Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот s_mitko » Нед Фев 11, 2007 1:10 pm

Еми ако има някой нека да ми пише на [email protected] или на скайп dimitar9016 . Айде , ще се радвам да има някой навитак. П.С. нямам предвид определена дата , а по принцип.
SHIMANO - една кола по-малко!!!
s_mitko
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 1:26 pm
Местоположение: pz

Мнениеот BikeArea » Вто Фев 13, 2007 7:07 pm

По принцип карам около Пловдив, но родом съм от Велинград и понякога (лятото доста често) карам в онзи район. Сравнително близко ти е и, ако си навит можем да караме (също не визирам дата).
Стига да не забравя ще те потърся, когато съм във Велинград! :)

Успех ! :beer:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Фев 15, 2007 5:30 pm

Пазарджик и пресечен терен? :bigeyes: Иначе може да се разходиш покрай реките - приятно е. Другия вариянт е да се размотаеш на ДОбра вОда.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Jim » Чет Фев 15, 2007 7:12 pm

[quote="NovemberCharlie"]Пазарджик и пресечен терен? :bigeyes:

Вероятно, s_mitko търси желаещи за каране по пресечен терен, които са от Пазарджик.

Идеята ти за "Добра вода" не е за подценяване. В района има подходящи места за каране, особено надолу. Наскоро спусках пътеката от летовище "Св. Константин" през "Везир тепе" - "Костова могила" - х. "Добра вода" - "Ливадите". Много ми хареса! В тази посока има още няколко пътеки, а като добавим и направлението "Св.Константин" - гр.Пещера /по пътеката за п. "Снежанка"/, нещата стават доста приятни.
Хубавото е, че надморската височина там не е много голяма и тази зима почти нямаше сняг, т.е. в момента става за каране.
Ако знаеш и други, подходящи за еднодневна разходка /и не само/ места в района, ще се радвам да ги споделиш тук. Пък може и да покараме заедно :beer:

Иначе, аз през седмицата работя в София, но почти всеки уикенд ходя в Пазарджик, след което с колелото - в близката част на Родопите.
Ще ми се да заформим някяква групичка от съмишленици там. Други желаещи...?
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот s_mitko » Чет Фев 15, 2007 8:12 pm

Еми говорил съм с двама приятели и двамата са съгласни , но на единият колелото не е за пресечен терен.Аз тази събота по принцип мисля да карам до Добра Вода , за да си изпробвам новото колело. :)
SHIMANO - една кола по-малко!!!
s_mitko
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 1:26 pm
Местоположение: pz

Мнениеот NovemberCharlie » Съб Фев 17, 2007 2:06 pm

Jim написа:
NovemberCharlie написа:Пазарджик и пресечен терен? :bigeyes:

Вероятно, s_mitko търси желаещи за каране по пресечен терен, които са от Пазарджик.

Идеята ти за "Добра вода" не е за подценяване. В района има подходящи места за каране, особено надолу. Наскоро спусках пътеката от летовище "Св. Константин" през "Везир тепе" - "Костова могила" - х. "Добра вода" - "Ливадите". Много ми хареса! В тази посока има още няколко пътеки, а като добавим и направлението "Св.Константин" - гр.Пещера /по пътеката за п. "Снежанка"/, нещата стават доста приятни.
Хубавото е, че надморската височина там не е много голяма и тази зима почти нямаше сняг, т.е. в момента става за каране.
Ако знаеш и други, подходящи за еднодневна разходка /и не само/ места в района, ще се радвам да ги споделиш тук. Пък може и да покараме заедно :beer:

Иначе, аз през седмицата работя в София, но почти всеки уикенд ходя в Пазарджик, след което с колелото - в близката част на Родопите.
Ще ми се да заформим някяква групичка от съмишленици там. Други желаещи...?

Мдам. Но до Св. Константин са 30 км, като последните20-22 км имаш качване от 200 на 1500 м. И то по асфалт. Ако има с какво да се качиш догоре на долу е готино.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Съб Фев 17, 2007 2:14 pm

NovemberCharlie написа:... последните 20-22 км имаш качване от 200 на 1500 м. И то по асфалт.


виж ся, тва че на тебе в София са ти се размекнали кокалите (както и моите се размекнаха напоследък) не е причина да плашиш хората с някакви си 1300 метрова денивелация в рамките на 20-тина км асфалт. Ако такова изкачване беше проблем, то пловдивчани щяха отдавна да са се отказали да ходят до х.Здравец (примерно), а както се вижда и от форума, те продължават да си карат до там почти всяка седмица.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Съб Фев 17, 2007 3:00 pm

:offtopic:

@ Jim

Тоя басет на аватара твой ли е?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот s_mitko » Съб Фев 17, 2007 6:12 pm

Jim , пиши ми на имейла , да караме някой път.
П.С. само да знаеш че нямам много опит и от скоро се зарибих от този форум по този вид каране.
SHIMANO - една кола по-малко!!!
s_mitko
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 1:26 pm
Местоположение: pz

Мнениеот Jim » Пон Фев 19, 2007 9:37 am

:offtopic:
TOYAGA написа::offtopic:

@ Jim

Тоя басет на аватара твой ли е?


Не е, за съжаление! Но видях снимката и... любов от пръв поглед.
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Фев 19, 2007 12:17 pm

did написа:
NovemberCharlie написа:... последните 20-22 км имаш качване от 200 на 1500 м. И то по асфалт.


виж ся, тва че на тебе в София са ти се размекнали кокалите (както и моите се размекнаха напоследък) не е причина да плашиш хората с някакви си 1300 метрова денивелация в рамките на 20-тина км асфалт. Ако такова изкачване беше проблем, то пловдивчани щяха отдавна да са се отказали да ходят до х.Здравец (примерно), а както се вижда и от форума, те продължават да си карат до там почти всяка седмица.
Какво да правиш?Старост-нерадост! :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Фев 19, 2007 12:18 pm

Jim написа::offtopic:
TOYAGA написа::offtopic:

@ Jim

Тоя басет на аватара твой ли е?


Не е, за съжаление! Но видях снимката и... любов от пръв поглед.

Рядко се среща куче с толкова трагична физиономия като на басетите.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 19, 2007 1:31 pm

Tц!

Физиономията не е трагична, а напълно естествена, като при желание (от страна на басета, разбира се - басетите никога не правят нещо, което не желаят*) може да бъде използвана много умело със спекулативна цел. Разбира се, басетите могат да бъдат и тъжни, но човек, който не е отглеждал басет, трудно може да улови нюанса...


* ако бъдат заставени, задължително си отмъщават в специално подбран кофти момент :D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Фев 19, 2007 2:12 pm

Аз отглеждам панелни мравки, но за сега нямам наблюдения върху психологията на породата.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Сря Фев 21, 2007 8:51 am

@ s_mitko

Колега какво имаш в предвид под термина пресечен терен? Някоя неразорана нива в околностите на Пазарджик ли?
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jim » Сря Фев 21, 2007 11:51 am

thefatcat написа:@ s_mitko

Някоя неразорана нива в околностите на Пазарджик ли?


Колега, близо до Пазарджик се намира родното село на Александър Стамболийски - в района всички земеделски земи се обработват :D
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 21, 2007 1:09 pm

Темата ме подсети, че и около яз. Батак има нелоши местенца за каране. Но не правете грешката да карате там през пролетта. По-голямата част от терена е блато.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Jim » Сря Фев 21, 2007 3:41 pm

NovemberCharlie,
За съжаление районът около яз.Батак споделя злата участ на многото други чудесни кътчета от българските планини, до които има бърз и лесен дъстъп по добър асфалтов път. Това място вече се "радва" на присъствието на всевъзможната сган от инвеститори, включително висши държавници и политици. Строежите и оградите с надпис "частна собственост/не преминавай" започват почти от водата и, което е най-интересното, навлизат доста в държавния горски фонд - не ме питай от къде знам последното. Подготвя се дори нова ски писта- да се чудиш кому ли е притрябвала, като няма сняг!? През лятото връз незастроените места /а те са незастроени, защото до тях не достигат съоръженията на техническата инфраструктура/ са струпани палатки, а когато палатките ги няма, наоколо е... :puke:
Въобще, мястото е подходящо основно за любителите на втората част от дисциплината крос-кръчми. Жалко!
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 21, 2007 4:16 pm

Да, прав си.Аз често посещавам Цигов Чарк. Даже и Нова година карах там. Иначе миналата пролет обиколих целия язовир. Естествено основно беше асфалт, но от контра стената до Дъното щеше да бъде много приятна разходка, ако не бяха мочурищата. До колкото ми е известно, в момента се предвижда и още една писта, само че при св.Константин. До колкото знам ще бъде на южния склон - точно на гърба на малката писта на курорта. Така че общия брой писти в района ще бъде пет, ако това разбира се може да се нарекат писти.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот s_mitko » Пет Фев 23, 2007 9:29 pm

thefatcat написа:@ s_mitko

Колега какво имаш в предвид под термина пресечен терен? Някоя неразорана нива в околностите на Пазарджик ли?

имам в предвид XC каране ,доколкото съм наясно с термините , но понеже от скоро реших да се занимавам с този вид каране и все още съм неук ;)
SHIMANO - една кола по-малко!!!
s_mitko
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 1:26 pm
Местоположение: pz

Re: Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот stoyan_svilenov » Вто Сеп 14, 2010 1:16 am

В близост до пазарджик за жалост няма пресечен терен.. или ако има аз не го знам... най-близките места за спускания са на около 30-40км а докато стигнеш до там.. :Х ужас.. аз като искам да карам на такъв качвам колелцето на рейса и бегом на панагюрски колонии от там се качвам до една месност "Манзул" от където има пътеки до копривщица или пътека за пребиране в града (панагюрище) през доста добър участък който включва и малко вода.. (каране по река) (: а иначе съм ходил и до копривщица.. от там има път към стрелча (не съм разучавал за пътеки) ии от там на рейсчето и бегом в пазарджик.
В панагюрище правят и много интересен 24 часов поход (100км) който се казва "По стъпките на Хвърковата Чета" или нещо такова беше.. та 3 пъти вече ходя на тоз поход.. ии догодина мисля да се пробвам с байка.. не е невъзможно.. а и ще е много интересно.. Хубавото е няма да се налага да си носиш храна.. Всичко е осигурено от туристическо дружество "бунай" та ако има навитаци за подобни мероприятия нека драскат по някое ЛС :)
Аватар
stoyan_svilenov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 12:44 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот Falcor » Сря Сеп 15, 2010 1:16 pm

Миналата седмица отидох да покарам каяк с един приятел на яз.Батак. Няма такова застрояване, няма такава свинщина, няма .......не знам какво още. Това което не е застроено е така насрано с боклуци, да не говоря че на места са се образували малки сметища в които лагеруващите "любители на природата" си изхвърлят отпадъците. Водата е особено мръсна, като постоянно около нас плуваха най различни шишета и не знам какво още. Сега да кажа че аз също обичам да ходя за риба, ама винаги гледам като се махна да оставя след себе си една чиста полянка, да не казвам че чистя и на други. Ми т'ва е съжалявам за :offtopic: -а ама не се сдържах да не изкажа възмущението си.
Последна промяна Falcor на Сря Сеп 15, 2010 1:21 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот Falcor » Сря Сеп 15, 2010 1:20 pm

А, така се ядосах че забравих да напиша главното :dontknow: На вас мисля ви е близо района Брацигово-Равногор, който според мен е чудесен пресечен терен ;)
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот Jim » Сря Сеп 15, 2010 9:07 pm

stoyan_svilenov написа:В близост до пазарджик за жалост няма пресечен терен.. или ако има аз не го знам... най-близките места за спускания са на около 30-40км а докато стигнеш до там..


Недей така бе, човек. Къде ги измери тия километри? На юг от Црънча, Дебращица и Паталеница е все планина. От града до там са 10-тина километра по равно - колкото за загрявка :D .
Пролетта с двама приятели от "Крива спица" за 6 часа завъртяхме Црънча - Везир тепе (близо е до Св. Константин) - Костина могила - пътеката към х. Добра вода - м.Ливадите - Црънча. Сложи още час отгоре, ако се тръгне от Пазарджик /много е даже час/. От Св. Константин може да се слезе и към Пещера или Дорково. Има къде да се кара, ще видиш.
Инак за средна гора съм много мераклия и сега е сезонът, че лятото е бая жега там. Аз съм родом от Попинци и като малък съм ходил с родителите ми на Манзул. Обаче пътя до там си е доста. Не е като за всяка седмица да отскачаш. Може да отидем с колата ми дотам, вместо с автобус. Ще го измислим.

И понеже си автор на другата тема за Пазарджик, ако искаш помоли модераторите да я изтрият и да пишем тук. Бях я забравил тая тема. Три години си е отлежавала без един пост - срамота. :banghead:
Аватар
Jim
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 1:29 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Желаещи за каране по пресечен терен в Пазаржик

Мнениеот stoyan_svilenov » Сря Сеп 22, 2010 7:26 pm

ами питят до манзул не е много.. аз лично преди докато живеех в панагюрище през ден съм се качвал понеже бунгалата на клуба по лека атлетика панагюрище са там.. :) та знам за какво иде реч.. :) за около 20-30мин сме горе.. :) само трябва де се реши после на къде.. ;д а за темата... нека седи.. :) така поне има някъкво раздвижване :)
Аватар
stoyan_svilenov
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 12:44 am
Местоположение: Пазарджик


Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта