Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот orlincho » Вто Юли 06, 2010 3:06 pm

Към момента форума има следните бързи списъци
View unanswered posts • View new posts • View active topics

Възможно ли е да се направи view unread posts - да дава списък с темите в които има непрочетени постове.
В момента като дам View new posts в наалото на деня излизат всички непрочетени, но след час ако го дам пак, вече излиза смесен списък с такива, които съм прочел и такива, които имат нови мнения постнати след момента в който съм дал Mark forums read.
Нещо подобно ползвам във форма на БАСЕС. Казва се "Нови мнения" излиза списък с темите в които има мнения коит не съм чел.

Ако има такова нещо, моля кажете къде е.

Благодаря.
Изображение
Изображение
-Oly-
Аватар
orlincho
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 1:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот Lisaka » Сря Юли 07, 2010 9:50 am

View new posts или както е на български Виж новите мнения е точно това
Lisaka
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 9:05 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот outfaced » Сря Юли 07, 2010 10:53 am

Интересно наистина това View new posts (понеже и аз го ползвам) през какъв интервал "рефрешва" и това опция на форума ли е?
Или изисква определено време неактивност на юзъра за да ъпдейтне списъка? Колко е това време?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Пет Юли 09, 2010 9:00 pm

Според мен просто не работи. То не е само с новите мнения. Опитах се да обясня веднъж, и вместо аргументиран отговор заключиха темата. Може ни някой е изтърсил и нещо обидно, или не по въпроса. Тъкмо за пореден път се ядосах, и щях да пускам тема (и да я заключат неоснователно пак).
За да е ясен въпроса - ето как изглежда моя вариант -
Щраквам на линк "начало форум" - предполагам, че отивам в началото на форум (трябва да е този на МТБ).
Щраквам на линковете "...нови мнения" - я, работи... макар и с деление по подфоруми.

Значи за да работи, трябва да се мине през линка "начало форум".
Онези, с неуместните отговори, и със заключването - сливи ли имате в устата за да кажете тази хватка? А не може ли просто да си работи?!
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот did » Пет Юли 09, 2010 10:51 pm

рс написа:Значи за да работи, трябва да се мине през линка "начало форум".
Онези, с неуместните отговори, и със заключването - сливи ли имате в устата за да кажете тази хватка? А не може ли просто да си работи?!


Глупости. Проблемът си е при теб. Работи си и при директно отваряне на линка.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Съб Юли 10, 2010 10:40 am

И какъв може да е? Ползвам мозила за достъп до страницата, на машина с ХП уиндоус.
След като някой друг успява да ползва успешно функциите, значи има проблем с моята машина. Но е само с мтб-форума :D
Както и да е, след вчерашното минаване през линка "начало форум" нещата са в ред.

Относно глупостите - ти ли си тука или май аз? Глупости пишеш - не работеше при директно отваряне на линка, пробвано е месеци наред. Точно затова ми беше омръзнало от тази грешка и започнах да пробвам, за да обясня точно.
did написа:Глупости. Проблемът си е при теб. Работи си и при директно отваряне на линка.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот did » Съб Юли 10, 2010 6:48 pm

Аз пък от 2004 година влизам тук само през линка за новите мнения поне през 20 компютъра с разнообразни операционни системи и браузъри, даже пробвах и през нокията и никога не съм имал проблем :dontknow:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Съб Юли 10, 2010 8:58 pm

Сега работи :beer:
Да не го мислим, че ще спре пак - явно е покрай моя браузър, но много други форуми са успели да избегнат този проблем :nono:
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот bikerider » Нед Юли 11, 2010 5:50 am

Нека да позная - имаше проблем с кукитата? :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Нед Юли 11, 2010 5:36 pm

Идея нямам, но не мисля заради мтб бг да се мръдна чак толкова и да проверявам. Като не работи, си е за негова сметка. тръгна без да правя нищо, само с минаване (еднократно) през "начало форум". Изглежда е от комбинацията браузър - форум, и в крайна сметка мтб не работи. Виж, ако ми засече гугъл, ще се притесня, и ще има за какво обаче хаха
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот PtD » Нед Юли 11, 2010 10:01 pm

рс написа:и в крайна сметка мтб не работи


"Навсякъде петък, само около мен - вторник."

:rofl:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Нед Юли 11, 2010 10:29 pm

PtD написа:
рс написа:и в крайна сметка мтб не работи


"Навсякъде петък, само около мен - вторник."

:rofl:

Ми не, само мтб беше в сряда хаха
Сега работи и ми е все едно. Както и иначе, но дразнеше. Като не работеше, се опитах да кажа за проблема, но много умните според тях си не обръщат внимание на неумнните, които се опитват да им отворят малко очите.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот bikerider » Пон Юли 12, 2010 6:31 am

рс написа:Идея нямам, но не мисля заради мтб бг да се мръдна чак толкова и да проверявам.


Тоест лошия форум си взе бележка и се поправи сам, така ли? :D

@PtD: :thumb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Вто Юли 13, 2010 9:38 am

Не е лош, ами нещо с конфигурацията... май е прекалено хубаво направена.
Що спамите? С писане на повече глупости от опонента си нищо няма да постигнете, освен някакво мазохистично удоволствие да си пилеете времето.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот bikerider » Вто Юли 13, 2010 10:13 am

Преценката за пилеенето я остави на нас ;)
Очевадно е, че проблема е бил в твоя телевизор, но след като продължаваш да упорстваш, че форума е виновен за неудачите ти... ок. Заповядай и го оправи.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот рс » Вто Юли 13, 2010 12:55 pm

Да беше чел по-горе. Предполагам проблем, който не се проявява винаги и на всяка машина. Но все пак след като ползвам в същото време форуми със същата като мтб платформа, нямаше как да не забележа, че другите вървят, а този не. Просто факт - другите не се скапват, този се скапва. Сега върви, дано да запъне пак, за да се разбере какво става.
Като реша да поддържам форум, ще го направя както трябва. Аз съм потребител тук.

Аз и краз мога да карам, и москвич, и трактор или нормална кола, ама бикеридер ако се качи на първите три машини, ще се изкаже, че не могат да се карат. Трябва ли всеки да се квалифицира до експерт, за да се оправя с един малък полудетски форум? Или който се е хванал, може вместо кола с дървена дограма (краз-а) да направи и една нормална добра и полезна?
Както и да е - явно има нещо, което не си струва да се оправи и ще има проблеми понякога. Поне за мен не си струва да влагам време за това.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот bikerider » Вто Юли 13, 2010 4:32 pm

рс написа:Аз и краз мога да карам, и москвич, и трактор или нормална кола, ама бикеридер ако се качи на първите три машини, ще се изкаже, че не могат да се карат.


Ама верно ли? Щом държиш да поставим нещата на лична основа - трима човека споделихме, че нямаме проблеми. Може да не си се досещал, но и ние четем други phpbb форуми. Кой крив, кой прав не зная, но ние сме повече, тоест все има някакъв малък шанс великия pc сам да си е засрал машината, нали?

Да се перефразирам: ако държиш да си полезен на форума се напъни малко, диагностицирай прецизно проблема и дай информацията смляна, за да може някое форумно духче с минимум усилия да оправи предполагаемия проблем, ако изобщо го възпроизведе и Admin сметне за нужно да се оправя. Така с пет думи накръст, мрънкане и репчене на лична основа към другите гледни точки... ми приятен ден, погледни наляво и успех с кукитата.

Edit: Евала за трактора, това си е цяло постижение!
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот orlincho » Вто Юли 13, 2010 5:03 pm

Да се върнем на темата.

Ето последователността, която следвам:
1. View new posts (излизат примерно 20 нечетени теми - всичките червени)
2. Прочитам нечетените. Чрез отваряне в нови табове от линкчетата за първо непочетено мнение - ако това има значение за експеримента.
3. Mark foums read
4. View new posts

Точка 2 не е задължителна при експериментиране.
Резултат: Излизат отново 20 теми (вече сини защото са прочетени / или с някоя друга червена ако съм се замотал с точка 4)
Търсен резултат: Излиза съобщение че нови теми няма.

При вас по същия начин ли работи ?
Аз оптах с Гугъл Хром/ ИЕ/ Макстон(ИЕ) като браузери резултата е все същият.
Изображение
Изображение
-Oly-
Аватар
orlincho
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 1:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот Admin » Вто Юли 13, 2010 8:51 pm

И при мен работи така. Обаче, ако изляза и вляза отново, тогава няма да има нови теми или поне ще са по-малко. Не съм 100% сигурен за второто, но точно сега не мога да си позволя да направя експеримента, защото има някои теми, които не искам да маркирам като прочетени. ;)
Само че, за да работи по описания начин, не е правено нещо допълнително, т.е. от самото начало си е така. Явно е характеристика на самия форум. Сигурно може да се направи по друг начин, но ще изисква модификация в кода, а пък не е нещо твърде важно или пречещо според мен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Опция за вадене на списък със всички непрочетени теми

Мнениеот Lisaka » Чет Юли 15, 2010 10:22 am

Форумът работи по следния начин:
Логвате се и без дори и да не го четете ако не натиснете Изход /Logout/ ви поддържа сесията няколко часа. По време на тази сесия запазва списъка с непрочетените теми и само го увеличав и маркира в кои сте влизали /сиви/ и в кои не /черевени/. Ако натиснете Изход, списъкът с нови мнения ще се нулира и при следващо влизане ще видите новите мнения появили се между Изход и Вход.
Дано сте разбрали :)
За това понякога работи при дълги интервали между влизанията във форума а друг път не работи, при често посещение. Просто ако влизате често без да натискате Изходи ви поддържа сесията.
Lisaka
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 9:05 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 110 госта