Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 19, 2018 4:12 pm

8EC212B6-89AE-453C-B476-4CC45E132F71.png


Взех си раницата от Еконт с водния резервоар. На пук на времето реших да тествам - трасето описано по по долу:

Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Трак от Страва:

https://www.strava.com/activities/1581877276


Не е голямо постижение - но все пак ще постигна колкото ми е по силите за Витоша 100.

rodopi_biker написа:Не е точно така. От Слатина през Борисовата градина и по Симеоновско шосе е под 10км. до Витоша. През Дружба и Горубляне също е под 10км. до Панчерево. Ако кара XC/AM велосипед това му е загрявката преди същинското каране.


Днес го минах. Благодаря ти от сърце. Слатина - Дружба - Горубляне - Панчарево. Без никаква денивелация от сложен характер. Не се уморих изобщо. Ако сам не си давах зор - защото все пак тренирам за Витоша 100 - нямаше и да усетя трасето.

Ще пусна отделна тема с Трак от Страва.

Кара се лесно. През Дружба пътеките до булеварда са полу-изоставени и ми помогнаха да загрея и да се поизпотя.

Горубляне е готин.

Панчарево и терена около езерото е фраш. Бая колеги с различни колела са наизлезли и карат. Но съм бавен - това ще остане даденост. С един крак или крак и половина - бързината трябва да я игнорирам.

Издръжлив съм. И карам сдобра техника.

Но пътека не намерих - обиколих пътеката около езерото... маркирана - асфалт - денивелия. Народ фраш. Деца. Кучета. Колеги от разнороден характер....

Тръгнах по една пътека с червени стрелки - но ме фана шубето и се върнах. Чувах непрекъснато над мен как мотори пърпорят... но жив човек не можах да питам. До веца е началото и и е нагоре - над езерото...

Това е...
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Май 22, 2018 12:34 pm

За Витоша 100 направи едно каране 6-7 часа.. . без значение от километри и денивелация... Просто да знаеш как реагира гъза на дълги престои върху седалката
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот Katana » Вто Май 22, 2018 12:46 pm

zoomaniak написа:Но пътека не намерих - обиколих пътеката около езерото... маркирана - асфалт - денивелия. Народ фраш. Деца. Кучета. Колеги от разнороден характер....

Виж на това мое видео , в края му. реално от къде започва пътеката...
https://www.youtube.com/watch?v=i_PmQBpYLFE
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 22, 2018 8:02 pm

Katana написа:
zoomaniak написа:Но пътека не намерих - обиколих пътеката около езерото... маркирана - асфалт - денивелия. Народ фраш. Деца. Кучета. Колеги от разнороден характер....

Виж на това мое видео , в края му. реално от къде започва пътеката...
https://www.youtube.com/watch?v=i_PmQBpYLFE


Видеото ти не работи или е изтрито :dontknow:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 22, 2018 8:09 pm

XaCkBuTukC написа:За Витоша 100 направи едно каране 6-7 часа.. . без значение от километри и денивелация... Просто да знаеш как реагира гъза на дълги престои върху седалката


Аз ползвам Вазелин...

Ако може не ме бъзикайте :agree: :D

Вазелина като трик го прочетох в една книга за един Ултрамаратонец. Против пришки, мазоли, търкания и неправилно подбрани за тичане кецове, маратонки и т н...

Та човека си маже пръстите на краката и леко целият глезен... и никога не е губел бягане заради прясно - спукан мазол.

Аз си мажа също пръстите на болния крак и всички мазоли изчезнаха.

Сега и определени участъци от задните части. И болки нямам. Никаква болка.

Струва 1.60 лв. Винаги ми е в раницата. Пришки и протръквания от тежки раници - също предпазва.

Когато се трие кожа в плат или кожа в материя и кожата ако не се смаже епидермиса - външния слой на кожата се амортизира за около 1-3 часа до кръв...

Та така. Дано опита ми с вазелина ви е полезен както за мен съветите ви. :beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Май 23, 2018 6:14 am

остави ти какво ползваш :D и какво си чел . Вземи направи каквото ти се препоръчва :D 100% съм сигурен че не си стоял толкова време на седалка , направи си лежерно каране просто стои на седалката , имам приятели които карат бревети от 1000 км и дори тях си ги боли :D щото тая болка почне ли ... край няма :D , ти караш често и е много вероятно да нямаш проблем но все пак трябва да знаеш как ще ти се отрази дългия престой седнал. Имам приятели които са физически подготвени да изкарат В 100 ама гъзния мускул се тренира само на седалка :D и просто ще има сълзи накрая ако отидaт :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 23, 2018 6:37 am

На 24 май почивам - запланувал съм целодневно каране с обедна почивка или може и без нея... :D ще видя.

Или уикенда също...

Ще те държа в течение...

Има и техники на облекчаване на тези мускули по време на невъртене - изместваш тяло на ляво или дясно. Аз вече го практикувам и това... и облекчаваш зоната с най-голям интензитет на триене.

Надигането също е вариант - но за кратко.

И има спешъл седалки - но тука трудно се намират.

Имам село Долна Диканя и мисля през уикенда да направя поне един ден целодневно каране по разнородни пътища. А в тоя район е фраш от възможности. А ако правилно пресмятам - ще мога и през Събота и през Неделя да джиткам - като не броим или ще броя София - Долна Диканя на самоход в две посоки.

Ще пиша в отделна тема... :D :beer:
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am

Re: Слатина. Дружба. Горубляне. Панчарево.

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 23, 2018 8:43 am

На тема "Колко са важни дрехите".

https://www.youtube.com/watch?v=4aaG2iT ... ploademail
Не мога да карам - за това махнах спирачките
Аватар
zoomaniak
 
Мнения: 445
Рейтинг: 686
Регистриран на: Сря Апр 18, 2018 9:49 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта