Предложение за възрастта на потребителите!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот caspar » Вто Ное 30, 2010 10:08 pm

От доста време не бях влизал във форума и сега се сетих защо.

Предлагам потребители под 15-16 години да пишат само в раздели Бла-бла и Други.

На нищо не прилича вече, не може да се отсее нужната информация, а почти всички нови потребители са некомпетентни и не могат да помогнат с нищо - даже обратното! Това с рейтинга няма смисъл. Не искам да обиждам модераторите, но сте прекалено меки. Пиша в такива форуми, в които никои не пише нещо, ако не е обеден в това, а ако напише някоя глупост веднага заминава и санкциите са големи. Ефекта е огромен. Използвайте си правата в пълна сила, докато се укроти "стадото".

Хората, които наистина имат нужда от съвет и помощ не могат да се възползват от форума!

Не го пиша като истинско предложение, а по-скоро защото съм възмутен. Мисля, че не съм само аз. Дано има някакво положително развитие и на младежите им дойде ума, не само във форума. Но това много ме съмнява.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот PtD » Вто Ное 30, 2010 10:55 pm

A как да разберем кой на колко години е?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Ное 30, 2010 10:57 pm

Maкар да не влизам в посочената от теб графа не слагай всички под общ знаменател ;)... не са 1 или 2-ма всезнайковците на по над 15-16, които също пишат глупости, или тези под 15-16 които пишат смислени неща... :) :agree:. Уж рейтинга бе направен за тази цел.. отчасти да се ограничава писането от некомпетентни във важни теми, в последствие в каквито и да е...
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот caspar » Вто Ное 30, 2010 11:06 pm

PtD написа:A как да разберем кой на колко години е?

Нали не мислиш, че говоря сериозно за годините! Знаете какво имам предвид.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот mover » Сря Дек 01, 2010 5:03 pm

За илюстрация, точно днес четох една такава тема viewtopic.php?f=5&t=80770
и подкрепям идеята за ефективен и разумен контрол. :agree:

Иначе ще четем такива бози:
/\/\itko_to1 написа:... Ние сме луялна група . Искам да намеря повече широко скруени хора за приятели . И несъм казал че вие ще карате колела аз мотор. А искам да се науча да карам колело както се кара...
(липсващите запетайки са дреболия)

"Ordnung muß sein" :smash:
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот bikerider » Сря Дек 01, 2010 5:08 pm

mover написа:За илюстрация, точно днес четох една такава тема viewtopic.php?f=5&t=80770
и подкрепям идеята за ефективен и разумен контрол. :agree:


Контрола е в ръцете ти, от какво друго имаш нужда? Щом подкрепяш - действай. Един клик, огромен зор.

И в този форум го виждам ясно: консуматора не може да бъде нормален потребител. Едни искат да консумират знания наготово, че и свирка да им се врътне... други искат да консумират наготово ред... няма нужда да коментирам повече.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот codename47 » Сря Дек 01, 2010 6:44 pm

аз мисля че по-скоро има липса на стойностни мнения. Читателите сами могат да се досетят кое е глупост и кое - не.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот mover » Сря Дек 01, 2010 8:50 pm

bikerider написа: Контрола е в ръцете ти, от какво друго имаш нужда? Щом подкрепяш - действай. Един клик, огромен зор.
И в този форум го виждам ясно: консуматора не може да бъде нормален потребител. Едни искат да консумират знания наготово, че и свирка да им се врътне... други искат да консумират наготово ред...


@bikerider, понякога си прав, понякога не си. Не ми хареса острия тон в цитата, но пък може нарочно да провокираш.
Всъщност, пиша в темата, а не на л.с., защото направих това: Натиснах бутончето "Докладвай" за темата, която посочих в предния си пост и пратих бележките си на админа/модератора. Ако това си имал в предвид, този път печелиш.
Ще видя дали този начин на контрол работи.

П.С. @bikerider, нали разбираш, че не отварям дискусия м/у мен и теб, а давам нагледен пример какво направих за тема, която според мен е боклук. Ако не си съгласен, пиши л.с., а не тук.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот outfaced » Сря Дек 01, 2010 9:25 pm

caspar написа: Пиша в такива форуми, в които никои не пише нещо, ако не е обеден в това, а ако напише някоя глупост веднага заминава и санкциите са големи. Ефекта е огромен.


Само аз ли си мисля, че тоя форум просто не е замислен да е такъв, нито се гони този ефект :D
Не заставам на ничия страна ... просто факт. Тука сме на мегдан и форума в сегашния формат е отворен за всички. Вземат се мерки само срещу най трагичните случаи.
Има си плюсове - шарено е, весело е, всички са тука. Има си и минуси ... някои от сериозните хора спряха да пишат, други и да четат, по-трудно се намира важна информация, когато не си тук само за лафа и убиване на време. Тоя проблем го дъвчем за n-ти път.

Друг факт е, че може би 5% от юзърите са носители на информация. Другите са за лафа или за да получат информация/помощ. Това е малко или много отражение и на хората, които карат в момента в БГ. Такива карачите - такъв форума ;) Нормално ... у нас MTB се кара от колко години ... 4-5? Повечето юзъри верно са teen. :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот MAN6 » Сря Дек 01, 2010 10:24 pm

outfaced написа:... у нас MTB се кара от колко години ... 4-5?


14-15 е доста по-близо до истината! :)

А че неграмотни ентузиазирани олигофренчета са плъзнали навсякъде- факт. И че си заслужават "гумата"- също факт.
Но пък това е някакъв признак, че спортът се популяризира. Което е позитивно! :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот outfaced » Сря Дек 01, 2010 10:56 pm

MAN6 написа:
outfaced написа:... у нас MTB се кара от колко години ... 4-5?

14-15 е доста по-близо до истината! :)

Е, не говоря за 50те човека от зората на цивилизацията :D ... потънали дълбоко в неписани легенди.

Иначе колкото е лошо, че почти всички на 15 са неграмотни ентузиазирани олигофренчета, толкова и че се броят на пръсти тия дет се запалват по спорта над 25 ... :dontknow:
Та както и да го въртим сме малцинство :lol:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за възрастта на потребителите!

Мнениеот bikerider » Чет Дек 02, 2010 12:53 am

mover написа:@bikerider, понякога си прав, понякога не си. Не ми хареса острия тон в цитата, но пък може нарочно да провокираш.
Всъщност, пиша в темата, а не на л.с., защото направих това: Натиснах бутончето "Докладвай" за темата, която посочих в предния си пост и пратих бележките си на админа/модератора. Ако това си имал в предвид, този път печелиш.


Говорех за рейтинговата система. Остър тон не съм използвал, повярвай ми. Щеше да разбереш :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта