Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Reactor » Чет Апр 21, 2011 11:43 am

За този Великден (24 април 2011 г.), вследствие на съвсем спонтанно решение се очертава лека разходка из Лозенската Планина в района на Панчарево-Германски манастир-Руините от Военното поделение и от там през Ловната хижа,по небезизвестното запалващо спирачките спускане до Свещенния водопад,където ще има Бирени ритуали като за Финал.

Ще се съберем на Билла Младост в 10:00 часа и на самоход през “Камбаните” ще се придвижим до изходната точка на Маршрута – Панчарево,паркинга на “Стената”!
Подчертаваме,че карането ще е наистина за начинаещи,което включва изчакване,подмотване и т.н.

Задължителната екипировка:

1.Каска
2.Ръкавици
3. За тези които имат допълнителна защитна екипировка,желателно е да я носят!!!
4.Резервна вътрешна гума.
5.Много позитивно и Добро настроение!


Маршрута е кратък,част от описанието,може да се види ТУК.
Разликата е,че ние ще тръгнем от другата страна през “Стената”.

Технически съпорт - Нахи !!!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Апр 21, 2011 12:03 pm

Ами кат нямам ръкавици... :dontknow:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот kapitanblood » Чет Апр 21, 2011 12:07 pm

^_WhitE_DeMoN_^ написа:Ами кат нямам ръкавици... :dontknow:

Еми кат нямат,да си купят...... :dontknow:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Reactor » Чет Апр 21, 2011 12:11 pm

kapitanblood написа:
^_WhitE_DeMoN_^ написа:Ами кат нямам ръкавици... :dontknow:

Еми кат нямат,да си купят...... :dontknow:

:agree:
Да,това не са капризи или просто хрумване!
Всеки който кара в Планиината,знае за какво служи всеки елемент от екипировката!
Особено патилите вече!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот muxaun » Чет Апр 21, 2011 1:01 pm

ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв, иначе ще трябва да кажете на колко метра или минути след вас свършва събитието, та несъвпадащите с нормата да караме далеч след вас за да не ви пречим на правилата :)
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот hitar_potter » Чет Апр 21, 2011 1:25 pm

muxaun написа:ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв, иначе ще трябва да кажете на колко метра или минути след вас свършва събитието, та несъвпадащите с нормата да караме далеч след вас за да не ви пречим на правилата :)

По-евтини каски има в Кауфланд. Но се замислете дали здравето ви е по-евтино от 20-30 лева... :dontknow:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Чет Апр 21, 2011 1:32 pm

Reactor написа:
kapitanblood написа:Еми кат нямат,да си купят...... :dontknow:

:agree:
Да,това не са капризи или просто хрумване!
Всеки който кара в Планиината,знае за какво служи всеки елемент от екипировката!
Особено патилите вече!


Не споря... Предимствата на екипировката са безценни ! Но е адски гадно да пропуснеш събитие поради липсата на някакви си ръкавици, въпреки че си знаеш възможностите и уменията :banghead:

muxaun написа:ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв

Мога да помагам, днес ще проверя на едно местенце и ще ти кажа

muxaun написа:на колко метра или минути след вас свършва събитието

Идеята радва :clap:
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот borislav » Чет Апр 21, 2011 1:41 pm

muxaun написа:ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв, иначе ще трябва да кажете на колко метра или минути след вас свършва събитието, та несъвпадащите с нормата да караме далеч след вас за да не ви пречим на правилата :)

Няма такива каски, каквито търсиш.
Сигурен съм, че организаторите няма да имат нищо против да се движиш 10тина часа или 10км след тях.


^_WhitE_DeMoN_^ написа: Но е адски гадно да пропуснеш събитие поради липсата на някакви си ръкавици, въпреки че си знаеш възможностите и уменията :banghead:

Явно ще ти е гадничко. Ти така и така си имаш възможности и умения, вероятно не си напълно начинаещ и не си за това каране.
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот argon » Чет Апр 21, 2011 1:47 pm

muxaun написа:ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв, иначе ще трябва да кажете на колко метра или минути след вас свършва събитието, та несъвпадащите с нормата да караме далеч след вас за да не ви пречим на правилата :)

Виж, усещам някаква неприятна нотка в изказа, която никак не ми допада! Когато някой организира събитие за повече хора, което е отворено и което е насочено конкретно към начинаещите, нормално е да има някакви изисквания към последните.От друга страна евентуалните участници в събитието, е добре да проявят уважение към организаторите ( защото някой прави нещо за тях с идеална цел), и да не се правят на ощипани, без да има реални причини за това. Каската и ръкавиците не са просто прищевки на Reactor, а неща от първа необходимост без които планинското колоездене може да се превърне в голямо страдание !
Йоско, не мислиш ли че "Ловната хижа" е тежичък маршрут за абсолютно начинаещи?
Последна промяна argon на Чет Апр 21, 2011 1:54 pm, променена общо 1 път
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Reactor » Чет Апр 21, 2011 1:47 pm

Трябва ли да се обясняват елементарни неща всеки път!
Тези правила не ги измисляме ние!!!
Те са измислени от по-умни хора от нас и важат за всяко Мероприятие,Състезание и изобщо когато се кара в Планина.
Това са минимума задължителни елементи от екипировката!
Когато някой е решил,че ще кара в Планината,очаква се да си ги е набавил!

Каквито и да са възможностите на Колоездача,винаги може да се случи да падне,дори и да е Безсмъртен!
Трябва ли да развалим карането на цялата група,заради безотговорноста на някой!

За това неотговарящите на елементарните минимални изисквания за Екипировка,не участват в групата и си карат индивидуално като си поемат и отговорноста при инцидент!

Считаме въпроса за приключен,така че да няма повече спам в темата!


argon написа:Йоско, не мислиш ли че "Ловната хижа" е тежичък маршрут за абсолютно начинаещи?

Добър въпрос :agree:
Не,подходящ е за да се срещне човек с трудностите хем в по истински вид,хем и да са преодолими!
Близо е до София,съдържа от всички елементи в МТБ в приемлив умерен вид и който се измори до непреодолимо ниво,винаги има опции за слизане от почти всяка точка на Маршрута!

П.П. Ти специално ако не дойдеш,много ще липсваш ... :)
Последна промяна Reactor на Чет Апр 21, 2011 2:42 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот kapitanblood » Чет Апр 21, 2011 1:51 pm

muxaun написа:ако някой иска да помага за културата на безопасността, да каже къде се продават каски за 5-10 лв, иначе ще трябва да кажете на колко метра или минути след вас свършва събитието, та несъвпадащите с нормата да караме далеч след вас за да не ви пречим на правилата :)

Ти малък ли си?Потърси,аз лично не бих си взел първата каска,която видя,още повече от някой хипермаркет. :agree:
Много,умно изказване.Трябва да изпиташ всичко на свой гръб,преди да разбереш необходимостта от предпазни средства(каска,ръкавици и протектори).
Никой не те задължава да посетиш събитието,чувствай се свободен да покараш в парка.... :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот natalito » Чет Апр 21, 2011 3:33 pm

muxaun написа: . . .

- Момче, как я мислиш ти тая работа?! :lol:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот muxaun » Чет Апр 21, 2011 3:57 pm

ми чудесна идея е който знае кои каски са калпави и кои си заслужават и откъде, да каже. защо сега да обикалям цяла софия да търся каска, като имаме форум да си казваме кой квото знае по въпроса.
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Reactor » Чет Апр 21, 2011 4:18 pm

muxaun написа:ми чудесна идея е който знае кои каски са калпави и кои си заслужават и откъде, да каже. защо сега да обикалям цяла софия да търся каска, като имаме форум да си казваме кой квото знае по въпроса.

Да виждаш нещо общо между тази тема и темата "Коя каска е по-добра"!

Намери си отговора в съответните теми за продукти!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот THEZOGGO » Чет Апр 21, 2011 6:12 pm

Аз също съм начинаещ. Ще дойда.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот hitar_potter » Чет Апр 21, 2011 8:33 pm

muxaun написа:ми чудесна идея е който знае кои каски са калпави и кои си заслужават и откъде, да каже. защо сега да обикалям цяла софия да търся каска, като имаме форум да си казваме кой квото знае по въпроса.

Хубава каска можеш да си вземеш за 50 лв. Да, наистина може на някои хора да изглежда непосилно скъпо, но инвестицията в екипировка е важна. Има и по-евтини велосипедни каски.. Най-добре е да си купиш каска от велосипеден магазин и наистина да отделиш колкото се може повече средства за каската. Имал съм кауфландска, която се счупи без да съм падал с нея... Ръкавици има и за по 5-10 лева, неудобни са, но пазят. Съжалявам, ако тези задължителни условия биха възпрепятствали някого да дойде, влизам ви в положението и ви разбирам, ако в момента не можете да си го позволите. Но вярвайте ми, всичко може да се случи и по-добре да пропуснете този път, отколкото да дърпаме дявола за опашката и всички да си развалим деня.

Поздрави!
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Aventador » Чет Апр 21, 2011 9:35 pm

Аз също не съм начинаещ, но ще трябва да си набавя каска пред да се включа :liplick:
Riding free since 1996
Аватар
Aventador
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 9:28 pm

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот DonDanito » Пет Апр 22, 2011 7:04 am

Поздравявам ви за инициативата!
Към тези, които за първи път ще участват в подобно мероприятие: Намерете си необходимата екипировка, струва си! Казвам го защото организаторите са много готини хора и ще се забавлявате! Именно "Нашата група" ме запали по планинското колоездене!
За съжаление аз няма да дойда, защото няма да съм в София по това време... :( Но ще чакам материал... :liplick:
Дани, тел. 0878 808 991 :)
Аватар
DonDanito
 
Мнения: 470
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 6:09 pm
Местоположение: София, ж.к. Левски Г

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот IVO Jordanov » Пет Апр 22, 2011 1:58 pm

DonDanito написа:Поздравявам ви за инициативата!
Към тези, които за първи път ще участват в подобно мероприятие: Намерете си необходимата екипировка, струва си! Казвам го защото организаторите са много готини хора и ще се забавлявате!

+1 :agree:

Ако си бях в БГ с удоволствие бих се включил, но уви! Успех и поздрави на всички, ще чакаме снимки ;)
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 23, 2011 11:02 am

THEZOGGO написа:Аз също съм начинаещ. Ще дойда.

Edit:

+2

Ще дойде и един колега чието бойно кръщение (първо каране на колело в планината) беше вчера около Локорско и Войняговци. Смея да кажа, че му допадна карането на колело в планината, така че може да се счита за приобщен към планинското колоездене. Колегата се справя много добре и учи бързо.

kapitanblood написа:Ще приемете ли още двама новаци....имаме си каски,ръкавици и протектори..... :nuts:

Приемаме. :agree:
Последна промяна THEZOGGO на Съб Апр 23, 2011 11:40 am, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот kapitanblood » Съб Апр 23, 2011 11:19 am

Ще приемете ли още двама новаци....имаме си каски,ръкавици и протектори..... :nuts:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот nahi » Съб Апр 23, 2011 12:20 pm

kapitanblood написа:Ще приемете ли още двама новаци....имаме си каски,ръкавици и протектори..... :nuts:


И Бира ако си имате - нема проблем.
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот Ozzie » Съб Апр 23, 2011 12:46 pm

мммм... ами ако са под 18 годишна възраст? :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 23, 2011 1:06 pm

Ozzie написа:мммм... ами ако са под 18 годишна възраст? :D

Toгава няма да пият. А ако пият то никой не носи отговорност за тях ако получат евентуално нараняване докато карат колело с групата.
Всеки си има акъл, кой повече, кой по-малко, така че, всеки си решава сам.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот royalracing » Съб Апр 23, 2011 1:12 pm

Имам ръкавици и каска,но е fullface-Но това не ми е най-големия проблем.Искам да попитам:Мога ли да дойда при положение,че съм на 14 и също така какво ще е карането..(Имам предвид като стил XC,AM,..?)
I am SPECIALIZED
Аватар
royalracing
 
Мнения: 1161
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот subritual » Съб Апр 23, 2011 1:20 pm

Само не разбрах, на стената в Герман ли е началото и кога се очертава да се мине оттам?
Има ли някаква среща на това място?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот nahi » Съб Апр 23, 2011 2:02 pm

Ozzie написа:мммм... ами ако са под 18 годишна възраст? :D


Ааа! Чекай малко, някъде да е упоменато, че точно приносителя ще консумира бирата :D
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот THEZOGGO » Съб Апр 23, 2011 2:06 pm

PRObably1 написа:Имам ръкавици и каска,но е fullface-Но това не ми е най-големия проблем.Искам да попитам:Мога ли да дойда при положение,че съм на 14 и също така какво ще е карането..(Имам предвид като стил XC,AM,..?)


Могат да се включат хора на всякаква възраст - от 1 до 101 + годишна възраст.
Карането ще е стил крос кънтри.

subritual написа:Само не разбрах, на стената в Герман ли е началото и кога се очертава да се мине оттам?
Има ли някаква среща на това място?


Началото на маршрута започва от паркинга на стената на Панчарево. Не се знае точно в колко часа ще сме на паркинга на стената. Всичко зависи от това колко хора ще се съберем на Била в Младост. Колко време ще се събираме, колко време ще се придвижваме и т.н. Надявам се до 11:00 да стигнем до изходната точка на маршрута. Предвид опита с досегашни големи групи от хора, придвижването ще се осъществи за около час.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот nahi » Съб Апр 23, 2011 2:12 pm

subritual написа:Само не разбрах, на стената в Герман ли е началото и кога се очертава да се мине оттам?
Има ли някаква среща на това място?


Прогнозно време за стената - 11,00 - 11,10ч
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Re: Едно каране за напълно начинаещи в Спорта с Нашата група!!!

Мнениеот vpravov » Съб Апр 23, 2011 10:14 pm

:(!: 12.00 официален обяд при майка ми :(!: :(!: :(!:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта