11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот did » Сря Мар 25, 2009 8:37 pm

bluskanie написа:Тия, дето оплюват "системата" ги разбирам - то е ясно, че заслужава да я оплюват.

По-интересно ми е, защо непрекъснато се намира някой, иначе не антипатичен, който да се засилва кат с лада у дере, да защитава и да ни обяснява, колко много помага тая система. Да, помага на вас, който имате РАБОТА във форума. Понеже работата или ви е много, или ви мързи да я вършите (тук въобще не критикувам, а анализирам), сте "назначили" системата на работа. Ок, няма лошо, така е по-добре за вас, само недейте ни зарибява, че и на нас ни върши работа. То и не е нужно на нас, нали така? Затова не се абете :)

:beer:
ти или си доста късопаметен, или си за твърдата ръка на Бат' Бойко-подобни мародератори.

И в двата случая, не те разбирам и не споделям мераците ти.

Ти му даваш права, то вика "Не ги ща тия права! Системата на правата е сбъркана! Искам справедливост!"

Ми търсете си я тая справедливост, ама преди да я търсите, дефиниайте я, че иначе все ще намирате нещо друго.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 25, 2009 9:06 pm

Какви права бе, did? Според мен не си на себе си! Права ми бил дал... какви права? Това са ограничения, не права... Да се страхувам, какво пиша, за да не ми падне рейтинга ли? Това е толкова лицемерно, че направо е обидно.

Къса памет ли? Ами аз не съм от първите регистрирали се, но все пак доста време посещавам този форум, та си го спомням, наистина интересно място. Сега трудно зачитам теми... аз и преди съм го казвал. Проблема си е мой, разбирам го много добре. Но недейте обяснява колко е готина системата. Спама си е налице, в по-големи количества. Техническите теми, които бяха интересни, вече ги няма. Има тема за технически термини, дето ни се обяснява кво е транспортир.

Няма позитивната ирония, няма живец, да не говорим за прекрасните спорове и дори скандали, които се случваха често. Наистина лично за мен форума беше по-интересен преди и съм убеден, че дна от причините е тази зистемка. Има и други, разбира се.

EDIT: Бат Бойко ша ва оправи...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Мар 25, 2009 9:35 pm

bluskanie написа:Какви права бе, did? Според мен не си на себе си! Права ми бил дал... какви права?


bluskanie написа:Ама за какво да гласувам? Някви си там ще ми разправят глупости. Аз па искам и на цигански да глеам новини. Що не и на македонски? Ще им гласувам аз...


bluskanie написа:А вчера гледах известния бат Сали мангала...в "Стани Богат" Баси малоумното същество. Въпреки това, множество българи му симпатизират яко. Та той заяви, че щял да става политик. Гаранция ще пробие...то в кьоравата армия и едноокия е цар, както се знае. И вече се замислям, не сме ли ние тези, които с пасивното си отношение позволяваме това да се случва. Утре - другиден ще гласуваме за бат Сали щот бил душа човек...Не знам какво да си мисля за българите вече...


:dunno:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 25, 2009 9:49 pm

Сравняваш ми гласуването тук с гласуването на избори ли? И въобще... твоя живот съществува ли извън форума? Съвсем сериозно те питам. Никога не забравяй, че този форум, както и всеки друг е предназначен да забавлява НАЙ-ВЕЧЕ. Да почерпи информация, поднесена по АТРАКТИВЕН начин, както и да се запознае с други хора. А, и не забравяй, че това е виртуално пространство и то НЕ Е отражение на нашия истински живот.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Мар 25, 2009 10:04 pm

bluskanie написа:Сравняваш ми гласуването тук с гласуването на избори ли?


Не. Просто ти показвам, че активната позиция е като черната мишка - или я имаш, или я нямаш.

bluskanie написа:твоя живот съществува ли извън форума?

Питай двете ми дъщери.

Толкова ли е трудно да се разбере, че има хора, които си прекарват цялото будно време пред клавиатурата, чакайки разни неща да се случат? Няма нищо ненормално в свободното си време, което е разкъсано на порции от по 5 минути, да ровят там, където им е интересно.

bluskanie написа:Никога не забравяй, че този форум, както и всеки друг е предназначен да забавлява НАЙ-ВЕЧЕ

Напълно съм НЕсъгласен.

Всеки ден се занимавам с това, да ПОДНАСЯМ по възможно най-АТРАКТИВЕН и забавен начин научна информация на студенти, но това не прави физикохимията ЗАБАВЛЕНИЕ. Сериозните неща, дори и поднесени с хумор, трябва да си остават сериозни. Другото е профанизация.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 25, 2009 11:18 pm

Мишки нямам, позиция имам. Казвал съм я винаги и тук и в истинския живот, на избори и винаги, когато съм сметнал, че е нужно.

Отново принизяваш реалния живот с виртуалния, като даваш за пример преподаването си. Този форум не е университет и ние не искаме да бъде. Университети има достатъчно за желаещите. Тук, в този форум ние губим времето си и желаем това загубено време да е поне забавно, а ако може да е и полезно, тогава още по-добре. Но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не бихме пожертвали развлечението, заради полезността, защото полезност може да се намери навсякъде, стига търсещия да знае какво търси, но развлечение - все по-трудно.

Поздравление за дъщерите, постигнал си много с това!

Според мен грешиш основно в едно нещо. Отношенията между хората в интернет нямат нищо общо с отношенията им на живо. Това е паралелен, измислен, незначим свят, който хората не желаят да изглежда като истинския и правилата в него да са като в истинския. Не е ли това смисъла на форумите и въобще онлайн общуването?

Та... не искам знаци СТОП във виртуалната реалност!
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Мар 25, 2009 11:21 pm

@bluskanie:

Плюсчето ти е от мене.

Темата взе да става философска и мога да я коментирам само наживо и с бира :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hitar_potter » Сря Мар 25, 2009 11:40 pm

bluskanie написа:Мишки нямам, позиция имам. Казвал съм я винаги и тук и в истинския живот, на избори и винаги, когато съм сметнал, че е нужно.

Отново принизяваш реалния живот с виртуалния, като даваш за пример преподаването си. Този форум не е университет и ние не искаме да бъде. Университети има достатъчно за желаещите. Тук, в този форум ние губим времето си и желаем това загубено време да е поне забавно, а ако може да е и полезно, тогава още по-добре. Но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не бихме пожертвали развлечението, заради полезността, защото полезност може да се намери навсякъде, стига търсещия да знае какво търси, но развлечение - все по-трудно.

Поздравление за дъщерите, постигнал си много с това!

Според мен грешиш основно в едно нещо. Отношенията между хората в интернет нямат нищо общо с отношенията им на живо. Това е паралелен, измислен, незначим свят, който хората не желаят да изглежда като истинския и правилата в него да са като в истинския. Не е ли това смисъла на форумите и въобще онлайн общуването?

Та... не искам знаци СТОП във виртуалната реалност!
Хм... ОК, хубаво, че приемаш форума като развлечение. Наистина има раздели за тая цел. Ама има и раздели, в които некомпетентно мнение би се отрзаило много зле. Смея да твърдя, че в началото ти е било интересно, защото общо взето си прохождал в тая област. Сигурен съм, че на новите потребители също им е много интересно.

Рейтинговата система е полезна с това, че един нов потребител лесно може да разбере чий съвет е по-скоро правилен и чий-не. Можеш да не си голям разбирач, но да имаш по-висок рейтинг - аз съм такъв пример. Това е така, защото се старая да говоря само тогава, когато няма да кажа глупост. Също така се старая да съм полезен. Според мен едно такова „лицемерие“ е полезно, тъй като разумният начинаещ потребител, в крайна сметка няма да бъде подведен. Ясно ще му е, че някой с рейтинг 900 по-скоро говори грешни неща, а този с 1500 - по-скоро верни.

Радвам се, че вече я няма тенденцията новодошлите да бъдат наляти с минуси, независимо от това как се държат. Има няколко примера за начинаещи, които знаят как да си зададат въпросите и биват възнаграждавани за това.

По принцип, гласувайки, поглеждам рейтинга на човека и предварително съм си изградил представа за него. Ако не му достига рейтинг, бутвам плюсче. Ако пък някой с твърде некомпетентно мнение подвежда някого - минусче.... И те така :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 25, 2009 11:53 pm

hitar_potter написа: Хм... ОК, хубаво, че приемаш форума като развлечение. Наистина има раздели за тая цел. Ама има и раздели, в които некомпетентно мнение би се отрзаило много зле.

Развлечение не е синоним на некомпетентност. Разбира се и компетентност не е синоним на развлечение... бе сложно е.


did, философска е да, и си прав, че не е за тук (аз именно това казвам, когато се "присмивам" на сериозните мнения по тази тема), но за да говорим на тази тема на живо, би трябвало да се познаваме от толкова време, отколкото did познава bluskanie ;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Мар 25, 2009 11:59 pm

bluskanie написа:за да говорим на тази тема на живо, би трябвало да се познаваме от толкова време, отколкото did познава bluskanie ;)


аз блъскането го познавам бая отдавна. даже вече почнах да го забравям :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Чет Мар 26, 2009 1:07 am

Гледам, че ме обвиниха в комерсиализъм ( :^: ), та реших да кажа и аз една-две думи:

На вас, драги потребители (по-точно някои от вас :D), ви е много удобно всичко да ви е чистичко и подредено, без да полагате усилия за това. Ако може и недоволно да мрънкате - още по-голям кеф. Само че, това чистене и подреждане ние го вършим на добра воля. Точно заради това никак не сме длъжни да се съобразяваме с прищевките на който и да е. Което води до два възможни начина да ни мотивирате да изпълним вашето желание: то да ни допадне... а другия начин са го измислили финикийците.

Само че, когато стане дума нещо да се даде (било то труд, средства или нещо такова), големите "генератори" на идеи дават заден ход и замлъкват :D Ей затова толкова обичам да искам кинти! ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Мар 26, 2009 4:44 am

Не щеме ний богатство, не щеме ний пари,
искаме свобода с човешки правдини.
Напред, напред, на бой да вървим!
Доста сме стоели, стига да търпим!

:rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Antares » Чет Мар 26, 2009 9:32 am

bluskanie написа:Да се страхувам, какво пиша, за да не ми падне рейтинга ли?
Къде бил ключа от бараката... лиши ли сме един от видните столични колоездачи от възможността да сее офтопика си навред....
bluskanie написа:Този форум не е университет и ние не искаме да бъде.
Кои вие бре, младежо? Аз от този форум съм научил много, като искаш безцелен лаф - отвори страницата на форумите на data.bg и пледирай за секция МТВ, където да блеснеш...

Лично мое мнение и становище е, че форума би съществувал чудесно и без генератори на безполезен шум като теб...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Чет Мар 26, 2009 9:52 am

Майна, ограничен си в мисленето. Именно между "безцелното лафене" се намира ценната информация, която ти исках да се поднесе като голи факти. Сухар!

Личното ти мнение и становище не ме интересуват. Но, ако имаш проблем с мен, можеш просто да се изнесеш, както когато се изнесе от София, имайки проблеми :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Чет Мар 26, 2009 10:13 am

@Antares и bluskanie
Големи хора сте, така че нека "диалогът" ви приключи с резултат 1:1.

Освен всичко друго, е просто безсмислено да се карате по повод на това кой как иска да изглежда форумът. Казвам го и по повод на казаното от bluskanie "ние не искаме", "не бихме пожертвали" и т.н. Не знам от чие име говори, но само ще повторя едно:
В Правилата на форума е записано "ние" какъв искаме да бъде. И ще работим именно в тази насока. На никого не отричам правото да иска някакъв друг форум - било такъв, в който да се заяжда на воля, било пък такъв, в който да пише крайно неграмотно или такъв, в който определени потребители липсват, защото го дразнят. Това право обаче трябва да си го упражните извън рамките на МТБ-БГ.
Извинявам се за отклонението от темата за рейтинга, но тези неща (правилата, рейтингът и желанията на потребителите) винаги са били преплетени. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 26, 2009 10:31 am

bikerider написа:Не щеме ний богатство, не щеме ний пари,
искаме свобода с човешки правдини.
Напред, напред, на бой да вървим!
Доста сме стоели, стига да търпим!

:rofl::rofl::rofl:

Стефан Стамболов :agree:

bikerider Въобще не съм споменавал банване на ред, а попитах:
... не мога да разбера какво пречи да се модерира според правилата?



обичам да искам кинти
Мисля, че е излишно да се коментира повече това - няма смисъл.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3985
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот bikerider » Чет Мар 26, 2009 11:16 am

:offtopic:

Pr3d4t0R написа:Мисля, че е излишно да се коментира повече това - няма смисъл.


Sky_Knight написа:Не се Фкарвай в нек'ви филми, братле....


---------

Pr3d4t0R написа:Стефан Стамболов :agree:


Peanut написа:translated: OLD ASS SHIT!
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Чет Мар 26, 2009 1:36 pm

Ако е така, вече искам форума да е платен, ма тогава много повече потребители ще изискват много повече от вас :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Чет Мар 26, 2009 1:47 pm

Като искаш, направи един платен форум, да видим дали ще има посещаемост, възвръщаемост и т.н.

Редакция: Забравих, и изпълнявай изискванията на потребителите му. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот kibikoff » Чет Мар 26, 2009 2:34 pm

@bluskanie,
казвал съм ти го и друх път, направи си БЛОГ. Там ще можеш на воля да изявяваш гражданската си позиция на вечна опозиция, да споделяш възгледите си за света, за живота и т.н.
Там няма да има рейтинг, модератори, знаци СТОП и т.н.

Аз също не искам в този форум, в почти всяка тема да чета личните ти възгледи за света, но съм ПРИНУДЕН. Част от форумът си и това е. Няма функция Ignore, но не смятам да започна да рева на Админ-а или модераторите да правят, защото не искам да чета твоите или на другиго словоизлиянията.

ДЕРЗАЙ!

п.с Обещавам да ти чета БЛОГ-а редовно :idea:
Последна промяна kibikoff на Чет Мар 26, 2009 2:45 pm, променена общо 1 път
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Antares » Чет Мар 26, 2009 2:41 pm

kibikoff написа:@bluskanie,
казвал съм ти го и друх път, направи си БЛОГ. Там ще можеш на воля да изявяваш гражданската си позиция на вечна опозация, да споделяш възгледите си за света, за живота и т.н.
Там няма да има рейтинг, модератори, знаци СТОП и т.н.

Аз също не искам в този форум, в почти всяка тема да чета личните ти възгледи за света, но съм ПРИНУДЕН. Част от форумът си и това е. Няма функция Ignore, но не смятам да започна да рева на Админ-а или модераторите да правят, защото не искам да чета твоите или на другиго словоизлиянията.

ДЕРЗАЙ!
:agree:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Мар 26, 2009 5:12 pm

@agent_Jekov: Искрено ти благодаря. Сега като знам какъв съм в твоите очи определено ще спя още по-спокойно :)

@PtD: ох това падауанче не спира да ме разсмива :lolup::lol2:

@kibikoff: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Чет Мар 26, 2009 6:33 pm

kibikoff, е кви излияния, нали тука се говори за рейтинговата система? Отворена е тема и аз се включвам, кво ревеш?

А и не може да съм любимец на всички, няма как :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот hitar_potter » Чет Мар 26, 2009 8:45 pm

bluskanie написа:kibikoff, е кви излияния, нали тука се говори за рейтинговата система? Отворена е тема и аз се включвам, кво ревеш?

А и не може да съм любимец на всички, няма как :D
Няма как и рейтинговата система да се харесва на всички :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Prey » Чет Мар 26, 2009 10:27 pm

hitar_potter написа: Няма как и рейтинговата система да се харесва на всички :)

Особено на тези с нисък рейтинг.
Но както казах вече въпросът е до колко тази система е ефективна, а не дали ни харесва... щом са я сложили харесва или не трябва да се съобразяваме.
И пак ще се повторя. Според мен системата действа, влияе върху малка част от потребителите на форума.
:stupid:
Аватар
Prey
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1812
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 8:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пет Мар 27, 2009 8:27 am

в крайна сметка
идеални неща няма
трябва да се съобразим с много неща
като целите на този форум, аудиторията му,
времето на модераторите,
админа,
възрастои групи, факта, че е форумът е безплатен
с една дума - много фактори
които всъщност определят основното течение на нещата
дребните детайли нямат чак такова значение
това, че рейтинговата система успява да понамали спамовете
особено във важни теми е безспорен плюс
това, че не е съвършена - никой не е твърдял обратното :dunno:
така че докато не се оформи ясно предложение КАКВИ точно промени
МОГАТ и ТРЯБВА да се направят
придружени с точна идея КАК да стане това
по-добре да не се философства много

недоволни винаги ще има
подозирам, че основно никовете им ще съдържат думичките FrEeRiDe, DoWnHiLl, manQk, и прочее
всеки, който не успява да се адаптира и ориентира в една система, мрази тези, които са успели да го направят
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта