Диви животни

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Вто Май 04, 2010 12:29 am

bocky написа: Дано да не срещам голяма мечка! :praying: :praying: :praying:


В Румъния всяка година 5-6 човека умират от мечки. Така че :praying:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот DenisMutlu » Сря Май 05, 2010 12:29 pm

Пресни снимки на свинско от днес. Само ме е яд, че не си бях взел ножовете с мен да му скочим с колегата и довечера чеверме :rofl: :rofl:
Изображение
Изображение
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Сря Май 05, 2010 1:52 pm

Охаа... да правим байкърска ловна дружина освен. Вместо кучета, ние ще гоним дивеча :D
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот X_NRG » Сря Май 05, 2010 3:39 pm

Каубойски стил - с ласо. :D
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Сря Май 05, 2010 6:47 pm

Не е малка! :beer: ако имаше и други щеше да е кофти
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Сря Май 05, 2010 7:00 pm

Кого, ще гоните бе :nono: :(!: - това е моя Цанко, избяга от кочината преди няколко дена и се побърках да го търся - ако го видите пак пишете ми едно ЛъСъ, да дойда да си го прибера :P :P :D
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Диви животни

Мнениеот pe60t0 » Пет Май 07, 2010 2:15 pm

Един път бяха хванали едно малко диво прасе и го гледаха в двора. Бяха му дали гръмкото име Румян. Глиганчето Румян :rofl: :rofl: :rofl:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Съб Май 08, 2010 12:46 pm

:piggy: - грух, грух
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Диви животни

Мнениеот biker_bg » Нед Май 09, 2010 10:24 pm

Та темата е диви прасета мога да ви кажа какво да правите ако ви гонят,никога не бягайте по склон или по точно нагоре винаги надолу понеже предните има крака са по къси и надолу те падам и са нестабилни а иначе нагоре им е по лесно да ви гонят и по-лошо за вас :evil: А ако видите майка вълчица я заобикялайте никога не тичайте тя не напада когато е с малките си.А иначе по темата,преди много време в с.Василовци покрай нивите се показа един Вълк единак :D
Аватар
biker_bg
 
Мнения: 556
Рейтинг: 1046
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 11:21 pm

Re: Диви животни

Мнениеот DenisMutlu » Пон Май 10, 2010 1:27 am

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Кого, ще гоните бе :nono: :(!: - това е моя Цанко, избяга от кочината преди няколко дена и се побърках да го търся - ако го видите пак пишете ми едно ЛъСъ, да дойда да си го прибера :P :P :D

Ако не си го намериш до седмица значи сме се го намерили :D Ще ти пратим един бут да видиш, че от Варненската група сме пичое :rofl:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Диви животни

Мнениеот Yavkata » Пон Май 10, 2010 3:48 pm

Обикаляйки по балканите съм срещал почти всяка гадинка обитаваща страната ни. Днес имах приятна среща с един дългоушко. Карах по черен път между Мировяне и Доброславци, когато зайко се яви пред мен, изгледа ме, и хукна...по пътя. Аз скочих на педалите и се преследвахме близо километър! той спираше отвреме навреме, ослушваше се , и като го наближавах пак драсваше. По едно време се усети и сви в полето. Дано и на него му е било забавно като на мен.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот taurus13 » Пон Май 10, 2010 6:25 pm

Брех...то и аз нали доста по гори съм ходил та:
Веднъж стадо вълци посред нощ по баира на 10 метра покрай пътя и още няколко пъти зимата съм ги чувал да вият наоколо из баирите.
Няколко пъти лисици съм виждал, ма все бягат. Един път един зайо на 5 метра от мен седеше на задните си крака и слухтеше с уши - явно нещо го изненадах, та не ме усети как идвам от гората.
Глигани съм виждал три пъти, единия път беше средна работа мъжкар, а другия път праскиня с маненко, ама тя не се оказа фото-модел и като вдигнах обектива сгруха нещо кисело и се шмугна в гъсталака, та сега имам само един силует през храсти. Затова пък другия съм го заснел...
Третия път беше на витоша, над язовир Студена, през зимата - пътя ни мина 300килограмово прасе - беше като теле направо...но беше полутъмно, нямах апарат, пък и много бързо изчезна.
Веднъж, като бях сам до един огън в гората и чувам някакво квичене и цвърчене и нещо яко тича из листака надолу към мен....малиии яко се ошашках... Изведнъж от храстите изскачат две дребни жувотни с жълто светкащи на огъня очи...май бяха някакви порове или роднини техни, и единия явно беше взел нещо от другия или пък единия искаше да вземе нещо от другата :D ...незнам как е, но бяха много заети и прелетяха покрай мен без да ми обърнат никакво внимание.
Сърна съм виждал ведъж на около 20 метра от мен. Диви кози, предполагам всеки е виждал....
Миналата година над аневското кале срещнах някакво доста голяма птица - вероятно орел - излетя само на 5 метра от мен от скалите право надолу с много шумно изпляскване с криле...та ме стресна...
И да...мечка - отдалеч в Пирин, отблизо не съм...само миналата година дето спах инцидентно в гората над Розино и една се къпа в реката сума време, докато аз не реших, че трябва да и демонстрирам присъствие с фарчето и висок глас, та се оттегли. Мина ми през акъла да сляза надолу към реката да я видя, ама ме хвана страх да си призная, и се ограничих само до 20 метра от огъня.....
Така или иначе, все ще я срещна някога, щото напоследък много бръмча из тоя регион, пък там не е да няма мечки. Друг е въпросът, какво ще направя, като я видя.....
Досега едно нещо ми прави впечатление - вдигна ли обектива и жувотното веднага се изнася - не обичат да ги снимат много...дали и баба Меца е така обаче незнам - ако го намери това за зловреден акт, тежко ми...
Май най-гадно е да срещнеш подивели кучета - заради тях си нося ножа...пък и с нож срещу прасе или мечка, няма никакъв смисъл..... :evil:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Диви животни

Мнениеот 4getcredo » Пон Май 10, 2010 6:52 pm

Май само веднъж съм успявал да заснема животно (лисица)... над Бистрица (Благоевградско). Аз стоях неподвижен, а тя се приближаваше към мен без да ме забележи. Дебнеше нещо, май.

Изображение

Иначе онзи ден на 20-ина метра пред нас на спускане от Ильов връх изприпка едно сръндаче.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Пон Май 10, 2010 8:46 pm

Да забравих да спомена диви кози че съм виждал, бях на маришките езера, бяха поне 15 - 20 ама бяха много далече. Един познат ми ги показа а аз в първите около 30 секунди не можех да ги забележа, но понеже бяха много далеч и се движеха много бавно по един стръмен наклон ги видях. Тогава освен тях видяме и доста пъстърва :goldfis:
А соколи виждам много често, фазани също около вилата ми. Има и доста чакали там.
Има много животни :shake: . Почти всяка нощ се чуват чакали да вият понеже нащата къща е една от най-крайните. Обикновено баща ми излиза, гърми няколко пъти и после не се чуват цяла нощ :roll2:
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот downhiller542 » Чет Юли 08, 2010 2:16 pm

Аз съм виждал заек, сърна и диви кози. :beer: :beer:
Газ, газ, газ, бум, тряс, прас ауууууу!!!
downhiller542
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1140
Регистриран на: Сря Юни 16, 2010 1:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Диви животни

Мнениеот Sartor » Нед Юли 11, 2010 7:07 pm

Това брои ли се :D :rofl:

Изображение
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот outfaced » Сря Юли 21, 2010 9:22 pm

Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Диви животни

Мнениеот ivan_radev1 » Чет Юли 22, 2010 7:17 am

Който го е страх от мечки, не ходи в гората.
Е, нас очевидно не ни е страх.

И все пак, близките срещи с това иначе симпатично животно обикновено са стресиращи и за двете страни. Затова реших да споделя с вас тези полезни съвети как да се държим на среща с Баба ви Меца цък

Бонус стихче:

Мечката се мие, чисти
във потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка?
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Диви животни

Мнениеот bocky » Вто Ное 08, 2011 12:06 am

Миналата седмица с колегата Alex Madman, бутахме по пътеката над Бялата вода към кулатаа... и както си бутаме по едно време чуваме куче как лае и тича по серпентините над нас и както се появи така и изчезна. След около 5 минути пак се появи отново, но пред него бягаше една сърна :D. Вижал съм и преди сърни, но не и на Витоша... След като се качихме горе и започнахме да се оправяме за спускане реших да се поразтъпча и да направя няколко снимки, минавайки покрай един храст, от вътре се чуха тежки стъпки :D, не разбрах точно какво е понеже продължи към по-гъстите храсти, но много ми заприличаха на стъпките на глиган (не мисля че има на Витоша). В голям филм се вкарах :D
Don't settle for less, or the next best!
Аватар
bocky
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1470
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 12:27 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот Harka » Вто Ное 08, 2011 1:57 am

bocky написа:(не мисля че има на Витоша)

Естествено, че има. Особено южната страна си е доста дива. Но и от север има какво да се види...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Диви животни

Мнениеот Боян Бановски » Вто Ное 08, 2011 9:04 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Postby colson » Thu Mar 31, 2011 6:02 pm
Ха, какво ли не бях виждал край Тихия кът, ама тоя дивеч... :bigeyes:

IMGP9677.JPG
(462.73 KiB) Downloaded 128 times


IMGP9669.JPG
(492.81 KiB) Downloaded 111 times
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Диви животни

Мнениеот rodopi_biker » Сря Ное 09, 2011 4:23 pm

Прегазвал съм змия и то без да ме ухапе. :evil:
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Диви животни

Мнениеот rumbala » Сря Ное 09, 2011 5:25 pm

Redhat написа:Иначе най-интересната ми среща с диво животно беше миналата година в Родопите, на влизане в с. Мугла.


Бях по миналата седмица там на палатки и сутринта като се събудихме установихме, че сме на 100 метра от хранилката за мечки, вълци, елени и сърни. 1 час след това просветление дойдоха ловджийте и ни казаха, че мечката е минавала, хапвала и си е заминала. :crazy:
// In a world without walls who needs Windows ?
Аватар
rumbala
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Окт 30, 2010 10:22 pm

Re: Диви животни

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Чет Ное 10, 2011 4:40 pm

rumbala написа:...... че сме на 100 метра от хранилката за мечки, вълци, елени и сърни....


Е баси разнообразното меню, дето го е имала тая хранилка :lol2: :nuts: :evil:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Диви животни

Мнениеот rumbala » Чет Ное 10, 2011 5:03 pm

Нали :)

Човешко от два типа - женско и мъжко. Съвсем прясно, прясно и готово за употреба, обаче с лек привкус на лайна :rofl:
// In a world without walls who needs Windows ?
Аватар
rumbala
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Окт 30, 2010 10:22 pm

Re: Диви животни

Мнениеот taurus13 » Чет Ное 10, 2011 7:23 pm

Пролета над Батулия, пред нас на пътя се оказа едно малко язовче, което само подтичкваше напред и не се сещаше да свърне в гората. Така си карахме след него около 300 метра и накрая то се умори и спря на пътя, като се обърна срещу нас в отбранителна позиция. Ние го заобиколохме, поснимахме го и го оставихме да релаксира от маратона :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Диви животни

Мнениеот capola » Вто Сеп 17, 2013 4:15 pm

Темата е много интересна и заслужава актуализация, особено що се касае до истинските опасности, а не до приятните срещи с местната фауна.

Често карам в Родопите и там се носят легенди за мечки. За съжаление това са по-скоро истински истории, отколкото легенди. Тъй като голяма част от махалите и нивите край селата са запустели, рядко има хора по черните пътища и това обяснява нарастващата популация на мечките. Всеки е чувал за трагични срещи на мечка с човек, а тези които са имали подобни срещи, едва ли ще пишат в този форум. Всяка година има случаи на нападения и е важно да се мисли в тази насока с цел превенция.

Аз лично не пропускам да говоря с местните и живо се интересувам къде са засичали мечка в околоностите. Разбира се, не цялото село ходи в гората и търси мечки, но дори един да попадне на такава среща, цялото село разбира. Тази година карах на север от Широка лъка и разбрах за две мечки - едната околко махала Кукувица, а другата около Калевища. Едната, казват, задигнала овца, а другата - цяло магаре, седмица преди да се появя аз. Последата била хранена със сурово месо от някакви чужденци, които искали да й правят снимки - разбирайте, направили са я стръвница. (Справка - "Острието" с Антъни Хопкинс).

Затова избирам внимателно маршрута. Това обаче не винаги е гаранция. Особено като се има предид, че съм храсталясник. Друг път, когато имам съмнения, че може да не съм бил чут и мечка да не е разбрала за моето присъствие в района, тогава пея хайдушки песни. А това дава и кураж, особено когато си сам, както често става в моя случай. Спомням си как ме бяха посрещнали преди години в село Тикале - всички се бяха наплашили от някаква мечка и с изненада ме видяха да идвам от гората, точно от посоката, в която обитава мечката. Добре ме нахраниха местните и ме изпратиха с молитва.

Досега съм виждал само пресни следи, топло мече изпражнение, и една трудна нощ в заслон "Страшното езеро" в Рила. Ще кажа само, че на сутринта видяхме следи от мечка, обикаляла самия заслон.

Пожелавам си да НЕ срещна мечка. Пожелавам го и на вас!
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Диви животни

Мнениеот subritual » Вто Сеп 17, 2013 4:46 pm

Слушай ти историите на хората... Мечката си обхожда доста голям район, а пък това за чужденците и суровото месо... няма да коментирам.
Тая година ми се случи да се мотам сам по Родопите, определено си е тръпка.Подсвирквам си, ама едва ли е особено ефективно. Проблемът май е там, че мотористите ги чуват отдалеч и имат време да се изнесат, докато бързо спускащо се колело ще го усетят чак на 50-300 м (в някои случаи и доста по-малко) и докато се отдалечат може да има среща.
Иначе диво животно съм виждал, а и шубе имам само като съм сам. В компания има разговори за неща, дето са далеч от гората, най-често и я няма атмосферата...
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Диви животни

Мнениеот capola » Вто Сеп 17, 2013 8:47 pm

Предлагам темата да се премести в Общ форум, защото въпросът е по-скоро от сериозен характер.
Аватар
capola
 
Мнения: 232
Рейтинг: 1547
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 5:13 pm
Местоположение: София, Пловдив и Варна

Re: Диви животни

Мнениеот taurus13 » Вто Сеп 17, 2013 9:41 pm

Ами то проблема е, че вече никой не притеснява мечките, защото са под закрила на закона, пък и няма ги хората по провинцията, поради което не пък меците не са свикнали да се притесняват от хората и никак не е чудно ако мечката си наминава нощем към биваците да търси храна, също и ако не се притесни много от свирукащ си колоездач. Та въпрос на време е някой да си има проблеми - всичко зависи в какво настроение са мечките. Аз по ЦБ най-редовно вече си виждам изпражнения на мечки, явно доста се поразвъдиха. Абе те зайците вече не се плашат, та мечките. Веднъж спускам, излизам на една ливада и един зайо седи на два крака и се ослушва на 4 метра от мен.
:) Не знам дали има мечогон, по подобие на кучегона - некъв ултразвук дето да си го пуснеш, па на меца да и звучи като некой досаден животин хапещ и да бяга.
То едно време човека затова е опитомил кучето - то усеща отдалеч има ли нещо наоколо, докато ние сме "слепци" - докато не се блъснем у некой звер няма да разберем.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта