вр.Ком-->н.Емине

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

вр.Ком-->н.Емине

Мнениеот sherpite » Съб Дек 16, 2006 9:02 pm

1. КАКВО СТАНА С ПИЧОВЕТЕ КАДЕТО ЗАМИСЛЯХА ДА ПРАВЯТ МАРШРУТА(вр.Ком-->н.Емине) С КОЛЕЛА, ЧЕ МИ Е МНОГО ЛЮБОПИТНО ДАЛИ СА СЕ НАПРАВИЛИ НЕЩО.
2. АКО ИМАМ МЕРАКЛИИ ЗА ТАЗИ ГОДИНА(2007) НЕЗАВИСИМО ДАЛИ С КОЛЕЛО ИЛИ ПЕШ МОЖЕМ ДА ОБСЪДИМ.
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Съб Дек 16, 2006 9:37 pm

Ами май че имаше послеписи по въпроса... (имаш повод да пробваш търсачката)

P.S. Ако смяташ да ходиш на море по билото на Стара Планина, започвай да тренираш за издържливост :turtle:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот sherpite » Съб Дек 16, 2006 11:54 pm

минавъл съм го вече един път та ми е ясно горе долу за кво става въпрос
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Пон Дек 18, 2006 11:40 am

И как беше? Разкажи по-подробно.
С колела ли го минавахте, колко хора бяхте, за колко дни, по кое време на годината, какви проблеми срещнахте, какво ти е общото впечатление и т.н.? Благодаря предварително за разказа и отделеното време! :)
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

ком-емине

Мнениеот sherpite » Пон Дек 18, 2006 4:14 pm

Кво да ти кажа, много е готино на ком-емине. Значи бяхме група, организирана от БТС(бъл. туристически с-з), към 40 души за 18дни, с придружаваща кола(бус), която носи основния багаж(палтки, храна, сп. чували и др.) и снабвява с провизии. Прехода го минахме пеш за 17 дни и един почивен. За мен специално беше доста трудно след 5-тия ден, защото малко се надцених и си претоварих мускулите и после не можах да се възстановя. Действието се развива края на юли, началото на август, всяка година си ходят хората. Значи аз когато бях(2003), времето беше добро, не валя много пъти, но валя. Трудно е, поне за мен беше, ще видим тази година ако мога да отида, как ще е. Основно трудностите се състоят в това, че се изминават по 30-35-40 километра на ден с голяма денивелация, което става за 12-13-14 часа и е всеки ден. Става се рано в 6 часа а понякога и в 5, което беше много неприятно за мен. Има закуса на бързо, обяд пак на бързо, и ако си гладен после си ядеш в движение(като мен), като стигнем си ядеш колко искаш, някои си пиеха ракия всеки ден, но всеки си преценява. В прехода участват предимно хора които са го минавали многократно(говоря за организираното от БТС), и са много корави играчи, но и много ама много готини като хора. Друго, друго за сега не се сещам, ако искаш може да питаш за нещо. Но за да с придобие предства за кво става въпрос трябва да се мине. Поздрави
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Вто Дек 19, 2006 12:57 pm

Благодаря ти за инфото. Изглежда ми като як гърч. Дори и по 25км пеша нагоре-надолу всеки ден в продължение на 17 дни ми се вижда непосилно, да не говорим за по-голямо разстояние.... Поздравления за прехода!
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот PtD » Вто Дек 19, 2006 2:30 pm

kagami написа:Дори и по 25км пеша нагоре-надолу всеки ден в продължение на 17 дни ми се вижда непосилно, да не говорим за по-голямо разстояние.... Поздравления за прехода!


E, има хора, които са го минавали за 5 дни. ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Ком-Емине

Мнениеот sherpite » Вто Дек 19, 2006 2:50 pm

Рзабирасе, че има но в сравнение с обикновенните хора, дори с хората които са го минавали над 7-8, дори по 10 пъри е немислимо. Това са много сериозни спортисти-маратонци, които са в супер спортна форма, основно тичат по 20 часа, и в рамките на 4 часа почиват. Плюс това имат екип от хора които ги снабдяват със специални храни за възстановяване. Много е сложно не е някакъв майтап, а и са много малко хората, които ще издържат на това предизвикателсто.
Аватар
sherpite
 
Мнения: 722
Рейтинг: 1623
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 9:35 am
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 91 госта