Диви животни

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Диви животни

Мнениеот bocky » Чет Апр 29, 2010 10:51 pm

Здравейте :wavey: . Ето още една тема в която можете да споделяте за изминали случки по време на каране. Направих тази тема понеже съм чувал някои много интригуващи истории с диви животни. Аз самият много пъти съм виждал дови животни и още повече следи (познавам ги, защото баща ми е ловец). Най-близката гора до вилата ми в по-голямата си част е ловно стопанство, повече от полувината мрежи липсват и животните се разхождат съвсем свободно. Най-близката ми среща беше с една лисица която мина със светкавична скорост пред пътя ми (яво я бях оплашил, защото старото ми колело тракаше доста), аз естествено се стреснах и нябих спирачки. Когато осъзнах какво беше станало вече не се виждаше къде е.
Надявам се темата да ви допадне :peace: .
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Чет Апр 29, 2010 11:18 pm

Темата е чук. Проблемът при карането е, че в повечето случаи животните рядко се срещат по пътищата в горите. Иначе зайци, лисици, елени, сърни, птици каквито се сетиш много са се срещали. Много си мечтая да видя баба меца...не от близо и по възможност без тя да ме види :D .

ПС: единия път пътувах с кола, и на пътя излезе цяло стадо диви прасета, бяха сигурно 15тина животни, дето ако бяха решили всичките можеше да станем на луканки. Вълнуващо беше.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот EmZo » Чет Апр 29, 2010 11:22 pm

Моята любима случка е веднъж, както си карах и от едно разклонение се изсулии и ме подгини некво диво магаре и си ме гонеше с около 40 км/ч едно 300-400 метра, май искаше да ме е*е. :boggled: А кретена който караше след мен и в последствие след магарето се прекина да се хили. И сигурно не му е минало през тиквата, че ако спре да кара след магарето, може и то да спре да тича. :crazy: А кретена пред мен спира по едно време и вика баааааси нещо ми дрънка и не мога да разбера от къде е. Показвам му магарето и викам те на тва веригата (с която е било въразно) подскачаше в камъните сигурно от там ще е. :lol: :rofl:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Чет Апр 29, 2010 11:37 pm

Emzo :rofl: И аз винаги съм изпитвал ужас от това де ме подгони някой кон или стадо с коне, щото аз бърз бърз ма т'ва си е кон баце и ако ме хване, лоша работа :D
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Чет Апр 29, 2010 11:49 pm

Виждал съм цяла пътека изорана от диви прасета понеже около нея имаше много жълъди. Имам много голямо желание да видя рис, но някои хора казват че вече няма в България, други че се среща но изкючително рядко... няистина се надявам да видя някои :praying: , но за целта трябва и да сменя и местата по които карам. До колкото за мечките лесно може да им се избяга ако си с колело понеже предните им крака са по-къси от задните и им е по друдно да слизат по наклон. Поне това съм чел надявам се ако ми се наложи да се окаже правилно :D .
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Чет Апр 29, 2010 11:52 pm

bocky написа: До колкото за мечките лесно може да им се избяга ако си с колело понеже предните им крака са по-къси от задните и им е по друдно да слизат по наклон. Поне това съм чел надявам се ако ми се наложи да се окаже правилно :D .


Както казва вуйчо ми: Като те подгони мечка, бягай надолу, защото има по-голяма вероятност да намериш дере, където да си опереш гащите...

Иначе вярно е, ако някога ви гони мечка, даунхилл батка :D . Ама ако е на равно...

Шегата на страна, на никой не пожелавам да го гони мечка и каквото и общо да има с нея. Чувал съм скандални истории...
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот Ozzie » Пет Апр 30, 2010 9:31 am

лисица ми е пресичала пътя в горите около Варна, при това съвсем недалече от жилищните зони
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Диви животни

Мнениеот DenisMutlu » Пет Апр 30, 2010 12:47 pm

Като ходихме с теб и Краси към Осеново и ме оставихте сам нагоре по баира на 15 метра пред мен мина лисица и отзад кафевия облак :rofl: :rofl:
То лисиците май са редовен номер :) Страх ме е да не срещна мечка :rofl: Тогава ще нацапам гащите фор риал :rofl:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Диви животни

Мнениеот t.kyosev » Пет Апр 30, 2010 12:51 pm

В сряда изненадах една сърна в долната част на спускането на трасето на 24 часовия маратон. Естествено видях само как един кафяв задник във въздуха, се шмугва в храсталаците.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Диви животни

Мнениеот azze » Пет Апр 30, 2010 5:20 pm

Лалугер брои ли се? :D
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пет Апр 30, 2010 5:25 pm

На мене ми се е случвало много пъти като се сюркам по някой баир и лалугерите бягат надолу с мене и се крият по дупките. Много е вълнуващо, все едно се надбягваме
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот Daniel Panev » Съб Май 01, 2010 9:49 am

Ъъъ, такова... Мира брои ли се?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот Criten » Съб Май 01, 2010 11:33 am

Веднъш се спусках по една пътечка в гората доста бързо карах,и пред мен мина една лисица :D .За малко да не мина през нея.
DOWNHILL
Аватар
Criten
 
Мнения: 75
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 7:32 am

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Съб Май 01, 2010 2:32 pm

Явно лисиците са доста срещани :D
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот TheAnimal » Пон Май 03, 2010 10:33 am

Daniel Panev написа:Ъъъ, такова... Мира брои ли се?

Мира е опитомена вече :P
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Диви животни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Май 03, 2010 10:52 am

Ако са били умрели докат пресичат,брои ли се ? :rofl: :rofl:, шИгувЪм сЪ.....
Веднъж, край хижа Пършевица две или три (не помня, много бързи бяха) сърни пресякоха пътеката на около 10-ина метра пред мен....ама така бях капнал тогава, че едва различих очертанията им.....
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Диви животни

Мнениеот CaXky » Пон Май 03, 2010 2:58 pm

да не е било мираж :D :D
Изображение
Изображение
Аватар
CaXky
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1139
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 10:50 am

Re: Диви животни

Мнениеот cvb » Пон Май 03, 2010 3:11 pm

TheAnimal написа:
Daniel Panev написа:Ъъъ, такова... Мира брои ли се?

Мира е опитомена вече :P

аааабее...тоя поглед нее мноогоо читав :D :agree: :magnify:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 03, 2010 3:11 pm

О, аз какво се сетих да разкажа. Като ми се случи това, после около 2 дена не можех да повярвам какво точно е станало. Та значи, карам си аз най-лежерно на обиколната алея на Панчарево и на едно от малките наклончета, настъпвам леко газта и се сюркам надолу. Междувременно от другата страна идваше един друг колоездач и аз го гледах него внимателно да се разминем, за да не стане някой гаф. При което той ми се падаше от дясната страна, а езерото и то е от дясната ми страна. Точно когато се разминахме усещам че съм на сантиметри разстояние да сгазя нещо, което след няколко секунди останових че беше птица. Каква птица не знам, но сигурно е било или мишелов или някоя от по-големите грабливи птици. Та, набивам спирачки, въртя гуми, прах се вдига, страшна работа. Докарах му страхотен стрес на животното. И тука стана интересното. Аз в крайна сметка не спрях напълно или просто дадох газ отново, не помня точно, но продължих да се движа надолу по пътеката. Точно в момента, в който нали "спасих" животното от предната си гума, то стана от земята, разпери крила, литна и се движеше около 10тина метра, демек 2-4-5 секунди паралелно с мене. Аз на долу, и то лети буквално до главата ми. Обръщам се на ляво и му виждам главата, клюна, очите, на 30 сантиметра от мене. След тия 10тина метра се дигна нагоре и замина нанякъде. Такава близка среща от третия вид, и то в движение не ми се беше случвала и беше изключително вълнуваща.

Пък къде слушах, май някой от форума разправяше че така се спускали по някакъв стръмен склон, и до тях бягали диви прасета. Не знам дали ги гонили или не, ама като караш с N километра в час и земята до тебе се тресе, не мога да си представя какво е.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Пон Май 03, 2010 7:22 pm

Преди няколко дена след даскало реших да покарам малко и си хванах 63 за да се спусна под бялата вода, по пътките... Качвам се горе, погледнах дали всичко е ок, пуснях си някаква по-готина песен и се засилих яко. Излизаики от един завой се стреснах (много се стреснах!) от някаква птица, която прелетя точно пред мен... нябих спирачки и изядох няколко листа от пътеката :D :D :D .
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Май 03, 2010 8:02 pm

pe60t0,твоето наистина беше интересно :nuts: :popcorn:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Пон Май 03, 2010 8:17 pm

да уникално! :clap:
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот did » Пон Май 03, 2010 8:28 pm

pe60t0 написа:Пък къде слушах, май някой от форума разправяше че така се спускали по някакъв стръмен склон, и до тях бягали диви прасета. Не знам дали ги гонили или не, ама като караш с N километра в час и земята до тебе се тресе, не мога да си представя какво е.


Когато бях млад и глупав (преди 4-5 години) по пътя над с. Белица, карайки си с Naka76 в ловно стопанство "Кормисош", пътя ни пресече една гилиганзерка с малки гилиганзерченцета :nuts:

Не знам коя чавка точно тогава ми е била изпила мозъка, но хвърлих колелото и тръгнах да ги гоня с фотоапарата в гората да ги снимам. Добре че моята втора чиста съвест и здрав разум - Наката, ме озапти навреме. Оттогава не преследвам женски глигани с малки глиганчета, въоръжен с фотоапарат. Всъщност, въобще не ги преследвам :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 03, 2010 8:29 pm

Другото дето ми е много любимо. Около Панагюрище на любимите ми пътечки, има едни голи места, пясъчен път и когато напече слънцето се събират какви ли не гадории, гущери, змии по пътя да се пекат на камъните. А понеже е много стръмно и като летиш надолу с 40-50, и тия гадове бягат напред, назад, настрани от гумите и се чувствам в някоя компютърна игра как мажа гадовете хах. :D
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 03, 2010 8:33 pm

бе то да караш и да снимаш мъчна работа. Те бягат много. Освен ако не ги видиш от многооо далече и те не те усетят, тогава има шанс да направиш нещо снимка. Иначе...трудно. Аз така единия път гоних едни орли :D Не знам що, ма 'се около мене летяха и то ниско. Може би искаха нещо да ме кълват, е за оцелях :rofl:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот Redhat » Пон Май 03, 2010 9:54 pm

Грабливите птици са редовна гледка. Виждал съм също сърни, елени, зайци, лисици... Една нощ над с.Мостово Орлин не можа да спи цяла нощ, заради (според него) глиган, който бродел около палатката, ама аз нали спя като пън и нищо не съм чул...

Иначе най-интересната ми среща с диво животно беше миналата година в Родопите, на влизане в с. Мугла. Бяхме група от 7 човека, която предвождах и изведнъж забелязах на около 20 метра в дясно от мен малко мече. Отначало се стъписах от факта, че щом има мече то и майка му е наоколо, само че никаква не се виждаше. От друга страна леко притеснителелно беше, че не бях на колело, а на кон. За щастие мечето ни забеляза първо и хукна да бяга през глава нагоре по един сипей, със скорост, която не съм и предполагал, че е възможно да бъде развита по този терен от животно различно от дива коза, да речем. Докато гледахме как се отдалечава мечето, видяхме, че с него има още едно. Не видяхме майката обаче... :)
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 03, 2010 10:02 pm

Е тва е баТе, мечка :bowdown:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Пон Май 03, 2010 10:31 pm

Добре че това което е било около палатката не е било мечка, че тогаваа... Но да ще е доста яко ако видиш мечка, аз повече бих се изкефил ако видя само мече без майка му :D като в този случаи.
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 03, 2010 10:46 pm

Абе аз не искам да си пожелавам да ти кажа. Някакси риска не е обоснован :rofl:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Пон Май 03, 2010 11:16 pm

Е за това само мече, без мечка :roll2: . Наистина ще е доста страшно ако срещнеш голяма мечка. Дано да не срещам голяма мечка! :praying: :praying: :praying:
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта