в гората 2

Мнениеот VIdqhKoleelo » Съб Авг 11, 2018 8:21 pm

След темата ми през нощта в гората от преди 2 години реших да споделя нещичко от онзи ден, но този път вече на колело! :D

Та, пак в гората, но този път гората в София или "Ловния парк". (за хората които не са от София, това е огромна площ гора "залепена" за Борисовата градина само с пътечки и никакво осветление). И познайте на къде съм се насочил: Студентски град ама май трябва да започна по-отначало.

Имам аз един приятел, авантюрист като мен, от Студентски град, който в 9 часа вечерта му светна, че му се ходи на дискотека :crap: (базик бе споко :rofl: ) на палатка му се ходи на Витоша! Беше ми прочел мислите с едно голямо закъснение. :D Цял ден се ослушвах да ходя с някого на планина и бях тотално се отказал още ранния следобед и това дойда като гръм от ясно небе! Казвам "ОПРАВЯМ СЕ И ТРЪГВАМ КЪМ ВАС" ама с кво, "ЕМИ ЩЕ СИ ОСТАВЯ КОЛЕЛОТО В ОБЩАКА", демек ще го вържа там за нещо в стаята му да съм напълно спокоен и айде, всичко измислено. Пълня една 45 литрова раница догоре с палатка (за 4ма :confused: ), чувал, шалте, фототехника и храна и газ през нощна София. Приличах малко на тези претоварените камиони с висок център на тежестта дето не могат да взимат завоите. :D

И ето я частта с колелото. Естествено адреналинът ми се беше покачил и карах като обезумял. Изпреварих две таксита и един смарт хм на светофата хм, ама няма значение, бе супер скорост. :eyebrow: Трябваше от кв. Сухата река да стигна до Ст. град възмножно най-бързо. И си викам "ще карам само по улиците", ама се унесох и стигнах подлеза при Ловния парк на Цариградско и айде карай, ще мина през парка.
Мен си ме е страх малко от тъмното, ама "ако караш бързо, за нула време ще минеш" и аз добре, карам бързо, с тази 6-7кг раница... В началото има някой човек, (защото всъщност в началото е част от Борисовата градина, но и тaм е доста дива) и даже една осветена алейка и аз с бясната скорост, вече съм се потнал като животно и с лек недостиг на кислород добутах до, там не знам коя улица беше, която разделя борисовата и ловния. Слязох от колелото на пешеходната (като един примерен колоездач!) и Ловния парк вече беше насреща ми.
Останалата част е едно малко изкачване и след него спускане. Почвам да карам аз изкачване. Вече никакъв шум от коли не се чува. Пълна тишина направо, а наоколо гъсто, диво и нищо се не види, се едно съм в Стара Планина. Тук идват мислите "какви хора се разхождат по това време?", "не е ли това перфектното място да ме оберат? Ами да ми гепят колелото?? :xx(: ". И в този момент чувам някакво шумулене отляво до мен и това се казва адреналин батко. :rofl: Усещам само как раницата още малко ще ме събори защото се изправих да въртя. Знам, че някъде имам отклонение вляво ама светлината ми свети само напред и ще го пропъсна. Свалих я в ръка да светя натам за да не подмина и след 2 фалшиви аларми съм където трябва. Само че за да върна светлината трябва да спра. А мен още ме държи шубето и къде ще ти спирам :bawling: , но почва скускането и ми трябват две ръце хванати за дръжките за да не се забия в някое дърво или неволно да мина през път със скокчета... Сложих светлината и започнаха завои, дървета, пръчки, с раницата набирам бързо надолу, пък аз и въртя и хоп обърках пътя... Поне объркването беше в обратната посока на там където ме лаеха глутница кучета преди време, че ги мисля всеки път и някак несъзнателно ме теглеше у лево защото тя бяха по надясно към гара Пионер. Няма връщане. Давай направо. Оказа се тази пътека е по тясна, имаше паднало дърво и трябваше през храсталака да минавам за да заобиколя докато изказвам на глас някой друга грозна дума за смелост, дет се вика. :D
И така. Излязох вече и си продължих нормално... Като стигнах косата ми беше леко мокра и тениската ми изцяло потна и портиерката на блока на общежитието се чудеше какво се е случило с мен. :rofl: Докато попълваше името ми си говорехме и се оказа даже, че сме и съкварталници разбираш ли...

Това беше. :D Ето как може човек да се самостресира. В парка реално се разхождат хора и по това време, добре че не блъснах някого. Ама ако се оставиш на мислите си става екшън. В студетнски беше по-опасно даже да не ме бутне някой, защото си и гледах малко gps-а, отколкото в Ловния парк.

Между другото палаткуването беше екстра, хванахме последия автобус до с. Железница. Ако някой има някаква истинска случка от Ловния, може да сподели. :popcorn:
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: През нощта в гората 2

Мнениеот Lucky Loser » Съб Авг 11, 2018 8:30 pm

Страшна история.. буквално :)
Ако имаш и други такива, споделяй. С кеф ги чета :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: През нощта в гората 2

Мнениеот VIdqhKoleelo » Съб Авг 11, 2018 8:40 pm

Благодаря, радвам се, че ти хареса. Едни от най-запомнящите се неща стават когато просто се хрърлиш в нещо. Прочети и първата нощ в гората. Там доразказах историята в коментарите защото темата я бях написал с цел да попитам нещо.
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: През нощта в гората 2

Мнениеот VIdqhKoleelo » Нед Авг 12, 2018 4:42 pm

Може някой път на напиша за неуспешното минаване на Витоша 100 с приятели извън систезанието. Взе, че се стъмни и нямахме храна насред нищото. :rofl:
Здрав байк, здраво тяло
Аватар
VIdqhKoleelo
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 11:17 am

Re: През нощта в гората 2

Мнениеот Lucky Loser » Нед Авг 12, 2018 4:57 pm

VIdqhKoleelo написа:Благодаря, радвам се, че ти хареса. Едни от най-запомнящите се неща стават когато просто се хрърлиш в нещо. Прочети и първата нощ в гората. Там доразказах историята в коментарите защото темата я бях написал с цел да попитам нещо.

Точно нея първо четох :)

А за Витоша 100, пиши и не се чуди !
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта