НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 9:22 am

Alpina написа:PtD :agree:

А и това ще е най-лесният и неконтролируем начин за генериране на рейтинг.


Ето това чаках да чуя :agree:

Всички други аргументи са изключително неадекватни на фона на всичко изписано до момента в тази тема. Независимо от лични отношения и други, който иска да си пише с приятелите, няма да го прави на ЛС и в този ред на мисли, ЛСтата са по-скоро също информативни и формални. А и ето така се получава естествена обратна връзка с пазара например. На ЛС сме си писали с някой и той се е държал коректно и т.н. Как да оценя това му отношение, така че да се отрази във форума - защото един от проблемите в момента на Пазара е, че не може човек да си прави изводи за продавачите и стоката им. Малко или много спамът помага ще за това.

Няма нужда да започнем сега да коментираме дали това е наистина така обаче ;)

Абсолютно съм съгласен с мненито на Alpina, защото точно това беше и моят контрааргумент спрямо същото това мое предложение :)

Другите аргументи обаче не мога да ги приема изцяло.

Ако пак ми хрумне нещо, ще пиша пак :D

П.П. А мнението ми за Пазара предполагам не е точно за тук, но просто е свързано.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 12:42 pm

@Sky_Knight: Нещо не разбирам проблема - нали в момента можеш да оценяваш във форума? Като искаш да оценяваш ЛС, давай оценки на автора във форума? :dunno:

Не разбирам защо искаш да смесиш публичното пространство на форума с частното такова на ЛС-тата??? Системата беше въведена за да се ограничи шума в публичното пространство. Подобна система в частно пространство вече е категорично ограничаване на личните свободи с недотам ясна цел.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 1:13 pm

bikerider написа:Не разбирам защо искаш да смесиш публичното пространство на форума с частното такова на ЛС-тата??? Системата беше въведена за да се ограничи шума в публичното пространство. Подобна система в частно пространство вече е категорично ограничаване на личните свободи с недотам ясна цел.


Смятам, че се изразявам достатъчно ясно. Според моите виждания - ЛС - НЕ СА лично пространство. Също така - системата за рейтинг по никакъв начин НЕ ОГРАНИЧАВА личните свободи на който и да било. Тя просто въвежда йерархия в "обществото" с цел самото то да бъде максимално полезно на себе си. Ограничителната функция идва само с невъзможността за писане на определени места, което едва ли може да се категоризира като ограничаване на личните свободи, а по-скоро че "обществото" не иска съответния потребител да пише еди-къде си. Така че не ме разбирайте погрешно. Но за мен просто ЛС - повтарям - НЕ СА лично/частно пространство. Те са функционалност за изграждане на контакти между потребителите, с цел те да бъдат предпазени от евентуална намеса в личното им пространство (е-mail, скайп и др.). Така че нищо лошо от тази гледна точка не виждам.

Но както казах - приемам аргумента на Alpina - Фактът, че с някоя дружка можем да си пращаме ЛС-та и така да си вдигнем яко рейтинга без да е заслужено. Определено е проблемно.

А относно предложението, когато някой не ми хареса ЛСто му и да му гласувам отрицателни вотове - не смятам, че е правилно. Защото се оценяват мненията на даден човек. Това означава, че, не е редно в една така форумна среда се проявяват лични настроения спрямо този човек. Особено ако мнението му е коректно. Нз де - тази тема си я разисквате в другата, която did пусна. А и аз нямам право на глас, така че не мога да коментирам обективно... :agree:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 1:20 pm

Sky_Knight написа:Според моите виждания - ЛС - НЕ СА лично пространство.


Според моите виждания Лични съобщения означава Лични съобщения :)

Относно рейтинга - разбрах, че искаш да има система за рейтинг въз основа на лични съобщения. Такава възможност има доколкото се ориентирам и никой не те спира да даваш рейтинг на юзър, ако не ти харесват личните му съобщения до теб. Може и да не съм те разбрал какво точно искаш или не искаш, не зная :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bdz43r » Чет Ное 29, 2007 1:24 pm

bikerider написа:Системата беше въведена за да се ограничи шума в публичното пространство.
И работи задоволително в тази насока, въпреки някои спорни моменти (в смисъл успешно очиства шума).
Sky_Knight написа:Според моите виждания - ЛС - НЕ СА лично пространство.
Напротив. ЛС системата е част от форума, която по никакъв начин не може да се обвързва с него. ЛС са просто улеснение за общуване между потребителите (вместо да търсят други контакти).
Sky_Knight написа:А относно предложението, когато някой не ми хареса ЛСто му и да му гласувам отрицателни вотове - не смятам, че е правилно. Защото се оценяват мненията на даден човек.
Разбира се, това е така, но как ще ограничиш подобна "неправилна" практика, която при ЛС ще е абсолютно неконтролируема?
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Ное 29, 2007 1:47 pm

Sky_Knight написа:Също така - системата за рейтинг по никакъв начин НЕ ОГРАНИЧАВА личните свободи на който и да било. Тя просто въвежда йерархия в "обществото" с цел самото то да бъде максимално полезно на себе си.


Тук си в сериозна грешка. Рейтингите се въведоха точно за да се избегне йерархичната структура.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 1:51 pm

Не ми се иска да се повтарям. Прочетете отновно мнението ми по-горе. Прочетете го внимателно - с разбиране. И не четете избирателно, прочетете го обективно.

И не - не смятам да опитвам да ограничавам каквото и да е. Казах, че според мен не е правилно - а не "СПРЕТЕ ТОВА ВЕДНАГА!" Има огромна разлика.

Моля, считайте, че съм казал каквото имам да казвам по темата. Оставете и вашите крайни коментари, за да има поне някакъв смисъл цялото флуудване от моя страна...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 2:02 pm

@Sky_Knight: бъди сигурен, че си направих труда да прочета три пъти най-внимателно всичките ти постинги относно ЛС.

И до момента не разбирам следното:
1. Кое за теб е сериозен аргумент и кое несериозен?
2. Защо според теб аз и други хора не си пишем с приятели на ЛС? :dunno:
3. Защо според теб личните ми съобщения да не са мои лични частни съобщения?

Никой не ти казва, че искаш да ограничаваш каквото и да е. Казвах ти, че това което предлагаш по същество е ограничение.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 2:18 pm

PtD написа:
Sky_Knight написа:Също така - системата за рейтинг по никакъв начин НЕ ОГРАНИЧАВА личните свободи на който и да било. Тя просто въвежда йерархия в "обществото" с цел самото то да бъде максимално полезно на себе си.


Тук си в сериозна грешка. Рейтингите се въведоха точно за да се избегне йерархичната структура.


Моля това да ми бъде обяснено. Не разбирам, каква йерархична структура е имало преди това във форума? :bigeyes: :dunno: А в момента ясно се вижда йерархия - до 900 точки, можеш да пишеш еди-къде си, до 1000 точки, можеш там, ама не можеш да отговаряш. Йерархията предполага структуриране по елементи с общи признаци или ограничения (в зависимост от типа на йерархията).

Нека бъда поправен ако греша!

@bikerider

1. Сериозен аргумент е този, който посочва такава грешка в моето твърдение, което или го прави невярно или в контекста на конкретния случай - неизползваемо. :agree: (такова беше мнението на Алпина - посочи проблем). Всички други само могат да спомогнат за насочването на противоположните твърдения в една посока, но не и да ги уеднаквят (т.е. да се постигне консенсус)

2. Не съм имал предвид точно това. Изразих собствената си гледна точка относно ЛС. Аз също си пиша с приятели по ЛС, и нищо не ме задължава да ги оценявам. Толкова ли е трудно да се разбере това. :(

3. Дори и да са такива - Някой да те задължава да ги оценяваш или да ти ги оценяват?!?

Нека онагледя с пример - Имам възможност да скоча с парашут от самолет. Задължен ли съм да го направя? Фактът, че ми е дадена тази възможност, означава ли че съм задължен да я използвам?
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот PtD » Чет Ное 29, 2007 2:26 pm

Sky_Knight написа:
Тук си в сериозна грешка. Рейтингите се въведоха точно за да се избегне йерархичната структура.


Моля това да ми бъде обяснено. Не разбирам, каква йерархична структура е имало преди това във форума?


Екип от модератори, който определя какво може и какво не. Докато сега всеки потребител може да участва в управлението.

Прави разлика между йерархия и права. Не е едно и също.
Последна промяна PtD на Чет Ное 29, 2007 2:30 pm, променена общо 1 път
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Harka » Чет Ное 29, 2007 2:29 pm

@Sky_Knight:

Наистина ми е трудно да разбера какво има да преливаш от пусто в празно.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 2:44 pm

Sky_Knight написа:3. Дори и да са такива - Някой да те задължава да ги оценяваш или да ти ги оценяват?!?


1. Бяха дадени не един и два сериозни аргумента. Това, че не си ги разбрал (защото не са подкрепени с примери и картинки ;)) не ги прави невалидни.
3. Не е там фокуса. Не говорим за задължителност, а за възможност. Ти искаш да се даде такава възможност.
Последна промяна bikerider на Чет Ное 29, 2007 2:46 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 2:45 pm

@PtD Разбрах гледната ти точка. :agree: Но така или иначе модераторите все ощо имат възможността да контролират нещата. По-скоро съществуването на такива права/ограничения/йерархия (правя разлика, но в случая тя е по-скоро обект на философски въпрос и лични схващания) - намалява обема на тяхната работа ;)

@Harka Не бих обърнал внимание на въпрос като този, но когато задаваш такива въпроси или уточнявай какво точно искаш да разбереш, или ако ги задаваш, просто ей така, просто не ги задавай. За жалост рейтингът не може да ограничи естествени човешки действия от този тип. Каквито понякога самият аз правя. Но ти е простено щото си модератор и имаш право да се изказваш навсякъде щото разбираш ли си модератор и ще вземеш да ме баннеш. Плс - недей! Не се връзвай на такъв род глупости, но просто е тъпо така да се включваш ни в клин, ни в ръкав с въпрос, който цели обезсмислянето на всичките ми постове до момента - не казвам, че са били смислени, все пак съм им отделил сумарно 20 минути от времето си, но въпреки това е най-малкото неприсъщо на интелигентен човек, какъвто знам че си
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 2:48 pm

@Sky_Night: извинявай, но разбираш ли какво значи форум? Разбираш ли какво означава това различни хора да се съберат на едно място и да комуникират? След репликата ти към Harka започвам да се съмнявам. :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 2:49 pm

bikerider написа:
Sky_Knight написа:3. Дори и да са такива - Някой да те задължава да ги оценяваш или да ти ги оценяват?!?


1. Бяха дадени не един и два сериозни аргумента. Това, че не си ги разбрал (защото не са подкрепени с примери и картинки ;)) не ги прави невалидни.
3. Не е там фокуса. Не говорим за задължителност, а за възможност. Ти искаш да се даде такава възможност.


1. Тц. Твърдо не бяха. Бяха дадени такива, които ме накараха да се замисля, но в съществото си те се основаваха на грешни разбирания относно предложението. А картинките са хубавко нещо :D
3. Значи имаме разбирателство - точно за възможност говоря. Тогава ми обясни следното:

bikerider написа:Казвах ти, че това което предлагаш по същество е ограничение.


Как може една възможност да бъде ограничение?
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bdz43r » Чет Ное 29, 2007 2:58 pm

Sky_Knight написа:Как може една възможност да бъде ограничение?
Сама по себе си не е ограничение, но е предпоставка за такова. Възможност за оценяване на личната кореспонденция.
Докато във форума пишейки нещо не можеш да знаеш кой и как ще го оцени (и от там идва обективността на системата), при ЛС нещата стоят по друг начин. Казваш, никой никого не задължава да оценява ЛС, но самото присъствие на бутончета +/- в повечето случаи ще стимулира гласуване и то много по-предсказуемо и субективно. Сигурен съм, че повечето хора биха гласували за ЛС, ако имаше такава възможност. Съответно общуването с ЛС до голяма степен ще се изнесе към други канали, когато подателят не е сигурен каква ще му е оценката.
Последна промяна bdz43r на Чет Ное 29, 2007 2:59 pm, променена общо 1 път
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 2:58 pm

bikerider написа:@Sky_Night: извинявай, но разбираш ли какво значи форум? Разбираш ли какво означава това различни хора да се съберат на едно място и да комуникират? След репликата ти към Harka започвам да се съмнявам. :dunno:


Айде пак - спри се бе човек - Sky_Knight се пиша.... :bawling:

А това, което аз разбирам може да не бъде общоприетото схващане. Дали тогава трябва да бъда линчуван? Не смятам. А и съм се обяснил на Харка мисля.

Така де - какво е форум? Мога да ти кажа доста различни и съответно противопоставящи се схващания. И се стремя да не се ограничавам към едно от тях. Но ще кажа едно - Според мен, виртуалните комуникации трябва да следват логиката на реалните. Т.е. при една такава реална дискусия между интелигентни хора, които се изслушват, обсъждат, както с вас до момента, някак си ще бъде определено неприятно, ако някой се включи с въпрос от този тип, който нито е на място в дискусията, нито е достатъчно ясно поставен. Разбирам Харка да беше попитал:

"Sky_Knight, защо само си поватряш едно и също, не виждаш ли, че никой от присъстващите тук не е на това мнение и определено смятаме, че грешиш?"

Тогава щях да му стисна ръката и да кажа - благодаря, че ми посочи грешката, бях се увлякъл във философстването, което е очевидно, че няма да ни донесе никаква полза - дай тука сега една бира на всички от мен....

Пийс :agree:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 3:04 pm

bdz43r написа:
Sky_Knight написа:Как може една възможност да бъде ограничение?
Сама по себе си не е ограничение, но е предпоставка за такова. Възможност за оценяване на личната кореспонденция.
Докато във форума пишейки нещо не можеш да знаеш кой и как ще го оцени (и от там идва обективността на системата), при ЛС нещата стоят по друг начин. Казваш, никой никого не задължава да оценява ЛС, но самото присъствие на бутончета +/- в повечето случаи ще стимулира гласуване и то много по-предсказуемо и субективно. Сигурен съм, че повечето хора биха гласували за ЛС, ако имаше такава възможност. Съответно общуването с ЛС до голяма степен ще се изнесе към други канали, когато подателят не е сигурен каква ще му е оценката.


С това вече бих се съгласил. :agree: Е аз предполагам, че може да се случи така, че хората ще се стараят повече да не пишат на латиница и по-правилно, но определено си прав.

@bikerider Ето още един пример за сериозен аргумент. :agree:

Който в крайна сметка води до извода, че предложението, което дадох, не би било адекватно приложимо в конкретния случай. Айде - на бесилотооооо
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 3:04 pm

Sky_Knight написа:Айде пак - спри се бе човек - Sky_Knight се пиша.... :bawling:


Аргххх :banghead:
Отново извинения...

Sky_Knight написа:Т.е. при една такава реална дискусия между интелигентни хора, които се изслушват, обсъждат, както с вас до момента, някак си ще бъде определено неприятно, ако някой се включи с въпрос от този тип, който нито е на място в дискусията, нито е достатъчно ясно поставен.

Точно там е централния въпрос - има и други дефиниции дали един въпрос е на място в дискусията, освен твоята ;)

Sky_Knight написа:Разбирам Харка да беше попитал:

"Sky_Knight, защо само си поватряш едно и също, не виждаш ли, че никой от присъстващите тук не е на това мнение и определено смятаме, че грешиш?"

Вече съм убеден, че не разбираш какво значи да общуваш с различни хора. Защо се опитваш да казваш на Harka как да си задава въпросите?

Sky_Knight написа:Тогава щях да му стисна ръката и да кажа - благодаря, че ми посочи грешката, бях се увлякъл във философстването, което е очевидно, че няма да ни донесе никаква полза - дай тука сега една бира на всички от мен....

Отново извинявай, но до момента поне трима човека ясно и прегледно ти посочихме къде грешиш. Не можеш да държиш нас отговорни за това, че не ти разбираш какво ти се казва :)

Sky_Knight написа:@bikerider Ето още един пример за сериозен аргумент. :agree:


Сега разбрах, сериозен аргумент за теб е подробно обяснение до най-малките подробности, за да можеш да го смелиш :) Извини ме, че нямам време да задълбавам толкова :peace:

Sky_Knight написа:Пийс :agree:

Няма нужда, аз поне не съм настроен другояче.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 3:10 pm

Не ми се иска пак да намесвам Харка, тъй като той още не е взел позиция относно, това което му написах (само ти като негов адвокат ;) ), но ще поясня ето това:

Защо се опитваш да казваш на Harka как да си задава въпросите?


Не се опитвам. Аз изразявам мнението си относно начина на задаване на този въпрос, защото този въпрос беше зададен лично към мен. Смятам, че съм в правото си да изразя това мнение.

И тъй като основно с теб се води дискусията, ще кажа, че точно твоите аргументи смениха формата си в продължение на две мнения, като не успя да ги уточниш напълно. Това за теб направи bdz43r. И да, когато ми се казва че греша, е добре човек да се аргументира. Не вярвам, че ти си мислел, това, което описа колегата. Определено не вярвам. :peace:


Не, аз не ви казвам на вас да сте Пийс. Аз казвам, че аз съм с такива намерения ;)
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 3:14 pm

Не съм адвокат на Harka, но ми прави впечатление, че се опитваш да дефинираш как "трябва" да се задават въпроси.

Sky_Knight написа:И тъй като основно с теб се води дискусията, ще кажа, че точно твоите аргументи смениха формата си в продължение на две мнения, като не успя да ги уточниш напълно.


Би ли прецизирал? :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 3:44 pm

С удоволствие: :)

Първо каза:
Подобна система в частно пространство вече е категорично ограничаване на личните свободи с недотам ясна цел.


А след това:
Никой не ти казва, че искаш да ограничаваш каквото и да е. Казвах ти, че това което предлагаш по същество е ограничение.


И на финала каза, че това, което е казал bdz43r си го мислил през цялото време, ама аз не съм разбрал. Казах, че не вярвам, поради горните два цитата.

А иначе отивай да четеш Бла-Бла - поетичната тема ;) :beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Harka » Чет Ное 29, 2007 4:28 pm

@Sky_Knight:

Преливане от пусто празно в този случай означава тропане с крак на инат и поддържане на тезата "А защо не?". Защото сам не си вярваш, че оценяването на личните съобщения може да има някакво приложение. Ако пък случайно си вярваш - толкова по-зле за теб.

И, да, горният ми пост целеше именно дообезсмисляне на всичките ти и без това, както ти самият предположи, безсмислени постове.

А, и следващия път не ми пиши с такъв шрифт, защото просто няма да си направя труда да го прочета.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Ное 29, 2007 4:51 pm

Sky_Knight написа:С удоволствие: :)

Първо каза:
Подобна система в частно пространство вече е категорично ограничаване на личните свободи с недотам ясна цел.


А след това:
Никой не ти казва, че искаш да ограничаваш каквото и да е. Казвах ти, че това което предлагаш по същество е ограничение.


И на финала каза, че това, което е казал bdz43r си го мислил през цялото време, ама аз не съм разбрал. Казах, че не вярвам, поради горните два цитата.


Добре, щом настояваш, ще обясня преподробно и смляно:
Предлаганото от теб означава, че се дава възможност за оценяване на лична комуникация, нещо което е в прерогативите единствено на нейния собственик.
Наличието на тази възможност както bdz43r прекрасно ти обясни, само по себе си е предпоставка за възникване на ограничаване на личните свободи в частта свобода на мнението и словото, т.е. никой не може да ти каже какво да мислиш и да говориш, камо ли да оценява дали това което говориш е "добро" или "лошо" (що се отнася до лична комуникация в частно пространство).
Самото наличие на предпоставка, предвид човешката природа означава, че рано или късно това ще се случи, тоест твоето предложение ще доведе до ограничаване на личните комуникации с всички последици от това.

Предполагам, че не си ме разбрал, защото първо ти казах извода, а след това тръгнах назад по логическата последователност, опитвайки се да ти обясня, без да изпадам в писане на фермани.

Дали сега си съгласен?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sky_Knight » Чет Ное 29, 2007 5:16 pm

@Harka Ок.

@bikerider Jain.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот BG-Rider » Съб Дек 01, 2007 4:33 pm

NovemberCharlie написа:А сега пък се вдигна. :crazy:

Ти гледай други работи да ти се вдигат бе МБК! :D
BG-Rider
 
Мнения: 261
Рейтинг: 995
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 2:25 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Дек 12, 2007 4:36 pm

Като отявлен противник на системата от рейтинги ще си позволя да кажа, че след известно отсъствие от форума установих, че ....системата работи :) Явно човек има нужда да се откъсне малко, за да бъде безпристрастен.
@all :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Rancid » Чет Дек 27, 2007 1:07 am

И кво работи?
В момента един от хората дал най-много за форума даже не може да гласува.Пълен ташак...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Harka » Чет Дек 27, 2007 1:59 am

И кой е виновен? Комшийчето, може би.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 27, 2007 2:37 am

Rancid написа:... даже не може да гласува.

Нищо не изпуска...

Чудя се, кога ли някой ще си признае, че т'ва с рейтингите е ПРОВАЛ?
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта