11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот outfaced » Пет Мар 13, 2009 12:05 pm

@ Yavkata, Antares, freerider ... всъшност никой не разбра май какво написах :D

Мисълта ми беше, че негативното отношение към мнение или човек (независимо оправдано или не) предизвиква винаги "-", докато позитивното или неутраното такова в най общия случай не предизвиква "+". Т.е. достатъчно е дадена група хора (сам едва ли ще може) да нарочат някой и чуствително да му свалят рейтинга без въпросния човек да е направил/написал нещо лошо ... да кажем държи се средностатистически неутрално, като съвсем нормален юзър, с което не може да предизвика "+", за да балансира негативизма.

Обаче пък някой от "шефовете" казаха, че негативизма все пак не се ширел чак толкова много и че имало и достатъчно положителни ентусиасти ... та приемам, че само на мен така ми се е сторило :D
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Мар 13, 2009 12:08 pm

bluskanie написа:Според мен е безмислена, а според очакванията - НЕ РАБОТИ (ако прочетеш първия пост на Admin, когато системата "заработи", ще разбереш какво говоря). За това сега ще бъдат предприети редица мерки за оцеляването на системата. Така е, в криза трябват оздравителни мерки :)


Винаги идват такива моменти, когато човешките творения трябва да се ъпдейтват. Условията се променят. Бат'Бойко би казал, че матриала се променя. Физиците му казват ентропия. Ма ти не си чувал за ентропия, оттам и "сарказма" ти.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот outfaced » Пет Мар 13, 2009 12:16 pm

а системата все още се лута според мен в неопределеността си дали оценява юзъри или мнения ...

Така както е в момента направена позволява и двете, поради което няма начин да има и желания пучителен ефект.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пет Мар 13, 2009 12:18 pm

Ммм, дали е възможно да използваме тази дума "ентропия" освен метафорично...? Не знам, не знам...

Иначе... ясно е, че нещата/хората/акъла се променят с времето в една или в друга посока, но реално ако се погледне, обективно, ще видим, че нуждата от "оздравителни мерки" върху "системата" е в пъти по-голяма от нуждата от система... аз в това се убеждавам все повече.
Не недоволствам... приемете го като някакъв вид конструктивна опозиция, ако въобще може да става дума за някаква конструкция тук :D

Иначе казано... В опита да си спестите малко работа, си създавате повече работа, пък форума не изглежда по-добре, отколкото си беше.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Alpina » Пет Мар 13, 2009 12:27 pm

bluskanie написа:...пък форума не изглежда по-добре, отколкото си беше...


Това е през твоя поглед ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Пет Мар 13, 2009 12:28 pm

няма страшно, Alien is back!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пет Мар 13, 2009 12:40 pm

@bluskanie
Не помня някога някой да е твърдял, че системата е перфектна и че никога няма да има нужда от подобрения. Дори и в хипотетични, идеални, непроменливи условия. А в реалността такива няма.

Мнението ти е, че системата не работи и не е оправдала очакванията. Явно става дума за твоите очаквания. Защото благодарение на рейтинга през последните 15 месеца форумът постигна едно отлично ниво на саморегулиране, което бе и целта. Тази система бе въведена по време, когато възгледите ми бяха доста различни от сегашните, а именно: че форумът трябва да е максимално отворен към всички посетители и че трябва да се търси максимално стабилен и обективен баланс между отделните индивиди, групи и т.н. Всичко това смятам, че системата го постигна още в първия месец от въвеждането си и може да поддържа това състояние още дълго време.

"Мерки за оцеляване на системата" - май само ти си ги представяш така. Промените ще имат за цел просто да я подобрят, това според мен е нещо съвсем нормално след събраните впечатления от работата й за толкова месеци. Тези подобрения (от моя гл.т. са такива) няма да променят нищо в принципа на системата.

Това, което се променя, е извън рейтинга. Можеш да го прочетеш в новите Правила на форума. От тази гл.т. саморегулиращите функции на системата ще поизгубят значението си, но не съвсем. Сигурен съм, че тя ще продължи да действа като някакъв вид "коректив" или помощник на модераторите, като допълнителен инструмент в ръцете на потребителите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Пет Мар 13, 2009 12:46 pm

Е в крайна сметка, важното е вас да ви устройва, така че приемам обясненията в защита на системата от самото начало.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот PtD » Пет Мар 13, 2009 2:17 pm

Admin написа:От тази гл.т. саморегулиращите функции на системата ще поизгубят значението си, но не съвсем. Сигурен съм, че тя ще продължи да действа като някакъв вид "коректив" или помощник на модераторите, като допълнителен инструмент в ръцете на потребителите.


Аз си го представям като в стария виц за българите в казана - дърпат се едни други обратно долу. Но ако някой все пак успее да изскочи, модераторите бързо ще го натикат обратно с вилите :dgrin:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот dEcLiNe » Вто Мар 17, 2009 9:47 am

Какво стана сега.Ще се прави ли някаква такава система или не?Ето вчера се прибирам от училище и гледам, че са ми взели 7 точки, а аз не знам на кои постове.5+2=7 => един минус в "Радост за окото..." и един, в "Бла-бла".В първия до колкото си спомням само съм поствал снимки според темите, а в другия си пуснах юбилейния пост. :D
Имам и друга идея.Всеки един потребител да се уведомява за дадените му оценки на ЛС или някакъв нов вид "кутия" специално за тази дейност. :popcorn: :) ;) :beer: :bowdown:


Едит:
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Админ, това не е ли екипа, който поддържа сайта и работи по него(само питам, защотото не знам.Не че се заяждам :))?Иначе тази рейтингова система само тук ли съществува, защото не съм я виждал другаде? :dunno: ;) :beer:
Последна промяна dEcLiNe на Вто Мар 17, 2009 10:34 am, променена общо 1 път
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Мар 17, 2009 10:26 am

dEcLiNe™ написа:Какво стана сега.Ще се прави ли някаква такава система или не?


Е то не става само като си го помисли човек! Ако владееш php достатъчно добре, да ти го дадем като задача на теб, а? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Unik » Вто Мар 17, 2009 1:16 pm

С риск да си спечеля минус или негативни реакции че се намесвам в спора на модераторите бих посочил, да си спазвате собствените правила, както и да бъдете максимално безпристрастни(я пък тоя карал хард тйл, а този пък не кара РАМ, тоя не знаел как да пита, тоя бил от Своге с каска от 5лв, бил малък, имал остър език и не знаел как да пише грамотно), и обективни в оценяването си. Мисля, че никой от нас не е направен по време не велосипедиране на два човешки индивида и не се е родил научен. :rofl: Форума трябва да има образователна цел (по скоро толерираща от колкото негативна отговор 4 "ханкетата"), както и популяризиране на спорта и набиране на нови клиенти (отговор 1,2 анкетата). Очевидно е, че грешен управленски подход води до грешни резултати, може би се налага смяна на подхода. Проблемите с оценяването очевидно ескалират с децентрализацията на управлението, а и все по трудно се постига синхронизация, прозрачност и обективност в оценяването. Според мен трябва да се създаде и звено-коректив на оценяващите, така бавно но славно ще се елеминират пристрастията и системата ще заработи в ритъм, а защо има отговор 3 "маймунарник" и защо има гласували там...
продължава... :D
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот bikerider » Вто Мар 17, 2009 1:24 pm

Според мен трябва да се създаде и звено-коректив на оценяващите


:crazy2:

И следващия път ще поискаш "звено-коректив" на "звеното коректив", нали? :)
Последна промяна bikerider на Вто Мар 17, 2009 1:27 pm, променена общо 2 пъти
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Вто Мар 17, 2009 1:26 pm

Аз не разбрах за твоята анкета ли говориш или за рейтинга? Нито пък успях да откроя основната идея в мнението ти. :dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Unik » Вто Мар 17, 2009 1:42 pm

Примерно, "основна идея" трябва да е написано някъде из мнението или ако не е то няма основна идея :rofl: колко от мненията във форума имат "основна идея"? , Идеята е много ясна имате проблем и предложение за решаването му а на анкета и ЕМта

bikerider - :agree: първата стъпка е най-трудна [/b]
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот Alpina » Вто Мар 17, 2009 1:45 pm

Unik, моля те почни да формулираш мислите си, защото ме съмнява че и ти си наясно за какво говориш.
И на мен често ми е трудно, но твоето е :bowdown:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Unik » Вто Мар 17, 2009 2:16 pm

Alpina написа:Unik, моля те почни да формулираш мислите си, защото ме съмнява че и ти си наясно за какво говориш.
И на мен често ми е трудно, но твоето е :bowdown:


а ти? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :D Quentin Tarantino :D !!

п.с. да може и да има малко неяснота, някои от публикациите са ми вер.2 защото много често ме изхвърля от мрежата а и забравям да правя копи :(!: :(!: :(!:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот lanzz » Вто Мар 17, 2009 2:51 pm

не виждам да има кой знае какви проблеми с оценяването, камо ли пък нещо да води до грешни резултати, освен ако за грешни резултати не се броят rant-овете на хора с по 17 мнения на кръст или с рейтинг 9xx. основното което търпи критика е че наистина човек няма как да разбере за кое си мнение е изял минуса.

unik, наистина се поуспокой малко и чак след това пиши нататък - толкова са ти несвързани постовете, че и аз не знам защо не им пляснах минус, макар че сигурно някой след мен ще го направи.
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Мар 17, 2009 7:36 pm

Добре.

Обяснявам ПАК основните моменти, които са заложени в системата за гласуване тук, понеже виждам, че не се разбират от доста хора:

1. Този форум е едно общество.

2. Правилата в едно общество трябва да са такива, че да подпомагат развитието му. Тва е все едно да има поле с тикви и да е важно, накрая да има голям добив от тикви. Никоя конкретна тиква не е важна, нито нейните претенции! Важно е да има тонове тикви, когато идат на пазара. Така полето дава най-голям добив и КАТО ЦЯЛО тиквите печелят. Е, има и лоши новини. Тиквите на сянка не растат добре, но така е - няма пълно щастие.

3. Развитие се постига, когато

А) има пълна демокрация и чакаме всяка тиква сама да узрее сама, докато си мутира по нейния начин, все едно е сама в полето

или
Б) съседните тикви могат да я опрашват, т.е е*ат, докато не влезе в тяхната генетика и не им навъди подобни на тях малки тиквички.

В дивата природа вариант Б е доказано по-бърз метод за еволюция.

Тук, с рейтинговата система, също избрахме да пробваме вариант Б, ама за форумни тикви.

4.Вярно е, че и цъфналата мутирала тиква (т.е. превърнала се в бъдеща мутра) има право да опрашва. Това също се наблюдава и тук. Надяваме се, че ракът не се предава по велосипедно-капков път.

5. Мутиралите тикви протестират, както правят ощетените от здравната каса онкоболни, че системата не се грижи за тях. Признаваме - тук НЯМА социална система. Мрънкате, не мрънкате, така е! Ако имате претенции, пишете на Масларова.

6. В природата никоя тиква не избира кой да я опраши, следователно и тук трябва да е така :D

7. Даже и да е опрашена, никоя тиква в природата не разбира, кой я е опрашил. Опрашването идва от вятъра, който духа напосоки. И тук е така, даже скоро ще има по-силен вятър :D

8. Ако някой се мисли за нещо повече от тиква, по-добре да не пише тук. Тикви без чувство за хумор никой не иска да опрашва. :D:D:D

http://balgarin.bravehost.com/elinpelin/tikva.htm

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Вто Мар 17, 2009 9:33 pm

aaaaх ... свърши са демокрацията в тая държава ... и hardwarebg въведаха рейтингова система :rofl: :D
Ако и в бг-мама сложат оценяване и мисля да емигрирам :D :rofl:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

мале мале ... то опции, то чудо ... скоро няма да може да се пише у форум без поне две висши и трето на път.
Ай ... отивам сега да чета там упътванията и аналогичната километрична тема по случая :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Мар 17, 2009 9:53 pm

Ахаха, ебати комедията. Както казваше един юзър тука "Тва е от нещата, на които можеш да се смееш от сърце, а не от онези, на които се притесняваш, че ако не се смееш, може другите да схванат, че ги намираш вдлъбнати"
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Вто Мар 17, 2009 9:55 pm

Ем... така е. Тиквите искат кОпане.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Мар 17, 2009 9:58 pm

Мм, не става само с кОпанйе... и друго трябва :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот agent_Jekov » Вто Мар 17, 2009 10:23 pm

bluskanie написа:Ахаха, ебати комедията. Както казваше един юзър тука "Тва е от нещата, на които можеш да се смееш от сърце, а не от онези, на които се притесняваш, че ако не се смееш, може другите да схванат, че ги намираш вдлъбнати"

Това е приказка на screamBoy. ;)
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот outfaced » Чет Мар 19, 2009 11:07 am

докъде стигат хората с тия рейтингови системи :D

Изображение

късметлийска история :rofl:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sky_Knight » Сря Мар 25, 2009 11:45 am

Ей, леле... тикви, рейтинги, схеми, демокрации... ЦЕЛИИИ... Само банда тиквеници виждам тука, ама нейсе. С най-добри чувства го казвам. Аз самият съм тиквеник.

@outfaced Давай да емигрираме заедно - ще си направим форум от чужбината и задължително ще забраним оценяването на чужди мнения.... Особено този последния скрийншот... :D

Айде, цъкайте, пишете умувайте. А "мишоците" ще продължат да блъскат минуси, цитирам: "докато са на промоция". Блъскайки минуси се изразява обществен протест от неработещата система, бе уважаеми модератори не-мишоци. Ама нещата май стават като в политиката. Ония си протестират пред народното събрание, пък депутатчовците клецат вътре, чоплят си в носа и викат: "Ама то така на нас ни върши работа." ... Разликата е, че в едната ситуация ми е тъжно, а в другата смешно.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот PtD » Сря Мар 25, 2009 1:06 pm

Sky_Knight написа:Бла-бла-бла...


Я у лево бе.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Сря Мар 25, 2009 1:46 pm

Sky_Knight написа:тинтири-минтири...


Абе ти па мине се не мине и изцъкаш някое голямо умотворение :crazy:
Не разбрах за какво се бориш, ти самия знаеш ли? Дай някое свястно предложение и тогава мрънкай врели-некипели.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Сря Мар 25, 2009 1:59 pm

@Sky_Knight
Сравнението ти с политиката е крайно некоректно и много добре знаеш защо е така. Политиците са избираеми, а държавата не е тяхна - получават си заплатите от гражданите, поради което последните имат право не само да викат пред парламента, но и да ги изметат оттам като дойде време за избори. Стига, разбира се, да им дойде малко акъл, за да отидат да гласуват и да се напънат да го направят като граждани, а не като овце. Но това е друга тема.
Форумът не е народно събрание, а частно пространство. Тези, които се грижат за това пространство, имат правото да определят и налагат правилата. Мнението на всеки посетител е добре дошло, на някои посетители е и високо ценено, но няма как да е задължително за мен или за другите хора, които се грижат за форума. Така че да, ако нещо ни върши работа (в случая рейтингите), ще си го ползваме. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот agent_Jekov » Сря Мар 25, 2009 2:11 pm

Admin написа:Стига, разбира се, да им дойде малко акъл, за да отидат да гласуват и да се напънат да го направят като граждани, а не като овце.

За България не важи твоята рецепта.
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта