Раздел " Изтрити" ?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот IVO Jordanov » Вто Юни 30, 2009 1:38 pm

Предполагам темата е обсъждана под една или друга форма, но не се справих с търсачката и не открих нищо.
Предложението ми е да се направи раздел, където да се преместват темите за триене, преди да бъдат заличени безвъзвратно. В този раздел може темите да се изтриват автоматично (ако има такава опция) след даден период от време.
Идеята ми е породена от изтриването на една тема с въпрос за размера на рамката публикувана в общ форум и изтрита около 30тина мин, след публикуването и. Бяха дадени няколко отговора на човека, но незнам дали той ги е видял преди да бъде изтрита темата му. Не казвам, че е грешка да се трият подобни теми, напротив. Въпроса е дали автора на темата е успял да види отговорите.

ПП: Никога не съм се занимавал с администриране на форум и незнам какви са опциите на този. Може и предложението ми да е невъзможно за изпълнение и ако е така, моля да ме извините! Просто си размишлявам на глас.
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот PtD » Вто Юни 30, 2009 2:13 pm

Смятам, че щом една тема е била изтрита, то значи не е трябвало да бъде гледана повече. ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот IVO Jordanov » Вто Юни 30, 2009 2:19 pm

Разбрах те :agree:
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот Admin » Вто Юни 30, 2009 2:38 pm

Иво, авторът на темата е получил предупреждение, в което има и насоки къде да намери необходимата му информация по въпрос, който е бил обсъждан десетки пъти.
Знам, че сте отговорили от добро, винаги ми е криво да трия теми точно заради такива отговори. Обаче ако не ги трия, хората няма да се научат, че трябва да проявяват и малко старание в намирането на информация, във формулирането на въпросите си, за да може дразнението във форума и негативизма да са по-малко за всички ни.
Извинявам се на всички, чиито постове са били засегнати от подобни изтривания преди, сега или в бъдеще. Мога да ви посъветвам само едно: когато видите въпрос, за който е ясно, че има къде да се чете, не отговаряйте. За мен един от основните проблеми в нашия форум е, че всеки винаги се чувства длъжен да отговори. Кой от добро, кой от лошо. Ако оставяме подобни теми и мнения без внимание, авторите им по метода на неволята може и да открият как се търси информация. Ама при толкоз народ във форума, винаги се намира кой да отговори. Особено напористи пък са хората, които са чели-недочели, а най-често чули от приятели, но бързат да дадат акъл. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот vpravov » Сря Юли 01, 2009 1:50 am

Admin написа:Извинявам се на всички, чиито постове са били засегнати от подобни изтривания преди, сега или в бъдеще. Мога да ви посъветвам само едно: когато видите въпрос, за който е ясно, че има къде да се чете, не отговаряйте. За мен един от основните проблеми в нашия форум е, че всеки винаги се чувства длъжен да отговори. Кой от добро, кой от лошо.


@Admin В удебеленото изречение е част от истината! Проблема не е в това, една вярна информация да се повтори многократно, а е по-скоро в това, тези които го знаят и не желаят да отговорят конкретно (защото вече са го правили) да замълчат и подминат. Дори и да отегчава по-стари потребители, по-добре е да се повтори пак,от тези които вече са го научили и имат желание да го повторят, отколкото да се разчита на търсене в "старите теми". Дори и само разликата в изказа е достатъчна да помогне на един потребител да схване по-добре "за що иде реч". Аз лично много се кефя на "по-нови хора в занаята", които не само че повтарят познати за някой неща, но и имат волята да го правят многократно. Те помагат много повече и са по-полезни. В крайна сметка едно от огромните предизвикателства пред Интернет е да намериш най-бързо и лесно необходимата информация, а не да се бориш с отсяването на такава от стотици мнения. Много пъти съм виждал и потребители, които в дадена тема обясняват нещо, което и аз бих написал, но не ги мързи да го направят много по-подробно и в много случаи по-добре. Според мен, много по-дразнещ е отговора, че за това вече е писано, отколкото да прочетеш за стотен път, нещо което знаеш. Та по-внимателно с триенето на теми. :agree:

PS. В веломеханик, в последната тема свързана с почистване на веригата, за пореден път беше оплют бензина, като средство за това. За отговор на въпроса защо, беше казано - "чети старите теми". След като някой спомена, че и там не намира защо - никой не даде смислен отговор. Какво стана? Отговора вече е забравен и е останала инерцията "от старите теми" или просто няма смислен отговор???Някой да се сеща???
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот PtD » Сря Юли 01, 2009 2:01 am

Aпелирам за внедряването на Wiki! Tакива дъвкани-предъвкани неща чудесно си намират мястото точно там!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот vpravov » Сря Юли 01, 2009 2:31 am

А може би, просто в место ЧЗВ в сегашния вид, трябва да се потрудите да има по-обобщаващи статии в сайта? Статии в които да се постараете да се синтезира повече от полезната информация! Или просто да не се толерира липсата на конкретна информация в постовете в техническия раздел на форума? Определено е по-добре да си мълчиш, когато те мързи да отговориш конкретно, отколкото да разсъждаваш върху обема на топките си! Ако тебе те мързи - друг ще отговори! Ако той греши - тогава се намесвай! Ако сте отегчени - намерете си младата "дружка", която да експлоатирате!

Както и да е! И тук ще е Бла-бла-бла!!!
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот PtD » Сря Юли 01, 2009 3:14 am

vpravov написа:А може би, просто в место ЧЗВ в сегашния вид, трябва да се потрудите да има по-обобщаващи статии в сайта?


Дайте, другари, да дадем!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Раздел " Изтрити" ?

Мнениеот Admin » Сря Юли 01, 2009 8:06 am

@vpravov
Напълно съм съгласен, че въпросното изречение и последвалите размисли от твоя страна са изключително важни. Като цяло аз и ти явно сме на едно мнение по принцип, НО различия може би има на база конкретни случаи.
Уверявам те, че се трудя, доколкото мога, да има такива статии. Не претендирам те да са някакъв връх в писането и обясненията, но вярвам, че за всеки новодошъл и незапознат с материята дават добра отправна точка и обяснения за много неща. Само че някой трябва и да ги прочете...
В конкретния случай въпросът за размера на рамката, освен в няколко теми от форума, е разгледан и в 2 (две) статии в сайта, където вече има и търсачка, така че намирането им съвсем не е проблем. В такива случаи няма как да не изтрия темата. Съжалявам, но не може да си отглеждаме непрекъснато готованковци, които за всеки елементарен въпрос да пускат нова тема.
Така че, като цяло съм съгласен с теб, но всичко трябва да е в разумни граници - включително и повторението, ако искаме да е майка на знанието, а не баща на затъпяването. :beer:

@PtD
Не съм против внедряването на Wiki, но мисля да е малко по-нататък. Както казах и по някакъв друг повод наскоро, не искам да започвам по сто неща и после да ги довършвам в пъти по-дълго, отколкото ако ги направя поотделно. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта