Ребаунд

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пет Мар 13, 2015 8:15 pm

penmark написа:Ходих да снимам моят стар Сънтур Райдон, който работи супер мазно, без грам сеч. 120 ход, 20% саг, с грес между втулките. Ако не тежеше 2,1кг още да ми е на основният велосипед.
https://youtu.be/hbWRaUiMoa8

Е то така на всяка вилка като правиш, всяка ще се сгъва. Аз имах такъв сънтур и го продадох, преди да купя този. Наистина, като чисто нов, беше по мек и чувствителен от този, но само два три месеца. После не ставаше нищо от него. И моят беше със ход 120 мм.
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пет Мар 13, 2015 8:16 pm

veskoz написа:Ако искаш мажи я с фъстъчено масло и маргарин, махни ребаунда или сложи още два. Тази вилка не работи т'ва е! Голяма част от останалите модели на марката - също! Факт!

И аз стигам до това заключение...
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пет Мар 13, 2015 8:26 pm

kobso1245 написа:
Коцето написа:Значи много правилно съм се ориентирал. не се ли махне ребаунда, чувствителност няма да има.

И това го заключи, защото???
Горе ти се даваха идеи(грес на втулките, Брунокс на стеншъните преди каране). Също вероятна причина за не толкова голяма чувствителност може да е неправилна геометрия, не настроена правилно вилка за теглото(тук правилно колегата горе е казал, че е хубаво да се ползва помпа за вилки, за да знаеш налягането).
Ако нямаш качествено смазване на стеншъните забрави за чувствителност, а ребаунда пък хич не влияе на чувствителността, ама тва е друг въпрос.
Ако искаш перфектно обираща неравностите вилка-вземи си пружинна такава(доколкото съм чел те са по-чувствителни от въздушните, на въздушните силата им е другаде..).


Е сега нова няма да си взимам. Преди тази мислех един FOX но беше само 100мм ход и се отказах. Няма как ребаунда да не влияе на чувствителността колега, именно той оказва съпротива на свободното движение на пружината. Вилката има само една настройка, чрез помпане и никаква друга(изключваме ребаунда, защото той не може да се настройва за чувствителност) Абе като цяло съм доста недоволен от т,ва дърво, но поне го взех изгодно, затова ще я карам една година и ще я хвърля в кофата. Като цяло пружиина и според мен е по добра, доста по добре, но вече свърши за тази година. Аз като махна ребаунда, тя си става пружинна одмат. И ще приспособя една система, за да може пружината да се сгъва свободно, но да не може да се върне по същия начин.
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот penmark » Пет Мар 13, 2015 8:30 pm

Коцето написа:
penmark написа:Ходих да снимам моят стар Сънтур Райдон, който работи супер мазно, без грам сеч. 120 ход, 20% саг, с грес между втулките. Ако не тежеше 2,1кг още да ми е на основният велосипед.
https://youtu.be/hbWRaUiMoa8

Е то така на всяка вилка като правиш, всяка ще се сгъва. Аз имах такъв сънтур и го продадох, преди да купя този. Наистина, като чисто нов, беше по мек и чувствителен от този, но само два три месеца. После не ставаше нищо от него. И моят беше със ход 120 мм.

Тоя от клипа е вече на 3 години!!! И всяка вилка ще прави така, ама ще сече на смърт...
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пет Мар 13, 2015 9:27 pm

Еми аз си мислех че нещо по добро съм си купил, но уви. Явно сънтур просто не стават..
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот penmark » Пет Мар 13, 2015 9:29 pm

Затова преди да купиш, четеш и питаш!
Аватар
penmark
 
Мнения: 1381
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 11:32 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пет Мар 13, 2015 10:27 pm

penmark написа:Затова преди да купиш, четеш и питаш!


Ама едно е на думи друго е на глед. На думи много се изказва, но нищо не се разбира и възприема, но на глед е друго... Ама нищо де, тя поне ше ми свърши работа, че старата беше заминала тотал. продадох я за 20 лв.
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Нед Мар 15, 2015 1:03 pm

К,во стана са с таа вилка...
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот Коцето » Пон Мар 16, 2015 5:07 pm

Ааа ясно, админите сами преместили темата в тема за тъпи въпроси.
Според тях, въпрос за свалянето на ребаунд на вилка е тъп въпрос!!
Коцето
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 9:31 pm

Re: Ребаунд

Мнениеот Ozzie » Пон Мар 16, 2015 8:00 pm

Свалянето на ребаунда в никакъв случай не е тъп въпрос.
Също така "Бла- бла" със сигурност не е раздела в който да бъде публикувана такава тема. Само дето никой не е местил темата ти, а ти сам си я пуснал в "Бла- бла".
Трябваше да я преместя във "Веломеханик" още в началото, но се опасявам, че след петото или шестото ти мнение, нямаше да имаш възможността да отговаряш в нея. :)
Та със здраве уважаеми!
Вече си разбрал, че тук не търпим обиди, цинизми и пр. към другите потребители. Всичко което не е за очите на малолетните и непълнолетните потребители е преместено където му е мястото.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Ребаунд

Мнениеот zafirovp » Пон Мар 16, 2015 8:34 pm

Нищо чудно и автора на темата да е малолетен.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Ребаунд

Мнениеот raptor1987 » Вто Мар 17, 2015 6:22 pm

Коцето написа:Друго ще направя. Ще взема едно амортисьорче от багажник на кола. Ще му сложа две пети на 90 градуса, едната долу, на края на ботуша, другата горе на люка. Давам гаранция, че работата на вилката ще бъде във стотин процента по добра, от всяка, която сънтур са произвеждали или ще произведат някога тия пияници.

:crazy:

Задължително снимков матерял на този "тЮнинг" и да почерпиш по едно кръгче, да видим как работи тази система, измислена от не пияница.(Нищо лично)

Сега серионо.
1.Сваляш хидравличния патрон.
2.Сменяваш оригиналното масло с 5W, или 2.5W масло за вилки.(аз съм сложил 5w и съм доволен от резултата )
3.Сипваш в патрона 10-15мл. по-малко! от предписаните от производителя милилитри.(Заключването на вилката ще се влоши, ако има такова)
4.Сипваш 10-15 мл. масло за вилки във всеки ботуш, вместо грес.(Може и 20мл. да бяха вече не помня :D )
5.Сглобяваш, караш и се радваш. :beer:
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Ребаунд

Мнениеот zafirovp » Вто Мар 17, 2015 8:09 pm

Защо трябва да сипва по-малко масло във патрона. Това няма ли направи работата на ребаунда насечена?
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: Ребаунд

Мнениеот raptor1987 » Вто Мар 17, 2015 9:53 pm

Оффф чак сега видях, че модела е х2, кадето хидравличния патрон е различен от този на x1(за който говоря аз)
Не съм отварял такъв патрон и незнам дали написаното по горе от мен ще е валидно.

@ zafirovp ребаунда работи перфектно, но за сметка на заключването, което вместо за заключи вилката я прави по твърда.

Но весе пак да отговоря за ъпроса, защо да се сипе по-малко масло.(При хидравличен патрон на х1)

Когато се извади шиша, под него остава нещо като гумена тапа(незнам как точно се нарича)предполагам служи за омекотяване при ботъм.
Та като сложиш тапата остава много възгух, който се сгъстява, и съответно вдървява вилката, когато шиша заедно с маслото влиза на вътре, при свиване на вилката, когато има неравност.
Колкото по-малко масло се налее, толкова "плитко" седи тапата и въздуха е по-малко сгъстен, което прави вилката по чувстителна в началото на хода си.
Смотано го обясних, дано сте ме разбрали.

Ето и една бърза рисунчица

Нещото дето прилича на пружина също плува в масло, това са джаджите на ребауна и заключването.
Аватар
raptor1987
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Ребаунд

Мнениеот Ozzie » Сря Мар 18, 2015 1:45 pm

Автора на темата е с постоянна забрана за достъп до форума.
Повече няма какво да се обсъжда в тази тема.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта