150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Пон Авг 02, 2010 9:40 pm

да... това се е решило във входа когато аз бях на почивка...

Та по темата :
Първо предопреждение за качване на колело по която и да е част от етажната собственост било то стълби или асансьор -- ГЛОБА 50 ЛЕВА (вече един съсед има една)

при по нататъчно качване .. 150 ЛЕВА

да обобщим местата които са безопасни за колелото ми:
--в стаята до леглото ми;
--на терасата при затворени прозорци
--в коридора пред банята

По принцип имам 2 мази.Първата която е наша, канализацията минава точно през нея и няма как да се премахне приятната миризма на л...а, а втората е на едни клещи живот... като имаме предвид че и в двете мази е адската влага и не ми дава сърце да си оставя колелото там и да ми се прее..т дисковете.


Моля за съдействие като давате идеи как да си кача колелото до 9-тия етаж(било то лебедки, телепортери, черни дупки, и т.н..)

а ако някои познава Йордан Биков(домооправител на блок 25, квартал Чайка град Варна) и му има зъб , моля да го гръмнете защото той настроива блока срещу мен и едно момче от 6-тия етаж....
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2010 9:44 pm

Никой от входа няма право да ти забранява неща, които не са забранени със закон или поднормативни актове. Няма как да ти искат пари за такова нещо.

Ако имате някакъв устройствен вътрешен правилник на входа, той трябва да е приет единодушно от собствениците, но в него не може да се регламентират глоби!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Пон Авг 02, 2010 9:49 pm

въпроса е, че са го решили на общо събрание докато аз съм бил извън града, а до преди малко се карахме с домооправителя.. но все пак ми се струва че е малоумно да ти натресат глоба ....


пс изключваме, че ч забранено да се свикват общи събрания от 15 юли до 25 септември...
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2010 9:52 pm

Поговори с адвокат. Може да спечелиш пари, особено ако позволиш преди това да те глобят и да ти вземат парите, без да ти дадат фискален бон :D

Спокойно си качвай колелото! Те нека се опитат да ти вземат "глоба". Нека да ти покажат документ, според който домоуправителят има право да глобява :rofl:

Вашият блок се намира в държавата България, така че добоуправителят ще трябва да се съобрази с това и съседите ти да не приемат незаконни вътрешни правилници.

Да, може да забранят качването на велосипед в асансьора! Да, това може да се реши на такова събрание. Но НЕ, не могат да фиксират глоби и да ги събира домоуправителя!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Пон Авг 02, 2010 10:17 pm

въпроса е че хората в блока са мега-малоумни и могат да ме докарат до по големи проблеми...NOT :crazy: :crazy:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2010 10:22 pm

Обясни на домоуправителя, че в България плащането на глоба на ръка е забранено. Нека ти напише акт, да ти даде сметка и ти ще си платиш по банков път, за да имаш документ за плащането.

Ако ти даде лична сметка и се подпише, намери си адвокат и се приготви за печалба :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Пон Авг 02, 2010 10:26 pm

хммм идея.. ще разуча.. :beer: :beer:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот outfaced » Пон Авг 02, 2010 11:18 pm

и на какво основание точно се забранява качването на колело :confused: ...
Изключваме, че едва ли го има в който и да е закон или нормативен акт. Не мога да зацепя, на кой и какво точно му пречи. :eek3:
То бива бива да си малоумен, ама тия вашите съседи нещо не са в час. Ми да забранят и качването на детски колички. Да забранят и качването на мебели ... печки, перални и всичко друго освен хора, което е по-дълго от метър. Така де, тоя асансьор да не е за да е удобство. Да се мъчат всички по стълбите .. амаха.
Чалнат народ, ей. :xx(:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пон Авг 02, 2010 11:36 pm

outfaced написа:и на какво основание точно се забранява качването на колело :confused: ...

Сега ми хрумна, че може чистачката на блока да се е оплакала на домооправителя, че асансьора се замърсява допълнително от вкарването на колела вътре. Гуми = кал = мърсотия. Това е мое мнение. :dontknow:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот m0nst3r » Вто Авг 03, 2010 12:00 am

Аз имах същия проблем преди време.Причината беше че аз сам бил замърсявал асънсюра ( не бях на ти с чистачката ).На събранието се реши че ако още веднъш има кал клони и иглички- глоба от 25 лева ( селска му работа ).И какво и до днешен ден си внасям колелото й, не са ми взели един ЛеВ !!! :agree: :beer:
100 % crazY + full equipment = mega aggressive dh riding
Аватар
m0nst3r
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 9:38 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Вто Авг 03, 2010 12:12 am

Правят ми проблем на мен защото момчето от 6-тия етаж е давал колелото на баща си да го кара и той като се качвал и слизал с асансьора леко е изкъртил мазилката на 1-вия етаж...


сори ама аз цяла година с колело ходя на даскало и 1 път не съм нацапал никаде и наи накрая .. БАМ 150 лева... леко смешно и много"чалнато".... :crazy: :crazy: :crazy:
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Авг 03, 2010 8:46 am

did, ще си позволя да не съм съгласен с теб.Например за глабата може да му дадат разписка, каквато дават за такстата за входа. Може и глоба да има при решение на общото събрание, а общото събрание не изисква 100 присътвие на всички живущи...
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Вто Авг 03, 2010 9:15 am

аз пък също не виждам начин да се тресне глоба за качване на колело, айде с асансьора може и да са прави, но по стълбите - няма начин. като са толкова ербап, да вземат да ти купят желязна врата с хубави ключалки и катинари, па да ти я монтират на мазата, че да си го прибираш жувотното там и да не се притесняваш. иначе да ходят да пасат трева някъде. както те си имат права в тоя блок, така и ти си имаш права. колелото не е по-различно от чувал с картофи или някаква секция - айде секцията се носи веднъж, колелото постоянно, но пък аз също държа байка си вкъщи, а съм работил и в мебелен магазин (изнасял съм и съм внасял мебели от апартаментите на хората) - еми със секциите толкова лампи се строшили, толкова стени сме обелили, това сме чуквали, онова сме чуквали, бе пълно мазало. с байка - нъцки. :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 03, 2010 9:40 am

Нали знаете - на Вуте да му е зле! Те понеже не карат колела и дай да забраним сега качването им в асансъора...не им стига, че и по стълбите не давали. Демокрация братче... - някой беше написал в подписа си какво е демокрация - в общи линии беше нещо такова - "Събрали се вълкът, мечката и овцата и решили чрез гласуване да определят кого да изядат за вечеря". :D
Последна промяна taurus13 на Вто Авг 03, 2010 10:26 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот kubetata » Вто Авг 03, 2010 9:41 am

hitar_potar :agree: :agree:

Говорих с някой от съседите и те казаха, че официялно не се е взело решение, така че (фингър) на домоуправителя и продължавам да си качвам колелото в асансьра.

а това да го качвам по стълбите не е схема защото съм на 9-тия етаж...





ПС. имам бегли спомени че преди година-2 също ми правеха проблем -- защо съм си го пребирал в мазата(било то някой съсед да остави откльчено и да натопят мен защото съм с около 60 години по малък от тях или защото съм вдигал много шум :xx(: )
Тъй кат' стане..
Аватар
kubetata
 
Мнения: 717
Рейтинг: 1709
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 7:48 pm
Местоположение: 0031

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот DRAG_ » Вто Авг 03, 2010 12:09 pm

Да си разправят каквото искат!!!Мен преди 2 години ме бяха обвинили че съм счупил стъкло на асансьора с колелото което не беше вярно!
Аватар
DRAG_
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1000
Регистриран на: Пон Апр 12, 2010 9:05 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Вто Авг 03, 2010 12:34 pm

kubetata написа:hitar_potar :agree: :agree:
Говорих с някой от съседите и те казаха, че официялно не се е взело решение, така че (фингър) на домоуправителя и продължавам да си качвам колелото в асансьра.
а това да го качвам по стълбите не е схема защото съм на 9-тия етаж...
ПС. имам бегли спомени че преди година-2 също ми правеха проблем -- защо съм си го пребирал в мазата(било то някой съсед да остави откльчено и да натопят мен защото съм с около 60 години по малък от тях или защото съм вдигал много шум :xx(: )

глей ся - ориентираш се правилно с фингъра. за носенето до 9-я етаж си прав, въпреки че това е хубава физическа подготовка. :D на мен много често ми се налагаше да дигам колелото 6 етажа нагоре, но не вкъщи - аз живуркам на 2-я. просто другаде хойкам и чак наскоро се оказа, че трактора се побира в асансьора. :rofl:
другото, което е - аз съвсем изключих, че си имаш работа с пенсии. някои от тях са големи проклетии. знам от личен опит. и наистина средното пръстче е единственото решение, понеже, поне при мен, от нормална дума, молба, усмивка, жален поглед, не разбираха. чак като им казах в прав текст - върете се фърлете в дунава, че замърсявате пространството тука - чак тогава се кротнаха... може би иа нещо общо с факта, че джуките им паднаха до земята (от 6-я етаж) при това ми изречение. :lol:
в същото време, честно казано, откак съм сглобил ФР-трактора, повече пъти съм се пускал по стъпалата с него, отколкото съм го изкарвал на ръка. шока ми има нужда от обезвъздушаване и при сгъгаве скърца много мощно. това в комбинация със слизащия по стълбите байк, и за капак ехото във входа - е па нема такава симфония... но никой нищичко не ми е казал още. :lol:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот tkpopov » Вто Авг 03, 2010 1:11 pm

Не сте нито първите нито последните, които имат проблеми заради шантави съседи и пияни домуоправители. Мен са ме обвинявали, че бавя асансьора докато вкарвам и после изкарвам колелото. И другото нещо, за което чух да произнасят недобри думи за мен е, :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :roll2: :roll2: :roll2: :lol: че съм претоварвал асансьора с колелото. Така стана, когато няколко пъти поред се беше повредил асансьора и на поредното повреждане, тъкмо се прибирах пак с колелото чувам от горните етажи да ръмжат сърдити "гласчета": "То онуй дето е на петия етаж и все с колилото са движи... Мамата му ша .....! Само товари асансьора с това колило...". После последваха още недобри изрази по адрес на моя милост и невинното ми колело.
Алеко-о-о! Алеко! Бай Ганьо все още е тук!
Аватар
tkpopov
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 12:31 pm
Местоположение: Бургас или някъде на майната си карам колелото!

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот ico 1 » Вто Авг 03, 2010 1:22 pm

У лево! Никой, който не е длъжностно лице не може да ти налага глоби!
Утре може да решат да се ходи по чорапи във входа.

Много ми е интересно как някой от нашия вход може да ме глоби и още по-интересно ми е как, и на какво основание ще ми вземе парите.

П.П. Всички административни данъци и такси са ми платени. Може би с неплатена глоба от домоуправителя не мога да изляза от България? :lol2:
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот frantishek » Вто Авг 03, 2010 1:24 pm

На вашия домоуправител най вероятно външната врата на апартамента е желязна. Ако е така в малките часове на денонощието зимаш един портативен оксижен или електрожен и му заваряваш вратата за рамката. Ако пък му е дървена вратата. Зазидваш отвора на вратата с тухли и вар. И да го духа. Щом той иска да тормози нека и той да е тормозен. Има много начини да направиш на човек лошо!
На таквиа педерунгени ич не съм им е.ал тая дето го е пръкнала на тоя свят.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Авг 03, 2010 2:09 pm

ico 1 написа:У лево! Никой, който не е длъжностно лице не може да ти налага глоби!
Утре може да решат да се ходи по чорапи във входа.

Много ми е интересно как някой от нашия вход може да ме глоби и още по-интересно ми е как, и на какво основание ще ми вземе парите.

П.П. Всички административни данъци и такси са ми платени. Може би с неплатена глоба от домоуправителя не мога да изляза от България? :lol2:
Я Фърли едно оЧо за закона за етажната собственост :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот _SoRa_ » Вто Авг 03, 2010 3:10 pm

И каква разписак ще ми дадът за "платената глоба"? При нас няма такива работи, дори когато събират пари за осветление и асансьор не дават такива. Само се подписваме в една книга и толкова. А колко пъти жената дето събираше парите ги изяждаше и изпиваше, а ние оставахме без осветление във входа и без асансьор :D
Нещо се губи из превода с този закон за етажната собственост.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот codename47 » Вто Авг 03, 2010 3:26 pm

http://www.capital.bg/vestnikut/semeen_ ... _za_kakvo/ - "Какво трябва да пише в Правилника за вътрешния ред на входа:
1. За нарушения на правилника за вътрешния ред общото събрание може да предостави на управителя или на управителния съвет правото да налага на провинилите се глоба от 1 до 60 лв. в полза на етажната собственост. "
http://www.segabg.com/online/article.as ... 6&id=00001 - Единствената глоба, която се налага за нарушение на ПУРНЕС или на решение на събранието, е от 1 до 60 лв. Гражданите обаче не си плащат редовните такси, какво остава за глоба. Рядко се стига и до изпълнително производство. Причината е в слабата вяра на хората в бързината и ефективността на съдебните органи.
http://www.hommemanager.com/files/nar_n ... avitel.pdf - "Чл. 22. (1) Управителят или управителният съвет налагат с мотивиран протокол
глобите, предвидени в правилника за вътрешния ред, съгласно чл. 11, ал. 2.
(2) Глобата се събира по реда на чл. 10.
(3) Протоколът, с който се налага глобата, може да се обжалва в седмичен срок от
съобщението пред районния съдия. Обжалването не спира изпълнението му, освен ако
съдията постанови това.
(4) Решението на районния съдия не подлежи на обжалване"


http://lex.bg/laws/ldoc/-25376254 - "Чл. 22. (1) Управителят или управителният съвет налагат с мотивиран протокол глобите, предвидени в правилника за вътрешния ред, съгласно чл. 11, ал. 2.

(2) Глобата се събира по реда на чл. 10.

(3) Протоколът, с който се налага глобата, може да се обжалва в седмичен срок от съобщението пред районния съдия. Обжалването не спира изпълнението му, освен ако съдията постанови това.

(4) Решението на районния съдия не подлежи на обжалване."

-> "чл. 10. (1) (Изм. - ДВ, бр. 76 от 1978 г.) Решенията на общото събрание се изпълняват в определените от тях срокове, а ако такива срокове не са определени - в седемдневен срок от писмената покана.

(2) Ако някое от задължените лица не внесе в сроковете по предходната алинея сумата, която му се припада по приетите от общото събрание решение или бюджет, управителят или председателят на управителния съвет може да се снабди с изпълнителен лист за нея.

(3) Изпълнителният лист се издава от районния съдия въз основа на писмено искане, придружено от заверен от управителя или председателя на управителния съвет препис от решението или бюджета.

(4) Оспорване на вземането по изпълнителния лист може да стане по предвидения в Гражданския процесуален кодекс начин за оспорване на изпълнителни листове, издадени въз основа на несъдебни актове."

т.е. доколкото разбирам трябва да ти връчат протокол, ако ти не го платиш че пишат до районния съдия и става една. каша. Те едва ли са го направили...
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот bikerider » Вто Авг 03, 2010 3:51 pm

A какъв е точно проблема домоуправителя в качеството си на упълномощено лице да издаде разписка за наложена глоба? Някой би ли обяснил?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот Shady™ » Вто Авг 03, 2010 4:44 pm

На мен ми се КАРАХА преди време че съм цапал с гумата си вътре в асансьора (нали го слагам на задна гума и предната опира в една от страните на асансьора) и хората като се облягали се цапали.. пък и малко стълбите съм цапал, ама за какво иначе се плаща на чистачката ?!
Аз им обясних че ще гледам да съм по-внимателен, а в кричтини случаи (яко кал дъжд и т.н.) да чистя грандиозните буци които падат от колелото и така...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот hitar_potar » Вто Авг 03, 2010 6:03 pm

NovemberCharlie написа:Я Фърли едно оЧо за закона за етажната собственост :)

абе на мен ми е по-интересно на какво основание ще ме глобят, дори и да се гледа въпросния закон. ако ще ме забърсват с глупости за нарушаване на дневния ред, бих поискал на момента писмена дефиниция на понятието "дневен ред". ;)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот NikolaZ » Вто Авг 03, 2010 6:33 pm

А той как е нарушил правилника за вътрешен ред ?
Sweeter far than life I found that love was
Аватар
NikolaZ
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 1:12 am
Местоположение: Пловдив

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот axelmax » Вто Авг 03, 2010 9:04 pm

Някой глобен ли е за жисока музика например,което е 100 % нарушаване на денонощния ред?
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот vakkov » Вто Авг 03, 2010 9:52 pm

Прекалено уморен съм, за да прочета цялата тема докрай. Само ще ти кажа, че никой не може да ти забрани да си вкарваш байка... това ще е все едно ти да им забраниш да си вкарват песовете и всички останали глупости в асансьора... и да finger-a и една ма*на биха свършили работа... а ако ли не, на твое място бих викнал "Господари на ефира" :rofl:
vakkov
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 10:54 am

Re: 150лв. ГЛОБА ЗА КАЧВАНЕ НА ВЕЛОСИПЕД В АСАНСЬОР

Мнениеот _SoRa_ » Вто Авг 03, 2010 10:01 pm

Като чета тази тема си спомних една реплика от един български филм "Кучета и котки може, а прасета не можа!"
И тук е същата история.
На мен ми правеха забележка, че цапам стените с гумите на байка си, а лапетиите на същите тия хора правеха входа на кочина /внасят камъни, хартии, боклуци/, драскат по стените и какво ли не. Ама нали са деца и на тях им е простено. А паркираните врати точно до входната врата тях защо ли не ги забелязват :dontknow:
Не мога да забранят да си носиш байка по стълбите. Ама нали е демокрация ...
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Следваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта