НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот did » Чет Ное 22, 2007 6:52 pm

алоу! няма нужда всеки път, като ти се променя рейтинга, да даваш отчет тука!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MaN1aK » Чет Ное 22, 2007 6:52 pm

Admin написа:
MaN1aK написа:А мога ли да питам къде трябва да отида да за да мога да гласувам за някое мнение? :dunno:


Трябва да отидеш там, където рейтингът ти ще е 1600т. или повече. Най-добрият и сигурен начин да стигнеш до това "място" е като пишеш в сериозните форуми внимателно, смислено, грамотно, културно, без да се заяждаш с другите и т.н., казано иначе, като спазваш Правилата на форума максимално стриктно. Успех!

Благодаря! :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Ное 22, 2007 6:54 pm

did написа:алоу! няма нужда всеки път, като ти се променя рейтинга, да даваш отчет тука!
Има, нали трябва да открия зависимостите. :) Емперичният подход му е майката! :D Айде чао на всички, че ще остана без вечеря заради вашата система. :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Ное 22, 2007 7:05 pm

всъщност
когато се напише нещо полезно
тези които могат да го оценят СЕГА са малко (до средата на 6та страница)
а тези на които наистина ще е полезно са (може би) около 10 пъти повече - до 155та страница, ама като махнем неактивните и тези дето не се интересуват от конкретната тема

така че за момента смисъла на райтингуването май е да се образува някакво мнозинство, което за в бъдеще ще определя облика на форума

това мнозинство трябва да произлезе от текущото малцинство

така че вероятно главните интереси на някои ще са малцинството да се превръща в мнозинство (добавяне на подходящи форумци) а на други ще е да се насочва малцинството

тъй като и двете дейности са 'енергоемки' коя ще е тези с по-малкото съпротивление ?

да чета 100ици теми за неща които грам не ме интересуват и да гласувам вътре на всеки 10мин за написаните смислени неща, или да се забавлявам опитвайки се да сваля рейтинга някому ?

в смисъл пожелавам си всичко да сработи според предположенията, а не според опасенията 0_^


***да не забравяме 'желаното малцинство' - момичетата, те, наистина не са много, но със сигурност би трябвало да могат да се чустват много, много по-спокойни и оценени в новата ситуация. Което всъщност може да е много опасно, не случайно по реалити шоутата първо гонят жените ^______^
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот FireFoXa » Чет Ное 22, 2007 8:11 pm

screamBoy написа:...така че за момента смисъла на райтингуването май е да се образува някакво мнозинство, което за в бъдеще ще определя облика на форума

това мнозинство трябва да произлезе от текущото малцинство...

Ето това започна вече да ми прилича на избори в България :^: Социализъм, Демокрация, Социализъм и пак Демокрация... :dunno:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот fhristo » Чет Ное 22, 2007 8:31 pm

Според мен системата е измислена доста хитро :agree:

Наблюдението ми е, че в момента се дават доста плюсове на хора, на които по принцип не им трябват, защото редовно си пишат културни и обосновани мнения. Но хубавото е, че съвсем скоро всички те ще достигнат тавана от 2000 точки и тогава системата ще започне да работи като такава, за каквато е замислена - да санкционира авторите на вредните за форума постове, а не да величае един или друг съфорумец с даряването му с безброй плюсове.

Само трябва да се внимава да се гласува за начина, по който е поднесено дадено мнение, а не за това дали си съгласен със съдържанието му ;)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Чет Ное 22, 2007 8:41 pm

неее знааам
админа не се съгласи да ми плаща като гласувам, така че май ще си спестя хабенето на мишката
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот did » Чет Ное 22, 2007 8:51 pm

screamBoy написа:неее знааам
админа не се съгласи да ми плаща като гласувам, така че май ще си спестя хабенето на мишката


абе дали ще ти плаща не знам, ама ти си единственият, който си има още от старта два ника с по 1700 точки :D

Явно си бутнал нещо на Admin под масата :confused:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bdz43r » Чет Ное 22, 2007 8:53 pm

Може би много по-добро решение щеше да бъде, всеки гласоподавател да може да гласува за всяко мнение по веднъж, оценявайки го с някаква стойностна оценка. Рейтинга на даден потребител тогава ще се получава от средната оценка на всичките му мнения. Подобно решение не би се влияло от броя мнения, активността и пр. на потребителите, ще ги оценява с минимално отклонение от обективността (доколкото средната оценка на "тълпата" може да се счита за обективна), но пък технически е много по-трудно да се реализира (най-малкото ще раздуе много базата-данни).

Във всички случаи избраната посока е правилна, но трябва след като поработи системата и лъснат някои нейни очаквани и неочаквани недостатъци, да се направи по-гъвкава в някои аспекти. В сегашния си суров вид е сравнително проста, но има спорни моменти за обективността (някои от тях вече бяха изложени). Това може да се реши в последствие с отчитане на други величини при изчисляване на рейтинга (какви точно може да се определи през "тестовия" период на новата система.).
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот fhristo » Чет Ное 22, 2007 9:18 pm

А обмисляли ли сте варианта да се показва за кое мнение как е гласувано? Не знам дали е по-добре, но ми хрумна...
А и възможна е такава ситуация - някой пише няколко мнения, после гледа, че рейтинга му се е променил, като е видно, че е гласувано и с плюсове, и минуси, но не знае за кое мнение как е гласувано, т.е. кое се приема като правилно, и кое - не. Разбира се, в повечето случаи човек може да предположи с доста голяма вероятност за истинност, но има и по-особени случаи.
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Чет Ное 22, 2007 9:36 pm

fhristo написа:А обмисляли ли сте варианта да се показва за кое мнение как е гласувано?

И да се разбере, че системата не отчита спама ли? Не е разумно...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Чет Ное 22, 2007 9:37 pm

@fhristo
Като се има предвид пъстротата на хората и възгледите им, какъв е смисълът да се показва подобно нещо? Знаеш отлично, че има определени постове, за които мненията на другите често са диаметрално противоположни, така че дали ще е плюс или минус, това не дава никакъв отговор, нито гаранция, че това е правилната посока ;)
Всъщност, нека не забравяме, че една от основните цели на системата е да противодейства на крайните прояви. Струва ми се, че човек ще трябва да пише достатъчно време "положително" или "отрицателно" според общото мнение, за да се отклони съществено от началния си рейтинг. Да, днес се видя, че това е възможно дори в рамките на един ден, но днешният ден не е обикновен - съвсем логично много хора са насочили вниманието и усилията си към изследване, използване, обсъждане на "новото нещо" във форума. Подозирам, че е въпрос на няколко дни процесите, които наблюдаваме днес да забавят темпото си и то доста, а тогава повече внимание вероятно ще привличат крайностите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот WrathChild » Чет Ное 22, 2007 11:34 pm

Забелязах хора , които имат стартов рейтинг 1700 , а ръсят само пълни глупости !?!
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Пет Ное 23, 2007 12:08 am

WrathChild написа:Забелязах хора , които имат стартов рейтинг 1700 , а ръсят само пълни глупости !?!


И аз вече се оплаках от този факт, с който ща, не ща - трябва да се примиря :crap:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот bdz43r » Пет Ное 23, 2007 12:09 am

WrathChild написа:Забелязах хора , които имат стартов рейтинг 1700 , а ръсят само пълни глупости !?!
Ще очакваме новата система да ги отсее. Тамън ще се види действието и в реални условия.
Admin написа:Подозирам, че е въпрос на няколко дни процесите, които наблюдаваме днес да забавят темпото си и то доста, а тогава повече внимание вероятно ще привличат крайностите.

Под крайности имаш предвид големите производители на глупости ли? Ако е така е въпрос на време възможностите им за изява да бъдат ограничени.
NovemberCharlie написа:Току що ти вдигнах рейтинга с 10 точки. При положение, че мнението ти беше просто "за сведение". Исках да покажа, че рейтингът няма отношение към съдържанието на поста ти, неговата "правилност", достоверност, правопис и т.н.
Точно в това май се крие най-големият недостатък на системата - тя не може да отчита стойност на оценката, а само +/-. Някои мнения може би не заслужават "+", но не са и за "-" и могат да останат неоценени от един потребител по тази причина, но това ще бъде направено от друг. При толкова много гласоподаватели, рано или късно всяко едно мнение ще бъде оценено или по единия, или по другия начин, независимо колко е полезно или безполезно.
Последна промяна bdz43r на Пет Ное 23, 2007 1:09 am, променена общо 2 пъти
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Alien » Пет Ное 23, 2007 12:16 am

WrathChild написа:Забелязах хора , които имат стартов рейтинг 1700 , а ръсят само пълни глупости !?!


Ъъъ нали не смяташ, че който има рейтинг, директно е пич, и обратно?

И аз да се изкажа.

NovemberCharlie написа:
PtD написа:Таймаутът може да се увеличава и при очевидни злоупотреби може да се повиши до 24 часа...
Току що ти вдигнах рейтинга с 10 точки. При положение, че мнението ти беше просто "за сведение". Исках да покажа, че рейтингът няма отношение към съдържанието на поста ти, неговата "правилност", достоверност, правопис и т.н.


Размекваш се! :D

Всъщност аз съм съгласен с Чарли. Точно това са и (едни от) доводите ми против системата. :) Той каза и няколко други неща, които ме навеждат на мисълта, че тия рангове ИЗОБЩО не трябва да ги има, една от причините за което е това, че реално не върши работа. :) Щото аз досега два пъти гласувах за Живко, щото ме кефи, не щото мноо съм му харесал постовете. :)

Ама сега пък изчетох и на дид, и на другите отговорите и да кажа, че и в техните думи има право. Не знам, аз лично все още съм против идеята, просто защото това не е форум, което получаваме. Няма нищо "демократично" в цялата история, въпреки че е 100% демократично.

Бе нямам идея какво ще стане, ще видим. Time will tell, както казваше нашият любимец от Red Alert. :)

Edit:

did написа:
NovemberCharlie написа:демокрецията работи като тълпата избира администрацията, която да ръководи тълпата. Никога, ама никога важни решения не се оставят на тълпата.


Е с това си изпроси едно бързо минусче от мен. Чувствай се свободен веднага да ми го върнеш, защото пък аз твърдо вярвам,че "тълпата" е по-мъдра от всяка "администрация".


Мамка му, и за ДВЕТЕ тези мога да споря, докато умра, и пак не знам зад коя да застана. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bdz43r » Пет Ное 23, 2007 1:29 am

Alien написа:Щото аз досега два пъти гласувах за Живко, щото ме кефи, не щото мноо съм му харесал постовете. :)
Е да, ама нали се сещаш, че той като е написал междувременно 20поста, за 18 от тях някой друг е гласувал и реално слабо си отклонил резултата. В случая може и другите 18 гласа да са "приятелски", в което няма нищо нередно. Достатъчно е, че сам човек трудно може да повлияе съществено на резултатите, а рейтинга ще зависи от мнозинството, което само си определя критериите.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Ное 23, 2007 1:40 am

Не знам на какво точно се дължи, но днес отношението сигнал/шум е доста високо! ;) Все едно съм в друг форум :D Колеги, елате на себе си, моля ви! Високият рейтинг не води до финансови и административни облаги! :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот MAN6 » Пет Ное 23, 2007 1:42 am

4getcredo написа:
MAN6 написа:което си е доста тъпо.. :)


Един от дефектите на еднократното гласуване е, че максималният/минималният възможен рейтинг зависи от големия брой постове, т.е. колкото повече постове, толкова по-висок/по-нисък рейтинг можеш да получиш... Например, казвам голям брой 'безобидно положителни мнения' и рейтингът ми се качва доста, казвам 'едно уникално умно нещо', което в годините се прочита n-брой пъти и просветлява четни и нечетни байкърчета, но рейтингът ми остава същия (увеличен само с 20) :bawling: ;) Сигурно и MAN6 има този дефект предвид :)

Това обаче важи единствено при нагласата 'да си мерим рейтингите', което, съгласете се, е доста 'мъжкарска' реакция... ;)

При многократно гласуване моето еднократно откровоние има шанс да надживее епохите и да расте до края на света ... :D Разбира се, това аз мога да постигна и за сравнително кратко време, когато събера около себе си ограничен, но борбен брой дружки-фундаменталисти, които да ме изтикат на пиедестала приживе...

а, знаем, фундаментализмът трябва да се бори ;) :D


Во кратце, като претеглим едно и другото, аз смятам, че мога да преглътна проваления ми от еднократното гласуване месианизъм ;) като възможност да се борим с по-злободневния фундаментализъм :)

Бах как го засуках! :D


мен в случая въобще не ме касае кой колко и как ще ме оценява.. идеята ми дойде от съвсем друго нещо.. :) на мен ми е все тая. и без това общо взето е видно когато някой пише тъпотии, също и за читавите неща, дори и без рейтинг :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот People = Shit » Пет Ное 23, 2007 2:27 am

Хех тука стана меле :bowdown: Имам чувството, че заради тези ранк точки всички ще се изпотрепят да пишат смислени мнения :D всеки ще се бори за по-голям рейтинг от другия...нормално де :rofl: няма лошо, само не се бийте...с лошо няма да стане хавата :bowdown: :agree: айде наздраве :beer:
Изображение
Аватар
People = Shit
 
Мнения: 525
Рейтинг: 1755
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 5:44 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Пет Ное 23, 2007 6:13 am

@MAN6, то е ясно, че е видно. Въпросът е как да се поощряват смислените постове, а да се инхибират тъпизмите, и то без намеса на модераторите ;)

@People eq Shit, о, не. Който пише смислено ще стигне бързо до тавана, оттам няма къде да се расте. По-скоро ще се пише смислено, за да може въобще да се пише ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот WrathChild » Пет Ное 23, 2007 7:45 am

Идеята ми беше , че се получава болшевизъм ... Би било нечестно някой да изгуби правото си да пише в "по-елитните" раздели , защото неадекватните типове с незаслужен рейтинг не са се изкефили...
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 8:19 am

според мен
е невъзможно да се създаде система
която да няма човешкия фактор
като основа за контрола
имам предвид системата "един човек - един глас"
и да е ясно кой е човекът
и да е ясно, че само неговия глас се чува :D

обективността задължава оценките да се дават
от хора, които "чуват Джими Хендрикс"

;)
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 9:39 am

Хммм, рейтингът ми някак си се е сринал през нощта без да съм писал. Странно. :crazy:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 9:43 am

откога те чакам да заспиш :D

според мен
системата
народ - представители на народа - власт
е по-подходяща
отколкото MOB RULES
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Stuny » Пет Ное 23, 2007 9:44 am

NovemberCharlie написа:Хммм, рейтингът ми някак си се е сринал през нощта без да съм писал. Странно. :crazy:


Какво пък му е странното , да не мислиш че целия форум те дебне да гласува ВЕДНАГА за всяко твое мнение.

edit : явно поне някой те дебне
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 9:46 am

Stuny написа:
NovemberCharlie написа:Хммм, рейтингът ми някак си се е сринал през нощта без да съм писал. Странно. :crazy:


Какво пък му е странното , да не мислиш че целия форум те дебне да гласува ВЕДНАГА за всяко твое мнение.

edit : явно поне някой те дебне
А може би просто имам "неправилно" мнение? :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пет Ное 23, 2007 9:49 am

Stuny написа:
edit : явно поне някой те дебне


откога му казвам да махне гадното псе от аватара си
мАу12 :D

извинявам се за офтопика
ама не се сдържах :bouncy:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Ное 23, 2007 9:53 am

NovemberCharlie написа:По този повод имам идея (която разбира се прави нещата още по-сложни). Да се създаде паралелен форум за отбрани. Нека admin, заедно с още 1-2 души (bikerider, ти, PtD... да речем) да направят подбор на "избраните", които да имат достъп до този форум. През определен период от време участниците във форума (чрез гласуване) да допускат нови членове въз основа на постовете им в "отворения" форум. Така мисля ще имаме сит вълк и цяло агне.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пет Ное 23, 2007 10:08 am

MAN6 написа:
4getcredo написа:
MAN6 написа:което си е доста тъпо.. :)






Забавлявах се като надрасках ;) високо абстрактни хипотези ;), вдъхновени от твоята забележка. Нито себе си, нито теб, нито някой друг имах предвид. Рейтингът за момента, както отбеляза PtD, има добра терапевтична полза :D

:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron