Статия

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Статия

Мнениеот Rancid » Сря Ное 30, 2005 10:20 pm

http://reverseside.com/index.php?MenuID ... yYear=2004

просто незнам какво да кажа за статия като тази и авторът й.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bluskanie » Сря Ное 30, 2005 10:48 pm

"Моделът Dragomir F5 например е велосипед, който може да се ползва както за градски, така и за шосейни условия."

Шосейка си е:D

Кво и е на статията бре? Нищо нередно не виждам, освен явната реклама на Веломания, което може и да не е нередно;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Rancid » Сря Ное 30, 2005 10:57 pm

:D
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Ное 30, 2005 11:06 pm

[quote]Едни най-добрите велосипеди в София могат да се намерят в магазините на "Веломания". Тези с марка Drag са проектирани и произведени в България, но са сглобени с компоненти на едни от най-добрите фирми за велосипедни части в света. "Веломания" предлага всички видове велосипеди - шосейни, градски, планински и детски, с гаранция за качество.[/quote]


:bowdown::bowdown::lol::lolup::rofl::roll2:


[quote]най-добрите хидравлични дискови спирачки Shimano Deore BR-M525, като само те струват над 630 лв[/quote]


:bowdown::bowdown::lol::lolup::rofl::roll2:

Тея ги изкараха Густави направо!

[quote]Цените на шлемовете варират между 20 и 100 лв. в зависимост от вида и сигурността, която предлагат. За още 15-35 лв. маниаците на тема велосипеди и екстремно каране могат да се сдобият и с ръкавици.[/quote]



явно авторите не са ходили до БАС/Каймата/Бай Центъра


п.с. Тая статия си е егати рекламата на Вломания
:D
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Admin » Чет Дек 01, 2005 1:41 am

Четете, четете! :D
И следващия път се замисляйте преди да дадете пари за повечето от българските вестници... Тоалетната хартия на ролки е по-евтина и доста по-удобна ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот thefatcat » Чет Дек 01, 2005 1:47 am

Тия мЪ кефЪт! :idea::lol::liplick:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Чет Дек 01, 2005 2:46 am

"Маниаците на тема колоездене си имат предпочитани магазини и места, от които пазаруват. "Колелото не ми излиза скъпо удоволствие, казва Асен Аспарухов, който не слиза от своя байк при хубаво време. - Купено веднъж, то е далеч по-евтино от автомобил. За една година давам максимум по 50-ина лв., за да възстановя някой друг откраднат или счупен фар или да сменя гумите." Възстановяването на задигнатите светлини ще ви излезе в по-масовите магазини между 7 лв. и 34 лв., а при желание можете да добавите стопове за 9 лв."
Асенеее, Асене...:crazy:
един маниак си ми ти :P

@Аdmin
и за тоалетна хартия не става :thumb:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Alien » Чет Дек 01, 2005 10:13 am

"полупрофесионален маунтинбайк за 600 лв."... освен тази реплика аз друго ГРЕШНО в тази статия не видях... смешни неща обаче, много. :)

@HepBeH_XaMcTep - те предполагам нямат предвид само спирачките, ами те плюс вилката, плюс монтажа... всичко това прави 600 лв.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Чет Дек 01, 2005 12:32 pm

Добре бе,това не е първия случай на статия, която е толкова неадекватна, че ти се ще да си легнеш да спиш и да не се събуждаш повече :banghead::banghead: Извинете ама...Е бати тАпанарите, тия журналисти бавно развиващи се ли са или всички гледат да отбият номера всеки път като им дадат задача да папишат статия, за най-общо запознаване с планинското колоездене...Аман! Такива простотии като тия на Надежда Велкова не бех чел и въобще не са ми смешни :irked:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 21 » Чет Дек 01, 2005 12:41 pm

Мъка,мъкааааааааааааааааа...:(
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Дек 01, 2005 12:48 pm

[quote="gladstone"]

Добре бе,това не е първия случай на статия, която е толкова неадекватна, че ти се ще да си легнеш да спиш и да не се събуждаш повече :banghead::banghead: Извинете ама...Е бати тАпанарите, тия журналисти бавно развиващи се ли са или всички гледат да отбият номера всеки път като им дадат задача да папишат статия, за най-общо запознаване с планинското колоездене...Аман! Такива простотии като тия на Надежда Велкова не бех чел и въобще не са ми смешни :irked:
[/quote]


лошото е, че не е така само с планинското колоездене...:bawling::(!:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 01, 2005 1:28 pm

Стига бе хора..Какво толкос ненормално видяхте в тази статия? За човек, който не е запознат със спорта, дори много добре е написана.Още повече, че е насочена към читатели, които не са запознати.Вместо да се радвате, че се популяризира по някакъв начин този спорт/хоби.За мен статията определено е полезна, независимо, че не е написана от професионалист по колоезденето.Дава ясна представа и това е...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот тучо чучо » Чет Дек 01, 2005 2:05 pm

[quote="bluskanie"]

Стига бе хора..Какво толкос ненормално видяхте в тази статия? За човек, който не е запознат със спорта, дори много добре е написана.Още повече, че е насочена към читатели, които не са запознати.Вместо да се радвате, че се популяризира по някакъв начин този спорт/хоби.За мен статията определено е полезна, независимо, че не е написана от професионалист по колоезденето.Дава ясна представа и това е...
[/quote]

Проблемът е, че не дава ясна представа, а точно напротив. И на мен ми е омръзнало от подобно безхаберно представяне на информация, особено що се отнася до планинското колоездене. Това е чиста проба отбиване на номера чрез скалъпване на тектстче, предаващо общите приказки на някой продавач в магазин или това, което е намерено в интернет чрез Гугъл и то без много, много задълбаване в подробности. Е, прощавай, но това не е "полезна статия, независимо, че не е написана от професионалист по колоезденето.Дава ясна представа и това е..."!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Дек 01, 2005 2:06 pm

[quote="bluskanie"]

Стига бе хора..Какво толкос ненормално видяхте в тази статия? За човек, който не е запознат със спорта, дори много добре е написана.Още повече, че е насочена към читатели, които не са запознати.Вместо да се радвате, че се популяризира по някакъв начин този спорт/хоби.За мен статията определено е полезна, независимо, че не е написана от професионалист по колоезденето.Дава ясна представа и това е...
[/quote]


Никва ясна представа не дава,а точно обратното.Още повече омазва нещата за незапознатите.
Някви си свободни съчинения,цитати на някви си Асеновци,некви ми ти фарове,пет лева и други дебилизми.Половината статия няма нищо общо с планинското колоездене.(то май даже не това и е била целта на статиятя.Но всъщност,аз поне някава идея/цел не виждам в тази безразбория.Като се почне от заглавието...)
От нищото започва някво изреждане на компоненти,което за незапознат незнам какво ще му говори.Изреждат се някви магазини,като за реклама.
Тва за Ф5-цата изби всички риби в бг водоемите.Даже и безгръбначните получиха леко сърцебиене.

Подобни откровенни тъпизми са си направо вредни.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 01, 2005 2:27 pm

Абе не съм съгласен.Че има тъпи моменти има.Че човека, който е писал не е наясно..така е.Но статията не е казано, че е за планинско колоездене и от там идват фаровете и тези тъпотии.Тя просто ориентира ценово...и го прави добре, относно марката Драг;)Разберете, тази статия не е насочена към вас ни най-малко.Спирам:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Чет Дек 01, 2005 2:29 pm

абе вий нищо не разбирате! статията си е по всички правила на вестникарстването.

има ли шашкащ момент в заглавието, та като го види човек от 2 метра на сергията да го побият тръпки, да си бръкне за портфейла и да си купи вестника? има! колелото струвало колкото кола. до тук добре.

звучи ли статията модерно, съвременно? ммм нещо пиша тем за интернет, значи е модерно.

има ли скрита реклама? няма!



какво, не сте съгласни с мен, че няма скрита реклама? че къде видяхте някой да я крие?

въобще, така се прави. вий нищо не разбирате!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Дек 01, 2005 2:32 pm

[quote="did"]

има ли скрита реклама? няма!



какво, не сте съгласни с мен, че няма скрита реклама? че къде видяхте някой да я крие?

въобще, така се прави. вий нищо не разбирате!
[/quote]


:bowdown::rofl::rofl::rofl:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот yahutu » Чет Дек 01, 2005 4:22 pm

Изправянето на джанти и затягенето на спици например
hah :)
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Bodom » Чет Дек 01, 2005 5:26 pm

УЖАС(т):banghead:
Все едно е дело на рандом текст генератор на базата на няколко текста.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Чет Дек 01, 2005 6:35 pm

[quote="Metal_Psycho"]
Тва за Ф5-цата изби всички риби в бг водоемите.Даже и безгръбначните получиха леко сърцебиене.
[/quote]


:rofl::rofl::rofl::clap:

Ама не е смешно бе, така е! Не може да ми кажете - статията смърди, защото е написана от човек, недобре запознат с планинското колоездене...ЕМИ...Нали затова е учИл не знам си колко години за да стане "журналист", за да като му поставят проблем, да се постарае да се ограмоти по проблема максимално, и в дълбочина, да събере няколко независими източника на информация и да ги преработи в един семпъл, но смислен и фактологически правдив текст, лесен за усвояване от нормалния гражданин...Поне аз така си мисля.
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 01, 2005 8:10 pm

@bluskanie: :santa2::agree::batman::headpho::hbang:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Дек 01, 2005 8:32 pm

[quote="did"]

има ли скрита реклама? няма!
[/quote]


Просто щот не е скрита
:P
@Мазен - наблягах на "най-добрите" хидравлични дискови спирачки
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Morpher » Чет Дек 01, 2005 9:00 pm

[quote="Admin"]

[quote="gladstone"]

Добре бе,това не е първия случай на статия, която е толкова неадекватна, че ти се ще да си легнеш да спиш и да не се събуждаш повече :banghead::banghead: Извинете ама...Е бати тАпанарите, тия журналисти бавно развиващи се ли са или всички гледат да отбият номера всеки път като им дадат задача да папишат статия, за най-общо запознаване с планинското колоездене...Аман! Такива простотии като тия на Надежда Велкова не бех чел и въобще не са ми смешни :irked:
[/quote]


лошото е, че не е така само с планинското колоездене...:bawling::(!:
[/quote]

true...true...
При предната подобна статия се замислих, че ние хващаме тука глупостите. Как ли ни лъжат и за другите неща, просто не можем да разбираме от всичко!
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Чет Дек 01, 2005 9:03 pm

...ес-класите... (ох-хооо, мичкии, Елате ми повече!)

за Drag One например ще платите само 239 лв., а ще можете да го карате и в града... (уау!)

...една от най-елитните американски фирми "Джайънт"... (има и по-американски)

Възстановяването на задигнатите светлини ще ви излезе в по-масовите магазини между 7 лв. и 34 лв., а при желание можете да добавите стопове за 9 лв... (а стотинките колко са?)

Изправянето на джанти и затягенето на спици...(а-ха)

зъбните колела (брр, колко зловещо...)

туби за вода (бидони, бидони им викат)

В "Метро" също можете да си купите колело - китайско за около 100 лв... (че за чий си игра да пишеш туй сичкото отгоре?)

@буъсканье - :crazy:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Cocko » Чет Дек 01, 2005 9:24 pm

Тоя текст е написан най- малкото неграмотно за един журналист, уж завършил филология. Беше ми трудно да го разбера и следвам на места, а си представям колко ще му говори това на някой, който нищо не знае.
[quote]Едни най-добрите велосипеди в София могат да се намерят в магазините на "Веломания". Тези с марка Drag [/quote]

Сега не разбрах, наистина ли Драг са толкова добри, че даже и "от най- добрите"!?
Не знаех, че Ф4 е по- за планинско колоездене от Ф5.
Не знаех, че Байк-Центъра в Младост не е специализиран магазин. То явно не съм забелязал краставиците и доматите.
Не знаех и че веригите са от 10 до 14 лева, явно са ме метнали с такава за 19.
Както и къде са тез "шлемове" за 20 лева? И наистина ли са до 100 лева?
Какво е "потребителска карта?
Къде в цялата работа е БАС?
Има още доста не толкова големи издънки. Поне тоя Асен, като е такъв карач, да беше прочел статията, да каже малко на автора какво е осрал.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Чет Дек 01, 2005 9:50 pm

[quote="Cocko"]
Не знаех, че Байк-Центъра в Младост не е специализиран магазин. То явно не съм забелязал краставиците и доматите.
[/quote]


В случая визират една сергия малко по-нагоре, дето наистина се продават тия неща...
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Чет Дек 01, 2005 11:18 pm

[quote]фантастичните 7368 лв... Цена, която изглежда непосилна за българските стандарти, но е смешна на фона на тези, които професионалните състезатели по маунтинбайк дават за оборудване.[/quote]

Абе те професионалните състезатели нямаха ли спонсори?:bigeyes2::boggled::dunno:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 01, 2005 11:30 pm

Бе колко пъти да ви каам, че не е за про-та тази статийка:D.Сигурен съм, че всеки от вас би я написал по-добре.Но я напишете една статийка за представянето на Левски в евротурнирите например...после на по каса бира ще обсъдим неточностите...стига да стигне времето де:P
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот mih » Чет Дек 01, 2005 11:33 pm

[quote="bluskanie"]

Бе колко пъти да ви каам, че не е за про-та тази статийка:D.Сигурен съм, че всеки от вас би я написал по-добре.Но я напишете една статийка за представянето на Левски в евротурнирите например...после на по каса бира ще обсъдим неточностите...стига да стигне времето де:P
[/quote]

а не намираш ли, че дори и за обикновените читатели трябва да се пише издържано и фактологически вярно?
инак ти схванах идеята, но все пак си мисля, че въпросния булеварден стил (чалга) не би трябвало да се допуска по мас-медиите.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот klmn » Пет Дек 02, 2005 12:01 am

[quote="mih"]

[quote="bluskanie"]

Бе колко пъти да ви каам, че не е за про-та тази статийка:D.Сигурен съм, че всеки от вас би я написал по-добре.Но я напишете една статийка за представянето на Левски в евротурнирите например...после на по каса бира ще обсъдим неточностите...стига да стигне времето де:P
[/quote]

а не намираш ли, че дори и за обикновените читатели трябва да се пише издържано и фактологически вярно?
инак ти схванах идеята, но все пак си мисля, че въпросния булеварден стил (чалга) не би трябвало да се допуска по мас-медиите.
[/quote]
Не намираш ли,че мас-медиите нямат друг стил освен 'чалга'?:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Следваща

Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 156 госта