Тема за тъпи въпроси

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Ozzie » Нед Юли 05, 2015 8:54 pm

Djani_Varna написа:А принципно ако сменям главината трябва ли да ми се плете отново каплата или не?

Как мислиш, трябва ли?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот did » Пон Юли 06, 2015 8:38 am

Djani_Varna написа:А принципно ако сменям главината трябва ли да ми се плете отново каплата или не? Смисъл тялото на сегашната ми главина остава ли си?

Най-вероятно ще ти трябват и нови спици. Направо в тоя ценови клас най-добре си купи цяло наплетено колело с балансирани компоненти!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот MIKEY MOUSE » Пет Юли 10, 2015 8:22 am

От къде да си купя 0,5 л масло за стар хладилник. :dontknow: Ползвам компресора за помпа, до сега се спасявах с приятели-хладилни техници, но те приключиха с тоя бизнес. Очаквам съветите Ви и благодаря! :wavey:
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 11, 2015 8:17 pm

Откога муфата на средното на DRAG C1 е 73 мм.?!?
viewtopic.php?p=1031229#p1031229
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Любо » Нед Юли 12, 2015 5:39 pm

Как мога да проверя дали 10-скоростната ми главина, с която карам в момента , ще може да поеме 11-скоростна касета ? Идеята е ъпгрейд към 11 скорости .
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот marsa » Нед Юли 12, 2015 6:30 pm

11-скоростните байкови (МТБ) касети се монтират на същия 10/9/8-скоростен шлиц, познат от много години. Най-голямото венче е изнесено извън фриихъба в посока фланеца и реално само 10 от венците се побират в ширината на хъба. При шосейните касети това не е възможно заради значително по-малкия диаметър на най-големия венец.

Ето изображение, което ще ти помогне да разбереш ситуацията:
Изображение

С други думи - не ти трябва различна главина за 10 и 11 скорсти с планинска касета. Но ако касетата е шосейна (до 32t голяма зъбчатка) ти трябва новия 11-скоростен шосеен шлиц.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Любо » Нед Юли 12, 2015 6:37 pm

:beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот jungleraver » Пон Юли 13, 2015 5:24 pm

MIKEY MOUSE написа:От къде да си купя 0,5 л масло за стар хладилник. :dontknow: Ползвам компресора за помпа, до сега се спасявах с приятели-хладилни техници, но те приключиха с тоя бизнес. Очаквам съветите Ви и благодаря! :wavey:

Провери където правят авто климатици, тук-там все още се намира (мисля минерално е за старите)
jungleraver
 
Мнения: 366
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 9:14 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Съб Юли 18, 2015 10:55 pm

Дайте линк към актуализирано разписание на автобуси/маршрутки от София до Самоков или директно от София до Боровец (отиване и връщане) и цени на билетите, ако случайно някой има Точна информация, защото това което има в нета, за автогарите Юг и Централна в София е едно голямо нищо. Благодаря.
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот rodopi_biker » Пон Юли 27, 2015 10:01 pm

Как се казва този връх на Витоша и от къде се тръгва за да се стигне до него?
vitosha_mountain_national_park.jpg
vitosha_mountain_national_park.jpg (60.97 KiB) Прегледано 4642 пъти
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот spirov92 » Пон Юли 27, 2015 10:50 pm

Ако правилно се ориентирам от снимката, това е Камен дел. Зад него минава качването на велорали Черни връх, а може и да дойдеш от Алеко през платото и да пуснеш към златните. Самия връх е леко встрани от маршрута и май е доста каменист.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот papinu » Вто Юли 28, 2015 5:00 pm

Да, Дидо е прав - това е Камен дел.
Ето и обратен ракурс - Google Photo Sphere от върха.
В превъзходството ти над другите няма нищо благородно. Истинското благородството се състои в това да превъзхождаш предишния си аз.
Аватар
papinu
 
Мнения: 393
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот rodopi_biker » Сря Юли 29, 2015 2:07 pm

^^ Мерси. Смятам да го изкача до Алеко с лифта и от там нататък с бутане и носене. Интересното е, че от години го гледам от прозореца всеки път, когато съм София, но до сега не съм се замислял как се казва и от къде се стига до него. :D
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот cyclopz » Нед Авг 02, 2015 3:14 pm

Трябва ми малко информация за гюделин - искам да облепя нещо различно от велосипедно кормило. Интересува ме, той самозалепващ ли е, или просто се подържа от собствената си стегнатост, също как се завършва навиването - с тапата на кормилото ли се захваща, или :dontknow:

ПС За Камен Дел - от Алеко си се кара почти на 100 % до там, само последните 50 метра се бута и носи :agree: Даже е много приятна пътеката. Ако продължиш още в посока Златните мостове /ориентировъчно/, преди заслон Ушите, пътеката се разделя на две успоредни, тази откъм София е по-караема, другата, която минава непосредствено до заслона, е камък върху камък.
Аватар
cyclopz
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Пон Авг 05, 2013 10:29 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Любо » Нед Авг 02, 2015 4:43 pm

Има много клипове в Youtube как се навива гюделин . Виж там :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот prokalnatiq » Сря Авг 12, 2015 10:09 pm

Не е много тъп въпрос, ама все пак...
Според вас кой от трите лаптопа да избера, ще се ползва като цяло за работа ( Autocad и някои др. програми), рядко някоя друга игричка. Ще е добре да има добър звук (за асуса у леновото само хубави неща чета).
http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VN ... _MUVEX_002
http://laptop.bg/laptops-lenovo-Y50-lenovo_y50_59442612
http://laptop.bg/archive/laptops-asus-N ... 0jk_t4052d

Дисплеят не е от значение, защото си имам добър голям 24'' монитор. Може и някакви други идеи за около 2000лв, обаче искам да не е покрит с тази гумирана пластмаса характерна за геймърските модели.

Благодаря предварително. :beer:

П.П. Много ме дразнят тези огромни рамки около екраните, не знам това мода ли е или има някаква друга причина, но доста ме дразни (единият от старите лаптопи на 8 години има 3 пъти по тънка рамка).
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Antares » Чет Авг 13, 2015 2:06 pm

Моето претърсване по темата, като търсих геймърски лаптоп изключи Lenovo-то - доста негативни коментари за драйвъри, фърмуери, изработка и дисплей. Към Ацерите лично аз съм резервиран. Принципно от изброените бих се спрял на Асуса, но или с нормално SSD, или без. Това 24GB ми се струва ужасно малко.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот prokalnatiq » Чет Авг 13, 2015 2:19 pm

Мхм, а какви са ти впечатленията от Asus RoG G551, видях че с такъв си се сдобил? И той ли идва с отделно буферче, като Асуса който съм посочил, или не, и като цяло как е звукът от него. И аз попринцип съм чувал повече лоши работи за Acer, от колкото добри, но имаме вече 8 годишен лаптоп от същата марка който за времето си беше чудо (full hd, 5 колони + субуфер вградени и сензорен пад отстрани с много контроли за звука и преъра), от който сме предоволони и не е създавал никакви проблеми. Единственият минус на този модел който съм посочил е мястото на всички портове и входове(от дясно), но си мисля че и да пречат, лесно може да се реши с един usb разклонител.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот NeNo » Пет Авг 14, 2015 5:33 pm

Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот marsa » Пет Авг 14, 2015 6:20 pm

Този ключ не си струва да го търсиш. Ако нямаш подходяща пластина да импровизираш (двете зъбчета на вътрешната гривна), най-добре разглоби фриуийла (капачката с двете кръгли дупки се развива по часовника) и след като махнеш зъбчатката и цялото съдържание, свали основата с голям тръбен ключ или менгеме. Това при положение, че искаш да запазиш главината, а не фриуийла.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот NeNo » Пет Авг 14, 2015 11:52 pm

Благодаря на @marsa за бързия отговор.
Дано ти се счупи climber-a докато караш DH или ФР лайно :finger:
Изображение
Аватар
NeNo
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1455
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 6:53 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот sharampoq » Пон Авг 17, 2015 6:46 pm

Здравейте, това ми първият пост във форума и мисля е редно да бъде в темата за нубове :) . Та, въпроса ми е някой би ли могъл да каже, какъв тип е средното движение на снимката ?
Имам проходен отвор и явно е с куха ос, но пък липсват гайките с канали за секторен ключ, характерни за Hollotech II . Велосипеда е от 2011г. ако има значение .

00-resz.jpg
00-resz.jpg (212.84 KiB) Прегледано 4610 пъти


Благодаря на отзовалите се предварително :agree: .
sharampoq
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 7:39 pm

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот spirov92 » Пон Авг 17, 2015 6:55 pm

Добре дошъл. :beer:
Курбелите са си Hollowtech II, средното е някакво различно от стандартното, предполагам такова:
http://www.chainreactioncycles.com/bg/e ... -prod44225
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Любо » Нед Авг 23, 2015 1:21 pm

Здравейте , мисля следващият уикенд да посетя Байк парк Пампорово , но ме измъчва един въпрос . По какъв начин колелото се качва и транспортира на лифта - с ръце ли го държиш , има ли някакви специални куки за закачване , помага ли ти някой , има ли вероятност да го изпуснеш , когато слизаш :dontknow: Ако има хора с опит , нека да отговорят :beer:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот exiteyes » Нед Авг 23, 2015 1:24 pm

Любо написа:Здравейте , мисля следващият уикенд да посетя Байк парк Пампорово , но ме измъчва един въпрос . По какъв начин колелото се качва и транспортира на лифта - с ръце ли го държиш , има ли някакви специални куки за закачване , помага ли ти някой , има ли вероятност да го изпуснеш , когато слизаш :dontknow: Ако има хора с опит , нека да отговорят :beer:



Лифта има пригодени куки, колелото се закача за седалка/рамка, в зависимост колко го е страх собственика на колелото. Аз и партиите ми, с които караме на Пампорово си ги закачаме на седалките и нямаме никакви проблеми. Като цяло аз знам само за един случай в който колело е падало от лифта и то от невнимание.
Аватар
exiteyes
 
Мнения: 1262
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:11 pm
Местоположение: София, България

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот blabla-dh » Пон Авг 31, 2015 11:37 pm

С мотика или с търмък се изравнява?
Изображение
blabla-dh
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Съб Фев 25, 2012 10:14 am

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот rumen1bg » Съб Сеп 05, 2015 1:26 pm

Здравейте! Искам да питам освен от главината, от рамката определя ли се касета с колко венеца може да се сложи? Ако може и да ми обясните по-подробно как и защо. :D :beer:
Always wear a helmet when riding. It will not make you deathproof, but will increase your chances to avoid serious injury if you crash. A broken leg can be fixed. A broken brain cannot. Even if you see some of our riders without a helmet, it's only because they are complete idiots !
Аватар
rumen1bg
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 06, 2015 11:01 am

rumen1bg написа:...от рамката определя ли се касета с колко венеца може да се сложи?


не
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот rumen1bg » Нед Сеп 06, 2015 1:01 pm

Мерси! :beer:
Always wear a helmet when riding. It will not make you deathproof, but will increase your chances to avoid serious injury if you crash. A broken leg can be fixed. A broken brain cannot. Even if you see some of our riders without a helmet, it's only because they are complete idiots !
Аватар
rumen1bg
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 05, 2014 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за тъпи въпроси

Мнениеот Vel0-Mania » Нед Сеп 06, 2015 4:09 pm

Здравейте ! Понеже предната спирачка ми се счупи и сега трябва да купувам нова. Спирачките където има един болт (звезда) много често се разваля от там (развали ми се задната спирачка и си купих нова) сега ми се развали предната. Дали може да намеря такава където самия болд е шестограм. Преди имаше такива но сега май са ги спряли от производство ми се струва.
Vel0-Mania
 
Мнения: 183
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 9:16 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 154 госта