Странен бан..

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Странен бан..

Мнениеот jd » Пон Юли 20, 2009 11:28 am

Вчера пътувах от Триград обратно към София и на ОМВ в Пазарджик, докато зареждах реших да видя какво става във форума.
Отворих iphone-a, влизам във форума и излиза следното съобщение (горе-долу беше това, не цитирам точно, защото е по спомен):
"Вие сте перманентно изгонен от форума. Бан по ИП. Причина - професионална търговия".

Казвам си аз, брях, какво стана! Като се прибрах в София, всичко си е ок.
Но определено беше странно. Затова искам да повдигна въпроса за следното - като има бан по ИП, то не би ли трябвало само да е за определен (провинил се) потребител, а не за всички под това ИП? Подозирам, че въпросния случай от вчера, е че някой е бил на доставчик с динамичен dhcp (OMV до колкото знам работят с БТК Adsl) и като се банне дадено ИП файда мисля, че няма значителна.

P.S. Тази тема да се приема като feedback повече, отколкото като някакво оплакване плс.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Странен бан..

Мнениеот bikerider » Пон Юли 20, 2009 11:48 am

jd написа:като има бан по ИП, то не би ли трябвало само да е за определен (провинил се) потребител, а не за всички под това ИП?


Ако всички потребители са зад NAT не виждам как може да се идентифицира точно провинилия се, плюс това ти сам си изтъкнал проблема с динамичното IP. Не зная каква е в момента политиката на форума, но аз лично мисля, че бан-а по IP само създава още повече проблеми. Но все пак предполагам, че понякога просто се налага да се банне някой нахалник, дори и други хора да са потърпевши.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Странен бан..

Мнениеот PtD » Пон Юли 20, 2009 12:01 pm

Бан по IP си е точно и само бан по IP. Без други критерии.

А за съжаление, отвреме-навреме се налага да се употреби като крайна мярка. :(!:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Странен бан..

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 20, 2009 12:29 pm

:offtopic: Абе тва Ай Пии звучи като Ю Пии. В превод - Аз пикая, ти пикаеш.. :offtopic:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Странен бан..

Мнениеот lanzz » Вто Юли 21, 2009 4:12 pm

така ти звучи, понеже не си наясно с протокола "Ти сипи - ай пий" ;)
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта