Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Защо си чешате топките, вместо да вършите полезна работа?

Мнениеот EmZo » Съб Апр 05, 2008 12:18 am

Много ми е любопитно, кое трябва да бъде приоритет на един модератор?! Просто да трупа постове из форумите или да върши полезна дейност? Смятам, че е крайно време някои новоизлюпени модератерчета, да им бъде малко затегната дисциплината и вместо да се правят на велики, заключвайки темите на разни малоумни пикльовци, да почнат да вършат и малко полезна работа, тъй като преди повече от 25 часа, помолих г-н Ozzie по най-учтив начин да се свърши работа, която отнема не повече от 3 минути и 5 - клика на мишката, при което ми бе отгоорено, че има по-важна работа и все още нищо не е свършено... А да се пишат глупости време има.... :puke: Еби му майката...!

Никви бири!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Rancid » Съб Апр 05, 2008 12:24 am

кое трябва да бъде приоритет на един модератор

Явно приоритетът е да се големее.Особено след като предполагам си написал учтиво и вежливо доста дълга молба към Ози ти е било отговорено с 1 или 2 реда...
Тотално неуважение не само към теб,просто такива ситуации могат тотално да те отвратят от дадения човек.
Абе дали не е добре да има анкети за избор на модератор?Защото не мога да си обясня с какво Ози(примерно) е заслужил повече от някой друг да е модератор?Моля да не се почва с приказките за частния форум на Любо...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот PtD » Съб Апр 05, 2008 3:09 am

Честно казано, непрекъснатото ходене подир малоумниците и бърсането на акитата, дето серат непрекъснато, едва ли влиза в понятията за приятно прекарване на който и да е от модераторския екип.

Всъщност това си е черна работа, която отгоре на това не се и заплаща.

Така че ако имате някакви желания, не си мислете, че ние тръпнем в очакване да козируваме и да изпълняваме.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот EmZo » Съб Апр 05, 2008 3:21 am

Аха, значи може да се отделя времe за писането на подобни жизнено важани неща:
Ozzie написа:Дали не е дошло време да си сменя работата....
:D

P.S. Sorry за Изображение


Както и да се отделя време за дебилните въпроси на хора от "висшето общество" които не могат да пишат където трябва:

Ozzie написа:
някой написа:в България курбели Shimano Acera Octalink 175mm, ако ми каже някой, ще съм му много благодарен. Трябва да струват някъде около 40-45 лв.


А да кликнеш бутона "edit" на два поста и да замениш съдържанието му с copy/paste от предоставен текст, което ще отнеме в най-лошия случай 5 минути , 6 клика и 3 оборота на скрола, не може да се отдели време.

Ако не ви харесва, че не ви се плаща напуснете! Не, че работата ви в момента си струва каквото и да било заплащане.

едит:
За да не бъда голословен ще поясня. Помолих в тази тема, да се изтрие съдържанието на два мои поста с много текст и липсващи линкове към снимки, с готови линкове към отделни страници, за да стане по-прегледно и да се намали скролирането, та когато реша, че искам да споделя удоволствието от някое каране, с уважаемите съфорумци - да бъде по-прегледно. Това ми се струва интересно, обаче явно в тоя форум на дневен ред биват псотавяни други неща...

Абсолютно съм обиден от пренебрежителното отношение на Ozzie, с който сме карали заедно, пили бири и тн.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот nikitoMTB » Съб Апр 05, 2008 7:41 am

Ще има ли гладна стачка :popcorn: (оп не трябваше да ям нищо :D )
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Мнениеот kotka12 » Съб Апр 05, 2008 7:56 am

Rancid написа:Особено след като предполагам си написал учтиво и вежливо доста дълга молба към Ози ти е било отговорено с 1 или 2 реда...


11-та Божия заповед
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Alpina » Съб Апр 05, 2008 8:44 am

EmZo написа:Аха, значи може да се отделя времe за писането на подобни жизнено важани неща:
Ozzie написа:Дали не е дошло време да си сменя работата....
:D

P.S. Sorry за Изображение


Както и да се отделя време за дебилните въпроси на хора от "висшето общество" които не могат да пишат където трябва:


Къде в правилата и задълженията на един модератор, е написано че не може да поства такива, та дори и по-безсмислени постове.
Демек, ти сам казваш, че щом някой е станал модератор, трябва да почне да се държи по коренно различен от останалите начин и да се отдели от тях. Да няма право на забавни постове и т.н.

А конкретно към Ozzie, след като съм си контактувал с него, именно по отношение на това, че е модератор - не мога за имам никакви забележки или негативни отзиви.

Това, че някой модератор, в даден момент не ти е обърнал нужното според теб внимание - ми не е задължен да го прави.
Все пак тези хора имат личен живот и си отнемат от него, за да вършат една мръсна работа само за "чест и слава" които повярвай ми идват само във вид на "лайна и помия" защото темите относни тях са сами негативни, та ще се радвам, да ми покажеш позитивна.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Rancid » Съб Апр 05, 2008 11:38 am

kotka12 написа:
11-та Божия заповед

Дали пък не съм написал "предполагам" само защото не съм искал да кажа,че Емзо ми е обяснил точно конкретната ситуация?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Ozzie » Съб Апр 05, 2008 12:58 pm

Емо, не бях забравил молбата ти.
Разбира се винаги е по- лесно да се вдига шум до небето отколкото да се прати някое лично съобщение или да се изчака да бъде свършено това което искаш.
:crap:

Edit:
P.S. А дааа и още нещо, мерси за минусчето което се надявам да ми сложи някой!
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот PtD » Съб Апр 05, 2008 1:16 pm

EmZo написа:А да кликнеш бутона "edit" на два поста и да замениш съдържанието му с copy/paste от предоставен текст, което ще отнеме в най-лошия случай 5 минути , 6 клика и 3 оборота на скрола, не може да се отдели време.


Да ти е хрумвало, че на различните хора приоритетите са различни? И изобщо, защо смяташ, че някой е длъжен да изпълнява молбите?

EmZo написа:Ако не ви харесва, че не ви се плаща напуснете! Не, че работата ви в момента си струва каквото и да било заплащане.


Ами да, не ми харесва. Но все някой трябва да го върши. И понеже става дума за любимия форум - върша го.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот EmZo » Съб Апр 05, 2008 8:11 pm

Alpina написа:Къде в правилата и задълженията на един модератор, е написано че не може да поства такива, та дори и по-безсмислени постове.


Никъде не съм споменал, че не трябва или пък е лошо да се пише от модераторите каквото и да било.

PtD написа:Да ти е хрумвало, че на различните хора приоритетите са различни? И изобщо, защо смяташ, че някой е длъжен да изпълнява молбите?

Просто си мислех, че приоритетите на един модератор би трябвало да бъдат насочени първо към подобряането на форума, а след това към чешане на пръстите по клавиатурата.

Alpina написа: Това, че някой модератор, в даден момент не ти е обърнал нужното според теб внимание - ми не е задължен да го прави.


Ми не е задължен, да ми отдели 3 минути от времето си. Да!. Но факта, че в тоя форум пренаписването на малоумни въпроси на незнайни потребители, се прави с приоритет пред молбата на дългогодишни участници, която е с цел не да се задоволят някакви лични интереси, а за нещо което би било интересно за повечето потребители изобщо не ми харесва. Това е моето мнение.

Ozzie написа:Разбира се винаги е по- лесно да се вдига шум до небето отколкото да се прати някое лично съобщение...


Трябва всеки ден да се подсещаме ли? Ако беше споменал, че трябва да те подстя, щях да го направя.

Alpina написа:Все пак тези хора имат личен живот и си отнемат от него, за да вършат една мръсна работа само за "чест и слава" които повярвай ми идват само във вид на "лайна и помия" защото темите относни тях са сами негативни, та ще се радвам, да ми покажеш позитивна.


Пак казвам, на който не му харесва, да не се занимава. Не вярвам да има дефицит на желаещи.


В крайна сметка проблема сигурно опира до мен, явно много са сбъркали, възпитавайки ме да се старая да бъда максимално усложлив, когато учтиво бъда помолен от някой за услуга.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Alpina » Съб Апр 05, 2008 8:40 pm

EmZo написа:Пак казвам, на който не му харесва, да не се занимава. Не вярвам да има дефицит на желаещи.


Дефицит на желаещи няма, но има на можещи ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bluskanie » Съб Апр 05, 2008 8:52 pm

Кат се започнат такива теми и настава голяма забава :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот ochmi » Съб Апр 05, 2008 9:05 pm

Припотена работа :)
Аватар
ochmi
 
Мнения: 265
Рейтинг: 1044
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 9:25 am

Мнениеот Alpina » Съб Апр 05, 2008 9:11 pm

Ти все се потиш...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот FEDERACIATA » Съб Апр 05, 2008 9:34 pm

@EmZo напълно съм съгласен с теб :agree:
Аватар
FEDERACIATA
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1141
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 11:31 pm
Местоположение: ФЕДЕРАЦИЯТА

Мнениеот PtD » Нед Апр 06, 2008 12:48 am

EmZo написа:Ми не е задължен, да ми отдели 3 минути от времето си. Да!. Но факта, че в тоя форум пренаписването на малоумни въпроси на незнайни потребители, се прави с приоритет пред молбата на дългогодишни участници, която е с цел не да се задоволят някакви лични интереси, а за нещо което би било интересно за повечето потребители изобщо не ми харесва. Това е моето мнение.


Да си недоволен си е твое право :agree: Да се поставят личните интереси над тези на потребителите си е мое право :agree:

Пак казвам, на който не му харесва, да не се занимава. Не вярвам да има дефицит на желаещи.


Желаещи има, колкото искаш. Всеки попикан тийн точи лиги за това. Липса има на можещи и умерено обективни кадри, които да имат достатъчна мотивация да се занимават.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот EmZo » Нед Апр 06, 2008 1:31 am

PtD написа:Да се поставят личните интереси над тези на потребителите си е мое право :agree:


Този факт не го оспорвам изобщо. Значи явно аз съм се объркал, мислейки си, че пренаписвнаето на глупав и безсмислен въпрос на незнаен потребител, е сред личните интереси на един модератор.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bikerider » Нед Апр 06, 2008 8:05 am

EmZo написа:Но факта, че в тоя форум пренаписването на малоумни въпроси на незнайни потребители, се прави с приоритет пред молбата на дългогодишни участници, която е с цел не да се задоволят някакви лични интереси, а за нещо което би било интересно за повечето потребители изобщо не ми харесва. Това е моето мнение.


Макар по разбираеми причини да би трябвало да следва, че съм на твоя страна, аз всъщност не споделям мнението ти.

Ще ти посоча няколко момента:

EmZo написа:Но факта, че в тоя форум пренаписването на малоумни въпроси на незнайни потребители

...се прави с цел ограмотяване, колкото и химерна да е тя. Ozzie може всичко друго да прави, но това никой не го задължава да го прави, а той го прави. Това не е минус за него, а обратното.

EmZo написа:се прави с приоритет пред молбата на дългогодишни участници,

Това тук не е казарма и отдавна се изясни, че няма деление на "стари кучета" и "новобранци". Не виждам какви приоритети настояваш да се пренаредят.

EmZo написа:а за нещо което би било интересно за повечето потребители

Това допускане не е нищо повече от допускане. Всички сме минали по тоя път (някои продължават) и сме правили тая грешка да считаме собствената си интерпретация за универсално валидна, но това никога не е било причина околните да се съобразяват. И добре че е така. В крайна сметка ако толкова много си искал да го направиш интересно за потребителите да си го направил, нали? :)

Както виждам в края на краищата нещата опират до спор относно приоритетите на Ozzie. Честна дума не виждам защо трябва да се занимава форума с този напълно частен проблем.

Edit: да видим сега Rancid дали ще драсне минусче :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Rancid » Нед Апр 06, 2008 7:30 pm

Заради Емзо бих ти драснал... :)
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот EmZo » Нед Апр 06, 2008 8:25 pm

bikerider написа:
Ще ти посоча няколко момента:

EmZo написа:Но факта, че в тоя форум пренаписването на малоумни въпроси на незнайни потребители

...се прави с цел ограмотяване, колкото и химерна да е тя. Ozzie може всичко друго да прави, но това никой не го задължава да го прави, а той го прави. Това не е минус за него, а обратното.


Не твърдя, че е минус, нито го упреквам. Просто не мога да си представя, че когато някой ме помоли да свърша нещо, което не ми коства нищо повече от 5 кликвания на мишката, аз ще го оставя да виси и ще тръгна да се занимавам с трети неща, тук разбира се изключая напълно личните интереси.



В крайна сметка ако толкова много си искал да го направиш интересно за потребителите да си го направил, нали?


В крайна сметка, явно не си ме разбрал. Ставаше на въпрос, че тема която съм започнал като самостоятелна, съм я структурирал по един начин, като за единична публикация. В последствие се оказа, че ми се занимава да продължавам с подобни публикации и сметнах, че ще е по добре да се преструктурира така, че да е удобна и за други публикации, за да не отварям отделна.

Както виждам в края на краищата нещата опират до спор относно приоритетите на Ozzie. Честна дума не виждам защо трябва да се занимава форума с този напълно частен проблем.


Ами никой не те кара да се занимаваш. :) Ако смяташ, че във форума се разискват само общополезни въпроси, не видам защо на мен ми излагаш тезата за универсалната интерпретация.

да видим сега Rancid дали ще драсне минусче


Ако знаеш кога той ти цъка минусчета, можеш да ми пишеш на ЛС, ще ти ги връщам.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Alien » Нед Апр 06, 2008 9:44 pm

Вие се сбъркахте ве. :D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 06, 2008 9:46 pm

Alien написа:Вие се сбъркахте ве. :D


:agree: 'бсолютно, льек!! :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Апр 06, 2008 10:34 pm

EmZo написа:не мога да си представя, че когато някой ме помоли да свърша нещо, което не ми коства нищо повече от 5 кликвания на мишката, аз ще го оставя да виси и ще тръгна да се занимавам с трети неща

Не че нещо, но на мен ми се случва. И не по мое желание, така че мога да си представя вариант, в който Ozzie не го прави нарочно :)

Пък и нали... такова... не сме еднакви :)


EmZo написа:
bikerider написа:да видим сега Rancid дали ще драсне минусче


Ако знаеш кога той ти цъка минусчета, можеш да ми пишеш на ЛС, ще ти ги връщам.


Йесс, спечелих баса! :D:8D::lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Harka » Нед Апр 06, 2008 11:32 pm

Rancid написа:Заради Емзо бих ти драснал... :)

Заради "Емзо" май доста неща би направил... както и той за тебе... :lol:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Нед Апр 06, 2008 11:33 pm

После ми приказвай за семпли момчета... :rofl:
Иначе да,бих и не се притеснявам от това! :agree:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Admin » Пон Апр 07, 2008 12:07 am

Признавам, че не мога да добавя нищо ново по темата, но тъй като вероятно се очаква и мое включване...
Emzo, според мен не си прав. :) Мнението ми не е продиктувано от това, че Ozzie е модератор, а просто мисля, че си се подразнил малко повече от нормалното. Няма смисъл да повтарям казани вече аргументи, сигурен съм, че желаните от теб промени в темата ти са с мисълта да бъде тя по-полезна и интересна, но и ти разбери, че нещо, което на теб ти изглежда и е работа за "пет" минути, може би не е толкова лесно да се вмести в "графика" на човек, който е поел съвсем безвъзмедно функцията модератор. Защото посочените от теб "пикльовци", а и не само те, създават достатъчно работа - тук две минути, там три и мога да те уверя, че натрупването на такива минути не е малко.
И отново ще наблегна на това, че на никой от модераторите тази функция не му е "работа", освен на мен. Така че никой от тях не е длъжен да изпълнява тези функции при всеки повод и по всяко време и затова смятам, че упрекът ти към Ozzie не е никак основателен.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TsvetanVR » Вто Апр 08, 2008 1:07 am

Абе 'що се занимавате с пълни глупости вместо да карате, пиете бири и т.н. (в зависимост от частта на денонощието) ? :beer: ;)
2016 Stumpjumper FSR Comp 29 с някои жокери.
TsvetanVR
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1321
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:45 pm
Местоположение: Бояна, България

Мнениеот Alpina » Вто Апр 08, 2008 8:12 am

Mного валеше тези дни :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот TsvetanVR » Вто Апр 08, 2008 10:07 am

Ми тъкмо като за маса ;) :beer:
2016 Stumpjumper FSR Comp 29 с някои жокери.
TsvetanVR
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1321
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:45 pm
Местоположение: Бояна, България

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта