Рейтинг, минуси, плюсове и т.н.

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 2:22 pm

Antares написа:Като се напъваш постоянно да ремонтираш дадена добре работеща машина в края на крайщата неминуемо ще я повредиш!

Никой не ремонтира добре работеща машина ...

Ремонтирането на добре работеща машина се нарича тунинговане.
Демек .. с цел някакво подобрение.
:) :)
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юли 18, 2008 2:29 pm

inkozi написа:
Antares написа:Като се напъваш постоянно да ремонтираш дадена добре работеща машина в края на крайщата неминуемо ще я повредиш!

Никой не ремонтира добре работеща машина ...

Ремонтирането на добре работеща машина се нарича тунинговане.
Демек .. с цел някакво подобрение.
:) :)


"Една система е съвършена, не когато не може да й се добави нищо, а когато не може да й се отнеме нищо, без това да наруши функционирането й."

Михаил Калашников.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 2:33 pm

Много добре го е казал мистър Калашников!!!

Въпроса, който изниква веднага, в този контекст е, защо тогава на системата форум е добавена системата рейтинг??? :dunno:

/въпроса е леко риторичен .. да не тръгнете да линкирате към правилата на форума, темата довела до появата на рейтинг, темата с обяснение как работи реийтинговата система и прочие... Чел съм ги .. целите :) /

Та .. Оказва се, че рейтинг системата леко е тунинговала форума. Ма пернишки се оказва тунинга. Та може би има нужда от малко доизкусуряване. Малко де. Иначе може и така да си карате колата. Вози плавно и без сътресения..
:beer:
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юли 18, 2008 2:45 pm

всъщност, системата с рейтингите цели не да добавя нещо, а да онтеме нещо - правото на модераторите ТЕ да определят кое е полезно за форума и кое - не е. размиването на тази отговорност върху по-голяма група хора води до намаляване на субективния фактор и до повече "обективност" и "демокрация". освен това, никоя система не работи стабилно, ако в нея няма елемент на обратна връзка, така че системата с рейтингите е нещо, което е необходимо за дългосрочната стабилност. не ми се обяснява защо.

в идеята всеки да си вижда мненията как са оценени има смисъл. това засилва положителния ефект от обратната връзка. другите идеи в тази тема са неработещи. не ми се обяснява защо.
Последна промяна did на Пет Юли 18, 2008 2:47 pm, променена общо 1 път
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 2:46 pm

Ооо .. гледам, че имам вече 2*+10...

Пичове, не се хабете.
Във "веломеханик" има доста по-достойни постове за "+".

Демек, ако ви бяха ограничени "+"вете, щехте да се замислите дали да ги боднете на мен ... а не там ...
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 2:57 pm

did написа:всъщност ...


Съгласен съм с теб. Дори в една друга тема, където се бях пробвал да анализирам работата на тази рейтингова система, се извиних, че на погрешна плоскост поставих нещата.

Целта явно е била да се намали "излишния шум" във форума на местата, където не е необходим, дори вреден. За това върши работа!
Лошото е, че системката се набива на подводния камък .. негативната страна на субективността... Ей това не ми харесва ...

Поради факта, че съм научен, когато критикувам, да давам и някакви възможни решения, а не само да критикувам, та заради това предложих нещо ограничаващо субективността ..

Дали е правилно .. Не знам .. Има си админи, модератори, потребители ... Аз не налагам моето мнение, само го споделям.
Последна промяна inkozi на Пет Юли 18, 2008 2:58 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юли 18, 2008 2:57 pm

inkozi написа:Ооо .. гледам, че имам вече 2*+10...

Пичове, не се хабете.
Във "веломеханик" има доста по-достойни постове за "+".

Демек, ако ви бяха ограничени "+"вете, щехте да се замислите дали да ги боднете на мен ... а не там ...


хм... май се вживяваш в ролята на човек, който иска да командва тълпата? ;)

казват им "диктатори" на такива хора. ;)

всеки може да си гласува където иска, както си иска и без да дава отчет. това е най-хубавото на цялата идея и затова тя работи. не ми се обяснява защо :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 3:01 pm

Май въобще не схвана идеята на поста, които цитираш ... Важен е последия ред ... А поста е нещо като пример, подкрепящ предложенито ми.

А за "диктаторите" ... Хах .. Бро .. Рейтинга ми не е над 1600 ... И не искам и да бъде ...
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юли 18, 2008 3:02 pm

споко, не се връзвай :D

inkozi написа:Рейтинга ми не е над 1600 ... И не искам и да бъде ...


искаш, искаш :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 3:07 pm

Бъркаш, бъркаш ;)
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Юли 18, 2008 3:09 pm

inkozi написа:Бъркаш, бъркаш ;)

как ше бъркам ве??? виж ми рейтинга, виж си твоя и пак коментирай кой е прав! :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 3:12 pm

:rofl: :rofl:
пИчелИш
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 18, 2008 4:05 pm

@inkozi: Стига дървени философии. Хората, които се опитват да помагат и не търсят нещо в замяна винаги са били и ще бъдат с висок рейтинг. Хора, които търсят нещо и реват против рейтингите винаги са били и ще бъдат с нисък рейтинг. It's that simple. Всякакви ограничения на гласуването по един или друг начин пряко ще подкопаят тази система в момента, защото действат демотивиращо.
Последна промяна bikerider на Пет Юли 18, 2008 4:14 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пет Юли 18, 2008 4:10 pm

Mмм, inkozi, ако нямаше рейтинги, така че другите потребители да могат да вземат отношение към постингите, досега щях да съм затрил половината от мненията ти, и темата щеше да е заключена.

Значи все пак има някаква разлика в посока демократичност... :idea:


А за това, че някой ти бута минуси, можеш да се сърдиш единствено на потребителите на форума. Съжалявам. Ако не ти харесва, намери си група от хора, която те оценява.


@bikerider, хубава зависимост си забелязал ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Юли 18, 2008 4:17 pm

Ми така де - моя и твоя рейтинг не сме си го направили ние - другите потребители са ни писали плюсовете. Хубаво си го казал - като не им харесва да си намерят кой да ги оцени.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 4:44 pm

Само предложих нещо за добро... Не ме убивайте...
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот inkozi » Пет Юли 18, 2008 4:47 pm

PtD написа:Mмм, inkozi, ако нямаше рейтинги, така че другите потребители да могат да вземат отношение към постингите, досега щях да съм затрил половината от мненията ти,


Посочи ми точка от правилата на форума, които наруших, че да си докарам тази възможност. Или го направи, ако съм нарушил нещо.
Останалото са празни приказки.

PtD написа:А за това, че някой ти бута минуси, можеш да се сърдиш единствено на потребителите на форума.

Всъщност, мога, да се сърдя единствено на себе си.
Но не си се сърдя, защото съм решил: Когато стана с 1к рейтинг ще го спусна в левия крачол, а когато стана с 2к ... в десния ... :bowdown: :bowdown:
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пет Юли 18, 2008 5:15 pm

inkozi написа:Посочи ми точка от правилата на форума, които наруших, че да си докарам тази възможност. Или го направи, ако съм нарушил нещо.
Останалото са празни приказки.


:D нали не мислиш, че сме в съда и трябва да си доказваме нещо?


Но не си се сърдя, защото съм решил: Когато стана с 1к рейтинг ще го спусна в левия крачол, а когато стана с 2к ... в десния ...


Ей точно за това поведение "не ми дреме" обикновено се отнасят много минуси. Предполагам, никой не вярва на такива изказвания, затова.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Antares » Пет Юли 18, 2008 5:17 pm

Минуса, който ти сложих на последното мнение, беше поради простата причина, че даваш идеи за подобряване на форума, а самия ти не спазваш вече приетите такива. Като редактирането на поста, когато имаш какво да добавиш. Ако не ме лъже паметта имаш на разположение един час, за да добавиш още нещо, към вече казаното. Предлагаш илюзиорни подобрения към нещо, което работи достатъчно добре, а самия ти не полагаш едно елементарно старание, за да продължат да си работят добре нещата и темите да са по-добре подредени и по-прегледни. Двойните постове дават шанс за два минуса. Ако съм на кеф, или съм в офиса без работа, понякога умишлено седя и чакам да изтекат 10-те минути от единия минус, за да сложа втория.
Рейтинга е, и ще продължи да бъде механизъм за самоконтрол. Тоест целия мравуняк от потребители, като колективен разум да оценява отделните единици, съставляващи го. И е адски просто - като си позитивно оценен, след време ще можеш и ти да оценяваш. Тоест шанса, човек, който не е харесван от целия този организъм да добие правото на подривна дейност е почти нулев. Защо трябва да се повтаря едно и също, толкова сложни изразни средства ли използваме, за да обясним, че рейтинга работи чудесно и изпълнява целта си чудесно. Но хората, дошли след периодите на хаос и анархия в предрейтинговиата епоха, не могат да оценят промяната, която настъпи след въвеждането му...

Редакция: Чудно, защо ли един човек с рейтинг над 1600 не мрънка за рейтинга?!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Юли 18, 2008 6:01 pm

@Antares: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пет Юли 18, 2008 6:49 pm

Antares написа:Редакция: Чудно, защо ли един човек с рейтинг над 1600 не мрънка за рейтинга?!


Много просто - защото чердженцето* е замъкнато към тези с рейтинг над 1600 - просто защото те могат да го теглят натам. Тези на които чердженцето е далече, недоволстват че не е близо до тях, а на това отгоре не могат да го придърпат.

* чердженце - стилът, нивото, нагласата за общуване
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Antares » Пет Юли 18, 2008 8:48 pm

Едно време така беше с опа в мирката, влезне някой в канал с трима човека и веднага почва да реве, че иска оп... Па като не му дадат - веднага се организира опозиционен комитет с идеята за take over, с цел придобиване на въпросния оп... Едно време, като бях +m в #Plovdiv са ми предлагали 500 лева за add.
Абе те т'ва не мога да го разбера. Ако съберем 100 човека в едно хале и на 30 от тях дадем лайна в найлонови пликчета, останалите 70 ще вдигнат революция, че те нямат и са дискриминирани! Че може и 30-тимата да си изпатят...

Редакция: @stuff_rider, спокойно. Аз знам от къде се цъкат минуси. Със злорада усмивка ти намалих рейтинга с 10 точки за това мнение. RTFM!
hint: Рейтинга ти трябва да е над определена стойност, за да можеш :]
Последна промяна Antares на Пет Юли 18, 2008 9:16 pm, променена общо 1 път
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

аа

Мнениеот stuff_rider » Пет Юли 18, 2008 9:09 pm

а не мен ми е чудно къде се натиска плюс и минус.Нещо не мога да се ориентирам.Сори за :offtopic: :offtopic:
King of the road...
Аватар
stuff_rider
 
Мнения: 92
Рейтинг: 942
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 7:21 pm

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юли 18, 2008 10:00 pm

В долния - десен ъгъл на всеки пост, включително твоя. :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Ozzie » Пет Юли 18, 2008 10:40 pm

THEZOGGO написа:В долния - десен ъгъл на всеки пост, включително твоя. :)

Но ако си с над 1600т.
тогава ги има бутончетата Изображение и Изображение

;)

Освен това не можеш да гласуваш два пъти последователно за един и същ човек.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Unik » Съб Юли 19, 2008 8:27 am

Antares, ако бях поне 10г по малкък от колкото съм сега щях да ти изпея песента "не тухла в стената а Тухла в главата след някой завой" кво стана с -- те гледам не си ме нацакал до 0 ми давай кво чакаш нали си маймуна с валст давай да ти гледаме сеира мен не ми пречи да си направя н брой усери. И ти Admin и ти ли си пристрастен към твоите хорица повече от колкото към демокрацията на словото, а? ПАК ПОВТАРЯМ има цигани и маймуни с власт във форума дето ти си им е дал, да им гледаме сеира ли? Аз предлагам на Admin човече пусни една анкета да видим дали точно сега се нрави идеята да има + и - аз винаги съм си мислел, че идеята за форумите е свързана със свободата на словото, а не на персоналната злоба към които и да е !! давайте до 0 чакам включване остават само 1093. Между другото знам че всеки от вас е номер 1 в България няма номер 2 и не съм виждал непрецакан форум от маймуните в него (например имаше един oium ли беше много прецакан и всички готини го напуснаха)
п.с. Antares ми цъкай - цял ден, аз отивам да покарам като се върна искам да съм на нула нали имаш власт давааай цъкаай бе детски **з
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот did » Съб Юли 19, 2008 8:34 am

никкъф Unik не си ти, а най-обикновено мрънкало, каквито се появяват тук през 3 дни и реват едни и същи глупости.

да те информирам само: хората с право да гласуват в момента са 192. що реши, че точно Antares ти реже рейтинга?

този форум го е имало доста преди ти да почнеш да караш "само начален клас велосипеД" и с общи усилия е станал това, което е в момента.

никой няма да тръгне да ти обяснява сега (специално на тебе, щото си Unik) защо нещата са направени така или иначе. тази дискусия се водеше преди време и вече е приключена. Вземи си 3 дни отпуска и прочети старите теми, където тези въпроси бяха обсъдени. не, вземи си по-добре 5 дни отпуска, иначе може да пропуснеш нещо!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Antares » Съб Юли 19, 2008 8:41 am

Unik, като не ти харесва, като не ти изнася, като не си доволен - пътя и толкоз. Никой не те задържа тук силом. Нито пък форума е създаден за да се съобразява с всеки новоизлюпен мрънльо. Не очаквай заради мрънкането на една шепа лентяи да се промени системата, от която са доволни останалите...
Язък ти за 32-те години - не си успял да надрастнеш пубертета за тях...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Unik » Съб Юли 19, 2008 8:42 am

ок разбрано млъквам и почвам да си пиша домашното няма да рева повече но 9и няма и да мога да ползвам екстрите на форума заради някои от тия 192 маймуни така ли е правилно? Did, чел съм доста от постовете ти изглеждаш разбран човек сега от моя страна форума е поорязан щтото нямам точки, ако имам проблем ... нямам точки варянт:
1.сменям усера :nono:
2.сменям форума :crap:
3.връща се старото положение без власт :bowdown:

ако може да не ми цъкаш минус поне и ти ;)

Anti ми ей за тва говоря за отношението ти към другите без власт и начина по които ги наричаш (мрънло, линтяи) тва ли е идеята да изгоним всички и да си пишем само ний.
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот Stancho » Съб Юли 19, 2008 6:23 pm

Целта е да се намалят тъпите постове на малките пубери и да се намалят постовете, които са грешни в следствие на незнание. Пък това за власта ... :dunno: , се няма да я имаш споко.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта