“Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

“Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот prokalnatiq » Вто Фев 08, 2011 6:47 pm

Попаднах на една много хубава новина. Незнам до колко е свързано с планинското колоездене, но според мен е една много добра инициатива. На това мероприятие, можеш да тестваш докъде ще ти стигнат силите. Общата дължина е 2500км. Започва на 2април в София и свършва на 4май пак в София. Гадното е, че продължава много дълго, което ще бъде пречка за повечето от нас. Специално аз мисля ако вляза във форма до тогава, да се включа от София до Сливен. Друга пречка която виждам е това: "За основната група взела участие в цялата обиколка на България, максимум 30 души, ще бъде осигурен подслон и храна." Това според мен е много, как да го кажа - не доизмислено. Според мен ще е добре да се иска някаква такса, която покрива всичко, а не едните спят без пари, а другите се чудят къде и за колко да намерят място. Мисля да пратя имейл, за да ги питам точно за това.

Ще се радвам ако повече хора участват в това мероприятие. :agree:

Ето линк: http://velobg.org/“безопасно-колоездене”-веломаратон#comments

Поздрави!

П.П. Незнам защо, но линка не излиза така както трябва, за целта го копирайте.
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот PowerSlide » Вто Фев 08, 2011 6:51 pm

На мен ми прилича на "усвояване" ......... :eek3:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот zafirovp » Сря Фев 09, 2011 1:31 am

Добра идея, но един месец всекидневно каране е страшно много. Хората, който могат да отделят толкова време са малко, а хората, който имат необходимата подготовка сигурно се броят на пръсти. Все пак това ще е изпитане не само за психиката и физиката на човек, но и колелото ще е от голямо значение.
Търся Marzocchi Roco на части.
Аватар
zafirovp
 
Мнения: 1086
Рейтинг: 1297
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 10:00 pm
Местоположение: София

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот prokalnatiq » Сря Фев 09, 2011 9:41 am

Съгласен съм с теб, не случайно го споменах по горе. Най-важното ако някой ще кара по този маршрут с МТБ да си купи пълни сликове, иначе ще бъде чист мазохизъм. Не бих казал, че ще е уникално натоварване. Защото по 40-50 км на ден не са много има малко дни по 100км. Затова са го направили толкова продължително. Проблем са също и дрехите. Незнам по колко чифта ще трябва си носят участниците, и дали ще има услуга да си дадеш багаж на организаторите и те да ти го превозват. Защото да тръгнеш с голяма раница на такъв поход не е на добре. :agree:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот deadahmed » Сря Фев 09, 2011 10:53 am

PowerSlide написа:На мен ми прилича на "усвояване" ......... :eek3:


Ама разбира се, няма да е лошо тази фондация да каже по коя програма искат да свият парите :D Нагледали сме се на фактури с разходи. Тук може да минат с номера 5000 лева за резервни вътрешни гуми :rofl:
Аватар
deadahmed
 
Мнения: 238
Рейтинг: 963
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 10:14 am

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот stilyssk » Нед Мар 06, 2011 11:46 pm

Ех не на негативното отношение аз се записах за от 3 до 6 етапа и мисля да е изкефя максимално. Не ти искат пари за да участваш. Оранизатора е този младеж който беше обиколил средиземно море с велосипед.
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот mrdaka » Пон Мар 07, 2011 6:36 pm

И аз се записах за частично участие, защото все пак съм на работа през делничните дни.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот mrdaka » Нед Апр 03, 2011 4:36 pm

Снимки от първият етап София-Враца, както обещах на колегите с които прекарахме прекрасно съботния ден коло-ездейки от София до Враца. Наистина веломаратона създава една невероятна атмосфера и е много готино. Призовавам, хората да се включат в различните етапи, където имат възможност, за да популяризират колоезденето. Зад последния велосипедист, върви бусче, което събира всички закъсали и техните велосипеди. В първия етап имаше само двама такива, но бусчето спокойно може да качи повече. Не се притеснявайте да се включите, удоволствието и вашата безопасност са осигурени от добрата организация. Ако не можете да се включите, поне посрещнете маратона и ги аплодирайте :clap: . Аз ще се ключа пак в някой от следващите етапи. Ако някой е навит да пътува с мен (с БДЖ) да пише. :peace:
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот mrdaka » Вто Май 03, 2011 9:04 pm

Събитието е неофициално и е за посрещачи на които им се кара извън София !
Всеки идва на своя отговорност, бъдете подходящо подготвени !

Плана е:
На 4 Май (сряда) от 8:30 се събираме на Руски Паметник, 9:00 потегляме и с лежерно темпо (изчакваме се, не бързаме) караме около 20 км до началото на Перник, чакаме Веломаратонците, след което се връщаме с тях до София.

Имайте предвид, че може да се наложи да чакаме доста в Перник !

Възможни са промени в плана =)
За връзка: 0885355287 -> Серж (това не съм аз, а един млад организатор в социалната мрежа)

Събитието във файсбук, просто го копирах в темата.

Тъй, като карах с групата знам, че ще пристигнат по план в 17:00 на НДК. Поне там може да дойдете.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: “Безопасно колоездене” веломаратон на България 2011

Мнениеот mrdaka » Вто Май 03, 2011 11:15 pm

Преди малко получих от Вячислав това съобщение:

Утре, 4-ти май, сряда, в 17.30ч. е финалът на Веломаратон 2011 пред пилоните на НДК.

Заповядайте при посрещането на колоездачната колона!

В 16.30 ч. велосипедистите ще влязат по велоалеята на бул. Цар Борис 3, може да се включите с вашите велосипеди и да покараме заедно.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта