Предложение за стикери тениски и още нещо

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот tanec » Съб Юни 13, 2009 11:35 pm

Тъй като алтернативното ми возило освен колелото е автомобил карайки гледам цифрата коли с лепенки на автомобилни форуми залепили и се зачудих защо и нашия форум да няма подобни стикери. Също така мисля че можем да направим и тениски с никнам написан на някаква рамка и щампиран върху тениската. Рамките на колелата могат да са различни от ХС до DH. Въпроса е да има желание и хора които да се включат със свежи идей. Когато имам малко повече свободно време в нас ще направя една две примерни щампи и 1-2 за лепенки, които да лепим по велосипеди автомобили скутери и всякакви други средства за предвижване.

ПП. НЕ видях подобна тема след търсенето в търсачката и моля да бъда извинен ако се повтарям.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Вто Юни 16, 2009 2:16 pm

Е то има. Поне преди имаше де сегаа... :dontknow:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот Alpina » Вто Юни 16, 2009 3:34 pm

Тези, които се занимават с щампи на тениски, знаеш ли как ще ти се израдват на идеята за това всяка да е различна :D
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот BurNiNg_IcE » Вто Юни 16, 2009 3:48 pm

Еми нали ние плащаме, те работят един вид за нас, за да получат(пари), трябва да дадат(малко повечко работа). :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот Alpina » Вто Юни 16, 2009 3:58 pm

Плащаш ти, какво плащаш?

Интересувал ли си се, колко ще ти вземат за такава поръчка, та приказваш...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот BurNiNg_IcE » Вто Юни 16, 2009 4:07 pm

Толкова голяма поръчка не съм правил, най-много 10 тениски на веднъж съм поръчвал, тъй че отговора ми е незнам.
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот tanec » Вто Юни 16, 2009 5:27 pm

ако се изпратят готови проекти не виждам какъв е проблема. Има фирми които и по една тениска правят ;)
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот jd » Вто Юни 16, 2009 5:59 pm

Момчета, момчета, ама верно дето казва Алпина си говорите така, без да знаете как седят нещата.
Да, вярно има фирми, дето правят по една бройка, но тази бройка ще ти струва толкова, колкото 3 бройки поне ако е в някакъв нормален тираж. Тук правя уточнението, че става дума за хубав печат, а не за фанелки направени с т.нар. "фото стикер" - хартия, която се глади с ютия-преса и която след 10 изпирания й пада 60% от цвета. Във форума има хора, които се занимават професионално с печат върху текстил - те могат да кажат още по-професионална информация и от мен (аз съм се занимавал само за фанелки, които сме правили за наши клиенти).

Междудругото не разбрах - за какви точно лепенки става дума? С каква визия?
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот did » Вто Юни 16, 2009 6:14 pm

Истински качествени колоездачни фланелки, с хубав печат върху тях, под 20-30 бройки от един и същи вид не се надявайте да ви направи някой, независимо от цената.

Памучни тениски с едноцветен ситопечат или щампи с ютия не са колоездачно облекло. Стават за моткане пред НДК, но не и за каране.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Сря Юни 17, 2009 1:00 am

Alpina написа:Плащаш ти, какво плащаш?

Интересувал ли си се, колко ще ти вземат за такава поръчка, та приказваш...


ДА и ти си прав, но ако мерака на колегата е толкоз голям цената е около 16-18 лв - едностранно :peace:
НО това би било индивидуален проект с единична поръчка. За нещо повече би било нормално да има обособена гилдия (не строго определена) Нормално е управата на форума да изработи такива, но не е задължително. Идеята е (форум) гилдията да се разрастне и велообществото да се сдобие с все по-голям просперитет. Всичките тези начинания, обаче трябва да бъдат подпомогнати (спонсорирани) от самите потребители.
Да аз искам да имам стикер, фланелка или какъвто и да е сувенир, но искам и да допринеса за неговата изработка, проект или др. За искане всеки иска, но кой каза АЗ ДАВАМ?

п.п. Готов съм от своя страна да допринеса със скромен Photoshop (Corel Draw, Illustratorкакто и да заплатя собствените си "аксесоари'' ) принос за каквато и да е форум кауза и да подкрепя всяка такава идея, но не подкрепям идеята "На гол тумбак чифете пищови". Както каза колегата тучо чучо в една друга тема:
...би означавало да се съберат пари, за да се подари нещо, за което давате идея, а не да очаквате наготово НЯКОЙ друг да подари нещо, което струва пари, усилия и ресурс по принцип.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот endkuro » Сря Юни 17, 2009 1:21 am

Не трябва ли уебмастъра да се заема с такива ангажименти. Все пак той прибира паричките от банерите на разрастналия се форум и общество, не потребителите. Според мен, ако той се нагърби и направи всичко, ние само да си ги купим и то на нормална цена(колкото да си избие парите, а не да ги удвои) - ще спечели доста, защото много хора биха си взели и съответно ще вдигне посещаемостта и приходите си от реклама. Въпреки това, напълно подкрепям всеки, който би отделил от свободното си време и помогне с каквото може, евала. Другия вариант е на единични поръчки - който е много навит - това обаче излиза адски соленко.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Сря Юни 17, 2009 1:41 am

Ама ти си бил и голям счетоводител :bigeyes: Най-малко за пари става въпрос :D :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот outfaced » Сря Юни 17, 2009 8:19 am

ама си ги говорите на изуст ... не е истина

Начинанието с фанелките е възможно само и единствено ако форума е достатъчно богат и да има достатъчно потребители, за да си позволи инвестицията да ги направи (и то не само един вид фанелки и не само фанелки) и да ги продава. Т.е. собствен малък магазин от вида на http://shop.mtb-news.de/mtb-news/index.php или http://www.singletracks.com/simpleCart/store/

Варианта с предварително събиране на поръчка е организационно неосъществим.
Говоря от опит ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот Alpina » Сря Юни 17, 2009 9:27 am

Всички, които си мислят, че "управата" на форума е длъжна или най-малкото би трябвало да е отговорна за това искам да питам следното:
Дали ли сте някакви финансови средства за този форум, за да очаквате някакъв такъв проект?

Замисляли ли сте се, че за да някой направи нещо от сорта на 200-300 фанелки, трябва да инвестира една сериозна сума от гедна точка на "ами просто за идеята" и че ще трябва да загроби не малка част от тях, защото няма да си ги върне? Говориме не за 1000-1500лв. ами доста нагоре...
Че ще трябва да търпи последвалото недоволство от "ама този цвят не ми харесва", "защо моя размер е свършил вече", "алоууууу аз стъм тоя дето плаща, искам да е така и така"....

А относно "ами като е така, аз ще си направя само за мен"
Не смятате ли, че и трябва преди да си правите каквито и да е фанелки, с каквото и да е лого, то да бъдат одобрени от Admin?

И последно - пак ще ви обърна внимание върху момента, че почти никой не би се навил да произведе голямо количество различни фанелки, независимо от цената. Просто ще откаже. Ако са еднакви обаче, ще има недоволни от едно или друго.
Т.е. това по-скоро трябва да си е един вид частна инициатива, по проект одобрен от Admin. Т.е. всеки сам да си търси на какво и за колко ще му го направят, като има нещо като одобрен проект, който да ги прави близки по вид.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот endkuro » Сря Юни 17, 2009 10:12 am

Повечето компании се бият да подаряват рекламни стикери или тениски, вие ще искате одобрение за логото или името на форум :rofl:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот sailman » Сря Юни 17, 2009 10:25 am

Май доста хора бъркат форума с клуб...
Според мен, ако някой толкоз много държи да демонстрира принадлежност към определен стил на живот, да се запише в клуб по интереси (в случая - колоездачен такъв), като тогава ще установи, че като член на съответния клуб, ще се ползва от такива екстри - фанелки, стикери и пр. аксесоари с цел поза :D (или клубна принадлежност)
А Форума...това просто е мястото, където общуваме със себеподобни по мрежата, не е организация, чиито членове носят и отговорност, че са такива...Ама това е друг разговор вече.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот PtD » Сря Юни 17, 2009 10:33 am

endkuro написа:Повечето компании се бият да подаряват рекламни стикери или тениски, вие ще искате одобрение за логото или името на форум :rofl:

Aхам, хубава реклама на форума ще е някое пишлеме, дето гази хората на Драгалевските пътечки, без каска...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот jd » Сря Юни 17, 2009 11:14 am

PtD написа:Aхам, хубава реклама на форума ще е някое пишлеме, дето гази хората на Драгалевските пътечки, без каска...


Много подкрепям PtD за това мнение!
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот did » Сря Юни 17, 2009 12:00 pm

did написа:Истински качествени колоездачни фланелки, с хубав печат върху тях, под 20-30 бройки от един и същи вид не се надявайте да ви направи някой, независимо от цената.

Памучни тениски с едноцветен ситопечат или щампи с ютия не са колоездачно облекло. Стават за моткане пред НДК, но не и за каране.


Понеже вече получих минусче за това си мнение, искам да го повторя, че да ми дадете още едно.

Доколкото познавам Admin и хората около него, никой няма да тръгне да прави стикерчета на парче и евтини памучни фланелки с щампи с някакво лого. Ако някога нещо ще се прави, то най-вероятно би било подобно на екипите на велоклубовете, като цената за клин, фланелка и ветровка минава стоте лева, че и доста отгоре, заявката изисква предплащане и доста чакане, а минималният тираж е десетки бройки от всяко изделие. Памучни фланелки със сито или топъл печат можете да си правите поединично в някоя от многото фирми, които предлагат тази услуга, но това не е сериозно начинание и едва ли с него ще се ангажират хората, развиващи този сайт. А ако някога те се захванат с подобно нещо, едва ли подобни екипи ще се раздават на всеки, който каже "Искам".

За стикерите нещата са много по-лесни. Те струват стотинки и всеки може да си направи. Преди време Admin също беше направил доста стикери и "старите членове" :xx(: си имаме такива. Нищо не пречи пак да се направят.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Сря Юни 17, 2009 3:20 pm

@did :agree: с лека корекция в бройките, а именно ПОД 100
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот endkuro » Сря Юни 17, 2009 4:02 pm

Каква корекция, като той правилно каза десетки, не стотици :) имал е впредвид 30-40-50-60-70 нещо от тоя род, при всички положения едва ли има впредвид бройка над 100... не са толкова хората, които са готови на момента да си купят специализирано облекло за спорта(още повече, че повечето от тях си имат и нямат нужда от още...) Неуместна ти е корекцията.
Обаче хайде сега праснете още един минус на мене, за :offtopic: или там каквото решите, че ми е мнението... не на него :peace: нека има :) щом мненията ми са толкова излишни и некоректни, давайте смело! Кликнете на "всички мнения на този потребител" хванете някое произволно и там цъкнете минус, да паднат под 1000 и да не пиша :agree: ще ви го спестя и ще спра сам, нека е волята на мнозинството.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Сря Юни 17, 2009 4:43 pm

Пич работил съм и в рекламна агенция ПОД 100 бройки който и да е не поръчва каквото и да е по следните причини:
1. Никой няма да настройва машини за малък оборот. (изпълнителите)
2. Никой няма да търчи за 20-30-40 бр... за стотинки печалба. (възложителите)
3. Най-важното! Никой клиент не е толкоз тъп да поръча малка бройка тъй като цената на единичната бройка е по-висока при малък тираж. (клиента)

Т'ва е !!! ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот ro-tex » Сря Юни 17, 2009 5:17 pm

did написа:
did написа:Истински качествени колоездачни фланелки, с хубав печат върху тях, под 20-30 бройки от един и същи вид не се надявайте да ви направи някой, независимо от цената.

Памучни тениски с едноцветен ситопечат или щампи с ютия не са колоездачно облекло. Стават за моткане пред НДК, но не и за каране.


Понеже вече получих минусче за това си мнение, искам да го повторя, че да ми дадете още едно.

Доколкото познавам Admin и хората около него, никой няма да тръгне да прави стикерчета на парче и евтини памучни фланелки с щампи с някакво лого. Ако някога нещо ще се прави, то най-вероятно би било подобно на екипите на велоклубовете, като цената за клин, фланелка и ветровка минава стоте лева, че и доста отгоре, заявката изисква предплащане и доста чакане, а минималният тираж е десетки бройки от всяко изделие. Памучни фланелки със сито или топъл печат можете да си правите поединично в някоя от многото фирми, които предлагат тази услуга, но това не е сериозно начинание и едва ли с него ще се ангажират хората, развиващи този сайт. А ако някога те се захванат с подобно нещо, едва ли подобни екипи ще се раздават на всеки, който каже "Искам".

За стикерите нещата са много по-лесни. Те струват стотинки и всеки може да си направи. Преди време Admin също беше направил доста стикери и "старите членове" :xx(: си имаме такива. Нищо не пречи пак да се направят.


Нямам идея защо си получил минус за това мнение, но аз го подкрепям напълно. (Ако някой ми обясни как се слага + - твой е на момента.)
С красивата оранжева тениска на Велоеволюция от преброяването си стоя вкъщи или се разхождам. Карам с McKinley, който е направен за спорт и бързо съхнене. Памучните тениски не стават за спорт, освен ако не ти доставя специално удоволствие да се къпеш в собствен сос.
Съвсем друга тема е дали форумните тениски ще са за каране или просто за ходене наоколо. Със сигурност и по двата начина ще изразяват принадлежност, популяризират и т.н. Само че ако са памучни повече хора ще могат да си ги позволят (цена около 10-20лв), от колкото ако стават за каране (50лв+).

Относно стикерите подобни на веломанските регистрационни номера - това е готино и евтино и мисля, че е в духа на предложението. Ако стикерът е направен с вкус би получил място върху рамката ми, ако не е обаче... :xx(:
Изображение
ro-tex
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 3:35 pm

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот Admin » Чет Юни 18, 2009 2:59 am

Извинявам се, че досега не ми оставаше време да пиша в тази тема. Ето какво е положението:

За съжаление всякакви такива неща, колкото и да са хубави, изискват разни видове ресурси, от които най-недостигащият в момента е време. Може на някого да му се стори банално, но това е истината.

Стикерите са най-лесни, затова от тях ще започна. Отпечатването им едва ли ще изисква голяма инвестиция, разпространението ще е изцяло безплатно, т.е. с рекламна цел. Надявам се до края на месеца да ми остане време да направя една тема-конкурс, в която който се чувства силен в дизайна и има желание, ще може да предложи своя вариант, след това най-добрите предложения да бъдат подложени на гласуване и да се избере изображението, което да бъде отпечатано. Разбира се, всичко това ще отнеме време, но хубавите неща не стават бързо.

Относно тениските и колоездачните дрехи (споделям мнението на did, че именно от последните има най-голям смисъл) - имам желание да направя и такива, но там инвестицията е по-голяма от финансова гл.т., а пък от гл.т. на време още повече, защото те ще трябва да се продават и това означава добавяне на модул за продажби в сайта, проучване и организиране на доставката и плащанията. Да не забравяме необходимостта от хубав дизайн, чието разработване също ще отнеме време. Освен всичко друго, за каквито и дрехи да говорим, най-добре е те да са съобразени с цветовете на сайта, а както знаете в момента сме още на работен етап в това отношение - нито сайтът, нито форумът ще стоят сини за "цял живот".

За да обобщя: за стикерите ще гледам да задвижа нещата максимално бързо. За тениски и дрехи обаче предпочитам първо да приключа с оставащата работа по сайта (а тя не е малко) и после на спокойствие да се занимавам с подобни неща. Иначе съвсем ще се изгуби фокусът и всичко вкупом ще се проточи повече във времето, вместо да се отмятат задачите една по една. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот nikitoMTB » Чет Юни 18, 2009 8:39 pm

Аз си мисля,че както всичко останало-лепенки,плажни кърпи,ключодържатели,ще си остане само на думи.Ето ако ще помогне : http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=40607
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Предложение за стикери тениски и още нещо

Мнениеот veskoz » Пет Юни 19, 2009 2:05 am

АДМИН най-добре знае какво да направи. Всичко останало е SPAM. От въпросителна тема стана казус с все по-трагичен развой. Стига глупости форума е залят от простотии от сорта "не ползвах търсачката искам собствена тема за по-лесно или що е то XCM, става ли за DH и т.н." Оставете хората на мира. ДА на стикерите. ДА както беше преди години - когато се реши ->става факт. Мисля че темата е за ЧАО !
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта