Северна Гърция

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Северна Гърция

Мнениеот mermenkov » Вто Юли 09, 2019 11:31 am

Здравейте,
Предстои ми частична обиколка из северна Гърция (6 дни). Маршрута е с кола до Кулата и после: Кулата - Аспровалта - Созополи - Солун - Кулата. Идеята ми е 1 ден каране и 1 ден Релакс. Най-дългото разстояние което ще се изминава за ден е около 130 км. Ще пътувам с раница на гръб с най-важните неща предполагам няма надхвърли 15-20кг.
Имам обаче една дилема и се надявам за помощ.. не знам с кое колело да тръгна. Опциите са ми две:

1. DRAG Grand Canyon TE - тесни шосейни гуми 28,5'
2. CUBE AIM SL IRDM - широки гуми с грайфер 29'

Ще карам предимно по шосе, но третокласните пътища в Гърция имат доста груб асфалт... също така около плажовете може и да изляза малко от пътя (но ще е 100-200м. което е нищо) И двете колелета са в перфектно техническо състояние.. DRAG'а е по-лек и по за шосе, но с тънките гуми ще усещам доста повече неравностите, а и с раница на гръб.. CUBE'а е някак си по стабилно и мисля че ще ми е по-удобно, но гуми с грайфер и малко по-тежко..

Предварително благодаря за мненията ви.
mermenkov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 9:26 pm

Re: Северна Гърция

Мнениеот iPop » Вто Юли 09, 2019 12:20 pm

Мисля, че 15-20 килограма раница е твърде много когато си на велосипед.
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Северна Гърция

Мнениеот Lucky Loser » Вто Юли 09, 2019 1:25 pm

Без да се съмнявам в автора(все пак не познавам човека) - 20 кг са тия бидони с вода, които се използват по офисите.. а представете си с това на гръб 70-80-100 км/ден :popcorn:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Северна Гърция

Мнениеот mermenkov » Вто Юли 09, 2019 2:30 pm

Килограмите ги написах съвсем грубо... явно те правят голямо впечатление.. все пак бих се радвал ако някой има познания да сподели и мнение за избора на велосипед..
mermenkov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 9:26 pm

Re: Северна Гърция

Мнениеот iPop » Вто Юли 09, 2019 2:42 pm

Аз бих взел 29-ката и бих сложил гума с много ниско съпротивление отзад или направо слик и така хем ще ти е комфортно на по-грубия асфалт, хем и на шосето ще си супер :)
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Северна Гърция

Мнениеот Speedmaster™ » Пон Юли 15, 2019 5:27 am

Слагате на драгчето един багажник и сте готов, в тези жеги с раница си е мъчение. Аз лично тръгвам с влак от Димитровград до Подкова и там през Маказа, но живея в южна България и така ми е по-удобно.
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта