XC sucks

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

XC sucks

Мнениеот kww » Сря Апр 14, 2004 3:09 pm

:Ds tozi topic ne celq da obidq nikoi a po skoro da swetna;)neproswetenite kolko bezcelno e XC to koeto e nai tapata disciplina w planinskoto koloezdene da bahta6 po nqkaw sklon nagore /a da ne goworim 4e nqkoi gi e strah da se pusnat posle i butat nadolo/ e mnogo tapo towa e disciplinata za wsi4ki 6ubeta koito ne im stiska da se puskat i kra4kata im trepkat ot nai malkata babunka koqto pusnat pred bloka :o):o):o):D no se radwam ot druga strana 4e blagodarenie na tezi "smel4aci" patekite nqma da se prepalnqt i 6te moga da si se puskam po spokoino blagodarq wi 4e ne wi stiska i bih pomolil wsi4kiwi pazliowci da ne mi se pre4kate dokato wartite nagore[:p]blagodarq wi predwaritelno o4akwam wsi4ki koito pro4etat towa da izkajat mneniqta i wpe4atleniqta si otnosno towa kolko to4no tapo e XC :^:XC fenowe ne se sardete wie ne ste winowni 4e ste tolkowa zabiti i pomnete nikoga ne e kasno da se orientirate w prawilnata disciplina /towa ne e treila otnosno ciklaja w koito moje da pusnem drug topic/:xx(::B):
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Апр 14, 2004 3:26 pm

я пробваи да се пускаш там кадето немойе чожек да се изкачи с колело имам преджид некоя пропаст:):D:}):[:p]:8D:;):o)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот F1-MAN » Сря Апр 14, 2004 3:42 pm

Зависи от човека. Аз например обичам да се катеря, но след това обичам и да се спускам. Това май не е точно ХС, но това което имам предвид е, че на някои хора просто им харесва да въртят нагоре. Удоволствие е да изкачиш сам някои голям баир и после да погледнеш надолу, за да видиш какво си качил.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Сря Апр 14, 2004 3:54 pm

Виж , бих приел такова мнение (но не и констатация) от човек, който се е занимавал достатъчно и с двете дисциплини. Но ти очевидно не си този човек. И откъде въобще ти хрумна, че на всички които карат XC "kra4kata im trepkat ot nai malkata babunka koqto pusnat pred bloka" ...
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tuba » Сря Апр 14, 2004 4:00 pm

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
ХЕ ХЕ
Смешкооооо
Аз пък най-обичам хората като тебе който ги е страх
да повъртят да не им паднат крачетата случйно.
Така такива като теб се ще си карат на гадните претъпкани с
туристи пътечки а местата до който се стига с повече въртене
и където е тихо и няма хора ще си останат такива.

Вярвай ми надали има някои да предпочита да върти на
горе пред това да се спуска просто някой от най-добрите
пътечки са забити и неможе да се стигне до тях ако не повъртиш.

Така че обичам те :X пий си млекцето :xx(: карай внимателно :}):
че точно като си повярваш че си обър и хоп прас :B):
и никога ама никога недей да ходиш на планина на която няма лифтове
:^::^::^::^:
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Апр 14, 2004 4:15 pm

[quote="kww"]

:Ds tozi topic ne celq da obidq nikoi a po skoro da swetna;)neproswetenite kolko bezcelno e XC to koeto e nai tapata disciplina w planinskoto koloezdene da bahta6 po nqkaw sklon nagore /a da ne goworim 4e nqkoi gi e strah da se pusnat posle i butat nadolo/ e mnogo tapo towa e disciplinata za wsi4ki 6ubeta koito ne im stiska da se puskat i kra4kata im trepkat ot nai malkata babunka koqto pusnat pred bloka :o):o):o):D no se radwam ot druga strana 4e blagodarenie na tezi "smel4aci" patekite nqma da se prepalnqt i 6te moga da si se puskam po spokoino blagodarq wi 4e ne wi stiska i bih pomolil wsi4kiwi pazliowci da ne mi se pre4kate dokato wartite nagore[:p]blagodarq wi predwaritelno o4akwam wsi4ki koito pro4etat towa da izkajat mneniqta i wpe4atleniqta si otnosno towa kolko to4no tapo e XC :^:XC fenowe ne se sardete wie ne ste winowni 4e ste tolkowa zabiti i pomnete nikoga ne e kasno da se orientirate w prawilnata disciplina /towa ne e treila otnosno ciklaja w koito moje da pusnem drug topic/:xx(::B):
[/quote]
nete znam koisi ma nogo tapo si se izkazal date svetna 4e si4ki SPYSKA4I vartat XC samo nadolo nestava:o):o)
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Waldemar » Сря Апр 14, 2004 4:42 pm

Оставете го бе, човека не знае какво говори и е толкова ограничен че вярва че е прав, Само дето в 99.98% от планините няма лифтове и до там се стига с въртене и бутане. Ама щом е доволен на тези 0.02% от планината, па да си седи в тях.
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Апр 14, 2004 6:08 pm

хора да не се дразните това е просто малка закачка ,която ни отправя КWW
всеки стил си има предимства на мене ми е наи приятно на си карам по равното и после на се спусна ,катеря след тожа и пак спускане с една дума разнообразие

10x за всички които се заниват сас некакав спор
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Апр 14, 2004 6:30 pm

Kakvo se penite be kara4i:D,tova vse pak [b]e[/b] foruma za ebavki:D
Karaite si kakto si 6tete,nikoi ne vi ograni4ava,prosto vseki si ima filosofia za karaneto.Az primerno ne vijdam niakuv extremizum v XC,neznam za onezi ot vas koito go praktikuvat kak sediat tezi raboti,no az taka go vijdam.V su6tia moment,da se spuska6 DH samo za sustezania,za vreme i za miasto,det se vika da goni6 vsiaka secunda su6to mi se vijda malko ograni4eno,za6toto lipsva trupkata ot tova da izpolzva6 terena za udovolstvie,a ne samo da mine6 skorostno bez da otdeli6 gumite ot zemiata,zatova za men FR e klasa v koito moje absolutno vsi4ki drugi stilove da se obediniat.Ako na niakoi mu se priiska kato izleze ot tiah i da vurti do izbrana ot nego visoka to4ka na niakoia plania(XC),a posle ot tam nadolu da trune po u4astuk podoben na DH,no s dosta po-raznoobrazen teren,ili izpuskate onazi 4ast s vurteneto do gore i hva6tate lifta:D ili butate,se taia.Za purvia slu4ai se iska po-leko kolelce,po-;urgavo,no sus su6to taka i dobra kamanoiadna sposobnost:8D:,pone 6" hod otpred i otzad,a za vtoria slu4ai moje da si pozvolite dosta pove4e kamanoiadni sposobnosti,kato kefa ot katereneto se navaksva s po-golemi exrtemizmi:D
Ta,poneje gornite redove sa absolutno tupi,nepodredeni,nedoopisani i tn,moga samo da kaja,4e tolkova gluposti daje i za foruma za gluposti stigat,a i ve4e mi e sku4no i bez tova,to nema kak da go napi6a bez da obidia nekoi:D

[size=200]XFR RULEZZZZZ[/size],a XC prosto e 4ist tormoz nad tialoto(ako si govorim za 4ist uphill:D)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Сря Апр 14, 2004 6:55 pm

da be ne go priemaite tolko nawatre nali za twa e toq topic da moje da se pozaqjdame malko:D:D:D:xx(: a mene ne me e strah da mi padnat kra4etata az sa6to warta baq i winagi sam gotow da otida na nqkoe qko mqsto za da se pusna ot tam no wartq kogato e rawno a nagore butam pri towa dosta karam i w grada i parkowete kade osnowno se warti za da stigne6 ot t A do tB ako neznaete a i na gradski transport s koleloto ne se wozq taka 4e oswen ako ne karam dh pred bloka nqma kak da otida nqkade bez wartene:8: wie mai dori ne znaete kakwo predstawlqwa XC az ne sam spec w oblastta mu /s koeto se gordeq/:^::^::^: no dokolkoto znam karaneto w grada ne e XC a mojebi sam se obarkal:?::?::?::o):o):}): a otnosno pisanieto na [color=black]Black[/color]abe pi4 koi sa tiq wsi4ki spuska4i deto wartqt XC q se osaznai [:p] s powe4e ot 40 zaba i 20hod otpred i otzad kak se warti nagore:?::?::?::?: qwno spuska4ite deto gi poznawa6 sa w nowata kategoriq DXC toq stil ne go znaeh ama az sam prost taka4e dih ti bil dlagodaren da mi kaje6 ne6to powe4e za "nowite croshileri" taq disciplina BG li e i ako e dai da q patentowame:D

Вярвай ми надали има някои да предпочита да върти на
горе пред това да се спуска просто някой от най-добрите
пътечки са забити и неможе да се стигне до тях ако не повъртиш.

za towa izob6to ne stawa wapros
a nqkoi ot was pi4owe moje li da mi kaje kwa e trapkata w twa da se pune6 kato altaw nagore po sklona :8::8::8: za mene nqma li adrenalin karaneto e napalno bezmisleno po dobre si jwakaite wil4icite po sofiiskite trotoari:o):o):o)[:p]

я пробваи да се пускаш там кадето немойе чожек да се изкачи с колело имам преджид некоя пропаст

a otnosno twa , abe pi4 ti otkri toplata woda twa we4e go ima i ime si ima daje FR sakrateno ot freeride koeto ozna4awa swobodno karane [:p] merci sa saweta ama we4e sam se orientiral natam i bez da mi kazwat "fenowe"kato tebe:xx(:
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Сря Апр 14, 2004 7:02 pm

kakto wi kaza 4oweka:[size=134]FR RULEZZZZZ[/size],a XC prosto e 4ist tormoz nad tialoto(ako si govorim za 4ist uphill)
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Сря Апр 14, 2004 7:55 pm

[a otnosno twa , abe pi4 ti otkri toplata woda twa we4e go ima i ime si ima daje FR sakrateno ot freeride koeto ozna4awa swobodno karane [:p] merci sa saweta ama we4e sam se orientiral natam i bez da mi kazwat "fenowe"kato tebe:xx(:
[/quote]


ne be imah predvid da skochish vav nekoiq bezdanna ;) propasta bez kolelo e moje i sas kolelo no zastoto treba da go troshish
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Black » Сря Апр 14, 2004 9:35 pm

[quote="kww"]

da be ne go priemaite tolko nawatre nali za twa e toq topic da moje da se pozaqjdame malko:D:D:D:xx(: a mene ne me e strah da mi padnat kra4etata az sa6to warta baq i winagi sam gotow da otida na nqkoe qko mqsto za da se pusna ot tam no wartq kogato e rawno a nagore butam pri towa dosta karam i w grada i parkowete kade osnowno se warti za da stigne6 ot t A do tB ako neznaete a i na gradski transport s koleloto ne se wozq taka 4e oswen ako ne karam dh pred bloka nqma kak da otida nqkade bez wartene:8: wie mai dori ne znaete kakwo predstawlqwa XC az ne sam spec w oblastta mu /s koeto se gordeq/:^::^::^: no dokolkoto znam karaneto w grada ne e XC a mojebi sam se obarkal:?::?::?::o):o):}): a otnosno pisanieto na [color=black]Black[/color]abe pi4 koi sa tiq wsi4ki spuska4i deto wartqt XC q se osaznai [:p] s powe4e ot 40 zaba i 20hod otpred i otzad kak se warti nagore:?::?::?::?: qwno spuska4ite deto gi poznawa6 sa w nowata kategoriq DXC toq stil ne go znaeh ama az sam prost taka4e dih ti bil dlagodaren da mi kaje6 ne6to powe4e za "nowite croshileri" taq disciplina BG li e i ako e dai da q patentowame:D

Вярвай ми надали има някои да предпочита да върти на
горе пред това да се спуска просто някой от най-добрите
пътечки са забити и неможе да се стигне до тях ако не повъртиш.

za towa izob6to ne stawa wapros
a nqkoi ot was pi4owe moje li da mi kaje kwa e trapkata w twa da se pune6 kato altaw nagore po sklona :8::8::8: za mene nqma li adrenalin karaneto e napalno bezmisleno po dobre si jwakaite wil4icite po sofiiskite trotoari:o):o):o)[:p]

я пробваи да се пускаш там кадето немойе чожек да се изкачи с колело имам преджид некоя пропаст

a otnosno twa , abe pi4 ti otkri toplata woda twa we4e go ima i ime si ima daje FR sakrateno ot freeride koeto ozna4awa swobodno karane [:p] merci sa saweta ama we4e sam se orientiral natam i bez da mi kazwat "fenowe"kato tebe:xx(:
[/quote]
ti tap li si ili da a horata imat po dve kolela za DH i XC a koito nqmata vartqt s tezi koito imat i s 30cm hod da e pak vartim
ti prosto si tap i nesi KOLOEZDA4 i nikoi nnesi vi6dal 6ot si balak:xx(::xx(:
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Сря Апр 14, 2004 9:56 pm

neka da zapazim dobriq ton :^::o);):8D::D[:p]:):8D::D:D:D:)[:p]:)dori i vav tozi forum

abe pravete kakavoto iskate :D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Апр 14, 2004 10:03 pm

Black,ne vseki s DH i s XC koelo ozna4aca,4e praktikuvat i dvete,nali?A tova,4e i s golemite DH kolela niakoi pak vurtiat i zna4elo,4e e XC e vse edno da kaje6,4e az i Marto pravim XC dokato hodim do Kaimata[:p] ili vurtim nagore po niakoi bair iz sofia samo zada se predvijim ot to4ka A do to4ka B,a moito razbirane za XC e katerene na off-road;) o4astuk,demek v planinata.Az tam sum vurtial samo po platoto,do 4erni vruh(edno vreme eeeheee koga be6eeee:D) i niakoi drugi,no otkak sum s tova tulovi6te moito ve4e izbiagvam da se nabiram po off-road bairi.:D
A sega samo da te testvam-ako taka misli6 za dh-urite,4e hodiat da karat XC,ti samiat praktikuva6 li go,i ako v kakvi uslovia,ne go priemai vsi4ko tova kato zaiajdane,a po-skoro kato malko filosofsko raziasnenie,ok?;):8D:Ili ako ne sus sebe si dai drug za primer

p.s. kww,i s 40 zuba plo4a(moita oba4e e 42:^:) s 20sm otpred i s 22 liu6ka6ti se otzad kato kompaniikata vurti nagore i az se staraia da ne izostavam mnogo:D,no ne bih kazal,4e e XC tova....Aide,4e pak zapo4nah da se oplitam,takiva temi triabva da se raziskavat o4i v o4i na po bira ili kola:D ina4e tuka v foruma samo deto se oburkvame vzaimno i samo se nerva;):D[:p]
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Сря Апр 14, 2004 10:21 pm

bobi nqkoi hora vartqt i s DH kolelata ne kat tvoito i ma matro
karat si 6eti dam i primeri no kato se sre6nem
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Апр 14, 2004 10:37 pm

OK Black,znam,4e 6te se razberem,kakto kazah v po-gornia si post takiva raboti se razbirat nai-dobre lice v lice i s bira v raka:8D::D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Апр 15, 2004 10:36 am

kww, ne znam dokolko seriozno si go napisal tova, ama pri vsi4koto mi uvajenie kum teb, to e golia-a-ma glupost. Razbira se, to si e tvoe mnenie, a puk tova tuk si e moe. :D
Az samiat karam vsi4ko, koeto moga - XC, DH, FR. (Ne vladeia trial, urban, durt jumps $ extreme freeride ;)) I mislia, 4e ni6to ne gubia ot tova raznoobrazie, samo pe4elia.
Vsu6tnost krivoto v taia tema e ne mnenieto ti za XC kato vid karane, a za horata, koito go praktikuvat. Bez nikakvo kolebanie moga da te uveria, 4e sred tiah ima takiva, koito ako gi sloji6 na edno DH kolelo i im dade6 1 week, za da sviknat s nego, 6te skriat 6apkata na mnogo BG downhillers & freeriders. I obartno - sred poslednite su6to ima otli4no podgotveni koloezda4i, na koito mnozina ot nas biha di6ali praha po baira, ako sa na XC bikes. Taka 4e lepeneto na takiva epiteti i etiketi e meko kazano glupavo. :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот kww » Чет Апр 15, 2004 11:22 am

:D:D:D:)[:p]s wsi4ko twa koeto napisah ne sam celql da obida nikoi ne angajiram nikoi s mnenieto si wseki e swoboden da prawi kwoto iska s kwoto i da e kolelo kakto mu hareswa i az ne osporwam towa prawo na nikoi:8D::8D::8D:
nadqwam se da ne sam obidil nikoi w kraina smetka towa be6e prosto edna zaka4ka nali za twa e toq forum
i za posledno poqsnenie negatiwnoto mi mnenie se otnasq za offroad uphill XC za karaneto w grada izob6to ne stawa duma:xx(::D:D:D:D [size=200]peace[/size]
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 15, 2004 1:34 pm

@Admin:
Чак пък "one week", мисля че малко се изсилваш - според мен минимум три месеца са нужни първо за преодоляване на страха от наклона и скоростите. После други изпълнения от рода на баланс равновесие, рефлекси, държане на перфектна траектория (тва дето ZeroKnowledge му вика "defensive cruising" :D:D:8D::8D:) и подобни също отнемат поне няколко месеца (говорим за истински агресивен DH нали?). Надявам се си съгласен с мен, че DH включва доста мото-елементи в карането - нещо което при XC го няма. При XC завоите са по-скоро досадно препятствие, докато при DH са основен момент.

Иначе, не че съм съгласен със заглавието на темата де :D:D:8D::8D::8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Апр 15, 2004 3:51 pm

[quote]тва дето ZeroKnowledge му вика "[b]defensive cruising[/b]" [/quote]


AAAAhahahhahahhaahha,st4upi mi faiansa s tova eehehee:D:D:D:D

A,4e si trebe vreme za usvoiavane triabva si,ne moje niakoi koito dosega e gledal naklona ot protivopolojnata strana izvednuj da se po4uvstv konfortno naobratno:8D:
Ami to takova,mi i az sum sugkasen s imeto na topica8);):D:D


:8:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Апр 15, 2004 9:17 pm

Е, хора, ама вие защо разбирате ХС-то едва ли не само като каране нагоре? Недейте така! :D Има много хора, които въртят нагоре само и сединствено за да се пуснат после по нов, непознат и в много случаи доста труден терен. И тук всеки завой е готин и колкото по-бързо и рисковано го вземеш, толкоз по-добре се чувстваш после. И при ХС, когато се юркаш повече надолу, си се прилагат техниките от спускането - то просто няма начин да не се приложат. И едва ли на вас трябва да споменавам, че вашите колела имат огромни предимства за спускане/фрийрайд - стойката си става почти от само себе си, център и разпределение на тежестта, да не говорим за огромния ход, широките гуми и т.н. Ако на един добър "ХС спускач" (разбирай такъв, дето се качва не защото обича да се качва, а защото обича след това да се спуска) му дадете едно добро DH колело и една седмица, за да свикне достатъчно с него, този човек няма да се представи по-зле от един добър спускач.:)
Разбира се най-добрите спускачи не са лесно достижими, но те затова са такива.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Waldemar » Пет Апр 16, 2004 9:40 am

Аз пък карам колело в планината не защото ми харесва изкачването или спускането, а защото ми харесва планината. Обичам да се завирам в затънтени места, обичам и високата планина ( може би най-много). Понякога ми се налага да катеря зверски баири за да стигна до някое набелязано високо място, но после удоволствието от спускането по обща посока само (например от Мургаш към София е Север - Запад - Юг)по абсолютно непознати места е просто супер. Не ме привлича единствено спускането по пртъпкани с хора пътеки, защото ако искам тълпи мога да си седя и в центъра на София. Не карам колело за да покажа колко съм велик, добър и тн, а само и едиствено за удоволствието от досега с планината и съм готов да въртя много за да го постигна. Не мисля също че се вписвам в някой от стиловете МТВ. аз бих казал че карам Adventure МТБ.
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Апр 16, 2004 9:46 am

@Waldemar
Много добре казано !!! Кефиш :D:D:D:^::8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kibikoff » Пет Апр 16, 2004 10:05 am

май и аз съм в тази категория :D:D:D

Adventure MTB Rulllzzz :8D::8D::8D:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот MOD » Пет Апр 16, 2004 10:30 am

Adventure МТБ е страхотно попадение ... много добре звучи ..:D:D
@Waldemar - и аз съм на това мнение .. с тази разлика че не се свиня да се добутам (дотътря :D) до набелязаната цел ...;):D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Апр 16, 2004 10:32 am

Стана по-горе въпрос за адреналина... Ами аз не съм сигурен, че тръпката от едно хубаво изгубване на съвсем непознато място без шанс да се прибереш по светло е по-малка от слалом между туристи по някоя до болка позната ти пътека. Пък и по най-въртяните пътеки нито има какво ново и интересно да се види и снима, нито гъби се намират... Скучна работа! Аз трудно разделям туризма от планинското колоездене, пък вий на сто стила и подстила го парчосвате! Ами то равни планини няма, значи ако искаш да се качиш някъде с колело, трябва да караш нагоре. После пък няма начин да не се наложи да се спускаш. Но не виждам смисъл да правиш което и да е от двете самоцелно, без да те интересува какво точно има горе, какви гледки се разкриват, има ли красиви водопади, скали, пещери, какви цветя и билки растат там в момента, ... Такива работи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Waldemar » Пет Апр 16, 2004 10:35 am

[quote="MOD"]

Adventure МТБ е страхотно попадение ... много добре звучи ..:D:D
@Waldemar - и аз съм на това мнение .. с тази разлика че не се свиня да се добутам (дотътря :D) до набелязаната цел ...;):D
[/quote]


Ааа, не само бутам ами и нося когато не става по друг начин.

http://h2g2.hit.bg/Pics%20Gallery/MTB/Kominite.html
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Апр 16, 2004 11:32 am

@did i drugite,az su6to mnogo se kefia na prirodara,tuka prosto 6apka svaliam na na6te planini i priroda kato cialo,prosto az dali za6toto me murzi ili prosto za6toto na men ne mi e interesen XC-to,zatova az obi4am da se ka4vak kak moga do dadeno miasto i pak da si pravai XFR(demek,burzo,prez mnogo gani u4astaci s skok4eta i ala bala abe e takiva raboti,ili kazano ina4e tehni4no i agresivno),no primerno da se spira otvreme na vreme i prosto da se kefi6 na prirodata:8D:,no obiknovenno horata s koito karam tova ne gi gree mnogo i za tova prosto si letim i tolkoz:D
A ina4e za poznatite puteki nemoga da sum po suglasen s teb,mnogo ne drazni samo da se cikli na edna i su6ta,po edin i su6t na4in,to4no zatova az ne se smiatam za downhiller,a za freerider.Men mnogo me kefi kato otidem grupi4kata po niakoi nov(za nas ili samo za men)trail,za6tot neznae6 kakvo da o4akva6,a to4no ot tova nai-mnogo adrenalin se izvli4a:^: i poneje cialata vito6a ve4e sme ia spu6tali,az ve4e po4nah da planiram kade drugade iz BG mojem da namerim o6te po-exrtemno mestence,nepoznato i tn i da se razmajem ot kef,ama zasega samo si me4taia i si virtia po poznatite pute4ki i mi e sku4no :))
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Апр 16, 2004 12:54 pm

@Metal_Psycho:
Напълно те разбирам, ама стар съм вече за тия работи;), пък и май повече мисля как да си опазя кокалите, отколкото за адреналина:D:D:D. Тъй че, нищо, дето ти помага да си поддържаш тонуса, настроението и пълния с гъби фризер не може да "sucks", освен ако не става дума за XC колоездач-вещер, берящ мухоморки:D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта