3-4.07.2010 - връх Мусала?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 25, 2010 7:07 am

57 см при повечето модели каски се води размер М :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Admin » Пет Юни 25, 2010 7:45 am

hrissim написа:Любо, ако ме изпревариш и минеш там, пиши как е по пътеката в участъка от под Дено през под Шатър до поляната на "Шугавите" над х.Чакър войвода. Че там е клекО :D

Това за клекО е почти достатъчно да ме откаже след някои миналогодишни премеждия. :D Ама пък от разни хора съм чувал, че пътеката през клека там е достатъчно широка и окастрена - ти ходил ли си я скоро, толкова ли е зле?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот hrissim » Пет Юни 25, 2010 8:03 am

Admin написа:
hrissim написа:Любо, ако ме изпревариш и минеш там, пиши как е по пътеката в участъка от под Дено през под Шатър до поляната на "Шугавите" над х.Чакър войвода. Че там е клекО :D

Това за клекО е почти достатъчно да ме откаже след някои миналогодишни премеждия. :D Ама пък от разни хора съм чувал, че пътеката през клека там е достатъчно широка и окастрена - ти ходил ли си я скоро, толкова ли е зле?

Един път-зимно само до малко над Сладката вода, преди Шатър.
В неделя мисля да я мина со раницата.
Верно си чул, но не се отказвай - Ванката, хижаря на Чакъра я прочиства редовно.
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Admin » Пет Юни 25, 2010 8:35 am

Абе аз си имам един ясен спомен от миналата година... ама засега мисля да я пробвам, де. Ще чакам отзив и от теб, ако я минаваш тия дни. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kapitanblood » Пет Юни 25, 2010 8:46 am

Еййй лоши хора,много снимков мат'рял,а има още една седмица до тръгването :bawling: ,спрете се малко с тия снимки,гоолеми дразнители сте :D (фотографи и байкъри)........лоши хора ... :rofl:
Едит:Евала за снимките и описанията,големи сте.... :bowdown: :bowdown: :bowdown:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пет Юни 25, 2010 9:18 am

Ей ама големи дразнители сте всички. :D
Тая тема ми е като трън в ....... от седмица и нещо. :rofl: Само чета и се чудя. Хем ми се ходи много,
хем още не съм сигурен дали ще мога. Така или иначе места за спане вече няма. Та за да се ориентирам
и да си имам материал за размисъл още седмица, ще си позволя да задам един "практически" въпрос :

Знам че ще има и по опитни хора там та ако някой може да отговори. Значи при спане на палатка тя
кондензира от дишането на спящите вътре в нея. Палатката обаче я забравям, защото е обемиста и
няма как да я помъкна. Та идва и съществения въпрос :
Имам спален чувал за ниски температури / и той е обемист, но може и да го сместя някак/, като оставим
дъжда настрана, ако спя с него на открито може ли да се намокри / от роса - вечер-сутрин/, като отдолу
естествено ще има постелка? Питам защото като го знам какво представлява сигурно ще го суша половин
година. :D Може и да не съм прав, а знам че доста хора си спят на открито със спалните чували. Само искам
да знам какво да очаквам, а иначе никак няма да тръгна да се изхвърлям неподготвен. Може и да ми се появи
ангажимент и да не мога да се присъединя. Ако се очаква да вали, а няма къде да се подслоня няма да тръгна
та да кибича на дъжда по спален чувал, но искам да знам принципно дали е проблем на тази надморска да се
хвърлям само "по чувал" :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 25, 2010 9:32 am

Нищо му няма на чувала от спане на открито....дори палатките не винаги правят конденз, но ми се струва, че отвън ще замръзнеш само с чувал и сутринта ще трябва да те размразяваме с горелка...трябва си "ама наистина" зимен чувал. Предполагам, че температурата, ще бъде около нулата или леко отдолу и ако подухва.... Е стария заслон сигурно ще е празен... :D Ей, все ще се сместим някак - нощта сега е кратка....току виж, сме предприели нощно изкачване на върха с байкове, за да гледаме изгрева на слънцето от най-високия връх....Баси..това е идея.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kapitanblood » Пет Юни 25, 2010 9:47 am

Не стига ,че показаха адски готини снимки на предишни карания,а сега и ти
предприели нощно изкачване на върха с байкове, за да гледаме изгрева на слънцето от най-високия връх....Баси..това е идея.

Плаша се,остава още седмица до това върховно преживяване,и със страх гледам, още колко идей,ще ви осенят... :D :clap: :idea:
@RedHawk Ако си се навил да идваш,мисля,че ще се сместим някак,не е добра :idea: ,да нощуваш на 2925м навън.И ние незнаем дали ще можем :rofl: .
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пет Юни 25, 2010 9:56 am

taurus13 написа:Нищо му няма на чувала от спане на открито....дори палатките не винаги правят конденз, но ми се струва, че отвън ще замръзнеш само с чувал и сутринта ще трябва да те размразяваме с горелка...трябва си "ама наистина" зимен чувал. Предполагам, че температурата, ще бъде около нулата или леко отдолу и ако подухва.... Е стария заслон сигурно ще е празен... :D Ей, все ще се сместим някак - нощта сега е кратка....току виж, сме предприели нощно изкачване на върха с байкове, за да гледаме изгрева на слънцето от най-високия връх....Баси..това е идея.


Чувалът е този : http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=770 - мисля че с нула градуса ще се справи / при
положение, че се спи и с термобельо/, ама виж вятъра :cold: си е друга работа. Пак казвам, че няма да се хвърлям
"на сляпо" и ще обмисля нещата. А и знам от личен опит как може да се вкочани човек и на 1800м /ама тогава и
чувал нямаше :) /.

kapitanblood написа:
@RedHawk Ако си се навил да идваш,мисля,че ще се сместим някак,не е добра :idea: ,да нощуваш на 2925м навън.И ние незнаем дали ще можем :rofl: .


Иначе благодаря ама пак да кажа, че още не съм сигурен. Ще гледам обаче да ви предупредя до сряда другата
седмица най-късно за окончателно решение, за да няма неизяснени неща.
:beer:

А сега предстои обиколката на Витоша. После ще видим. :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот EmZo » Пет Юни 25, 2010 10:03 am

RedHawk За да не се притесняваш от роса, мокрене и отчасти по-лек дъждец при спане без палатка си вземи бивак сак, леки и компактни, просто се мушкаш в него с чувала. Ще се справи с вятъра. Аз имам някакъв на Salewa и изглежда добре. Трявба да го пробвам обаче. :D


А този стар заслон далече ли е от Еверест и има ли одеала, защото не ми се мъкне чувал? Щото нещо вече сериозно точа лиги...

taurus13 написа:...току виж, сме предприели нощно изкачване на върха с байкове, за да гледаме изгрева на слънцето от най-високия връх....Баси..това е идея.


:nono: Лош Милко, лош... стига хвърля съчки в огъня! :D
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kapitanblood » Пет Юни 25, 2010 10:12 am

Лош Милко, лош... стига хвърля съчки в огъня!

И без това е запален,и ще гори мнооого дълго време.... :D :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 25, 2010 10:12 am

EmZo написа:RedHawk За да не се притесняваш от роса, мокрене и отчасти по-лек дъждец при спане без палатка си вземи бивак сак, леки и компактни, просто се мушкаш в него с чувала. Ще се справи с вятъра. Аз имам някакъв на Salewa и изглежда добре. Трявба да го пробвам обаче. :D

Какво точно представлява това? :)
По скоро от къде може да се намери? :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пет Юни 25, 2010 11:07 am

EmZo написа:RedHawk За да не се притесняваш от роса, мокрене и отчасти по-лек дъждец при спане без палатка си вземи бивак сак, леки и компактни, просто се мушкаш в него с чувала. Ще се справи с вятъра. Аз имам някакъв на Salewa и изглежда добре. Трявба да го пробвам обаче. :D
.................................


Благодаря за съвета! Бях чувал за такова 'животно' ама досега не ми се е налагало и не съм се интересувал.

THEZOGGO написа:Какво точно представлява това? :)
По скоро от къде може да се намери? :)


Нещо като дъждобран за спален чувал. Е сега набързо открих един : http://911.bg/a2/bivak-sak-raider-ferri ... 27885.html и не е много скъп като гледам - струва си човек да се оборудва и с такава вещ. Ще се пообиколят
някои магазини. :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот vlassadar » Пет Юни 25, 2010 12:31 pm

Братче колко мнения за няколко дни, явно е имало недостиг на изкачвания на Мусала :clap:
Нямам време да чета всичко, добре че се чух с 2-мина агенти да ми кажат. Та аз идвам, но с друг план. Да покарам в съботата до следобяда на лифтовете, а после към 2-3 часа да поемеме нанагоре, естествено от в. Ястребец. Пътя е 2-3 часа (предвид красивите гледки). Ще се срещнем в хижата. Ще видим къде ще спим (никой да не спами по въпроса, няма да чета), а на другия ден сме с вас (аз и Емзо).
Накратко маршрута, който видях, че ще караме втория ден - бруталния наклон от върха към Маричини езера - може на фрирайд, може и по пътека ако става. Караемо е по разкази на един приятел.
Първия ден между мусаленска (края й при пистите) и хижата има един доста тегав участък за нагоре. Има клекове, много прагчета и е тясно. Надолу ми беше трудно там и продължи доста време, та нагоре бих се изкачил до върха (Ястребец) по черния път за бели хора - и оттам - по магистрала "Мусала" - почти е равно и е половин час до х. Мусала. Оттам нагоре не съм бил с колело, но нямам усещането, че ще е нещо различно от голям гърч. От Боровец по Мусаленска може да се кара на 100%, като наклона е изменчив, а ако иска някой, може да си даде багажа или част от него да го кача с кабинка до Ястребец и като стигнете дотам, да си го вземете :idea: Ако ви се носи бира ще оцените тази схема, особено като стигнете до горе.
Темата може да нямам време да я чета, така че разбираниците на срещата в сряда или на лични или други способи :peace:

PS открих ултимативната палатка за преходи с байк - ама някои вече я видяхте на Богданите. 1 кило е, ултракомпактна и много евтина. По-добрия вариант от бивак сак (който понякога е 800 грама), и става за 2-ма. Може и да се яде вътре при лошо време Ето я В новия й калъф заема 2 л. място и седи на мястото на шишето на рамката на колелото без да стърчи грам.
PS2 (не е Сони) Място за палатка/спане има на самия връх, около заслона беше много много каменисто. Не че няма да се намерят 2 метра на които да може да се спи. Но и около и във езерото има още много сняг (не лед) На върха има трева, а сняг вече няма. Но пък има повече шанс за вятър. Там си стига и до над 100 км/ч без да се напряга много. Та място в заслона винаги ще се намери при такива условия
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kojota » Пет Юни 25, 2010 2:59 pm

Да потвърдя , че наистина сте гадове !

Много ще ми е трудно да убедя жената да ме пусне - особено след двата алкохолно метъл дни коио прекарах през седмицата - ама винаги съм искал да се кача на Мусала - еле пък с колело !

Ще взема да препрочета (приложа) Кама Сутра - може пък да помогне за убеждение на жената :)
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот EmZo » Пет Юни 25, 2010 3:22 pm

vlassadar написа:Ще видим къде ще спим (никой да не спами по въпроса, няма да чета), а на другия ден сме с вас (аз и Емзо).




Може да не спим, ще въртим цяла нощ та да сме си загряти! :D Глей го тоя, аз само ти пуснах мухата бре, не съм казал че дори и при условия "Ще видим къде ще спим" тръгвам, че нямам такъв биваксак: http://www.wandern-klettern-kanu.de/sho ... single.jpg :D :D

vlassadar написа:PS открих ултимативната палатка за преходи с байк - ама някои вече я видяхте на Богданите. 1 кило е, ултракомпактна и много евтина. По-добрия вариант от бивак сак (който понякога е 800 грама)...


http://www.telemark-pyrenees.com/shop/p ... ts_id=4390 С тва 1 кило и единствения + че можеш да ядеш вътре, на фона на 440 грама не си конкурентен! :D

Мойто не е с Powertex и e 360 грама и сигурно ще ме запази сух при почти същите условия, като твоята палатка. :D
Последна промяна EmZo на Пет Юни 25, 2010 3:25 pm, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пет Юни 25, 2010 3:23 pm

+1 за помещението "залепено" за х. Мусала (не съм сигурен: - стар заслон или просто част от хижата) Във въпросната БАРАКА (не филма :evil: ) спахме 20-ина човека на 4-и февруари от една русенска група. Останалите 20-ина спаха в същите условия (ама поне покрива им не капеше :eyebrow: ) в новостроящата се хижа-хотел-база (или квото е там) Мусала. Особено при снежната покривка която си беше.....пък и какво му трябва на туриста - покрив и да има къде да си сложи главата за през нощта, е ако е и топличко - супер ;)
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пет Юни 25, 2010 3:37 pm

vlassadar написа:...............
PS открих ултимативната палатка за преходи с байк - ама някои вече я видяхте на Богданите. 1 кило е, ултракомпактна и много евтина. По-добрия вариант от бивак сак (който понякога е 800 грама), и става за 2-ма. .........


Ето на, знам че ще има кой да даде добри идеи. Направо с "две думи ме убеди" - говорихме за тази палатка ама
направо не съм предполагал, че има такава цена. Този магазин от сайта влизах в него миналата седмица, докато
издирвах малка раничка, а не съм предполагал какви "бисери" може да има в него. Началото на другата седмица
съм там и дано да имат бройки /даже сега се чудя дали да не се метна още днес да разгледам :idea: / .
:beer:

EmZo написа:...................................
http://www.telemark-pyrenees.com/shop/p ... ts_id=4390 С тва 1 кило и единствения + че можеш да ядеш вътре, на фона на 440 грама не си конкурентен! :D

:D


Пак ме хвърляте в размисли. :D
Ама така или иначе си нямам компактна палатка, а на тази цената и е добра, че за момента няма пари за по-скъпа
компактна палатка.

Иначе като гледам какви идеи се заформят и с тези закани за алкохол. Може и още по луди да изникнат на заслона
и току виж "подпийнали ентусиасти" вземат, че тръгнат и да ги осъществяват. :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот digimortales » Пет Юни 25, 2010 5:46 pm

имам въпрос към Габровците-евентуално да обсъдим кой с какво разполага и да се разпределим с транспорта,така че разходите да са минимални
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Нед Юни 27, 2010 3:45 pm

Леле, каква прогноза за след една седмица http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid=7#d03.07.2010 ....малко раничко, малко ще е валяло преди това, НО - друго си е да ти вдъхнат надежда :eyebrow:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот pe60t0 » Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

:praying:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот hrissim » Нед Юни 27, 2010 9:57 pm

Admin написа:Абе аз си имам един ясен спомен от миналата година... ама засега мисля да я пробвам, де. Ще чакам отзив и от теб, ако я минаваш тия дни. :beer:

Голема веселба е било под Ибър и по Тупоклиите :D

Отзив за пътеката.
Маркирана е в зелено.
Ходихме я днес от х-л Олимп - двореца Ситняково /по Кайзеровия път/- горна станция на лифта Ситняково - Сладката вода - х.Мусала.
Там съм следващия път с коУеУото. :^:
Ще ти я опиша сокрАтце в обратен ред от хижата.
От нея до "Сладката вода" пътеката е караема 99%. Хваща се от първия КЗМ, който е ЮИ от горялата хижа.
В частта, където подсича в.Дено е една приказна пътека, изсечена в склона и постлана с камъни:
ИзображениеИзображениеИзображение
Единствения проблемен участък е на ок.200 метра след най-високата точка по маршрута - реброто дето слиза от Дено - снежен език през пътеката - носене на колелото и заобикалянето му:
Изображение

След това посока Шатър пътеката влиза в клек, който на участъци е нисък, или на туфи - караемост 100%:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Лирично отклонение, бонус - гледки към Саръгьолските езера от премката м/у Шатър и Дено :bigeyes: :
Изображение

Под Шатър до Сладката вода е магистрала в клека:
Изображение

На Сладката вода пътеката се разделя - зелената маркировка към горна станция на ситняковския лифт и синя /която се появи на реброто към Дено/, която слиза към х.Чакър войвода.
Ние ходихме изцяло по зелената.
Под Сладката вода по нея има рядък клек на туфи. Маркировката я няма /няма камъни за нея/, но се следи лесно - утъпкано е.
Проблемен ще е за колело един участък от ок. 500м. в клека, защото той е просечен, но е надвиснал от двете страни на пътеката, та на места се провирахме:
Изображение
Този участък е веднага след редкия клек на туфи.

Надолу до лифта пътеката следи билото на реброто и е... :eyebrow: Коренчета, камъчета, борови иглички... :eyebrow:
Рапорт даден с приложено тракче :peace:
Прикачени файлове
Do_hMusala_prez_Sitniakovo_Sladkata_Voda.rar
Тракче на важната част.
(6.65 KiB) 110 пъти
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот nicky bike » Пон Юни 28, 2010 4:50 am

hrissim написа:...

Ммммм... дааааа... Изключително интересно. След загрявката по Рай идват и същинските камъни. :hbang2: :hbang:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 28, 2010 8:06 am

Мдаа...какви хубави камъни....напълно караеми - особено на първата снимка.... :roll2: :rofl: :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kojota » Пон Юни 28, 2010 8:48 am

Има ли някои "отекли " - че търся място за спане някъде "вътре" , понеже нямам екипировка като за навън :blush:
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Admin » Пон Юни 28, 2010 8:59 am

@hrissim
Ехаа, ти отсега ми направи съботния ден хубав! Много благодаря за ценната информация! :beer:

Аз да питам групата все още ли е така навита за спортно изкачване по ски-пътя, вместо за качване с лифта и загрявка по тая пътека? :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kapitanblood » Пон Юни 28, 2010 9:05 am

Admin написа:@hrissim
Ехаа, ти отсега ми направи съботния ден хубав! Много благодаря за ценната информация! :beer:

Аз да питам групата все още ли е така навита за спортно изкачване по ски-пътя, вместо за качване с лифта и загрявка по тая пътека? :D

Любо,май ми четеш мислите,това щях да предложа на групата,за съботния ден.Да покараме до 14ч.и след това да се качваме нагоре.. :D .Ще е жалко да пропуснем това.Надявам се да се съгласят. :dontknow:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kvelikov » Пон Юни 28, 2010 9:06 am

Абе аз не мога да говоря от името на групата, но все си мисля, че ще е добре да остане първоначалния вариант.
Така ще може да се направи плавен ХС-УВОД, после стройно АМ-ИЗЛОЖЕНИЕ, за да се завърши с твърдо FR-ЗАКЛЮЧЕНИЕ... :D
Ако пък надделее друго мнение, аз съм без претенции - важното е да се покатерим и всичко да мине ОК. :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пон Юни 28, 2010 10:16 am

hrissim написа:Отзив за пътеката.
.......................
Надолу до лифта пътеката следи билото на реброто и е... :eyebrow: Коренчета, камъчета, борови иглички... :eyebrow:
.....


Давайте, подклаждайте огъня още. :banghead: :D :liplick:
Аз тука вече място не мога да си намеря. :bouncy: :jump2: :jumpref: :spiny: :rofl:
Сега с пълна сила трябва да търся екипировка. :)
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юни 28, 2010 11:15 am

kvelikov написа:Абе аз не мога да говоря от името на групата, но все си мисля, че ще е добре да остане първоначалния вариант.
Така ще може да се направи плавен ХС-УВОД, после стройно АМ-ИЗЛОЖЕНИЕ, за да се завърши с твърдо FR-ЗАКЛЮЧЕНИЕ... :D
Ако пък надделее друго мнение, аз съм без претенции - важното е да се покатерим и всичко да мине ОК. :agree:

:agree:
И аз искам да си го качим всичко на самоход от долу. :) Лифта не ме блазни като идея. Ако ще е качване, ще е с собствени сили, без никакви допълнителни улеснения. :^:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 185 госта